Roby

Roby

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.9.2020  22:48
    Ameriko, zpívej! (TV pořad) (2020)

Ve srovnání s španělskou verzí, která vyšla jako první tato americká nijak zvlášť nezaostává. Chce to pár dílů, aby jste si na extravagantního Titusse zvykli, ale pak už to je v pohodě a dá se na to docela dobře koukat. Každopádně ať už udělají verzi z kteroukoliv zemí, tak jediná proměnná bude jaký přístup a charisma bude mít moderátor jinak je úplně jedno z jaké země jsou soutěžící, kteří se v podstatě jen vlní, zpívají a občas odpoví na nějakou tu otázku.

• 17.9.2020  00:54
    Tajemný pop-up bar (TV seriál) (2020)

Jako 500 let poslouchat sračky jiných lidí o tom jak je život hrozný a nefér, tak se ze mě stane král cyniků a směle bych se mohl i měřit s Wol-Ju. Seriál je kratší než je zvykem, ale to mi ani tak nevadilo, ale ten závěr vycucaný z prstu mě poslal zase zpátky mezi racionálně uvažující lidi se slovy „Co má sakra tohle znamenat?“. Hudba super, herci taky a ta nefritová flaška je umělecký skvost. Silně uvažuji, že si ji buď někde seženu nebo si ji nechám na zakázku vyrobit. Klobouk dolů před scénáristou a autorem webtoonu protože na název filmu jenž se jmenuje milenci s pakostnicí bych teda fakt nikdy nepřišel... jako já se tomu docela zasmál. Seriál byl lepší než jsem čekal, ale kvůli posledním třem dílům, které byly slabší a popravdě dost předvídatelné můžu dát maximálně čtyři hvězdy.

• 12.9.2020  11:23
    Kimbiseo wae geureolkka (TV seriál) (2018)

Tak konečně jsem se dokopal k slavnému seriálu sekretářce Kim a nejsem vůbec zklamaný. Seriál v podstatě naplnil vše co jsem od seriálu čekal a co jsem mohl leckde vyčíst na různých fórech či komentářích ať už tady na čsfd nebo i jinde. Romantika a zábava ve velkém, kde se páruje vše co má ruce a nohy, tak se dá velmi jasně a výstižně tento seriál okomentovat. Park Min-Young odehrála prostě to co měla, ale na druhou stranu na její postavě se skoro nic nedalo zkazit a vlastně ani předvést, takový nudný ničím zajímavý charakter jsem dlouho neviděl, takže tady moc není co opěvovat, za to Park Seo-Joon mě neuvěřitelně překvapil jak pojal svou postavu a velmi uvěřitelně se do ní doslova vžil. Navíc se mi jeho postava viceprezidenta v mnoha ohledech charakterově podobá, tak i možná proto jsem si v jeho postavě našel jistou oblibu. Jako taková nenáročná zábava na rozptýlení od všech těžkých dramat a akčních sérií, které nám Korejci v posledních letech cpou se nenáročný seriál o sekretářce Kim docela hodí. Bohatý princ a chudá kráska (princezna)... tenhle koncept funguje už dobré filmové a seriálové půl století, takže není moc o čem. Ještě bych asi vypíchnul tajemníka Yanga, který svými superschopnostmi a odvahou by měl dostat svůj vlastní seriál, bylo by to myslím fakt legrační story. Seriál bych hodnotil tak mezi 75-80%, takže zdejší hodnocení docela sedí.

• 1.9.2020  00:43
    Dotkni se mých ran (TV seriál) (2020)

Tak si to shrneme... Ko Moon-Young je panovačná, egocentrická, prostořeká a nadržená stíhačka s modním stylem kombinující Jang Man-Wol ze seriálu Hotel del Luna a Mortici Addamsové ze slavné Addamsovi rodinky. A pak tu máme super-utrápeného a nudného Moon Kang-Taea na kterém je nejzajímavější jeho autistický bratr a všechny scény s ním. Poněkud nevyrovnaná dvojka, ale přiznejme si, že jsme viděli i horší. Už jen fakt, že upozaděný příběh dvou zamilovaných pacientů mi přišel poutavější než ten hlavní, kterému věnovaly dobrých 50% celé stopáže seriálu o něčem vypovídá. Na druhou stranu některé hlášky Ko Moon-Young byly vážné trefné a vtipné a to i ty na konci seriálu. Tak co vlastně nám seriál nabízí... Poetika kombinovaná s dávkou melancholie, divné komediálních vložky, srdcervoucí dramatické chvilky a neutuchající nadrženost hlavní hrdinky vytváří mix něčeho co snad ani při dobré vůli nemůže fungovat. Nevím jestli to tak nevidím jenom já, ale seriál mi přijde jako kombinace Hotelu Del Luna a Goblina, což jsou úplně náhodou a nečekaně dva obrovské hity televize TvN, která stojí i za tímto seriálem. A proč ne, přece prostě jen uděláme co předtím fungovalo... kombo tohohle a tamtoho, přidáme do kotlíku zápletku Addamsovi rodinky s jejích strašidelným barákem a Kim Soo-Hyuna, který na co šáhne promění v hit. Sakra vždyť tady použily i ten stejný tunel jako v Del Luně, to mají v Koreii jen jeden hrozivě vypadající tunel? Jo, asi Vám teď připadám jako hnidopich, ale to není všechno... co takhle staré dobré klasiky jako reklama na Subway bagety nebo na Volvo, ale to popravdě už v doramách téměř přestávám vnímat, tedy až na reklamou přesycený seriál The King: Eternal Monarch, kde to už bylo reklamami narvané. Seo Yea-Ji, Oh Jung-Se i Kim Soo-Hyun herecky obstáli i když měl právě Kim Soo-Hyun méně výraznou a hlavně nejvšednější postavu, tak to v lepší druhé půlce rozbalil a začal hrát první housle. I když to není vyložený propadák, tak si přesto myslím, že se Kim Soo-Hyun i přes veškerou vynaloženou snahu zařadil do skupinky populárních herců jako jsou Lee Seung Gi nebo Lee Min Ho, jejichž první projekt po povinné vojenské službě neuspěl. Od tohoto projektu tvůrci určitě čekaly víc. Za mě je seriál ještě OK, ale to je tak všechno. Tento seriál není zrovna můj šálek čaje a kdyby tu nehrál Kim Soo.Hyun, tak bych o tento seriál ani nezakopnul.

• 10.7.2020  00:59
    Džimi ni sugoi! DX (TV film) (2017)

Tohle je poprvé, kdy jsem viděl pracovní happyend :-D.

• 9.7.2020  14:56

Bezprostřední Etsuko je jako svěží vítr mezi jinými rádoby silnými hrdinkami, které tak v mnoha japonsých seriálech jen vypadají, ale za zavřenými dvěřmi jimi prostě nejsou. Je to trochu podobné seriálu Juhan Shuttai, ale až dobré to zase není. Má to silné příběhy a vcelku jednoduchou záplatku, která je předvídatelná, avšak je to prostě všechno takové pohodové a dobře se na to koukalo.

• 22.6.2020  11:33
    Král: Věčný panovník (TV seriál) (2020)

Rukopis scénáristky Kim Eun-Sook je viditelný o tom není sporu, ale i tak nejsem s doramou úplně spokojen, natož nadšen. Její předchozí seriály například: Secret Garden nebo Goblin mě upoutaly daleko více. Lee Min Ho svou roli zvládl, ale ke Kim Go-Eun mám jisté výhrady, jelikož si nemyslím, že byla správnou volbou pro tento seriál. Už od začátku mi pro tu roli prostě neseděla a její až nepřirozeně časté uplakané výlevy mi ke statečné policistce nesedí. Kdo mě překvapil, tak byl skvělý Woo Do-Hwan, kterého jsem si v jeho dvojroli oblíbil asi nejvíce. Taky bych ještě chtěl vyzdvihnout okouzlující premiérku, která se z mě neznámého důvodu v druhé polovině doramy zcela vytratila a měla za epizodu asi tak dvě minuty nebo dokonce v některých dílech nebyla vůbec... nechápu. Je to všechno takové děsně okouzlující, romantické a často dost akční a to není obvyklá trojkombinace. Sice to asi nebude patřit mezi nejlepší kousky roku 2020, ale diváky kteří nadšeně milují vykonstruované romantické zamilované super chvilky, kde krásní lidé dělají krásné věci si jistě najde. Je mi trochu záhadou, jak je možné, že průměr hodnocení u jednotlivých epizod mi dělá ve výsledku čtyři hvězdy, ale nebudu podvádět a tu čtyřku doramě dám.

• 13.6.2020  22:29
    Rugal (TV seriál) (2020)

Akční nálož podáná v levných kožených bundách zářící všemi barvami duhy je spíše zklamáním a to velkým. Seriál měl snad jen dva silnější díly, které se povedly, ale zbytek zmar, bída a zoufalství. Technologicky vyspělý, krásní a dobře namakání super agenti nejsou ani trochu uvěřitelní, když kupí jedno nesmyslné rozhodnutí za druhým a nechávají si při tom srát na hlavu od každého, kdo jim platí internet, náhradní olej a matice. Herci v čele s Choi Jin-Hyukem neukázali vůbec nic a mě pohled na bídného Choi Jin-Hyuka okamžitě naskočil ubohý výkon Sung Joona ze seriálu High Society, který považuji za to nejhorší hraní co jsem, kdy v nějaké korejské doramě viděl. Bohužel na seriálu je pozitivní snad jen hlavní zlosyn a technická udělátka o které se starají údržbáři Bradley a Susan. Souboje byly ze začátku pěkné, ale pak jako by jim došel dech a akrobatické výkony hlavních protagonistů u mě vyvolávali spíše lehký úsměv.

• 8.6.2020  14:17
    Sukina Hito ga Iru Koto (TV seriál) (2016)

Nesourodá dvojce Kanata a Misaki, která je rozdílná jako den a noc a u které tak nějak nechápete co ti dva na sobě vidí. Dorama si aspoň na nic nehraje a nejde o ni jiného než o letní romantické melodrama, které má divačky osvěžit triem bišíků a nalákat lidi houfně do malebných japonských restaurací. Seriál je spíše průměrný, takže žádné zázraky nečekejte, ale dorama v žádném případě neurazí a je to celkem i pohodové koukání. Sice jsem opět nešťastně kroutil hlavou nad některými rozhodnutími hlavních hrdinů, ale to nějak k těm japonským seriálům asi už patří.

• 3.6.2020  15:05
    Yankee-kun to Megane-chan (TV seriál) (2010)

Bitky na každém rohu, super silná Hanička a to vše za doprovodu skvělého soundtracku od mistra Ludwiga van Beethovena a jeho deváté symfonie. První půlka seriálu byla lepší, ale pak začali být díly trochu stereotypní a my jsme museli sledovat neustále malicherné kecy hlavního hrdiny, který se za celý seriál osobnostně neposunul ani o milimetr. Byla to docela sranda, ale nic extra úžasného tento seriál není. Jen škoda, že dorama nepopošla o nějaký ten rok nebo dva dále, abychom viděli zda-li odhodlaní hlavních hrdinů vydrželo.

• 26.5.2020  01:36
    Ildan ddeugeobge cheongsohara (TV seriál) (2018)

Ještě jsem neviděl v korejském seriálu hlavního hrdinu, který by se tak snažil zalíbit nějaké ženě jako pravě Jang Sun-Gyeol. Když se zpětně ohlédnu, tak ten chlap prakticky za nic nemůže a všechny důvody hlavní hrdinky proč s ním nebýt nemá a vlastně ani nemůže nijak ovlivnit. Vztah a vlastně i seriál brzdí Gil O-Sol a několik dalších postav kolem ní, ale o něčem ten seriál být asi musí, že jo? Ze začátku mě Yoon Gyun-Sang nepřesvědčoval, že je ten správný do role nemocného ředitele, prostě se mi tam nehodil, ale ke konci doramy jsem změnil názor a nakonec mi tam přestal tolik vadit. Devatenáctiletá veteránka (Její filmografie je 2x větší než Yoon Gyun-Sanga) Kim You-Jung je k sežrání, ale herecky jen průměr ovšem za snahu si bodík zaslouží. Námět podle webtonu dobrý, byla to sranda a i nějaké zvraty to mělo, takže jsem spokojený, ale výběr některých herců podle mě ve finále selhal a moje hodnocení to sráží dolů. Ještě bych chtěl pochválit soundtrack, který je nadprůměrný. Seriál doporučuji těm kteří hledají nenáročnou oddychovou záležitost, ale i všem ostatním, kteří chtějí shlédnout zajímavou a trochu nevšední doramu.

• 21.5.2020  23:54
    Ibeon saengeun cheoeumira (TV seriál) (2017)

Hlavní hrdina je neskutečný avšak pragmatický pošuk, taková mírnější verze Sheldona Coopera. Hlavní hrdinka je OK do cca 10 dílu, ale pak mě začalo prudit její čím dál častější poetické žvásty a jako bonus její poddajnost, sebevědomí a odhodlání na úrovni dítěte, které by normální dospělá žena asi mít ani neměla mi vrací vzpomínky na uťapnuté hrdinky z doram před rokem 2010. Zbývající dva páry byly nudnější, takže jsem ke konci seriálu už některé otravné dialogy přeskakoval. Celkově z doramy mám smíšené pocity a po dlouhé době mi přišlo, že bylo v doramě více podprůměrných dílů než těch nadprůměrných. Sice hudba nevýrazná, ale ta kočka byla perfektní. Jedna z těch slabších doram, které jsou nepřiměřeně roztáhlé a bohužel prostě nudné.

• 6.5.2020  00:02
    Tenkrát poprvé (TV seriál) (2020)

Když porovnám s žánrově podobným Netflix seriálem Daybreak, tak ho Tenkrát poprvé jasně předčí. Čekal jsem málo a dostal mnoho a to mě vždycky potěší. Bylo to poutavé, zábavné, kulturně zajímavé a středoškolské problémy zpracovány způsobem, který na mě nekřičí z každé druhé scény trapnost!!! No a vypravěč John McEnroe byl prostě nelepší. Jeho trefné hlášky mě dokázali nejednou rozesmát. Seriál můžu doporučit i lidem jako jsem já, kteří tento žánr nesledují a nevyhledávají.

• 1.5.2020  14:41
    Rich Man, Poor Woman (TV seriál) (2012)

V příběhu vidím inspiraci společnostmi jakými jsou třeba Id software nebo Apple, kde mezi zakládajícími členy probíhaly podobné rozbroje a neshody, které později vyústili v reorganizaci firmy. Shun Oguri v žádném případě nezklamal a velmi mě překvapil jak pojal svou postavu, protože bravurně dokázal najít rovnováhu mezi stereotypním IT geekem a přehnaně se projevujícím excentrikem. Satomi Ishihara jako Makoto nebyla z počátku tak výrazná a silná osobnost, ale pomalu se to zlepšovalo a v druhé polovině doramy už jsem z ní neměl pocit, že tam je jen proto, aby tam taky hrála nějaká žena. Obě hlavní postavy jsou tak mizerní komunikátoři, že i běžná konverzace je pro ně těžký problém a je to vyhnáno fakt do extrémů, což mi na konci už začalo dost vadit. Hudba i prostředí firmy, které vypadá jako zábavní centrum s IT modelkami, které budou radši dělat pro Hyugu než pro Victoria`s Secret je prostě parádní.

• 28.4.2020  00:45
    Hana jori dango 2 (TV seriál) (2007)

Druhá série se mi líbila výrazně více, prostě je taková řekněme dospělejší a vidíme taky posun v Tsukasově povaze k lepšímu, takže vývoj postavy hraje prim. Jak první tak i druhá série má výborný soundtrack, který tam perfektně sedí, navíc asi hned tak se nepovede, aby se v seriálu sešlo tolik hvězdných herců jako v této doramě. Jasně původní složení se vrací o to to měli tvůrci lehčí, ale už to není jen hvězdný Jun Matsumoto z Arashi, ale už i Shota Matsuda nebo Shun Oguri, kteří mezi první a druhou sérií dokázali výrazně prorazit. Těžko říct jestli na tom měla zásluhu první série, která je vyšvihla a nebo měli tvůrci prostě štěstí a podařilo se jim v roce 2005 prostě trefit budoucí hereckou elitu. Prospělo i více epizod než před dvěma lety, nebylo takové uspěchané což jsem z první série cítil. Devět dílů bylo prostě málo. Příběh v druhé řadě se mohl i trochu rozvětvit, potencionál tam určitě byl, ale to by pravděpodobně přidalo i několik dílů, což by nemuselo dopadnout zrovna dobře. No a Eriku Todu jsem vůbec nepoznával, když vzpomenu na Liar Game a na její postavu s téměř křišťálovým srdcem, tak ten kontrast je do očí bijící a bylo to prostě divné. To ale taky znamená, že hrát asi i docela umí v obou rolích byla docela přesvědčivá. No a to finále v hale mě totálně rozsekalo jasných 8/10.

• 23.4.2020  22:36
    Manyeoeui yeonae (TV seriál) (2014)

Opět jsem si potvrdil, že Noona komedie jsou prostě best a žánrově mi sedí zdaleka nejvíce. Tento seriál putuje okamžitě do mé osobní síně slávy, jelikož takhle dobře jsem se nebavil už pěkně dlouho. Park Seo-Joon i Uhm Jung-Hwa jsou naprosto bezvadní a musím přiznat, že já bych se do Ban Ji-Yeon zamiloval během pár hodin, takhle pěknou ženu jako je Uhm Jung-Hwa jsem snad neviděl ani v reálu. Dorama je odpočinková a hlavně zábavná, kde jsou i vedlejší postavy naprosto skvělé. Tak například kamarád hlavního hrdiny Yong Soo-Cheol je určitě ten nejlepší přihrávač a parťák v Korei, takového kámoše bych chtěl taky a jeho schopnost komukoliv rychle a efektivně podlézat bych chtěl umět. Nebo stážistka Jung Eun-Chae, která je asi nejroztomilejší dívka jakou jsem kdy v doramě viděl, takže jestli existují andělé a já doufám že jo, tak musejí vypadat jako ona. Snažím se přijít i na nějaké negativní věci, které se mi v seriálu nelíbily, ale vážně mě nic zásadního nenapadá. Ani tímto komentářem nedokážu plně popsat a vyjádřit jak jsem z doramy nadšený a jak moc jsem se bavil.

• 14.4.2020  23:18
    Třída z Itaewonu (TV seriál) (2020)

Po vážně dlouhé době jsem po dokoukání k-dramatu učinil zasloužený potlesk ve stoje. Itaewon Class je typ moderního k-dramatu, které by Korejci měli točit častěji a vyhýbat se zajetým stereotypům, které jsou často nechtěným prvkem mnohých diváků. Tvůrci nám ukázaly, že mít hlavní postavy, které jsou tak trochu svině není nic co by nám divákům vadilo a právě naopak tím spíš ukazuje, že dokonale kladní hrdinové jsou v životě naprostá fikce. Herečka Kim Da-Mi předvedla podle mě nejlepší výkon z celého ansámblu a skvěle zahrála silnou vůdčí hrdinku, která se nebojí ponořit ruce do bahna a bez pardónu profackovat každého kdo se na ní špatně podívá a právě tyhle scény jsem si velmi užil. Ambiciózní moula v podání Park Seo-Joona byl taky skvělý a myslím, že dokázal dobře vystihnout naivní povahu jeho postavy, takže tady taky určitě palec nahoru. Scénář, hudba i prostředí ulice v Itaewonu byly parádní a já nemám moc co vytknout. Jsem rád, že nám Korejci dodávají seriály, které jsou odlišné od těch, které se točily dlouhé roky a byly plné šablonovitě tvořených postav nebo rodičů, kteří nemají nic lepšího na práci než dělat svým dětem dusno. Věřím, že budou točit více seriálů jako jsou Itaewon Class, Vagabond nebo Memories Of The Alhambra.Takže... Itaewon Class = paráda.

• 8.4.2020  22:10
    Sangryusawhe (TV seriál) (2015)

Upřímně, lidi, koho z vás zajímala linka hlavních hrdinů Yoon-Ha a Joon-Giho více než ta jejich nejlepších přátel? Chang-Soo byl zajímavější a hlavně pestřejší charakter než podlý kámoš Joon-Gi a i Ji-Yi byla méně čitelná než hlavní hrdinka Yoon-Ha. Co mě začalo asi ve třináctém dílu vytáčet a možná i nebudu sám, tak je co deset minut „náhodná setkávání“ hlavních hrdinů na chodbě, ve výtahu či na ulici... prostě všude a to mě začínalo s prominutím srát a nepřestali to dělat až do konce. Díky bohu za zavírací výtahy, které tyto scény zdárně ukončovaly. Z mého pohledu byl z herců nejlepší Park Hyung-Sik a u takového Sung Joona, který nás neustále častoval nepřítomnými výrazy jsem si říkal co tam jako dělá? Viděl bych to asi nějak takhle... Sung Joon přišel na plac, párkrát se zatvářil občas olíznul UEE, zašel si pro šek a pak zase o dům dál. Scénář byl plytký, takže UEE a Lim Ji-Yeon neměly moc co předvést, takže asi OK. Dorama vykazuje ukázkovou sinusoidu kvality, kde v jednom díle je vše ok a hned v dalším díle máte chuť seriál navěky dropnout. Hrozně to seriálu ubližuje, ale co už... I přese všechno co se mi nelíbilo nemůžu říct, že je dorama špatná a že bych snad litoval svého času, který jsem nad ní strávil to určitě ne.

• 29.3.2020  16:29

Scénu na konci epizody si budu pamatovat už navždy. Defense!!

• 29.3.2020  08:43
    Duch zabijáka (TV seriál) (2019)

Tak to bylo docela drsné i na evropské poměry natož pro konzervativní Korejce. Tady si tvůrci nebrali servítky se žádnou postavou a k tomu dali záporákovi do ruky samá esa, takže prohrát hru, kterou začal bylo prakticky nemožné. Hlavní hrdinové vás budou, když to řeknu slušně otravovat a jejich neustálé kňourání vás začne už v polovině seriálu nudit. Jedná se o zcela podprůměrnou záležitost a po delší době o výrazný přešlap, který jsem ve svém výběru seriálu udělal. No, aspoň jsem zjistil, že dle tohoto seriálu jsou Korejky děsně poddajné a jdou s každým chlapem, který si o to řekne. Takže pánové, až dostanete košem nebo zažijete rozchod jeďte do Koreje a projděte se městem či vesnici a vyberte si kterou chcete a nebojte, dá vám každá na kterou ukážete...

• 1.3.2020  01:12
    Gaksital (TV seriál) (2012)

Násilí, mučení, trochu toho melodramatu a pak hrdinská akce a zase mučení a tak pořad dokola. Jo, tohle je ve zkratce seriál Gaksital. Snad do 22 dílu mi to nijak zvlášť nevadilo, ale pak jsem byl z neustále opakující smyčky poněkud otrávený. Joo Won hraje svou postavu vážně skvěle a velmi uvěřitelně přičemž jeho afektované projevy vzteku měli aspoň na začátku seriálu říz. Seriál je docela předvídatelný, ale to mi ani tak nevadilo spíš to bylo hrozně natáhnuté a přesto, že měli tvůrci 28 dílů tak se kromě postavy Lee Kang-Toa a Kimuri Shunjiho žádná další téměř nerozvíjela. Dorama postupem slábla a to je velká škoda.

• 1.3.2020  01:09
    Put Your Head on My Shoulder (TV seriál) (2019)

Vskutku nenáročný seriál, který je až neskutečně předvídatelný, což mi kupodivu ani na vteřinu nevadilo. Kdybych měl seriál rozdělit a ohodnotit, tak první třetina byla skvělá, druhá výrazně slabší a třetí třetina zase šla nahoru. Je to zajímavý seriál pro relax. Bavily mě i kočičí pazvuky, které tvůrci míchali s hlavní hrdinkou což bylo neskutečně roztomilé.

• 1.3.2020  01:01

Je fajn vidět, že někde ve světě v dalekém zemi na východě žije muž, jenž překoná schopnostmi i skvělého Clarka Kenta. Příběh korejského ubožáka mutujícího v dokonalého člověka ve mě po celé sledování vyvolávalo lehký úsměv což bylo fajn. Nejvíce jsem si užil scény, kde to své bývalce nechával hlavní hrdina pořádně sežrat.

• 22.2.2020  13:34

• 13.2.2020  23:40
    Joogoonui taeyang (TV seriál) (2013)

Pragmatický, vypočítavý a sobecky hajzl So Ji Sub jede bomby a drtí všechno co mu přijde do cesty. Nejlepší herecké výkony co jsem za poslední dobu viděl a to nejen bravurně ztvárněný ředitel Joo Joong-Won v podaní So Ji-Suba, ale i k sežrání roztomilá Kong Hyo-Jin či můj oblíbený herec Seo In-Guk. Scénáristky sestry Hongovi v dobách své největší slávy (tzn. před úpadkem, který u nich nastává od roku 2017) vytáhli další seriál s povedenými charaktery postav, kde Kong Hyo-Jin atakuje v dávce roztomilosti královnu Shin Min-A coby Gumiho. Seriál bez intrikujících záporáků a otravně dotěrnými příbuznými s klidně plujícím příběhem je vítané osvěžení, které jsem si užil. Druhá polovina seriálu byla sice o něco slabší a nebyla tak poutavá jako ta první, ale i přesto upřímně tleskám tvůrcům za tuto doramu.

• 8.2.2020  23:39
    Jin 2 (TV seriál) (2011)

Bohužel kvalitu první sérii si dorama neudržela což je velká škoda. Ze schopného a vyrovnaného lékaře udělaly tvůrci přehnaně ubrečenou citlivku, který úspěšně splachuje všechny racionální myšlenky a rozhodnutí skrze vývodní koleno do záchoda. Naštěstí se oproti všem očekáváním Japoncům podařil konec, který je moc hezký. Skvělá hudba z první série zůstala, takže aspoň tohle. Druhá série je slabší, ale stále dobrá.

• 4.2.2020  20:46
    Kilmi, hilmi (TV seriál) (2015)

Kill me, Heal Me ukazuje, že psychologické drama s prvky komedie není zase tak špatná kombinace, když se to správně uchopí. Herci předvedly slušný nadstandard a opravdu jde vidět, že do toho daly vše, přinejmenším Ji Sung teda určitě. Za hudbu a místy ujetý humor určitě bod nahoru. Tohle je přesně situace, kdy bych hodnotil 4,5 hvězdy, ale tuhle možnost nemám a proto se spíš přikláním ke čtyřem hvězdám. Kdyby ohlásily spin-off s Perry Parkem, tak by to bylo skvělé.

• 27.1.2020  14:36
    Moosa Baekdongsoo (TV seriál) (2011)

Historické seriály nemají u mě moc velký úspěch, ale Bang Dong Soo patří mezi ty na které budu vzpomínat v dobrém. Skvělý příběh i postavy se v síti politických intrik neskutečně vyvíjí a jsou každou epizodou zajímavější. Dobrá akční choreografie či hudba v osudových soubojích hlavních postav je tak výrazná, že vás hravě vtáhne do děje. Přátelství Yeo Woona s Baek Dong Sooem či Kim Kwang-Taek s charismatickým Chunem byly zpracovány doslova famózně. Po shlédnutí nevidím větší chyby nebo nedostatky, takže není moc za co srážet hodnocení.

• 16.1.2020  23:21
    Saikometeurl geunyeoseok (TV seriál) (2019)

Strašně dlouho jsem nesledoval doramu u které bych neměl moc co vytknout. Seriál se mi líbil snad ve všem a nenašel jsem v průběhu, žádnou slabší pasáž, která by mě nudila. Do seriálu jsem šel se značnou skepsí protože jsem předtím viděl seriál Hotel Del Luna a ten je shodou okolností taky od TvN a který mě dost zklamal. He is Psychometric je seriál, který by jste neměli minout a patří mezi to nejlepší v roce 2019.

• 11.1.2020  23:19
    Když rozkvétá kamélie (TV seriál) (2019)

Oproti standardům je tahle dorama hodně otevřená a ukazuje reálný obraz životní situace svobodných matek, které to nemají lehké a snažící se životem protlouct. Skvěle zahraná Dong-Baek v podání Kong Hyo-Jin a snad ještě lepší Kang Ha-Neul, který dokonale vystihl povahu dobrosrdečného policisty. Spolu s Kamélií jsem sledoval průběžně i akční Vagabond a kdyby mi někdo předtím řekl, že se na Kamélii budu týden co týden těšit více než na Vagabond ve kterém hraje můj oblíbenec Lee Seung Gi a na který jsem čekal skoro rok, tak bych si myslel, že se naprosto pomátl. Ano... až tak mě seriál učaroval a směle si troufám tvrdit, že to je jednička roku 2019.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11