vorheese

vorheese

Pavel K.

okres Litoměřice

• 30.9.2012  20:16

Vidět Arnieho, Slye a Bruce bok po boku s kanony v ruce je cool, ale celý film to neudělá. Trocha invence by neškodila. Proč ta otravná postava Liama Hemswortha, který je tam od začátku uměle jen proto, aby umřel (a dokázal tak, že tým bývalých hvězd by spíš měl nést název Indispensables)? Chuck Norris přišel prakticky jen zamávat a palec nahoru tak zaslouží hlavně JCVD (a roztomilé jméno jeho postavy).

• 28.9.2012  15:21
    2Bobule (2009)

Ani tak ne film, jako spíš jednorázový spotřební produkt bez přidané hodnoty.

• 15.9.2012  11:14

Ano, i Dánsko má právo točit hezky vypadající filmy s happy endem, a nejen hnusy ála Dogma 95. A pokud mám hodnotit v rámci filmového universa (a ne jen dokonalého skandinávského mikrokosmu), tak o pěti hvězdách nemůže být pochyb.

• 29.8.2012  08:34

Lovestory, šejkova vize, atentátnící a paralela s životním cyklem lososa...aneb spousta svěžích nápádů, které moc nejdou dohromady.

• 27.7.2012  08:15

Výborný film, který pořád o dvě třídy předčí ostatní komiksové fláky. Zároveň ale i nejslabší článek trilogie, který trpí asi neodvratitelnou nemocí třetich dílů. Chce být větší, zalidněnější...prostě epičtější. A výsledek nemůže být jiný než mišmaš. Tři hlavní postavy jsou tu do počtu (Levitt, Hathaway, Cotillard) a jediného pořádného záporáka, nezlikviduje Batman, ale špatný scénář.

• 16.7.2012  10:04

Jedna plná dodávka proti jednomu plnému činžáku. Sugestivní akční jízda trpící jedinou bolístkou - příliš četnými a ještě více zdlouhavými bojovými intermezzi. Mimo ně ale čeká bohatá porce hutné (někdy až hororové) atmosféry, zajímavé postavy a celkově originálně zpracovaný koncept.

• 11.7.2012  22:41

Jalový komiksový film s nedomrlým záporákem bych před rokem 2008 pochopil. Ale po tom, co Christopher Nolan ukázal světlo na konci komiksového tunelu a Zack Snyder do něj o rok později vjel parní lokomotivou, mi smysl takovéhoto restartu Spider-mana uniká (no dobře, peníze než vyprší licence). Dvě hvězdy věnuji dvou hlavním hvězdám. Andrew Garfield tu opravdu hraje pavouka a s Emmou Stone jim to náramně štimuje.

• 25.6.2012  22:13
    Urbanized (2011)

Spousta zajímavých témat ze spousty zajímavých míst, která ale dohromady pramálo působí jako ucelený dokument.

• 23.6.2012  15:02

Remakovat klasiku je nesmysl. Nejvyšší meta, které můžete dosáhnout je, že spoustu lidí oproti očekávání nenase*ete. Tatum a Hill si s touhle logikou pohráli a zjistili, že remekem s*ačky není co zkazit. Díky takto nabyté nezodpovědnosti vůči předloze vznikl svěží flák, který by už snad nemohl být víc ujetou a zábavnou jízdou.

• 7.6.2012  21:18
    Prometheus (2012)

Ridley Scott dělá tutéž fatální chybu jako Charlize Theron na konci filmu. Sprintuje dlouhými kroky kupředu, místo aby udělal jeden elegantní úkrok stranou. I když je otázkou, jestli by při tak stupidním scénáři pomohla sebelepší taneční kreace. Ale ať jen nehaním, tak se podělím i o tři pozitiva: 1) Michael Fassbender, 2) předčasný porod olihně, 3) obrovská úleva z faktu, že kolem roku 1980 neměl pan režisér dost peněz ani výpočetního výkonu.

• 1.6.2012  15:11
    Zkrat (2011)

Haywire...aneb konečně odpověď na otázku, proč se mi nelíbil Bourne. Čert vem příběh, který je v obou případech stejně předvídatelný a stejně plochý. Soderbergh to ví, a proto příběh redukuje na minimum. Naopak na maximum vysoustruží atmosféru a herecké výkony. A to bez otravných berliček á la "coolově" rozklepaná kamera.

• 27.5.2012  14:40
    Diktátor (2012)

Rychlé kolísání od politicky-nekorektně-geniálního humoru (Mnichovská olympiáda na Xbox Kinect) k trapnosti (první masturbace) a zase zpět (přirovnání k cibuli). Výsledkem je tak mix geniality a trapnosti, ale rozhodně ne nudy, za což si Cohen zaslouží palec nahoru.

• 27.5.2012  13:53
    Odsouzení (2010)

Takový ten pěkný sterilní televizní film o univerzálním dobru pro všechny a za všech okolností.

• 8.5.2012  11:19
    Mezi vlky (2011)

Excelentní survival, který je všechno jen ne tuctový. Škoda, že nebyl k dispozici větší rozpočet. Vlci jsou jak vycpaní a z Aljašky toho není moc vidět. Ale všude jinde to vynahrazuje režisérský génius, skvělá hudbá a hrozivé vlčí vytí. O perfektním konci ani nemluvě.

• 7.5.2012  15:20

O tom, v jaké křeči je podivný žánr kobinující lásku, humor a desítky nebožtíků spravených ze světa obzvláště násilnou smrtí, nejlépe vypovídá letopočet a hlavní hvězda posledního opravdu vydařeného kousku tohoto žánru (1994, Arnie). This means war je po hříchu další jednohubkou á la Mr. & Ms. Smith, u které si druhý den už ani neuvědomíte, že jste jí kdy viděli.

• 20.4.2012  16:05

Velice příjemný návrat ke kořenům s nenucenou nostaligíí a v rámci žánru inteligentním humorem. S takovou si, drazí prcičkáři, dávejte klidně školní sraz každý rok.

• 20.4.2012  16:03

Varování: Možnost podhodnocení v důsledku subjektivních očekávání od režiséra (a trochu i hereckého ansámblu).

• 2.4.2012  08:03

Kvalitní přírůstek do rodiny M:I, který je ale oproti Abramsovu počinu krokem zpátky. Pixarovský humor a sentiment by se dal ještě překousnout, ale absence plnohodnotného záporáka (zvláště po exhibici P. S. Hoffmana v minulém dílu) opravdu zamrzí. Ale netřeba smutnit. Jednoduchá matematika velí, že v dalším díle si Tom opět přistřihne vlasy a bude to zase super film.

• 20.3.2012  16:45

Pokud hledáte skrz na skrz pozitivní záležitost, okořeňenou sem tam lehce nekorektním, ale vždy vkusným humorem, Intouchables jsou trefou do černého (a ochrnutého). Velmi příjemná alternativa k hollywoodským rachtajdám.

• 6.3.2012  12:02
    Stud (2011)

Steve McQueen nabízí depresi a vyprázdněnost, která svou intenzitou atakuje Aronofskyho Rekviem za sen. V určitých pasážích filmu vás navíc přizve k událostem, kterých se opravdu účastnit nechcete. Jenže kamera nikam neuhne a nechá vás si "užít" i ty nejdrobnější detaily. A i když vám to při sledování inkriminovaných scén moc dobře po těle neudělá, celkový dojem z filmu je na konci o to silnější.

• 4.3.2012  10:56
    J. Edgar (2011)

Podobné náměty mám rád a jen málokdy se u mě dostanou pod čtyři hvězdičky. J. Edgar je bohužel jedním z oněch případů. Film je celkově zbytečně moc roztroušený, jako by nevěděl, o čem má vlastně vyprávět. Zvolený způsob skoků do minulosti při psaní memoárů zde ani trochu neprospěl.

• 4.3.2012  10:52

Velká porce zívání s trochou upřímné filmové magie na konec.

• 4.3.2012  10:48

Jednohubka, která nedokáže stoprocentně bavit ani v průběhu své stopáže, natož aby po sobě něco zanechala po závěrečných titulcích. Na druhou stranu se to hezky kouká.

• 8.2.2012  20:15

Odehrávalo se to vůbec na naší planetě? Já měl pocit, že hodinu a půl sleduju mimozemšťany...

• 8.2.2012  20:08
    Predátor (1987)

Klenot z doby, kdy ještě akční hrdina nemusel procestovat všechny kontinenty, zabít tucet nezajímavých padouchů a zběsilá akce mohla ve prospěch atmosféry a postav ustat třeba i na více než 2 minuty. Prostě jedna džungle, jedna jednotka, jeden ukrytý (a proto děsivý) protivník, jeden hudební motiv a ve výsledku klasika akčního filmu s atmosférou, o které si současné pouťové taškařice mohou nechat zdát.

• 28.1.2012  23:48
    Metoda (2005)

Skvělá hříčka, která vás donutí rotočit mozek do vyšších obrátek a na konci přidá i velmi sympatickou pointu.

• 28.1.2012  23:45
    Děti moje (2011)

Kvalitní naleštěný švýcarský hodinový strojek bez přidané hodnoty. A to zrovna u dvou odborníků na přidanou hodnotu, Paynea a Clooneyho, lehce zamrzí.

• 28.1.2012  23:37

Nechápu jedinou postavu. Nechápu zvolenou chronologii. Nedoneslo se ke mě jediné smysluplné sdělení. Každý záběr na mě křičel, abych si neustále uvědomoval, že sleduju Velké Umění. A hudba to na mě řvala ještě hlastěji. Ale za tímhle pozlátkem jsem v jádru neviděl nic jiného, než pitominu ála Human Centipede.

• 13.1.2012  15:33

Ta pachuť deja vu, že jsem se znovu díval na film, který už jsem jednou viděl (jen s jinými herci), byla proklatě silná. Budu se ale držet své zásady a hodnotit film jako "stand-alone" bez ohledu na jakékoliv knižní, seriálové či filmové předlohy. Pak nezbývá než konstatovat, že jde o velmi hutnou detektivku, které schází k plnému hodnocení jen ten pověstný chloupek.

• 10.1.2012  18:12
    Warrior (2011)

Když někdo hodnotí film Warrior nízko, skoro vždy mu vyčítá předvídatelnost a klišé. Já mu dávám plnou palbu ze stejného důvodu. Gavin O'Connor se natáčením předvítalného scénáře plného klišé vrhl na velmi tenkou hranu, kde by každé uklouznutí znamenlo přistání ve filmových břečkách. Jenže on úspěšně dobalancoval až na konec, kde se za odměnu jeho film stane nadčasovou klasikou.