kodwin

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 12.8.2019  14:06
    Volyň (2016)

Krutější film jsem asi neviděl. Volyni škodilo příliš mnoho vedlejších postav, zorientovat se ve všech je umění, ale jinak je to tedy síla, sledoval jsem to, jak přikovaný ...

• 8.8.2019  00:18

Zklamání. Film zachraňuje Mortensen, jeho postava má šmrnc, bavila mě. Příběh je tuctový, hraje na rasovou strunu, ale ve srovnání např. s Hořící Mississipi je slaboučký.

• 23.7.2019  22:53

Podařený film, u nějž výborně funguje střih o 16 let a tajemství, které se v tomto období skrývá. Vadilo mi pár naivních nepřesností, které měly scény zdramatizovat (např. zakrvácený bok nebyl při povaze zranění možný), ale i tak mě Přirozený talent vtáhl a nepustil. Doporučuji nejen baseballovým fanouškům, Redford prostě umí.

• 18.7.2019  13:53
    Já, Tonya (2017)

Překvapení. Jeden z nejlepších sportovních filmů, co jsem viděl. Netradiční příběh, vynikající Margot Robie a atmosféra amerického venkova dělají z Já, Tonya výborný film.

• 14.7.2019  18:11

Scénář klišé na klišé a ještě blbě napsaný. Tomsa neumí hrát. Film, který se natočil zřejmě jen proto, že na něj byly peníze ... Jedna hvězda za Klepla a Kocurovou, která mě jako neherečka překvapila.

• 14.7.2019  18:08

Proč nikdo dneska neumí natočit takový film? Všechny postavy i herci byli skvělí, každá scéna skvost ...

• 12.7.2019  19:20

Trochu slabší čtyřka. Chvílemi to dřelo, ale konec byl fajn. Na kult Logany nevidím, ta urputná snaha ho z nich udělat je příliš zřetelná. Vadil mi Craig, na roli se moc nehodil, jeho drsňák působil uměle stejně jako pár scén. Ale celkově je film příjemná oddechovka, kterou ocení hlavně americký divák, jelikož několik narážek mi nebylo zcela jasných.

• 27.6.2019  13:14
    Perfect Days (2011)

Nuda. Takový průměrný TV film...

• 9.6.2019  19:21
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Kvalitní seriál se skvělou atmosférou a velkými lidskými příběhy. Trochu mě zklamal poslední díl, seriál by si zasloužil výraznější vyvrcholení než vysvětlovačku u soudu. Skvělý Jared Harris, kterému jsem věřil, že má ruskou duši, což bylo obdivuhodné.

• 29.5.2019  13:53
    John Wick (2014)

Akční póza, vizuálně zajímavá se skvělou hudbou a super hlavním hrdinou. Problém je neoriginálnost akčních scén, resp. kvantita převyšující kvalitu a za mě i Keenu Reeves. Líp by to šlapalo s někým jiným. Taky nevím, který trouba vymyslel dvě podobná jména hlavních postav:)

• 28.5.2019  20:18
    Černé pondělí (TV seriál) (2019)

Hodně americké, hodně excitované a celkem vtipné. S burzou a černým pondělím to moc společného nemělo, ale to se dalo čekat. Závěr byl výborný. Co mě překvapilo, byl netradiční casting - v podstatě tam nebyl žádný hezký umělý člověk ... Celkově slušná zábava, ale top to nebylo.

• 27.5.2019  18:08

Další příklad podporující naivní představu o ruských špionážních službách. I přestože film nebyl vyloženě špatný a měl spoustu zajímavých momentů, tak tohle americky nevěrohodné zobrazení Ruska ho stahuje dolů. Ne poprvé a jistě ne naposled.

• 25.5.2019  11:29

Pěkně temný masakr. Povedená taškařice, která není pro slabé povahy. Hodně syrové a realistické vyobrazení mexicko-amerických "vztahů". Kvůli atmosféře jsem uvažoval i o plném počtu, ale scénář je místy trochu děravý. Každopádně vynikající casting. Del Toro a Brolin jsou famózní.

• 22.5.2019  15:51
    Pašerák (2018)

Film táhne Eastwood, o tom není sporu. Bez zajímavého charakteru Earla by film působil mdle, takhle místy hodně bavil. Fakt je, že scénář je dosti děravý. A divím se CE jako režisérovi, že si nepohlídal více věrohodnost vstupu do kartelu a taky zatýkačku. Fakt si nemyslím, že se polda bude bavit takhle se zločincem, i kdyby mu byl před tím jakkoliv sympatický. Celkově se ale jedná o kvalitní film, který stojí za shlédnutí.

• 21.5.2019  20:20
    Pot a krev (2013)

Čistokrevná zábava pro otrlejší. Americký sen po kulturisticku se trochu vymkne a já někdy nevěřil, přestože se většina věcí opravdu stala. Michael Bay dokázal, že umí.

• 16.5.2019  14:56

Hooodně zajímavý film. První půlka mě bavila svým tajemnem, už už jsem chtěl tu krásku v nesnázích vidět. Oldman je prostě starý naivní muž, který si nepustí nikoho k tělu, protože ví, jak je zranitelný, když to s lidmi potažmo ženami neumí. Závěr byl víceméně bez překvapení až na trpaslici Claire. Stará Praha byla příjemným bonusem. Do plného hodnocení mi chyběl jen kousek.

• 15.5.2019  16:54
    Upgrade (2018)

Nebylo to špatné, ale Upgrade ve mně zanechal zvláštní pocit lacinosti. A moc se mi nelíbil závěr.

• 14.5.2019  15:21
    Experiment (2001)

Překvapivě kvalitní thriller. Když dostaneš funkci, zblbneš už za dva dny a pokud jsi dozorce ve vězení skončí to brzy zabíjením...

• 11.5.2019  17:45

Za mě dobře zpracovaný životopisný film bez většího překvapení. Kdo nemá rád písně Queenů, může být zklamán stejně jako ten, kdo zná osud kapely potažmo Fredieho Mercuryho. Mně tam zkrátka chyběl moment překvapení a nesdílím všeobecné nadšení jakkoliv se jedná o kvalitní podívanou. Slabší čtyři.

• 11.5.2019  17:41

Po druhém shlédnutí dorovnávám plný počet. Na poprvé se mi to místy zdálo trochu nudné a oceňoval jsem hlavně obrázky přírody, ale napodruhé jsem si vychutnal celou Supertrampovu cestu se všemi setkáními. Taky jsme chtěl utéct do divočiny, ale měl jsem strach, že nepoznám divokou bramboru, a tak jsem si to rozmyslel. Happyness real when shared, ale já dodávám - samota má taky něco do sebe.

• 8.5.2019  17:12

Aha, tak na tohle chtějí lidi chodit do kina ... Nenaročná veselehra ze života. A vlastně mě to taky bavilo, ale nebýt páru Vetchý/Kostková, tak jdu možná i o dvě hvězdy dolů. Vetchého hlášky byly super, škoda, že mu další dva chlapi nedokázali konkurovat. Hofmannovi jsem tu vážnou pózu moc nevěřil a Polívka byl slabý jako čajíček, ačkoliv možná spíše chybou scénáristy. Kubařovou mám rád a ačkoliv hraje pořád dost stejně, tak ta její poloha se mi líbí a do těchto komedií sedne jak prdel na hrnec.Cekově lehce nadprůměrná zábava.

• 8.5.2019  17:05

Lady Gaga je lepší herečka než by si člověk myslel, vlastně ve A Star is born byla skvělá, protože tak autentická. Cooper jí zdatně sekundoval. Příběh nebyl žádná pecka, ale ani nebyl špatný a písničky se mi vesměs líbily. Škoda té poslední, mnohem víc by se hodila intimní s kytarou či piánem. Vydařený film o jedné (vlastně dvou) pěvecké hvězdě.

• 28.4.2019  10:59
    Backstage (2018)

Neherci nezafungovali, první půlka hodně špatná, druhá dojem trochu napravila, ale kdo vydrží koukat tři čtvrtě hodiny na kravinu, aby na konci dostal průměr ...

• 28.4.2019  10:55
    Karbon (2017)

Snaha byla, ale jako celek to nefungovalo. Dobrý vizuál, slušní herci jako klady. Největším problém jsem viděl v tom, že film nedokázal srozumitelně vysvětlit podstatu podvodu a některé nevěrohodné scény. Slabý scénář.

• 24.4.2019  15:22

Bez těch kulis by to byla pravděpodobně jen lehce nadprůměrná soudnička. Ale natočena je North Country excelentně. Casting a exteriéry jsou v tomto "jejím případě" silnou zbraní.Theron je má oblíbená herečka, vrcholu ale dosáhla o dva roky dříve ve Zrůdě. P.S. Stát se za dva roky ze zrůdy krasavicí je fakt obdivuhodné ...

• 13.4.2019  18:48
    Nepohodlný (2005)

Hodně zajímavý film, pojetím i tématem, kamerou i režií. Bohužel místy dost nepřehledný a scénaristicky nedotažený, což je hlavní důvod, proč nedám plné hodnocení. Jinak silný snímek s výbornými Fiennesem a Weisz.

• 9.4.2019  23:39
    Bony a klid (1987)

Má to nezpochybnitelnou atmosféru a slušný scénář i režii. Hudba jede sice pořád dokola, ale právě to je na tom zajímavý zvlášť, když obě písničky do filmu sedí, jak prdel na hrnec. Jediný, co bylo otravný, byly hudební střihy a eviččino tričko.

• 3.4.2019  10:26
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

Druhá série Rapla měla slabší okamžiky (Operace ofsajd), ale pořád se jedná o kvalitní kriminálku, která převyšuje standard české tvorby. Přesah do Černé Hory bych tvůrcům taky vůbec nevyčítal, ba právě naopak, aspoň to zkusili, a upřímně podle mě to nedopadlo nijak tragicky. Občasné balancování na hraně parodie mi někdy vadilo a občas přišlo velmi cool. Snaha vnést české prvky do mezinárodního prostředí mi přišla fajn, i když v posledním díle toho už bylo moc. Ale pobíhání Lupínka po střeše ve slipech a tílku bych v žádném případě nekritizoval. Bylo to takové mile české. Konec naznačil, že tvůrci už nechtějí pokračovat, a proto tolik tragiky. Na druhou stranu, proč ne?

• 28.3.2019  18:33

Konečně díl podle mého gusta. Když už to má být absurdní humor, tak pořádně. Zvracení a "vražda" top momenty celé první série.

• 27.3.2019  09:00

Zajímavé téma, kterému bych vytknul trochu nepřehledné zpracování. Jinak to mělo atmosféru, kterou Greengrass prostě umí, a která se mi líbí, herci taky fajn, působilo to hodně autenticky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19