vorheese

vorheese

Pavel K.

okres Litoměřice

• 8.9.2013  14:20

Po Elysiu a Oblivionu se defitivně potvrzuje, že léto 2013 patří talentovaným režisérům se spoustou originálních nápadů, jejichž úslilí je soustavně podkopáváno demencí scénáře a "světovostí" producentů. World Word Z mohla být klidně klasika, nebýt těch samoúčelných přesunů po světě, díky nimž bude vaše IQ neustále konfrontováno s takovými vychytávkami, jako letecká havárie, ze které to má Brad Pitt do svého cíle příhodně v docházkové vzdálenosti (i s trubkou v břiše). Jinak naprosto boží atmosféra, zombíci, akční scény i anti-happy-end.

• 29.8.2013  15:10
    Elysium (2013)

Palec dolů pro Blomkampa za to, že se pustil do filmování scénáře, který snad někdo musel omylem objevit v zarezlém šuplíku "Odmítnuté projekty Sylvestra Stallona z 80.let". A palec nahoru pro téhož Blomkampa za to, jakou těm pár bezcenným cárům papíru vtiskl vizi.

• 25.8.2013  20:19

Komedie s tak vtipnými a nekorektními gagy a skvěle fungujícím hereckým ansámblem, že se jí musí odpustit i jalová příběhová linie s povinným koncem. Jde tu totiž především o ty nekorektní maličkosti na každém kroku! You know'am sayin'? LOL. Small picture of fucking whale #YOLO

• 25.8.2013  20:15
    Podfukáři (2013)

Slyšel jsem o zbytečných filmech s vyprázdněným příběhem zaplácaným pozlátkovou fasádou, o filmech, kterým začne docházet jejich vlastní plykost, tak se vše snaží zachránit šokující (čti superstupidní) pointu, i o filmech s tak příšernou hudbu, že ruší od už tak dost mizerného děje. Slyšel jsem o nich. Jen jsem nikdy žádný neviděl. Well...Now You See Me!

• 21.8.2013  13:51

Tahle filmová porce je rozdělená na dvě rovnoměrná sousta. Jedno má perfektní příchuť satiry a parodie a druhé je čirou pí*ovinou. I tak bych spíš doporučil tu hodinku a půl obětovat, už jen kvůli těm pár scénám k popukání (obzvlášť ty přijíždějící výtahy!!!).

• 11.8.2013  13:26

Nadále obdivuju režijní styl Sofie Coppolové, a až zase natočí film o jakkoliv zajímavých lidech, budu první ve frontě na lístky. Ale tohle plítvání talentem a penězi na film o zbytečných nickách moc nechápu.

• 15.7.2013  11:27
    Pěna dní (2013)

Vždycky jsem chtěl vidět Rekviem za sen za současné neustálé inhalace rajského plynu. Díky Gondrymu jsem ušetřil za rajský plyn.

• 12.7.2013  09:42

Byl jsem fascinován hranou částí a tématem lidské integrity. Byl jsem překvapen jak se to mohlo obrátit v o poznání méně zajímavé anime o hledání cesty k vlastnímu synovi.

• 20.6.2013  00:52
    Muž z oceli (2013)

Další tuctová komiksovo-pouťová záležitost se spoustou třeskuté akce, trochou romance, černobílými schematickými postavami, neskutečně debilními dialogy a kupou klišé. Rodina plnohodnotných komiksových filmů tak bohužel nadále čítá pouze Batmana a Watchmeny.

• 5.6.2013  22:54

Nikoliv Gosling, ale thajský Tommy Lee Jones se zálibou v komorní verzi Thajsko hledá SuperStar a v chůzi á la PC adventury 90. let se postará o to, že se vám tenhle sugestivní audiovizuální zážitek (nechci sahat po silných slovech jako "film") zařízne pod kůži, do hrtanu, mezi žebra, za oční bulvy a už ani nechci vzpomínat kam všude ještě. I tak bude dneska nočních můr až až.

• 4.6.2013  11:30

Po výborné pětce se dal propad očekávat, ale že by musel být až takový? Příčina je jasná a typická. Debilní záporák bez charismatu a plánu. Tenhle prvek odsuzuje jakýkoliv příběh jakéhokoliv akčního filmu předem k záhubě. Fast 6 je vlastně odpad a dvě hvězdičky patří posledním dvěma scénám. Předposlední scéna "family reunion" je první za dvě hodiny, která dokáže vyvolat emoce...no a poslední scéna jakoby ukazovala, že si Justin Lin uvědomil příčínu svého selhání už ve střižně, a dal tak aspoň velký příslib do dalšího dílu série.

• 30.5.2013  18:47

Hodně vydařená žánrovka, která oplývá atmosférou, dlouho dokáže tahat za nos a nese jasné a pro dnešní svět důležité poselství: BEWARE OF WOMEN :)

• 26.5.2013  17:27

Považuju se za vcelku tolerantního cynika, ale takovou nálož kýče, tak pestré barvičky a tolik Tobeyho Maguira bylo i na mě až přilíš.

• 23.5.2013  13:35

Film o třech začátcích a žádném konci.

• 10.5.2013  20:30

Skutečný život vtesaný do filmu o 109 minutách? Famózní. Smekám!

• 6.5.2013  15:06
    Iron Man 3 (2013)

I ten nejlepší z trilogie Iron manů zůstává jen lehce nadprůměrnou komiksovou jízdou.

• 29.4.2013  13:32

Asi by šlo o tuctový krimi thriller, nebýt (jako vždy) skvělého Cruise a jeho sympatického hlavního hrdiny, který chápe co znamená svoboda, jezdí MHD, a když už musí přesedlat do auta, zásadně se ho snaží půjčovat.

• 27.3.2013  11:37

Můj šálek čaje. Žádné hollywoodské dramatizování, žádné testosteronové výlevy, žádné napovídání divákovi, komu by asi tak měl fandit a co si asi tak má myslet. Místo toho "jen" vynikající herci a skvěle napsané role a dialogy. A když už se po dvou hodinách sem tam ozve náznak monotónosti, vystřihne Paní Režisérka na závěr (anti)akční scénu, u které pravděpodobně zapomenete na půl hodiny dýchat.

• 27.3.2013  11:16

Vizuální recyklace Pána prstenů, dobrodružná báchorka složená ze samoúčelných nesouvisejících miniepizod, totální vítězství formy nad obsahem a kvalita nutně podřízená tomu, že 3 filmy vytáhnou z kapes diváku třikrát víc chechtáků než film jeden. Neočekávaná cesta mě očekávaně zklamala a nebýt tam Freemana, ani to nedokoukám.

• 13.3.2013  22:51

Pro mě osobně poetické zachycení doby, kterou nenávratně odfoukl internet. Odsud si jdu rovnou pustit soundtrack na YouTube a přečíst o Rodriguezovi na Wikipedii. Bohudík. Nebo bohužel?

• 11.3.2013  22:17

Nejlepší způsob, jak se vyhnout jízlivě výstižné recenzi, je dát jí filmu rovnou do názvu. (Platí samozřejmě pro název originální, nikoliv český - jako vždy dementní)

• 19.2.2013  10:40

Strach z hollywoodského dojáku není na místě. I cynika tu zasáhne alespoň trocha empatie. Hlavně proto, že hrdinové trpí jak zvířata, a obzvlášť Naomi Watts dostane větší čočku než James Caviezel v Umučení Krista. S tím rozdílem, že v tomto případě naturalismus slouží příběhu.

• 16.2.2013  11:29

Ideální film, pokud se zrovna nemáte chuť duševně obohocavat, ale spíše se (nestranně) něco dozvědět. Prakticky dokument...

• 11.2.2013  21:03
    Argo (2012)

Pane Íránčan, my vás nemáme za blbce. Samozřejmě, že filmové plákaty jdou zfalšovat, reference ministerstva kultury jde zfalšovat, letenky jdou zfalšovat a falešný pas vám dneska vyrobí dítě na hodině pracovních činností. Ale my jsme opravdu kanadští filmaři a na důkaz toho vám předávám poslední, tentokrát nezpochybnitelný a nezfalšovatelný důkaz - papírovou vizitku.

• 4.2.2013  11:02
    Hon (2012)

Skandinávci si tvrdohlavě odmítají užívat faktu, že jsou nejvyspělejší západní demokracií, a bez přestání na sobě hledají i ty poslední zbytky chybiček a charakterových vad. V Honu se pustí do předsudků a popírání preumpce neviny. Nenechají na sobě nit suchou...

• 17.12.2012  09:59
    The Words (2012)

Hollywoodu už nestačila desetivteřinová upoutávka "Kopírování je zločin" a tak vyslal do boje rovnou celý film. Film, který po slušném rozjezdu ztratí tempo v poválečné Francii a na poslední chvíli ho zachrání vcelku sympatická pointa.

• 6.12.2012  09:39
    Atlas mraků (2012)

Už samotný název prozrazuje do čeho se Wachowští s Tykwerem pustili. Mraky prostě nelze zmapovat. Tak proč se do takové pošetilosti vůbec pouštět? Odpověď naleznete právě v tříhodinovém spletenci šesti příběhů, které se ale nějakým (především asi režijním) kouzlem stanou příběhem jediným, který uplyne v okamžiku. A i když ve své pomíjivosti neodvypráví moc, zanechá toho spoustu.

• 3.12.2012  15:43

"Gandhi was wrong!" aneb povedený mix hravosti a brutálního humoru, který doporučuji (ze zkušenosti) v kině s láhví vínka. K plné spokojenosti chybělo snad jen zasazení do pevnějšího rámce a větší angažovanost hlavního hrdiny (po většinu času se bohužel jen diví).

• 26.10.2012  14:05
    Skyfall (2012)

Začalo to jako Bond, pokračovalo jako Dark Knight a skončilo jako Rambo. Všechny tři části jsou potravou pro oči s povedenou akcí a skvělými hereckými výkony. Jen dohromady netvoří moc kompaktní celek.

• 11.10.2012  11:43

Pro mě opět potvrzení, že když zajímaví herci hrají zajímavé postavy, jejichž osudy vás upřímně zaujmou, všechno ostatní přijde samo. A taky že charismatický záporák je nezbytností...