vorheese

Pavel K.

okres Litoměřice

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 13.3.2008  01:49

Tygři se svědomím, z mrtvých vstání nebo třeba přechod ze zasněžených horských štítů do tropického pralesa??? Emmerichova hitparáda píč*vin nezná konce...

• 16.9.2005  22:20
    11'09''01 (2002)

Těžko hodnotit jako celek. Ińárritu, Penn, Imamura a Lelouch jasných 5*. . .ale zbytek průměr, nuda a hlavně Loachovo "znásilnění" zadaného tématu by zasloužilo vystřihnout.

• 28.1.2014  08:30

Steve McQueen mě ve své tvorbě počastoval nejednou vnitřní fóbií, takže jsem od filmu o otrokářství čekal velmi intenzivní zážitek. A ejhle...on je z toho jen sterilní akademicky střižený biják. Ještě, že je těch "12 let v řetězech" v názvu, jinak bych měl pocit, že sleduju "Podivuhodnou letní brigádu Solomona Northupa na malebném jihoamerickém venkově".

• 13.2.2011  20:19
    127 hodin (2010)

Hodně solidní rozjezd vygraduje téměř geniálním umístěním názvu filmu. Část, kde je hlavní hrdina uvězněn bych popsal jako střídavě oblačno. Povedené chvilky (autointerview, stavění kladek) se střídají s vyloženě nudnými (vzpomínky a halucinace). Nakonec však přijde dojemné vykoupení, o které se nepostará ani Boyle, ani Franco, ale Sigur Rós.

• 21.5.2004  20:17

Film, u kterého jsem poprvé usnul, napodruhé jsem se jím pronudil a až na třetí pokus mě úplně pohltil. Prostě film, který je chytřejší než já. Zůstat u toho jednoho shlédnutí, tak sem dám pravděpodobně dvě hvězdičky a nadávám na nudu a nestravitelnost. Naštěstí jsem svůj ubohý mozek donutil to všechno absorbovat a zjistil jsem tak, že Odysea je čirou filmovou symfonií.

• 14.12.2009  19:27
    2012 (2009)

Nádherný protipól k Avatarovi. Ač jde v obou případech o céčkové filmy, které se snaží pomocí digitálních efetků přesvědčit, že jsou áčkové, tak 2012 si na nic nehraje. Moc dobře ví kam patří a v rámci takových mantinelů dokáže spolehlivě pobavit a i pod smrští efektů ukázat sympatické postavy a několik inteligentních dialogů.

• 23.6.2012  15:02

Remakovat klasiku je nesmysl. Nejvyšší meta, které můžete dosáhnout je, že spoustu lidí oproti očekávání nenase*ete. Tatum a Hill si s touhle logikou pohráli a zjistili, že remekem s*ačky není co zkazit. Díky takto nabyté nezodpovědnosti vůči předloze vznikl svěží flák, který by už snad nemohl být víc ujetou a zábavnou jízdou.

• 26.5.2004  19:40
    25. hodina (2002)

Určitě už jste někdy odpovídali na otázku, co udělat, když vám zbývá poslední den života. Před stejnou otázkou stojí i Monty. A chce jí vyřešit stejně jako asi každý z nás...zahojit rány z minulosti. Jenže věci nejsou, čím se zdají být a tak se poslední den na svobodě bude do těch ran spíš sypat sůl. A ve chvíli, kdy už Monty tu bolest nemůže vydržet, přijde scéna, na kterou do smrti nezapomente (nebudu tady spoilovat...kdyžtak jí najdete v mém profilu). Vynikající drama, si zaslouží pozornost každičkou minutu své dlouhé stopáže a kde by herecké obsazení snad ani nemohlo být lepší.

• 28.9.2012  15:21
    2Bobule (2009)

Ani tak ne film, jako spíš jednorázový spotřební produkt bez přidané hodnoty.

• 14.12.2007  17:07

Autoři mají asi rádi Věc....a je to jen a jen dobře. Kvalitu filmu nejlépe vystihuje scéna, ve které kamera tiše letí vzduchem nad hlavní ulicí a vy sledujete masakr, který se dole odehrává. Žádné tupé třepání kamerou a zběsilý střih ála Paul Greengrass.

• 27.3.2013  11:37

Můj šálek čaje. Žádné hollywoodské dramatizování, žádné testosteronové výlevy, žádné napovídání divákovi, komu by asi tak měl fandit a co si asi tak má myslet. Místo toho "jen" vynikající herci a skvěle napsané role a dialogy. A když už se po dvou hodinách sem tam ozve náznak monotónosti, vystřihne Paní Režisérka na závěr (anti)akční scénu, u které pravděpodobně zapomenete na půl hodiny dýchat.

• 25.3.2007  14:33

Škoda, že Zack Snyder nevypustil naprosto zbytečnou dějovou linii (která není ani v Millerově komiksu) odehrávající se kolem Leonidovi manželky a nevěnoval se více dění kolem obou armád a především pak vizuálně dokonalým bitevním scénam.

• 28.1.2008  14:08

Takhle nějak vypadá stávka scénáristů v praxi :-)

• 19.9.2009  23:23

Druhý pravdivý film o vztazích je na světě a je dobře, že Věčný svit neposkvrněné mysli nezůstává v boji proti hromadě hollywoodských romantických smrdutých instantních a hlavně realitě se vysmívajících pohádek sám. 500 dní jen tak z hlavy nedostanete a jako důkaz přikládam fakt, že v nejromantičtější scéně neuslyšíte: "- Miluju tě. - Už mě nikdy neopouštěj.", ale "- Penis. - Ne." Může znít perverzně, ale až to uvidíte...

• 29.7.2008  18:14
    96 hodin (2008)

Liam Neeson válí v roli agenta stejně jako Matt Damon...a navíc má za zády schopněho režiséra, který chápe, že méně rozklepaná kamera je někdy více.

• 2.2.2008  15:10
    A Bit of Fry and Laurie (TV seriál) (1987)

Hodně zdařilý Flying circus revival. Hlavně Laurieho hlášky jsou k nezaplacení. Agentka MI5: "We should be friends since we work together." Agent MI5: "I work faster alone." Agentka MI5: "Maybe you should go to bed with me." Agent MI5: "I said I work faster alone!"

• 13.7.2010  14:37
    A-Team (2010)

Stejná rovnice jako u Losers. Sympatický tým, vynikající záporák, zběsilá akce a trefné gagy ("It looked just like in Call of Duty."). And winners are.....The Losers. A-Team prohrává na excentričnost hlavního hrdiny (těsně) a na finální rozuzlení (o parník).

• 30.5.2011  21:58

Zatímco v české hořkosladké komedii je nevětší úlet tak maximálně (samoúčelně) polonahý Macháček, Skandinávci si dovolí rozprsknout mozek mentálně postiženého kněze na ksicht holohlavého nácka (naprosto přirozeně v rámci příběhu). Aneb když dva dělají totéž, je to úplně něco jiného.

• 18.5.2008  15:14
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

"Nebýt této geniální invence, spočítali jsme s kolegou Smoljakem, že hra Afrika by trvala 8,5 hodiny. Takhle my to stihneme v polovičním čase."

• 31.3.2006  19:43
    Akt (divadelní záznam) (1997)

"Ten třetí zprava....možná že pro vás bude schůdnější druhý zleva....je to prostě ten v tom balonovém plášti, nikdo jiný tam baloňák nemá takže......ale já vám ho radši ukážu."

• 28.7.2008  18:13
    Aligátor (1980)

Tak roztomilých béček není nikdy dost :-)

• 18.11.2011  18:13
    Alois Nebel (2011)

O atmosféře nemá cenu spekulovat. I když si Nebela pustíte v půlce léta, budete si připadat jako někde v chladné pohraniční deštivé noci. Otázkou však pro mě zůstává jestli byl příběh géniem minimalismu nebo důsledkem bezradnosti.

• 31.8.2007  08:21
    Alpha Dog (2006)

Film z kategorie zbytečných, který 2 hodiny spolehlivě nudí. Žádná postava (snad s vyjímkou té Timberlakeovi) nedokáže zaujmout a proto je vám na konci ukradené, jak vlastně dopadnou...jen se modlíte aby to už skončilo. A ještě k tomu ta příšerná nigga "hudba".

• 11.7.2012  22:41

Jalový komiksový film s nedomrlým záporákem bych před rokem 2008 pochopil. Ale po tom, co Christopher Nolan ukázal světlo na konci komiksového tunelu a Zack Snyder do něj o rok později vjel parní lokomotivou, mi smysl takovéhoto restartu Spider-mana uniká (no dobře, peníze než vyprší licence). Dvě hvězdy věnuji dvou hlavním hvězdám. Andrew Garfield tu opravdu hraje pavouka a s Emmou Stone jim to náramně štimuje.

• 22.7.2004  21:01

Možná bych mohl bejt naštvanej na to, jak tenhle film totálně změnil můj pohled na "zbytek" filmů, ale je těžký zlobit se, když je v něm tolik krásy. Někdy mám pocit, že ji vidím všechnu najednou a je toho příliš. A moje srdce se plní jako balónek, co za chvilku praskne. A pak si uvědomím, že musím zvolnit a přestat se snažit to všechno zachytit. A to všechno mnou proplouvá jako déšť a já cítím jenom vděčnost za každičký úžasný moment tohohle nádherného překrásného příběhu. Asi nemáte ani ponětí o čem to mluvím, ale nebojte se. Až uvidíte, pochopíte...

• 30.10.2010  15:35
    Američan (2010)

Je naprosto jasné, co chtěl Anton Corbijn natočit a ještě jasnější jak selhal. Občas z pomalých scén vykoukne paranoindí atfosféra a dostaví se pocit, že sledujete film o pár desítek let starší...skoro klasický. Jenže ten zbytek je marná snaha a nechci ani pomyslet, jak by to vypadalo, kdyby v tom nehrál Clooney.

• 14.12.2018  12:34
    Annihilation (2018)

Nešlape to bezchybně, ale ocenění za výsledek a především snahu být musí. Komu se to nelíbí, koho to nudí, ten ať nezoufá. Vždycky má za rohem padesáté šesté pokračování Avengers.

• 27.2.2007  08:14
    Apocalypto (2006)

Tak stokrát lepší film než předchozí Gibsonovo Umučení Krista...takže průměr :-)

• 14.11.2013  23:50

Asi bych i rozchodil tuhle partu sympaťáků, kdyby zůstali jen u poflakování a vzájemného popichování, z kterého jako by náhodou vznikl film o ničem. Ale proč pak proboha ten apokalyptický rozměr a "áčkové" megatriky?

• 11.10.2009  20:59
    Archer (TV seriál) (2009)

První epizoda je plná hodně kvalitních slovních přestřelek a pokud tvůrcům nezvlhne slovní střelný prach, tak se máme na co těšit.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19