Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Já vim, že je to hra o trůny, ale Bohové, tahle série byla ale blbost. Vyvražděné postavy nijak neposouvaly příběh a většinou umíraly jenom pro "shock value". A když se něco dalo odfláknout, tak se to odfláklo. Ach jo.

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Jde vidět, kam to všechno míří, všechny postavy na sever do války proti ice-zombie-ss což bylo prohlídnutelné již nějakou dobu. Nakonec si Danny opravdu bude muset vzít Jona Snowa, jenom by to D&D nemuseli dělat tak obvious už teď.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Bohužel, film nemá ani zápletku, ani moc děje. Plytké nic. Obsahuje ohromné množství hluchých míst u kterých jsem kontroloval jestli se nezasekl přehrávač a ani ta hudba už nestojí za nic. Asi hlavní dějovou myšlenkou bylo zjistit od nově narekrutovaného profesora, co to tenkrát voldezmrdovi našuškal. A bohužel tady nám vznikl krásný plothole. Brumbál jezdil na výlety lovit viteály a potom se nad vzpomínkou zakuckává, jak je to děsivá novinka. Mno asi jsem měl napsat spoiler alert, ale beztak si to nikdo nikdy nepřečte a ve filmu se děje hovno.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Star Wars epizoda 3 je největší zklamání od doby co jsem se narodil. V následujících 650 řádcích se pustím do toho, proč tenhle film nesnáším myslím si, že je takovým zklamáním, jakým je. 1-Všichni v tomhle filmu jsou hloupý retardi. A když píši všichni, myslím tím opravdu všechny. Můj milovaný Obi-Wan se stal otravným "hláškařem"[One liner], této epizody a už od začátku perlí. Když je mu oznámeno Palpatinem, že Saruman je zlý Sithský lord, Obi odpoví "Sithští lordi, jsou naše specialita." Počkat, CO? Ty a Anakin jste potkali jednoho a ten Obiho málem zabil a Anakinovi usekl ruku, tomu říkám specializace. Obi pak v průběhu filmu činí spousty obdobně stupidních rozhodnutí, jako například skočit mezi armádu droidů a doufat, že Genrál Grievous ho vyzve na duel. Co kdyby ho nechal rozstřílet na hadry? Anakin byl dement už ve druhém a prvním zklamání, ale tady dosáhl naprostých rekordů.Půlku filmu se nechává ovlivňovat Palpatinem, jakoby se nechumelilo. Palpatín dropuje jeden hint za druhym, že je Sith a chce An(r)ního otočit proti Jedi-ům a manipuluje jím tím nejvíc prokouknutelným způsobem. Navíc, když se pak ukáže, že lhal a neumí zachraňovat před smrtí, Anakin ho stále poslouchá. CO? Dokonce i syn bratrance, kterému je sedm prokoukl po dvaceti minutách, že Palpatin je zlej a snaží se ovládat Anakina. Ale jediové necítí nic?! To mě přivádí na další bod. Jediové si zasloužej umřít. Nic necítí, nic nechápou a dělaj tupý rozhodnutí. Při zatýkání Palpatina se dva nechaj zabít aniž by hnuli rukou. A víte proč? Protože to chtěl scénář. Když na mě letí dědek s mečem, zkusim se bránit a nečekám, až mě probodne, dobrá práce Mistři Jediové. A vše vyvrcholí, když Yoda spadne z 15 metrů a nevrátí se, aby Palpatina dorazil, ale uteče a "selže".. proč? Tohle je tak hloupý, že na to nevymyslím odpověď ani já. Palpatinův plán stojí na neskutečným množství náhod. Po podrobný analýze jsem ani nezjistil, co půlkou tahů vlsatně sledoval. A kriste, už nedokážu psát o hloupejch postavách dál. Popojedem 2-Film nemá emoce. Film je asexuální (jako Pražský holky). Jelikož všechny konverzace ve filmu se odehrávají v sedě, nebo při velice pomalé a nudné chůzi, film nemá možnost se jakkoliv projevovat a je nechutně nudnej. Pohyby kamer, osvětlení, rozestavení postav, výstavba scén atd. jsou velice důležité prvky, které tady nejsou. Všechny pohledy při rozhovorech jsou buď přes rameno, nebo přes rameno, Občas se máme možnost vidět při rozhovorech dokonce více tváří najednou a to exkluzivně, KDYŽ SEDĚJ! Občas se taky kouknou z okna. A veškeré emoce postav se tady evidentně musejí říkat nahlas, protože diváci jsou tupý a nedokážou ze scény vyčíst, jak se asi postava cítí (popřípadě z řeči těla). V původní trilogii, byly všechny souboje světelných mečů doprovázen emočními souboji a vždycky znamenali něco víc. Not anymore. V tomhle zklamání je všechno perfektně provedeno podle přesné choreografie. Inu samozřejmě, jak by mohl mít film taky nějaký emoce, když tu ani nejsou skutečné postavy se skutečnou hloubkou a charakterem. Nevěříte? Uděláme si test. Charakterizujte Mace Windova, zdejšího Yodu, Obi-Wana, Padmé, Anakina. Ups. 3-Zníčení lightsaberů a síly. Tohle se vlastně povedlo v jedničce a ve dvojce, takže krátce. Pamatujete, když jste viděli pětku a síla byla popsána jako něco záhadného, nadpřirozeného, co svazuje celý vesmír a proudí vším? Well, ne. Midichloriany. Síla jsou mikroorganismy (kurva). Kouzlo světelných mečů spočívalo v tom, že byly unikátní a když je někdo vytáhnul, znamenalo to něco velkého.Zde je však vidíme na každém rohu a jsou všude. Ergo, ztrácí svoji unikátnost. Ještě malá poznámka. Tohle jde ruku v ruce s tím, že naprosto ZNIČILI YODU!! V pátém díle Yoda tvrdí, že na velikosti nezáleží (díky bohu :D ), a že síla nespočívá v tom, jak silní jsme fyzicky a jak umíme bojovat a že k poražení nepřítele nepotřebujeme Světelný meč! Yoda byl Badass, dokázal všechno bez násilí a boje. Lucas evidentě zapomněl o čem byly původní film a tak i Yodovi vrazil meč a udělal z něj kripla. 4-K asexualitě filmů také přispívá i nechutné množství speciálních efektů. Všechno, 98% filmu jsou speciální efekty, které jsou často hnusný a viditelně umělý. Je válka, ale zdejší svět vypadá naprosto čistě a nedotknutě. Zlatý praktický efekty. Proč je podle mě poslední souboj ve filmu nejhorší duel v celém Star Wars? Protože na rozdíl od epizody 4,5,6 a 7je souboj jenom ohromná dávka speciálních efektů, které ve výsledku nic neznamenají. Jak jsem již psal, dřív byly duely o souboji na úplně jiný úrovni, než čistě fyzický. Tady ne, konflikt postav Anakina a Obiwana je tímto uplně přehlušen a souboj je opět bez emocí a přesně naplánovaný do detailu (což škodí). 5-Herectví. Ke všemu samozřejmě přispívají příšerně uboze naspaný dialogy, postavy a všechno. Obi wan a Anakin měli být přátelé, ale nemáme k tomu jediný důkaz. Anakin na Obiho furt nadává a jen velice vzácně si vymění vstřícné slovo. Dialogy jsou ubohý. 6-Nejlepší na filmu je to, co v něm vlastně ani neni. Nezničili Hana Sola, tím, že sem šouply další otravný dítě! Skvělá je opět hudba, jelikož Williams byl si jedinej člověk s mozkem, který na filmu pracoval. A humor. Humor je tu báječnej. Jeden příklad za všechny: "You are so beautiful. That´s because I am so much in love" :D :D :D a takhle nám Anakin a Padmé perlí už od "I love you, I truly deeply Love you." Star Wars zklamání 3, by ani nemusel být tak příšernej počin, jenže Lucasovi došly nápady a všechno strašně uspěchal a scénář psal nejspíš při škaredým průjmu po mexickém jídle. Kdyby si scénář po sobě přečetl, třeba by si všiml, jak je film nekonzistentní. Dokonce i já, jsem si připravil pro tohle poznámky! Věnoval jsem týhle splašce víc času, než Lucas tomuhle zklamání! 7-Výsledný produkt, je nekonzistentní mišmaš umělých efektů a neemočních soubojů, které ve výsledku nikoho nezajímaj. Ámen.

Sinister 2 (2015)

Pamatujete si když v jedničce bylo napětí a vybudovaná atmosféra? Já taky, tenhle film ne. Všechno co bylo v jedničce dobrý tady není nebo je špatný. A proč ukazujou bicistu Immortals hned na začátku? Jako v jedničce byl taky, ale nevědeli jsme to! Nepříběh tady vůbec nedává potencionálnímu univerzu šíři, neprobádává legendu Bugula nijak hloubš. BTW, matka za celej film nepotkala nic nadpřirozenýho a nakonci, když vzduchem lítaj věci je docela v pohodě. Tenhle film se ani nesnažil. Je to jenom stupidní drama o rodině co mě nezajímá a klukovi co kouká ve sklepě na béčkový snuff. Lehkej nad-odpad.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Další výkvět pokrytecké Americké společnosti. Ostuda.

Superman 4 (1987)

Hey, we have six dolars, let´s make a movie. - Flick Pick.

Zrození (2004) odpad!

Dvou minutových záběrů na neherecké tváře jsou ve filmu vskutku nervy drásající kvanta, chvilkami jsem si říkal, jestli se náhodou nezasekla televize. Pomalý, nudný, bez napětí, tichý a úplně plytký konec. Totální průser