cinemafil

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.4.2021  18:33
    Služebníci (2020)

Málokdy se vidí tak depresivní film. Minimum dialogů, dlouhé záběry, statická kamera. Když chybí invence , jsou málo platné rádoby umělecké záběry. Je to ten z řady filmu, kdy se na konci sám sebe zeptáte , "o čem ten film byl?". Scénář se prostě nepovedl. Tvůrce zůstal nepochopený. To se někdy stává. ... Tak znovu a lépe. A přirovnávat toto dílo k Studené válce Pawlikowského to je už úplný úlet. *

• 8.11.2020  21:49
    Chvilky (2018)

Moje výhrady k autorským filmů se potvrzují. Ke vší úctě k režisérce - pokud nemá nažito, nemůže napsat silný scénář. Film ztrácí dech chvíli po začátku. Hluboká sonda do duše vysokoškolačky se nepovedla Film nemá vizi, myšlenku. Mozaika scén bez tmelící myšlenky. J. Boková je jediné plus filmu, roste každým filmem. Role v Herci potvrzují talent. Ale ani silná herecká osobnost slabotu scénáře nenahradí. Doufám , že další film - Slovo napraví B. Parkánové renomé. 2*

• 6.11.2020  17:22
    Herec (TV seriál) (2020)

Peter Bebjak, to je pojem. Těším se na každý jeho nový počin. Herec je zasazen do charakterylamačského období 50 let, kdy lidi, co se nenechali zlomit končili nadlouho v lágrech nebo na popravišti. Mohl se Standa pochlapit a vymyslet podraz na estébáky? Byl schopný, ale charakterově plochý. Jak jednou začneš spolupráci, není úniku. Dělal to pro rodinu, soused zarytej bolševik bylo memento. Ale stejně si scénář mohl s hlavní postavou pohrát. Od 1. dílu začínala být postava Standy dost předvídatelná, co díl, to jeden podraz a jeden milenec předhozený hochům od STB. V posledním díle ne, tam napráskal ségru a skoro švagra. Zpracování postavy zůstalo pod možnostmi scénáře. Jinak Jan Cina je talent a nesporný příslib kvality u nové herecké generace. 4*

• 6.11.2020  16:40

Poctivej western. Chlapy co tak trochu účtují se životem. Každej po svym. Drsný zlatokopové svatbu považují za hodně rodinnou záležitost a pro farmářovu dceru je to zlej sen. Ale jsou chlapi, co pro ně čest není jen slovo, ale životní zásada. Často se na ni umírá. Scénář se povedl, herci jsou uvěřitelný, ve svém žánrů top 10! 4*

• 6.11.2020  16:32
    Nakládačka (1977)

Těšil jsem se na Paula Newmana je to moje krevní skupina a pan herec. Kdo viděl Frajera Luka, Podraz, Pevnost apačů v Bronxu a Butche Cassidy a Sundance Kida musí pocítit zklamání. Tomu filmu dochází dech a slabý scénář hvězdou nezakryješ. Závěrečná scéna striptýzu Ontkeana korunuje film trapností. 3* za umělecký dojem Paula na bruslích

• 10.10.2020  23:04
    Fany a pes (2019)

Nápad podívat se na revoltu - pád komunismu ve východním Německu očima 12-ti leté školačky je neotřelý. Pečlivě prokreslené scény. Scény z demonstrací působivé. Realistické vystižení doby a změny postojů obyčejných lidí. Závěr je na mě dost afektovaný , trochu hollywoodský , jinak nelze nic vytknout. 4*

• 10.10.2020  22:55

Film má grády. Zpracování precizní. 70 min. děje co měl spád. Překvapivě nejen lupič, ale i zloduch a vrah Costa měli takřka létající schopnosti a tak je s podivem, jak skončil snímek happyendem? Konec byl trochu nedotažený , ale jinak dobrá práce. 4*

• 10.10.2020  22:49

Film o naději , síle snů a naději. Vizuálně zdařilý snímek. Nikdy není pozdě doufat. Jak uzavření se dosebe vede jen ke zkáze a postupné celkové devastaci. Dávám 3*

• 10.10.2020  22:43

V rámci Anifilmu docela slušný ohlas. Když hledáš pomoc, často se nachází tam, kde jí nečekáš. O tom , jak je ubíjející se bavit s rezignovanými dospělými, o seniorech, co je zajímá jen jejich důchod nemluvě... Docela povedený scénář. Celkově dobrá filmařina!

• 12.9.2020  10:54
    Havel (2020)

To je riziko autora točit film o známé osobnosti. Zvláště takové, co budí obapolné reakce . Mnohovrstevná osobnost VH vyvolává dilema scénáristy. Jakou část osobnosti akcentovat. Co si vybrat. ? Zde se to úplně nepovedlo a VH vyznívá jako floutek a bonviván , co se shodou okolností dějinných zvratů stav státníkem a v očích mnoha i vůdcem. Ano. Měl slabosti, ale ten film to je dost jednostranný pohled. V. Dvořák se VH vizuálně velmi přiblížil, pochopením postavy už méně. Jako by ten film klouzal po povrchu a neměl hluší záběr. Po shlédnutí poměrně rychle přichází zapomnění . Ta osobnost čeká na dalšího tvůrce. Snad se povede lépe. 3*

• 12.9.2020  10:25
    Šarlatán (2020)

" Ta bezmoc je hrozná!" lěčitel Mikolášek - posledlý touhou léčit, ale musí bojovat s vlastními běsy. Mimořádně povedený film po všech stránkách. Famózní Ivan Trojan, nadějné vystoupení Josefa Trojana. Strhující kamera M. Štrby. Scénář se M. Epsteinovi mimořádně vydařil. Probírá mnohovrstevnatou povahou JM, ale hlavně ukazuje rozdíly dvou totalit. Nacistická není bezhlavá - vyzkouší a když JM uspěje - propouští s tím, ten se nám může hodit. Stalinistická - zaslepená - jednou vyslovený ortel podle vymyšleného obvinění nelze změnit. Strach soudruhů, že by byli obviněni ze sympatiím k parazitovi lidu a malé angažovanosti by mohl hněv lidu ( kariéristů na různých postech) obrátit proti nim. Vystoupení prokurátora J. Novotný - je víc než výmluvné! Film nemá slabé místo a celé dvě hodiny nesnižuje tempo, 4*

• 16.8.2020  19:23
    Věrnost (2019)

Znáte to... Díváte se na film, co mu graduje děj. Hrne se to dopředu. Pikantní scény, inu to k tomu patří a pak čekáte na finále... nezvládnutý závěr a je po radosti. Chybí katarze , prostě taková nijaká cesta autem a domyslete si... krize pokračuje? nebo našli cestu k sobě? Škoda . Jinak herecký výkon Leny byl značně prkenný a sterilní, manžel to moc nevylepšil, celkově béčkové výkony. 3*

• 16.8.2020  18:37

Na začátek to vypadá na životní prohru válečné vody, ale to by nebyla role pro H. Schygullu! Stoupá společenským žebříčkem stále výš a manipuluje stále víc. Zvládne i návrat jednodenního manžela ze zajetí. Ale nakonec - na každého jednou dojde. Herecký koncert H. Schygully, ale jinak , film, co si na něj po půl roce ani nevzpomenu. 3*

• 16.8.2020  18:17
    V síti (2020)

Nechutné temné stránky lidské sexuality! Nejvíc zdrcující je ovšem poslední scéna, kdy odhalený chlápek - jakýsi vedoucí DDM a organizátor dětských táborů , jeho arogantní alibismus - vinni jsou rodiče, kdyby děti víc kontrolovali, tak já bych nebyl pedofil. Úžasná myšlenková konstrukce .... Jinak dokument , jakých se moc nevidí a velké díky tvůrcům za jejich invenci, odvahu a odhodlání 4*

• 16.8.2020  18:07

Málokdy se podaří vidět takto autentický film. Určitě velká výzva pro režiséra. V hercích rezonují nedávné události a na jejich výkonech je to znát. Film má silný příběh, realistický scénář. Stojí za dívání. 4*

• 16.8.2020  17:40
    Cesta domů (2019)

To je film , který má tah na branku jaký už jsem dávno neviděl. Jasnej uvěřitelnej příběh. Pochopení otce synem při cestě ke splnění rodinné povinnosti. Road movie, ale scénář a režisér si nevybrali slabší chvilku! Oba herci - otec i syn Alim hrajou na plný pecky. Nejlepší film LFŠ 2020! 4*

• 16.8.2020  17:26
    Puškvorec (2009)

Musím se přiznat, že mi prolínání dějových rovin dělalo problémy. Žena Janda, herečka Janda, Janda jako Marta. Tak jestli Wajda diváky nepřecenil?! Poskládat takové puzzle? Co tím chtěl básník řící? Příliš pesimistické vyznění bez katarze. Film stojí a padá s Krystynou , skvělý výkon, ale to ten film nezachrání 3*

• 16.8.2020  17:18

Wajda ve své nejlepší formě. Stanislaw se vrací umřít ke svému bratrovi a ve skutečnosti mu dává příklad, jak žít ( po smrti ženy). Úsporné drama v dechberoucích exteriérech, úsporné dialogy . Snad rolí Michala si režisér Polák vybral M. Perepezka pro roli vraha do filmu Smrt stopařek

• 13.8.2020  21:42

Nevyžívám se v LBGT tematice, ale tenhle film je střídmě podaný příběh jedné rodiny a to jak se vyrovnávají děti s nastálou situací dospělé neukazuje v dobrém světle. Sobectví. Já se cítím ženou a tak to bude - ať se všichni staví na hlavu. Ale ta jedna věta od dcery tak naléhavá a důležitá " Budeš pořád můj táta ?! " je obsah a smysl toho filmu. Silné téma a seversky dobře zvládnutá psychologie postav. 4*

• 18.6.2020  21:18

Silný skandinávský příběh, jak altruismus profesní je doprovázen sobectvím osobním. Frede, Freude, Freude... vždycky na tě dojde... Gustav podlehl... snad ze strachu, snad ze zvědavosti. Doplatil na to, zemřel na pravdu. A taky na lásku. Největší oběť. Kamera skvělá, ale herecký výkon Anny - Trine Dyrholm- na dva oskary. Ostatní jsou statisté- snad jen Gustav - Gustav Lindh zdařile sekunduje. 4*

• 8.2.2020  20:38

Na film jsem šel ze zvědavosti. Nic úchvatného jsem nečekal. a taky jsem nic výjimečného neviděl. Průměrná mafiánská historka. 145 min. na dějovou linku je moc. Zkrácení by filmu prospělo. Moc scén, ze kterých by se tajil dech film neměl. Víc než jako hraný film oceňuji snímek jako dokument o prostředí, době , politicích... (Andreotti). 3*

• 7.10.2019  21:56

Knihu jsem nečetl a ani recenze. Šel jsem naslepo. Docela příjemné překvapení. Scénář nenudí, zapadá do sebe, dává smysl. Kamera citlivá, herecké obsazení bez chyby. Koncert pro Hynka Čermáka, pro tuhle roli se narodil. Rapl českého filmu. Hudba mě nadchla. Altrichter zraje jako víno. Příslib do budoucna. těším se na jeho další film. 4*

• 13.9.2019  14:51

Velký filmař Miroslav Ondříček řekl, že film by měl hlavně budit emoce. To se tady povedlo vrchovatě. Četl jsem knihu a viděl film. Marhoul vynechal scény plné násilí, které z knihy kypí jako kaše z pohádkového hrnce. násilí není tady samoúčelné. Film se vrací neodbytně a nechává zaznít tu otázku Proč? Je v člověku v podstatě zlo a jen morálka, výchova a prostředí ho drží uvnitř, nebo je podstatou člověka dobro a jen krajní situace ho mění v bestii? Právě ta proměna Josky z nešťastného kluka píšícího vzkazy na loďku v chladnokrevného zloděje a vraha je to, co nejvíc na filmu děsí. Jen poslední scéna z filmu jako by dává naději, že je ještě cesta zpátky. Kamera oskarová. Herecké výkony excelentní. Režisér Marhoul zraje jako víno Jasný nominant na oscara.

• 11.9.2019  18:36
    Drsný chlapi (TV film) (1999)

Poctivý western, bývalý desperáti se jedou podat bývalého parťáka pro jeho odklon od morálky. Když hvězdy C&W WN a KK to vezmou do ruky , tak to musí mít spád. Charaktery jak z bronzu. Scénář nic moc, trochu naivní, ale herecké výkony neherců , klobouk dolů...

• 11.9.2019  17:42
    Fabrika (2018)

Zprvu banální příběh rozehraný ale jako šachová partie bez happyendu. Pod palbou se projevují pravé charaktery. Zbytečné soukromé hrdinství nebo snaha zachovat si tvář? Šedivec bojuji svoji soukromou válku , do posledního výstřelu. Nebojuje o život, pro něj nemá smysl. Bojuje o pravdu a čest. Nemůže prohrát. Silný příběh. Dobrá kamera. Jen tak dál. Jméno Bykov ještě uslyšíme.

• 2.9.2019  14:49
    Kursk (2018)

Trochu zklamání. Vinterberg se utápí ve stereotypech. Je to předvídatelné, trochu nuda. Postavy nemají hloubku. Nam mnogo- co je 20 morjaků a naša strana bolšaja, u nas ne nádo ždať pomošč u inostancev. Morjaky geroji - pajut do konca morjackuju piesnju. Padouchové - velení, politbiro … Ale jsou čestné výjimky. Náznaky lidskosti jsou však potlačeny v zárodku. Hvězdu za kameru. Thomasi - příště lépe!...

• 14.8.2019  11:34
    Slunovrat (2019)

Zase autorský film. Začátek je dost akční, pak zvolní, ale příběh pokračuje a mnohé překvapení po celých 140 min. Herci nebyli zvučných jmen ale odvedli solidní výkon. Jen hudba byla místy rušivá - méně je někdy více a taky zvuk byl hlavně prvních 20 min. jak z bondovky. Závěr je tvochu crazy, ale jinak slušnej biják , co stojí za to vidět a je to film , co se ještě druhy a někdy i 3.-5. den vrací do hlavy. takových není moc za rok. 80%

• 10.8.2019  23:36

Lehce humorná love story, oddychovka.

• 10.8.2019  23:34
    Čas vlků (2003)

Haneke toť hodně emocí v husté atmosféře. Rámec a prostředí jsou vždy krajnosti. Existenční problémy ve světě v chaosu. Naděje je vlak. Taky pitná voda, jídlo, baterka, rádio. Buď s e staneme vlky a nebo si zachováme lidskost a přežijeme... Ještě že zůstal poslední záběr filmu- oknem z vlaku jedoucím do... civilizace?...Film mě nezklamal.

• 10.8.2019  23:25
    Řeka (2018)

Po shlédnutí je to jako de javu, tohle už jsem někde viděl. Dlouhé záběry na krajinu a scénu. Minimum dialogů. Řeka je jako zasvěcení, Iniciace do světa dospělých. Konec dětství. A souboj Aslana s Kanatou. Podobenství o Kainu a Abelovi. Není to film, na který se díváš se zatajeným dechem, ale jeho poetičnost a vizuální stránka je dech beroucí. Bílá vrána, takových filmů se točí hodně málo a je to škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 5