• Krátkometrážní

Jáma a kyvadlo (1961)

Hmmmm, tak u tohodle filmu mi šel opravdu mráz po zádech. Je to takové hororo-drama, spíš bych se mírně přiklonil k hororu. Celý děj se odehráva ve strašidelném zámku, kterého obklopuje velice strašidelná krajina. Začátek byl hodně moc zajímavý a dramatický, středem se nabíralo napětí, pomalu přibývalo hororových scén a přišel naprosto dramatický a hororový konec, který byl nejlepší části filmu. Konec mě fakt dostal. Tady byla nadmíru vynikající atmosféra, která byla klidná, tajemná a strašidelná, strašně moc se hodila k filmu. Tady musím nejvíce vyzdvihnout hudbu, jež dělala tu pravou kvalitu filmu. Hudba byla velice poklidná, nedávala najevo, že se staně něco nečekaného a byla hlavní složkou filmu, za ní se nebojím dát 2*. Scény byly více hororovější než dramatičtější, ale některé byly opravdu hororové ( rakev ). Taky musím upozornit na herecké výkony, které byly zvládnuté nad míru skvěle. Film je o větší část rozvinutější než kapitola z knihy. Většinou knihy jsou lepší než film, ale tady v tomto přípaně rozhodně ne. Proč? Film měl rozvinutější děj a měl ho i lepší a hororovější, kniha ho neměla tak rozvinutý, protože má jen jednu kapitolu, ale měla ho za to dramatičtější. Film Jáma a Kyvadlo byl jedním z nejlepších dramat-hororů, co jsem doposud viděl. A musím taky poděkovat uživateli Dan9K, od kterého mám tento film. Tenhle drama-horor si nezaslouží nic jiného než 5*. Zde na konec si ještě dovolím zacitovat z kapitoly:" Dolů, neustále dolů se šinulo. Dolů, neodvratně, neúprosně dolů! Dolů, stále tak nepřestajně, stále nevyhnutelně dolů!" 94%

Jánošík (1935)

Silně dramatický, místy volnější příběh. Od začátku filmu přetrvávaly napjaté scény, středem místy zajímavé a koncem silně dramatické až dojemné. Výkony herců byly kvalitní, nadchlo mne, že v jedné scéně se objevil Jaroslav Marvan. Hráli tam jak čeští herci, tak i slovenští. Atmosféra celého filmu byla napínavá, tajemná. Jánošík se mi moc líbil. Tady u tohoto filmu, kdyby šlo, bych dal 4,5*, jenže to nejde, tak se musím přiklonit k 5*, pač je to slovenský film, kdyby to byl film z jiné země, tak 4*. 84%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Tak tohle je pecka ve veškerých Cimrmanech, co byly kdy natočeny. Jára Cimrman jakožto osoba buď existující, nebo ne, můžeme o tom vést spory. Hodně kvalitní děj, nenudil jsem se, hlavně mě dostalo to, jak jde po ulici a každého se ptá. To fakt nemělo chybu. A je to velice dobře udělané, jak to bylo doopravdy na začátku 20. stolet. Veškeré kulisy, oblečení, no prostě dopodrobna vymakané. Celkový dojem:Hodně, hodně moc pobavení, toho tam bylo nejvíce. Vysoká kvalita tohoto filmu se projevuje i na mém hodnocení.95%Přístupnost: přístupný

Jarní vody (1968)

Kvalitní drama. Působilo na mě velice kladným dojmem. Celým dějem se táhnou dramatické chvilky. Záčátkem se rozjížděl celý film, středem nabíral největší obrátky, ale pak přišel poněkud nudnější konec. Většina scén byla dramatických, ale i některé však trošičku humornější. Velice kvalitně byly provedeny dobové obleky, ty hodně přidaly na mém hodnocení. Musím také zdůraznit na kvalitně provedený výkon Víta Olmera a ostatních herců. V tomhle filmu se jim podařilo velice bravurně zahrát dotyčné role. Tohle drama nebylo vůbec špatné, ale nebylo nejlepší. 73%

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Ha, tak tohle mě celkem dost pobavilo. Na rok výroby celkem slušně nakreslené. Vždy se mi zdá, že ti Rusáci kreslí pěkně veškeré své pohádky. Mají je takové pestré a barevné. Efekty na tu dobu taky ujdou. Hudba je skvělá. Celkový dojem:Moc jsem těch ruských pohádek neviděl, ale tato stála za to.85%Přístupnost:přístupný

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Hodně dobře povedený film s Terencem Hillem a Budem Spencerem, který mě dostal hlavně proto, že tam je bombastická hudba a strašná sranda. Prostě nemám nějaké výhrady.Přístupnost: přístupný

Jmenuji se Sam (2001)

Drama jak "prase". Takhle dramatický příběh jsem snad nikdy neviděl. Kdybych se na tento film díval sám, tak bych se určitě rozbrečel. Jestli se budete dívat na tento film, tak bych Vám nikdy nepřál zažít to, co obsahuje děj toho filmu. Jak si na ten film vzpomenu, tak i teď se mi chce brečet:´/.Přístupnost:od 12 let

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Hrůzostrašný a děsivý skvělý film s neskutečnou hudbou, která dělá temný dech děje filmu. Řek bych, že to byl takový první pořádný horor, další kvalitní horor byl Upír Nosferatu (1922).

Kameňák (2003)

Celkem hloupý, nekvalitní a stupidní film. Něco tam bylo k zasmání, ale něco taky ne. Celkový dojem je hodně špatý. Na odpad! to není,protože tam byl nějaký humor, ale bylo ho strašně málo, ani na 2* to není, protože tolik dobrých věcí v tom filmu nebylo. Filmy Zdeňka Trošky jsou celkově blbé a stupidní. Připadá mi jako zbytečný režisér. Netočí nějak kvalitní filmy, většinou přihlouplé a stupidní filmy. Kromě Slune sena, to se mu celkem povedlo.Přístupnost:od 12 let

Kameňák 2 (2004) odpad!

Tak tento 2. díl mě fakt dožral! Nepovedené pokračování Kameňáku, ale třetí díl byl zase lepší. Naprosto zmizel humor, který byl v ostatních dílech, byl tam, ale bylo ho tam minimun, asi jen 1%. Výkony herců, jakoby spadly úplně na dno. Hudba pořád stejná. Efektů ubylo od prvního dílů, už nebyly tak dobré, nebyly skoro vůbec. A celkově v Kameňácích efekty moc nejsou a to dělá nekvalitu této série. A můj celkový pohled:Novácké filmy jsou odporné a nekvalitní, někdy si říkám, proč to točí, když se nám většině to nelíbí. Prostě naprostá hovadina!10%Přístupnost: od 12 let.... Hodnocení Premiere:*