V srdci moře (2015)

Podstatne prijatelnejsi nez Melvilluv roman. Pro mne jako namornika a romantika nadhera.

Chvilky (2018)

Paradni herecky projev Jenovefy. A hlavne dialogy dcera matka, dcera babicka, dcera otec. Nalozene rodinne břimě na mladou holku. Skvele zpracovane.

Malé ženy (2019)

Tak pry nemuzu byt tak bezcitny, kdyz me zensky roman takhle dostal. Skvela rezie, casova nesouslednost neni pro vsechny, ale udrzuje divakovu pozornost, holywoodske hvezdy nejvetsiho kalibru skromne ve vedlejsich rolich podporuji perfektne slapajici tym mladych herecek. Vsechny jsou skvele, ale Florence Pugh ziskala me sympatie nejvice. Nadherny film.

Bolest a sláva (2019)

Nadherny film. Skvely vizual, citliva rezie. Vyborny Banderas. A ten zaver....bravo!!!

Zlodějka knih (2013)

Za me malo autenticke a oroti knize vyrazne zjednodusene. Bohuzel anglictina. Verim , ze nemecka studia by knihu dokazala pretocit lepe nez holywood. Hlavni hrdinka spis jako by vypadla z modniho casopisu nezli valkou stradane decko. Presto vse je to mily dojaček na cestu do letadla.

Cirkus Columbia (2010)

“Zblaznil jsi se” ? “Ne! Ja jsem blázen dávno”. ... Krasně lidský film v přetěžké době jihoslovanské. Na Jelenu se fakt moc dobře kouká.

Tančírna na hlavní třídě '59 (2018) (seriál)

Skvělá atmosféra padesátých let i nálada v poválečném Berlíně. Nejvíce mě fascinovala ambivalentnost postav. Já zažít taková příkoří byť od členů rodiny ,tak už s nimi nepromluvím. Skvělá konfrontace staré a německé muziky s novou americkou vlnou , výborný výkon Cladie Michelsen a postavu Moniky si musí zamilovat každý . 5 hvězdiček stejně jako u předchozí řady.

Odhalení (2019) (seriál)

Úžasný výkon Joey King.

Dva světy - You to You (2019) (epizoda)

Vse skvele zapada do sebe. Vse se vysvetluje a ja zacinam drzet palce Mire. Jinak JK Simmon skvely herecky vykon. Serial je svym propracovanim, logikou, castingem, atmosferou, a nakonec i svym scifi motivem vic nez na 5 *.