vorheese

Pavel K.

okres Litoměřice

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 12.3.2019  08:43

Když chcete vyprávět aktuální poměrně hodně důležitý příběh, asi by měly jít pseudoumělecké ambice lehce stranou.

• 14.12.2018  12:34
    Annihilation (2018)

Nešlape to bezchybně, ale ocenění za výsledek a především snahu být musí. Komu se to nelíbí, koho to nudí, ten ať nezoufá. Vždycky má za rohem padesáté šesté pokračování Avengers.

• 27.11.2018  11:00

Promyšlený telefonický vztah mezi policistou a jednou rodinkou v nesnázích, kterému trochu podtrhává nohy fakt, že dánský policejní sbor (mimo hlavního hrdiny) se navzdory drastickému vývoji situace z nějakého důvodu chová, jako by šlo o případ ztraceného koťátka. Věrohodnost je u tohoto formátu bohužel základem, bez kterého to nemůže fungovat na 100%.

• 16.10.2017  10:51

Villneuve je génius. I když měl v ruce asi nejslabší scénář své kariéry, přebil ho hutnou atmosféru a neskutečnými vizemi. Kino nutností!

• 11.7.2017  12:58
    Život (2017)

Teenagerovská vyvražďovačka. Nyní i ve vesmíru...

• 24.11.2016  09:08

Zbytečně rozvleklý, ale na oko překrásný spektál, který si první větší překvapení přichystá až do závěrečných titulků. Ten šok, když zjistíte, že to nenatočil Cuarón, ale Iňarritu!

• 23.3.2016  09:51
    Malá smrt (2014)

Sledovat jak se sexuálními odchylkami vypořádávají normální lidé, by bylo skvělé. To bohužel neplatí u nebetyčných retardů, kteří mají místo části mozku zodpovědné za rozhodovací proces hrací kostku. U nekončícího přívalu hloupých zvratů a rozhodnutí si budete jen klepat na čelo, a už vás nepřekvapí ani konec, který se snaží tvářit jako cool katarze, ale ve skutečnosti je esencí tvůrčího zoufalství.

• 29.1.2016  07:42

Best of Tarantino. Ne, nikoliv jeho nejlepší film, ale best of kompilance všech jeho vychytávek a trademarků. A záleží na každém, jestli má radši best of kompilace (zn. našlapané, ale moc nedrží pohromadě), nebo si radši dá tu práci s poslechem úplně nového alba. Já spíš to druhé. Tak snad příště...

• 9.1.2016  16:15

Spielbergova sluníčková studená válka. Na oko řemeslně mistrně zpracované, ale příběh a atmosféra zcela sterilní. Jediným originálním prvkem pro mě bylo vidět špionážní thriller s právě nulovou mírou napětí.

• 5.1.2016  16:26

Hodně dlouho to vypadá, že Abrams dokonale zvládá mixovat inovace s nostalgií. Nakonec nostalgie trochu převáží a z filmu se stane spíš prostá kopie než pocta. A proč hlavního záporáka hraje disneyovská homokládí teen princeznička, to mi hlava nebere. Holt už mi není patnáct. I tak ale hodnotím veskrze pozitivně.

• 28.12.2015  10:32
    V hlavě (2015)

Citlivě udělaný animák s perfektním poměrem joy/sadness.

• 21.12.2015  09:53

V tomto žánru se v posledních letech snadno sklouzává k divácky vděčné zběsilé akci před roztřesenou kamerou. O to víc patří poklona Villeneuveově citu pro atmosféru, podtrženou nervy drásající hudbou. Geniality je docíleno skzre poměrně prosté věci, třeba tichých přeletů kamery nad americko-mexickou hranicí.

• 25.11.2015  20:33
    Druhá míza (2015)

Jedním z nejtěžších filmařských úkolů a je vrhnout se přímo nad propast plnou klišé a patosu a se ctí dobalancovat až na druhou stranu, ke konci. Povede se to zcela výjimečně. Hledáte příklad? Jste tu správně!

• 25.11.2015  20:25

Jste-li slepí, je tu brail. Jste-li hluší, je tu znaková řeč. Jste-li emocionální roboti, je tu Beasts of No Nation...film, který vám neustále sděluje, jak se máte cítit. A navíc vás na rozdíl od normálního diváka nebude rozčilovat fakt, že všechna ta hluboká moudra padají z klučiny, co se sotva naučil mluvit.

• 22.10.2015  15:24

Sice si moc nevybavuju M:I II, ale tohle musí být buď nejhorší díl série nebo sdílené poslední místo. Toporný záporák, trapné zvraty a absence scénáře. Snad jako kdyby Cruise házel kostkou s akčními klišé a McQuarrie kostkou s atraktivními světovými lokacemi. A tak si kluci naházeli přestřelku v opeře ve Vídni, honičku motorek v Casablance či únos premiéra v Londýně. A ve finále to za sebe náhodně poslepovali.

• 5.10.2015  12:53
    Everest (2015)

Často vyčítanou dokumentárnost a suchost tohoto filmu považuju za jeho největší přednost. Poprvé smekám před tvůrci, že odolali lákadlu akčních scén, kde jeden horolezec drží druhého za konečky prstů, ale nakonec musí pustit a sledovat (ideálně ve zpomaleném záběru a s hromovitým "Noooo!!!"), jak jeho kolega padá. Podruhé smekám klobouk za to, že zvolili téma a formu, které naivní nezkušené dobrodruhy odradí od podobného dobrodružství. No a do třetice smekám před perfektní zpracováním a věrohodným přiblížením výstupu běžným smrtelníkům.

• 25.8.2015  12:46

Prsty, prsty, prsty, a pak taky jedna otravná asi-rodina plná individuí, o kterých opravdu nechcete nic vědět. Ale bohužel z nějakého důvodu musíte. A to skrze prkenné inscenované dialogy a výlevy jejích členů. Asi je za tím nějaký hlubší záměr. Nejspíš pochopit, před čím Radek Jaroš utíká. A pak, až v posledním plánu přijde jako alespoň mála náplast na divákovu duši pár záběrů z výstupu na K2. Největší devizou této finální části je, že na K2 není moc kyslíku, takže hlavní hrdinové přestanou aspoň na chvíli mluvit. Už jen takovou drobnou třešničkou jsou prostřihy z expedice zpět domů, kde si rodina krátí dramatické čekání stavěním sněhuláků a běžkováním. Expedice proběhla v červenci...

• 21.7.2015  16:16

Poctivá starobondovská jízda, která funguje zároveň sama o sobě, jako parodie a konečně i jako pocta žánru.

• 21.7.2015  16:13

Na dokumentu je zcela univerzální přerod z oslavné do inkviziční roviny. Sáhl bych i po páté hvězdě, kdyby režisér tolik neexhiboval a z nějakého důvodu si nemyslel, že je jednou z hlavních postav příběhu.

• 23.6.2015  07:57

George Miller musí šlapat na plný plyn. Na brzdách to moc neumí. Těch pár klidných scén jen zdržuje od akce. A právě fakt, že film nedokáže zaujmout mimo zběsilou akci, je jeho největší slabinou.

• 14.4.2015  08:30

Fádní dokument ve stylu mluvících hlav, nekritického obdivu a patosu.

• 6.4.2015  21:57

Ve své době možná veledílo, ale rozhodně ne nadčasové, protože pro oči diváka 21.století je to je nesnesitelně protahovaná série zcela předvídatelných dějových zákrut.

• 15.1.2015  11:30
    Soudce (2014)

Pod fešným povrchem a za tvářemi prvotřídních herců se skrývá jen ta nejprostší telenovela. Na papíře to muselo vypadat příšerně, takže je s podivem, že se tomu tolik lidského talentu upsalo.

• 10.1.2015  21:21

Zcela průměrný americký akčák se všemi souvisejícími neduhy. Pokud hledáte akční jízdu, jste tu správně. Pokud by vás zajímalo samotné téma, tak jednoznačně lepší volbou je Únos.

• 10.1.2015  17:24

Woody Allen a Cate Blanchett se rovnou měrou podělili o brilantí rozbor toho typu člověka, který si tak dlouho staví neprostupné zdi ve vlastní hlavě, až se pod nimi ta hlava zhroutí.

• 7.12.2014  11:17
    Slídil (2014)

Mrazivý zážitek. Ne že by kinematografie neoplývala nějakým tím psychopatem ztvárněným charismatickým hercem, ale tenhle má prostě originální a velmi aktuální koníček. A nejděsivější na tom je, že to na rozdíl od většiny filmových psychopatů nedělá ani tak pro vlastní potěšení, jako spíš na celospolečenskou objednávku...

• 27.11.2014  13:59
    Interstellar (2014)

Je to vynikající sci-fi se skvostnou atmosferickou první polovinou a rutinérskou, zbytečně doslovnou a přehnaně patetickou polovinou druhou. Naopak to není kultovní sci-fi definující žánr. Srovnání s Odysseou jsou úplně mimo a Interstellar pokulhává i ve srovnání s nejlepšími sci-fi současnosti (např. Sunshine).

• 27.11.2014  13:53
    Fargo (TV seriál) (2014)

Seriál, který dokázal udržet laťku s předlohou v atmosféře, příběhu i zajímavých postávách. To je samo o sobě výkon na absolutní hodnocení.

• 12.10.2014  13:22
    Zmizelá (2014)

Režijní styl Davida Finchera by byl opět na plné hodnocení, atmosféra je skvělá. Jen ta předloha je tak mocně přitažená za vlasy, až se místy ukazuje i nějaká ta pleš.

• 3.10.2014  12:45

Příliš opožděný sequel kultovního filmu, který sérii nikam neposouvá a po hříchu k tomu nemá ani ambice.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19