M.C.S.

M.C.S.

Miroslav Král

okres Prachatice

• 16.9.2019  18:12
    To se ví (TV pořad) (2019)

Neskutečný blábol, jaký na našich obrazovkách již dlouho nebyl. Před shlédnutím pořadu jsem se i těšil na další satirický pořad, ale po shlédnutí jsem se nestačil divit, co to bylo za snůšku pitomostí. Obsazení bylo rovněž jednostranné, co také očekávat od “znalce” reklamy. Za mě s bídou 10% za to, že to není o víkendu.

• 9.2.2019  18:38

Tak jsem se právě vynořil z kina a mohu vám říci, že jsem se po dlouhé době výborně pobavil z českého filmu. Hlášky ze života od Vetchého, jako bych tam byl sám s mojí rodinkou. Za mě super 95%.

• 7.2.2019  21:14

Jedna z nejhezčích pohádek, ne-li nejlepší pohádka české kinematografie. Václav Vorlíček touto pohádkou dokázal, že je mistr svého oboru. Za mě 95%.

• 11.1.2019  23:15

Jeden z mých oblíbených filmů. Samozřejmě to nemá na knihu, ale jaký film překonal knihu? Velice výpravně ztvárněný, naprosto senzační hudba a scenérie. Velice kladně hodnotím výběr herců. Za mě 90%.

• 4.1.2019  22:10

Jedná se o velmi špatnou napodobeninu filmu Man in black skloubenou trochu s Krotitely duchů. Dobře myšlený námět spolu s velmi slušným obsazením a občasnými dobrými hláškami dělají z tohoto sci-fi filmu průměrný snímek kinematografie. Za mě 60%.

• 30.12.2018  22:31

Naprosto skvělý film a naprosto skvělé výkony herců Hrušínského jako Josefa Švejka a Kopeckého jako Otto Katze. Vždycky se rád podívám znovu a znovu na výborný film. Zkrátka a dobře za mě 100%.

• 30.12.2018  22:04
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Asi nejhorší česká pohádka vůbec, tedy po slíbené princezně, koulení očí herců se asi učí na FAMU jako hlavní předmět. Bylo to příšerné koukání. Za mě tak 10%.

• 30.12.2018  21:58
    Přání k mání (2017)

Naprostá hovadina… V tomhle filmu/pohádce je špatně úplně všechno. Nestojí to za delší komentář. Za mě tak 10%.

• 2.11.2018  21:58
    Ostravak Ostravski (2016)

Neskutečná blbost, nudná, bez děje a humoru. O ostravském dialektu raději nemluvím. Za mě tak maximálně 5 % za snahu, která se ale nepovedla.

• 1.6.2018  22:01
    Gladiátor (2000)

Jeden z mých oblíbených historických filmů. Výborná režie, hudba a výprava. Famózní výkon Russell Crowe. Za mě 100%.

• 1.6.2018  21:27

Jedna z nejlepších pohádek všech dob. Vždycky se na ní rád znova podívám. Werich a Burian spolu utvořili opravdu výstavní kus naší kinematografie. Geniální filmové umění. Za mě 100%.

• 14.5.2018  13:19
    Ben Hur (2016)

Ten, kdo viděl oroginal z roku 1956, tak se musel hodně divit. S takovým technickým pokrokem za ty desítky let, bylo určitě možné udělat lepší výsledek. Mimochodem dělat remake na nejúspěšnější film je nejen nezodpovědné ale hlavně šílené riziko. Tomu odpovídá zisk tohoto filmu - tedy je v minusu. Pro mě špatná remake s max. 20% za vypravu.

• 14.5.2018  12:20

Mám historické filmy ve velké oblibě, ale tento film je parodií na historické filmy. Kromě zdařilých kostýmů a práce maskérek se nepodařilo ani náhodou zachytit duch té doby. Historicky naprosto film neurčuje stav doby a děj je někde u sci-fi. Pro telepatické domlouvání v historickém filmu nemám rovněž pochopení. Pro mě neskutečný blábol.

• 1.1.2014  02:19
    Madagaskar (2005)

Jedná se o skvěle graficky utvořený filmový příběh, který přivede diváka do výbuchů smíchu. Fóry, které jsou doprovázeny gestikulací jednotlivých zvířátek, jsou opravdu výborné. Nemohu zmínit jednu scénu, kdy "král" zpívá a tancuje na píseň "já tak rád trsám"... musel jsem si klepat nohou do rytmu a výborně jsem se při tom bavil... ale to nebyla samozřejmě jediná scéna... Pro mě: velmi dobré 75%.

• 1.1.2014  02:05
    Tohle je Sparta! (2008)

"Tohle je Sparta!" = tohle je jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl... Strašný scénář, výprava i režie. Nepopsatelně katastroficky ztvárněný rádoby humor... více komentářů nestojí za ztrátu času... pro podporu mého názoru nutno vidět... Pro mě: 5% (za snahu).

• 6.10.2013  20:39
    Pelíšky (1999)

Jiří Kodet a spol. (nemohu jmenovat všechny, protože by bych na někoho zapomněl a to by nebylo fér) zahráli úchvatný film z dob socialismu a příchodu sovětských vojsk do naší země. Jan Hřebejk příběh skvěle posadil do doby, ve které se odehrává. Herecké výkony (hlavně pak pana Kodeta) byly mistrovsky zvládnuté. Ve filmu nechybí výborně načasované protiklady jako velmi zábavné momenty (např. měření medvěda) proti velmi vážným (např. smrt Vyšáryové). Jedná se o nejlepší film české kinematografie natočený od revoluce 1989. Pro mě - Výborný 100%.

• 6.10.2013  20:37
    Forrest Gump (1994)

Tom Hanks pod vedením režiséra Zameckise natočil svůj nejlepší film. Jeho posloupnost střídaná s trochou skoků v jeho životě, udělala z tohoto filmu jeden z nejdojemnějších a nejúchvatnějších filmů historie kinematografie. Genialita scénáristy, který z knižní předlohy (mimochodem jsem četl) vynechal některé nesmyslné Forrestovy výlety a bojová umění, udělala z filmu mnohem lepší zážitek než byla kniha samotná, a to mě velice mile překvapilo. Jak je to "snadné" natočit film, na který se můžete vy všichni (i vaše děti a rodiče...) dívat znovu a znovu. Je to dokonalé. Pro mě - Výborný 100%.

• 6.10.2013  20:36

Denzel Washington jako Lincolm Rhyme a Angelina Jolie jako Amelia stvárnili společně jeden z nejlepších kriminálních příběhů, které kdy byly natočeny. Dle knihy stejnojmenného názvu, autora předlohy Jeffreyho Deavera (mimochodem jsem četl) jsem nečekal ve filmu, že by se scénář a režie mohly alespoň přiblížit ke genialitě autora předlohy, ale mýlil jsem se - dokonale to zvládli - a tady je pánové a dámy výsledek (i když je v knize Lincoln běloch a Amélia rusovlasá). Měli by natočit i další filmy od tohoto autora - všechny knihy jsou super a všechny filmy by byly trháky. Pro mě - Výborný 100%.

• 6.10.2013  20:34

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Tento citát z prvních slov distributora plně vystihuje příběh tohoto filmu. Jedná se o plný formát umění Freemana a Robbinse na motivy úchvatné knihy autora Kinga. Jedná se o naprostou filmovou bombu, o klenot, který nestačí vidět jen jednou, neboť by se divák při jednom shlédnutí mohl ošidit o dokonale zahrané role. Jako by ani nehráli, ale žili tam. Pro mě - Výborný 100%.

• 6.10.2013  20:34
    Sedm (1995)

Freeman, Pitt a Spacey se ukázala jako výborná kombinace, která za vedení režie pana Finchera dokonale zabrnkala na strunu diváka, který se nemohl ani trochu nudit. Sedm smrtelných hříchů je dokonalý námět pro kriminální příběh. Pro mě - Výborný 100%.