vorheese

vorheese

Pavel K.

okres Litoměřice

• 3.10.2014  12:45

Příliš opožděný sequel kultovního filmu, který sérii nikam neposouvá a po hříchu k tomu nemá ani ambice.

• 22.9.2014  09:52
    Frank (2014)

"This is amazing. People should know about you!" aneb postulát dnešní doby: Když si myslím, že je něco úžasné, ihned to musím vykřičet do světa. Ať je to jakkoliv intimní. A ona ta intimita přitom vším tím postováním, lajkováním a hypováním nevyhnutelně umírá.

• 17.8.2014  19:57
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Kvalitní seriál, kde hlavní roli hrají stát Louisiana se svým rázem a krajinou, a hned v závěstu McConaugheyho asociální detektiv Rust. Na škodu je naopak rozvleklost a překombinovanost. Film by tomu slušel víc.

• 6.7.2014  22:23
    Nepřítel (2013)

Líbila se mi atmosféra, postavy, město, barevné ladění a spousta dalších deailů. Jen ta pointa je zaonačená až moc a režisér se scénáristou tu mohli natáhnout ruku k divákovi o poznání blíž.

• 4.6.2014  16:32

Liman věděl, kam je zbytečné investovat cennou stopáž (akční scény, zbytečné vysvětlování původu a záměru vetřelců...) a kde naopak zatlačit na pilu (humor!!!). Ve výsledku jde o svěží nebojím-se-říct-komedii, která s naprostou suverenitou ovládá jinak těžko uchopitelnou časovou smyčku, a těží z ní maximum. O to větší škoda, že se ve finále o svou hlavní devizu připraví a pošle vyvrcholení filmu do akční sci-fi šedi. Přesto naprosto luxusní blockbuster.

• 4.6.2014  16:23

Film o rozpoložení člověka na pomezí mládí a středního věku, které v mé generaci zažívá asi každý. Právě proto toho mohl a měl Henrik říci trochu víc, než jen to, co každý zná a ve větší či menší míře prožívá.

• 29.5.2014  13:07
    Godzilla (2014)

Příjemné překvapení a svěží pohled na "monster" tématiku. Chvályhodná je jak ústřední myšlenka, role lidí ve filmu, tak některé dechberoucí scény (namátkou seskot z letadla).

• 2.5.2014  17:17

Takový ten typ filmu, který za pár let zvládne napsat a natočit dobře naprogramovaný robot. Nic tam nechybí, ničím to neurazí a ve výsledku je to celé naprosto sterilní.

• 8.4.2014  17:04

Člověk se tu něco zajímavého dozví, ale v emociální rovině je ten film mimo. Pointa šťastných lidí je divákovi spíš oznámena, než aby jí z dokumentu sám vycítil. Navíc oznámena tak dementním hlasem/přízvukem, že je z toho místy až groteska.

• 26.3.2014  16:06

Hořkosladká komedie - žánr který v posledních 15 letech prakticky pohřbil český film - naplňuje v rukou Coenů skoro naplno svůj potenciál, od vynikajícího civilního humoru po silnou bezvýchodnou atmosféru.

• 23.3.2014  14:49

Perfektní vizuál, to zaprvé! A pak je tady to nepřeberné množství postav, které mi většinou ve filmech nevadí, ale tady to bohužel místy působí, že je Wes násilně dopisoval, aby se našlo cameo pro toho či onoho oblíbence.

• 16.3.2014  18:44

Sice to kluci (a holka) očas dost přibarvují k image svému, pokud možno co nejdrsnějšímu, ale dokument je to vynikající a je za ním vidět hromada práce.

• 13.3.2014  11:00

Člověka zamrazí, když si tenhle film pustí 20 let od jeho vzniku, a zjistí, že české buranství se za tu dobu ani nezačalo vytrácet.

• 11.2.2014  10:21

Intenzivní, sugestivní a napínavá podívaná. Všechna tři v předchozí větě použitá přídavná jména na jednu stranu šperkuje fakt, že jde o skutečný příběh, na druhou stranu je dost devalvuje obří SPOILER: Kdyby náhodou nestačilo, že (originální) název filmu prozradí počet přeživších, plakát ještě pro jistotu vykváká, kdo bude tím šťastným.

• 5.2.2014  09:47

Dvanáct hodin po shlédnutí už není co psát. Celý "filmový zážitek" vyšuměl a zůstala jen dobře zachycená atmosféra 70.let. A to je na tak ambiciózní počin hodně málo.

• 31.1.2014  08:46
    Konzultant (2013)

Nápad to byl dobrý...výsledky nebyly dobré. Aneb jak se mohla originální myšlenka spolu s partou skvělých tvůrců a herců proměnit ve skvělé dialogové drama, nebýt té drobné maličkosti, že se McCarthy rozhodl zasadit děj do paralelního vesmíru, kde i ten paralelní mexický barman v paralelní zaplivané hospodě mluví zásadně v jinotajích a pseudofilozofických moudrech. Ve výsledku jsem já, obyčejný buran tohoto světa, nepochopil přes polovinu dialogů a ve své ingnoranci jsem nucen dát jednu hvězdu.

• 28.1.2014  08:30

Steve McQueen mě ve své tvorbě počastoval nejednou vnitřní fóbií, takže jsem od filmu o otrokářství čekal velmi intenzivní zážitek. A ejhle...on je z toho jen sterilní akademicky střižený biják. Ještě, že je těch "12 let v řetězech" v názvu, jinak bych měl pocit, že sleduju "Podivuhodnou letní brigádu Solomona Northupa na malebném jihoamerickém venkově".

• 20.1.2014  17:27

Jednoznačně kvituju absurdně komediální ladění. U některých scén (DiCaprio nastupuje do Lamborghini) jsem umíral smíchy. Ale 3 hodiny na takový žánr a tak jednoduchý scénář je moc, i když se jmenujete Scorsese.

• 18.1.2014  15:21

Příjemně civilní film o dospívání se skutečnými náctiletými. Vím, že to nezní jako úchvatná recenze, ale v době kdy daný žánr ovládli třicetiletí modelové a předvádí v něm emocionální overkill, je realismus vlastně svěžím vánkem

• 18.1.2014  14:58

Lars von Trier měl spoustu kusých cool nijak nesouvisejících myšlenek. Aby si pro ně zajistil dostatek diváků, prodává je přes sex. Výsledek tomu odpovídá. Čtyři hodinky Nymfomanky vcelku příjemně utečou, dají spoustu jednoduchých (občas i silných) podnětů a pokud člověk odhlédne od faktu, že jde o dva oslími mosty pospojované monology, je to i celkem zábávné. Třeba Studu to ale nesahá ani po žalud Micheala Fassbendera. A že ho má proklatě nízko...

• 18.1.2014  14:57

Lars von Trier měl spoustu kusých cool nijak nesouvisejících myšlenek. Aby si pro ně zajistil dostatek diváků, prodává je přes sex. Výsledek tomu odpovídá. Čtyři hodinky Nymfomanky vcelku příjemně utečou, dají spoustu jednoduchých (občas i silných) podnětů, a pokud člověk odhlédne od faktu, že jde o dva oslími mosty pospojované monology, je to i celkem zábávné. Třeba Studu to ale nesahá ani po žalud Micheala Fassbendera. A že ho má proklatě nízko...

• 6.1.2014  16:52

Možná je to podle skutečných událostí, ale Hollywoodská "černo-bílá" romantizace tu pracuje až příliš usilovně. McConaugheyho skvělý výkon tak kazí nevěrohodný přechod z texaského burana do samozvaného spasitele a všemu nasadí korunu poslední dovětek filmu, kde se tak mimoděk dozvíme, že ti (zlí) američtí doktoři a (nenažrané) faramaceutické společnosti ve výsledku zachránili miliony lidí.

• 4.1.2014  13:05

Prostě a jen velmi příjemný film v nádherných kulisách (btw točit scény z Afghanistánu na Islandu je solidní úlet).

• 16.12.2013  18:08
    Lásky čas (2013)

Existují romantické filmy, které vkusně využívají prvky sci-fi pro potřeby příběhu a originální pointy (řekl tu někdo Věčný svit?) No a pak je tady Lásky čas. Romantika, která využívá prvky sci-fi samoúčelně, vyvolá tím spoustu etických otázek, neodpoví na ně (vlastně si ani neuvědujeme, že takové otázky vyvolává) a na konci celé to martyrium spláchne laciným Carpe Diem.

• 20.11.2013  21:36
    Zmizení (2013)

Asi nemá cenu vyjmenovávat všechny klady od perfektní noirové atmosféry po Gyllenhaalův oscarový výkon. Tak to radši vezmu z druhé strany a vyjmenuju všechny zápory: Vůbec nic.

• 14.11.2013  23:50

Asi bych i rozchodil tuhle partu sympaťáků, kdyby zůstali jen u poflakování a vzájemného popichování, z kterého jako by náhodou vznikl film o ničem. Ale proč pak proboha ten apokalyptický rozměr a "áčkové" megatriky?

• 14.11.2013  23:46

Nestíhal jsem valit bulvy, s jakým nadhledem si Emmerich dává tuhle báchorku. Šlape to jak hodinky, humorem to strčí do kapsy drtivou většinu současných komedií a navrch to má asi nejlepšího filmového amerického prezidenta od Dr. Divnolásky.

• 7.11.2013  08:58
    Rivalové (2013)

Řemeslně dobře zvládnutá jízdá, kterou vyzdvihují do výšin dva momenty. Prvním je fakt, že je to podle skutečné události a divák je tak ušetřen dojákových scén, ve kterých podceňovaný pilot zvládne nadlidskou jízdou během tří posledních kol postoupit z 25. na 1.místo, přičemž svého rivala porazí přírozeně o centimentr na cílové čáře. Druhým skvělým momentem je poslední scéna na boloňském letišti, která dá perfektní tečku i rámec celému předchozímu ději.

• 14.10.2013  13:45
    Únos (2012)

Učebnicová (rozuměj perfektně minimalistická) Skandinávie. Upřímně se bojím, co vyleze z Greengrassova "remaku". Nejspíš učebnicový (rozuměj ohňostroj emocí, akce a doslovnosti) Hollywood. UPDATE: Greengrass "nezklamal"

• 4.10.2013  13:07
    Gravitace (2013)

Čistokrevný survival zabalený do bezkonkurenčního vizuálu. První smyslupné 3D a první film, u kterého jsem pravidelně musel spodní čelist vracet zpátky k té vrchní.