• Thriller

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál)

Snažil som sa to brať zľahka, hudba bola celkom fajn, výprava tiež. Ale toľko nelogických vecí za necelé 4 hodiny, to sa už proste nenosí. Poslednú hodinu som čakal na koniec. Akékoľvek prekvapenie v deji by bolo serióznym prekvapením.

Prcek - Série 2 (2017) (série)

Oproti 1. sérii sa mi táto javila dynamickejšia, prepracovanejšia. Je to síce recyklácia Narcos, ale stále urobená na výbornej úrovni. Odporúčam pozerať v pôvodnom znení s titulkami, EN verzia mi prišla taká nejaká smiešna :-)

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Nemôžem si pomôcť, ale v dvojke bolo všetko akési šablónovitejšie, predvídateľnejšie, bez zvratov a koniec bol úplne celý zle. Čakal som aspoň náznak nejakého prekvapenia a vyvrcholenia na záver, nič však neprišlo. Napriek tomu je to pekne spracované. Ale atmosféra na prvou sériou mešká.

Muž z Vysokého zámku - Série 2 (2016) (série)

Prvá séria sa mi chvíľami zdala rozťahaná, trochu rozpačitá. Druhá séria išla kvalitou o stupeň hore, dynamický príbeh, zamotané ako treba, parádna výprava, super soundtrack a až na celkom vtipný americkú nemčinu niektorých hercov nemám čo vyčítať, 5*

Babylon 5 (1993) (seriál)

Prvý krát som to pozeral v 90-tych rokoch, keď to vyšlo, ešte na strednej.. druhý krát som si to teraz z nostalgie pozrel, po takmer 20-tich rokoch a stále to má to svoje čaro hodne premysleného príbehu. Chvíľkami príliš rozprávkové, chvíľami pátos, ale inak ako celok je to proste pecka. Star trek NG som mal svojho času tiež napozeraný (dokonca som oba seriály sledoval v tej dobe, keď to u nás vysielali ako premiéru), ale B5 kope riť na plnej čiare.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Po prvej sérii musím povedať, že tých 10 hodín som sa rozhodne nenudil :) Výprava úplne premakaná, nápad dobrý, som zvedavý, kam do dospeje celé

21 gramů (2003)

Pekne spravené, veľmi pekne zahrané, ale bohužiaľ to najdôležitejšie - príbeh, je na úrovni romantickej brožúrky z PNS. 60%