Arrow - Ztracené duše (2015) (epizoda)

Ze všech dosavadních dílů je tady nejvíc super hlášek. Jinak je epizoda spíš nadprůměrná. V druhé nebo třetí řadě byly daleko slabší díly.

Arslan senki (2015) (seriál)

Velmi kvalitní historické anime, kterých není mnoho. Skvělé pozemní bitvy, geniální strategické tahy na bitevním poli a nadmíru dobrý charakterový mix hlavních postav. Dobře odvedená práce.

Kilmi, hilmi (2015) (seriál)

Kill me, Heal Me ukazuje, že psychologické drama s prvky komedie není zase tak špatná kombinace, když se to správně uchopí. Herci předvedly slušný nadstandard a opravdu jde vidět, že do toho daly vše, přinejmenším Ji Sung teda určitě. Za hudbu a místy ujetý humor určitě bod nahoru. Tohle je přesně situace, kdy bych hodnotil 4,5 hvězdy, ale tuhle možnost nemám a proto se spíš přikláním ke čtyřem hvězdám. Kdyby ohlásily spin-off s Perry Parkem, tak by to bylo skvělé.

Oneului yeonae (2015)

Vůbec jsem se nenudil a pozvolné tempo, který tento film měl mi naprosto vyhovovalo. Příjemné zpestření nedělního odpoledne 81%.

Sangryusawhe (2015) (seriál)

Upřímně, lidi, koho z vás zajímala linka hlavních hrdinů Yoon-Ha a Joon-Giho více než ta jejich nejlepších přátel? Chang-Soo byl zajímavější a hlavně pestřejší charakter než podlý kámoš Joon-Gi a i Ji-Yi byla méně čitelná než hlavní hrdinka Yoon-Ha. Co mě začalo asi ve třináctém dílu vytáčet a možná i nebudu sám, tak je co deset minut „náhodná setkávání“ hlavních hrdinů na chodbě, ve výtahu či na ulici... prostě všude a to mě začínalo s prominutím srát a nepřestali to dělat až do konce. Díky bohu za zavírací výtahy, které tyto scény zdárně ukončovaly. Z mého pohledu byl z herců nejlepší Park Hyung-Sik a u takového Sung Joona, který nás neustále častoval nepřítomnými výrazy jsem si říkal co tam jako dělá? Viděl bych to asi nějak takhle... Sung Joon přišel na plac, párkrát se zatvářil občas olíznul UEE, zašel si pro šek a pak zase o dům dál. Scénář byl plytký, takže UEE a Lim Ji-Yeon neměly moc co předvést, takže asi OK. Dorama vykazuje ukázkovou sinusoidu kvality, kde v jednom díle je vše ok a hned v dalším díle máte chuť seriál navěky dropnout. Hrozně to seriálu ubližuje, ale co už... I přese všechno co se mi nelíbilo nemůžu říct, že je dorama špatná a že bych snad litoval svého času, který jsem nad ní strávil to určitě ne.

Gogyocheosewang (2014) (seriál)

Za celou dobu co sleduji korejské doramy, jsem nebyl z žádné tak překvapen jako z této. Neskutečně mi sedly oba hlavní představitelé, kteří si v seriálu osobnostně na nic nehrály a byly sví. Poprvé jsem viděl hlavní hrdinku v romantické komedie, která by vzhledem neaspirovala na titul miss Korea. Nesmím zapomenout ani na výraz hlavního hrdiny, který bravurně vychytal obličej znuděně-drzého hokejisty. No a když jsem si myslel, že už to nemůže být lepší přišel skvělý konec, který oceňuji, protože Korejci mají tendenci poslední díly úplně podělat.

Haikjú!! (2014) (seriál)

Skvělá sportovní série s parádní charakterovou chemií mezi hlavními hrdiny, sebestředným Kageyamou a ze všeho nadšeným Hinatou. Zápasy jsou volejbalovými šachami a jsou dostatečně napínavé, aby vás připoutaly k obrazovce. Velkou výhodou téhle série je, že i vedlejší hrdinové jsou neskutečně zajímavý a zábavní. Možná nejlepší sportovní anime všech dob.

Hojič (2014) (seriál)

Sáhodlouhý komentář, který bych tu mohl sepsat asi zkrátím do jedné věty. Fantastický seriál, který má úplně všechno co od k-dramatu očekávám.

Itazura na Kiss 2 - Love in OKINAWA (2014) (TV film)

Pištící Kotoko, kterou na Okinawě nadchne i dlažební kostka a vedle ní stojící věčně nezaujatý Naoki... Úsměvná představa svatební cesty převedená do reality.

Manyeoeui yeonae (2014) (seriál)

Opět jsem si potvrdil, že Noona komedie jsou prostě best a žánrově mi sedí zdaleka nejvíce. Tento seriál putuje okamžitě do mé osobní síně slávy, jelikož takhle dobře jsem se nebavil už pěkně dlouho. Park Seo-Joon i Uhm Jung-Hwa jsou naprosto bezvadní a musím přiznat, že já bych se do Ban Ji-Yeon zamiloval během pár hodin, takhle pěknou ženu jako je Uhm Jung-Hwa jsem snad neviděl ani v reálu. Dorama je odpočinková a hlavně zábavná, kde jsou i vedlejší postavy naprosto skvělé. Tak například kamarád hlavního hrdiny Yong Soo-Cheol je určitě ten nejlepší přihrávač a parťák v Korei, takového kámoše bych chtěl taky a jeho schopnost komukoliv rychle a efektivně podlézat bych chtěl umět. Nebo stážistka Jung Eun-Chae, která je asi nejroztomilejší dívka jakou jsem kdy v doramě viděl, takže jestli existují andělé a já doufám že jo, tak musejí vypadat jako ona. Snažím se přijít i na nějaké negativní věci, které se mi v seriálu nelíbily, ale vážně mě nic zásadního nenapadá. Ani tímto komentářem nedokážu plně popsat a vyjádřit jak jsem z doramy nadšený a jak moc jsem se bavil.