janek85

janek85

okres Ostrava

homepage

• 5.5.2007  11:53

Tady s uživateli nemůžu v žádném případě souhlasit. Tenhle snímeček nebyl vůbec špatný, IMHO animace mi přišla na rok výroby docela slušná. Jelikož měl Disney perné začátky, tak si myslím, že se musí ohodnotit kladně a ne záporně.

• 2.5.2007  17:48

Tuhle pohádku znám asi od svých 7 let. Tahle pohádka je velice povedená. Od začátku do konce je děj provázen pravou pohádkářdkou atmosférou. Začátek filmu je spíše trochu humorný, středem se pomalu nabírá mírné drama, tomu se ani takhle nedá říkat, spíše napětí, na konci jsem byl taky mírně napjatý. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, taky potěší, že tam hrají známí herci a celkem můj oblíbený herec Jiří Lír. Stejně u tohodle byla nejlepší úvodní melodie, byla velice ceselá a výborně se hodila k filmu. Většina scén se povedla. Princ a Večernice je dobrou a kvalitní pojádkou. 83%

• 30.4.2007  18:37
    Cesta do Vídně a zpátky (TV film) (2007)

Tenhle film mě celkem potěšil. Za poslední půlrok je to jeden z nejkvalitnějších českých filmů, co jesem viděl. Začátek filmu byl spíše rušivější, středem se klidnil a konec byl spíše klidný. Ve filmu hraje velice dobrá česká herečka Ivana Chýlková, ta umí zahrát vždycky vynikajícně. Pak mě trochu nadchl Etzler, vždy mi nebyl moc sympatický, ale teď se projevil jako dobrý herec. Film jako celkový se mi líbil. 75%

• 29.4.2007  09:21

Tohle je zvláštně pojatý film, který se skládá ze tří příběhů. V každěm příběhu hraje vynikající herečka Sophia Lorenová a vynikající herec Marcello Mastroianni. V prvním příběhu se mi líbil originální námět. Atmosféra byla rušná a humorná. Sophia Lorenová tam hraje těhotnou a hraje ji opravdu dobře, taky Mastroianni hraje dobře. Hudba mi přišla dobrá. Tady v příběhu byly ale nejpovedenější scény, samé humorné. Když bych chtěl hodnotit první příběh, tak ode mě dostane 4*. Druhý příběh už ubíra na kvalitě. Tam už není tolik humorných scén, hudby ubylo a celé to nemá takový šmrnc. Jen snad mě povzbudily výkony, Sophia hrála bohatou ženu. Za druhý dávám bohužel 3*. Třetí mě zase celkem dost dobře povzbudil. Tady opět přibylo humoru, hudba byla o něco lepší, výkony se o hodně zlepšily. Sophia hrála prostitutku, hrála ji opravdu dobře. Taky Mastroianni hrál, obzvlášť v tomto příběhu, nejlépe to uměl, když byl natěšený na sex a přitom k ničemu nedošlo. Třetí byl o něco lepší než první, ale stojím si za 4*. Včera, dnes a zítra je taková dobrá komedie, kromě druhého příběhu. Za celý film dávám 4*. 79%

• 28.4.2007  11:39

Zde máte info o českém filmu...http://ceskyfilm.web2u.cz/

• 28.4.2007  11:17

Tak tohle je jeden z mých oblíbenějších westernů, i když jsem jich viděl málo, protože mě vůbec nebaví, ale dobrým westernem byl Mé jméno je Nikdo a taky ušlo Podivné dědictví. Mně tohle jako pravý western nepřišlo, spíše jako špagety western. Malý unavený Joe se velice podobá svým dějěm a scénami filmu Mé jméno je Nikdo, ale Mé jméno je lepší, má lepší, legračnější scény a celkově je lepší. U Joa se mi líbily role, Bud Spence a Terence Hill, to jsou špičkoví herci, opět nezklamali. Ve filmu se taky objevují bitky, jež jsou skoro v každém filmu se Spencerem a Hillem.. Taky byla nádherá hudba. Ve většině westernů je vždy vynikající hudba, obzvlášť ve Vinetouovi. Jak to celé schrnu, tak Joe mě nezklamal. 72%

• 27.4.2007  14:07

Tak u tohodle jsem se docela zasmál. Skoro všechny snímky v rané kinematografii nemají děj, ale tento snímek měl docela dobrý děj. Od začátku jsou velice humorné scény ( skluzavka, týpek ja blbne se psem, chumel u skluzavky, kladivo a závěr s jídlem ) to bylo fakt k zasmání. Taky bych se chtěl zúčastnít takového zábaního parku. Strašně moc mě to nadchlo.

• 25.4.2007  20:16
    Antologie Beatles (TV seriál) (1995)

DISKOGRAFIE SKUPINY BEATLES: STANDARTNÍ LP: 1. Please Please Me ( 26. dubna 1963) 2. With The Beatles ( 22. listopadu 1963) 3. A Hard Day's Night ( 10. června 1964) 4. Beatles For Sale ( 4. prosince 1964) 5. Help! ( 6. srpna 1965) 6. Rubber Soul ( 3. prosince 1965) 7. Revolver ( 5. srpna 1966) 8. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band ( 1. června 1967) 9. Magical Mystery Tour (19. listopadu 1967) 10. The Beatles (The White Album 22. listopadu 1968) 11. Yellow Submarine (17. ledna 1969) 12. Abbey Road ( 26. září 1969) 13. Let It Be ( 6. listopadu 1970) KOMPILACE: * A Collection Of Beatles' Oldies ( 9. prosince 1966) * Let It Be Box-Set ( 8. května 1970) * 1962 - 1966 (Apple, Red Album; 19. dubna 1973) * 1967 - 1970 (Apple, Blue Album; 19. dubna 1973) * Rock 'N' Roll Music (10. června 1970) * Live! At The Star-Club In Hamburg, Germany 1962 ( 1. května 1977) * The Beatles At The Hollywood Bowl ( 6. května 1977) * Love Songs (19. listopadu 1977) * The Beatles Collection (včetně Rarities 2. prosince 1978) * Hey Jude ( 11. května 1979) * The Beatles' Ballads ( 13. října 1980) * Rock 'N' Roll Music - nové vydání ( 27. října 1980 * The Beatles' Box ( 3. listopadu 1980) * Beatles' Oldies ( 1981) * Reel Music ( 29. března 1983) * The Complete Silver Beatles ( 10. září 1982) * 20 Greatest Hits ( 18. října 1982) * Sessions (nevydáno z právních důvodů) * The Early Tapes Of The Beatles ( 7. července 1987) * Past Masters Volume 1 (8. března 1988) * Past Masters Volume 2 ( 8. března 1988) * Live At The BBC ( 30. listopadu 1994) * Anthology 1 ( 21. listopadu 1995) * Anthology 2 (18. března 1996) * Anthology 3 (28. října 1996) * Yellow Submarine Songtrack ( 13. září 1999) * 1 (13. listopadu 2000) * Let It Be … Naked (17. listopadu 2003) * Love ( 2006)

• 25.4.2007  13:41

Ha, tak u tohodle jsem se docela dobře zasmál. Je to vlastně velice povedená parodie na dva vynikající herce Buda Spencera a Terence Hilla a jejich filmy ( Jestli se rozzlobíme, budeme zlí ). Šimon, jakožto napodobitel Buda Spencera, vypadal úplně stejně, nebyl k rozpoznání a i klidně a dobře hrál jako Bud, ale Bud hraje líp. Matouš, který napodoboval Terence Hilla, hrál taky dobře, ale ne tak jako Šimon. U něho byl rozpoznatelný rozdíl mezi ním a Hillem. Oba napodobitelé předvedli nezapomanutelný herecký koncert, aspoň jsem to tak vnímal. Celým dějěm se táhne velice srandovní atmosféra. Co se týče scén, tak padaly jedná humorná za druhou. Taky byla vynikající úvodní melodie, dle mého názoru, je to jedna z nejlepších melodií, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Jsem rád, že jsem Šimona a Matouše shlédl a musím uznat, že se mi opravdu líbili. 84%

• 23.4.2007  19:30

Pohřeb v rané kinematografii, to tu ještě nebylo. Odkaz na IMDB: http://imdb.com/title/tt0345287/

• 22.4.2007  17:30

Hmmmm, tak u tohodle filmu mi šel opravdu mráz po zádech. Je to takové hororo-drama, spíš bych se mírně přiklonil k hororu. Celý děj se odehráva ve strašidelném zámku, kterého obklopuje velice strašidelná krajina. Začátek byl hodně moc zajímavý a dramatický, středem se nabíralo napětí, pomalu přibývalo hororových scén a přišel naprosto dramatický a hororový konec, který byl nejlepší části filmu. Konec mě fakt dostal. Tady byla nadmíru vynikající atmosféra, která byla klidná, tajemná a strašidelná, strašně moc se hodila k filmu. Tady musím nejvíce vyzdvihnout hudbu, jež dělala tu pravou kvalitu filmu. Hudba byla velice poklidná, nedávala najevo, že se staně něco nečekaného a byla hlavní složkou filmu, za ní se nebojím dát 2*. Scény byly více hororovější než dramatičtější, ale některé byly opravdu hororové ( rakev ). Taky musím upozornit na herecké výkony, které byly zvládnuté nad míru skvěle. Film je o větší část rozvinutější než kapitola z knihy. Většinou knihy jsou lepší než film, ale tady v tomto přípaně rozhodně ne. Proč? Film měl rozvinutější děj a měl ho i lepší a hororovější, kniha ho neměla tak rozvinutý, protože má jen jednu kapitolu, ale měla ho za to dramatičtější. Film Jáma a Kyvadlo byl jedním z nejlepších dramat-hororů, co jsem doposud viděl. A musím taky poděkovat uživateli Dan9K, od kterého mám tento film. Tenhle drama-horor si nezaslouží nic jiného než 5*. Zde na konec si ještě dovolím zacitovat z kapitoly:" Dolů, neustále dolů se šinulo. Dolů, neodvratně, neúprosně dolů! Dolů, stále tak nepřestajně, stále nevyhnutelně dolů!" 94%

• 22.4.2007  14:59
    Terminál (2004)

Terminál byl dobrý po všech stránkách, hlavně po komediální. Tenhle film mi příje jako jeden z těch lepších filmů, co natočil Spielberg. Celým dějem se táhne velice poklidná, zábavná atomsféra. Tom Hanks předvedl opět bravurní výkon, který umí vždy naplno rozbalit, je to jeden z nejlepších herců současné doby. Ale nejvíce na tomto filmu mě štvalo to, že Toma mluvil někdo jiný!!!!!! Jsme asi všichni zvyklí na jeho dabéra a teď někdo vymyslí, že ho předabuje někdo jiný, no z toho jsem byl fakt podrážděný, za tohle dávám 1* dolů. Na hudbu musím taky upozornit, protože byla hlavně na konci a byla opravdu dojímavá. Většina scének mi přiška humornější a na konci spíše dojemnější. Tenhle film se mi docela líbil až na dabing. Na hranici 79%

• 20.4.2007  15:09

Tady tu této Funesovky jsem byl trochu zklamán. Byl jsem zklamán z toho, že jsem to viděl ve slovenském dabingu, ale to by nevadilo tak moc, ale vadilo mi to, že Funese mluvil jinší dabér, na to já jsem háklivý. Bez Franty Filipovského je Funes trošku slabší v herectví než s Frantou. Samozřejmě je to nejlepší komik, a s Frantou je to ještě lepší komik, ale Funes opět rozprodal svou kvalitu herectví. Zase z něj sršilo vynikající charisma. Tento film na části stejný, od začátku do konce stejný děj, možná scéna ve žvýkačkové továrně byla nejlepší. Tento film byl jednim z nejhorších s Louisem de Funesem. 4* jsem dal Zelňačce, 3* Četníkovi a mimozemšťanům, jinak dávám vždy 5*, ale teď 4*. 76%

• 20.4.2007  14:56
    Gappa (1967)

Další z řad japonských sci-fi filmů. Já, jak jsem již řekl v komentáři Godzilla-Útok z neznáma, že po mé stránce nemám japonskou kinematografii vůbec probádanou. Je to druhý japonský film, jež jsem viděl a musím říct, že se jim poved, ale musím uznat, že Godzilla-Útok z neznáma byla o * lepší. Proč? V Godzille bylo více světelných, vizuálních... efektů a celkově to bylo takové světlé. U Gappy ubylo o něco málo efektů, i když Gappa byla natočena později, mohli udělat kvalitnější efekty a film byl strašně tmavý, ale stvůru, myslím jako Gappu udělali vynikajícně. Jak to vezmu od začátku, tak ten byl místy nudnější, žádná akce, sřed se rozjížděl a nastoupil strhující, plno efektový a šíleně dojemný konec. Na konci jsem se dokonce i rozbrečel, tak silně na mě zapůsobil. Hudby bylo málo, ale byla na pravých místech ( konec ) . Taky mě nadchly herecké výkony. A byl jsem nadšen z dabingu, byl jsem vyjukaný, že je to Česky. Japonská kinematografie se mi začíná líbit a i tento film se mi líbil. Je to na hranici 79%

• 18.4.2007  13:52
    Zloději kol (1948)

Tento oscarový snímek byl jedním z nejlepších dramat, jaké jsem do svých 14 let viděl. Tohle drama mělo hodně do sebe. Celým dějěm se táhne velice rušná atmosféra, která byla nejhlavnější složkou filmu, bez ní by to bylo průměrné drama. Když to vezmu od začátku, tak mi přišel šíleně dramatický a smutný, střed trošku zvolnil, ale taky se objevovaly dramatické chvíle. Konce jsem se nemohl dočkat, byl jsem strašně moc napjatý a seděl nehnutě na sedačce. Konec byl úplně nejlepší části filmu, byl dojemný, měl jsem slzy na krajíčku, tady až extrémě dramatický, takhle dramatický konec nepamatuji. Tady musím také poznamenat na geniální hudbu, jež byla nejlepší v nejdramatičtějších chvílích filmu. Taky musím samozřejmě pozvednout výkony dvou hlavních hrdinů, bez nichž by film nevzniknul. Film mi řekl, že nemusí být život plný radostí a smíchu, ale taky smutný a plný pláče. A rozhodně nelituji toho, že jsem si ho koupil a budu na něho pěkně dlouhou dobu myslet. Díky, O*R*I*N*e. 96%

• 16.4.2007  19:30
    Choking Hazard (2004)

Jak tomuhle může někdo dát 5*? Pro mě naprosto nepochopitelná věc, pro milovníky hororů je to skvělý a dokonalý film, pro mě rozhodně ne. Vždyť tohle nemělo vůbec pointu, ani žádný děj. Jak jsem viděl hned na začátku Dádu Patrasovou s brokovnicí, tak mě málem trefilo. Tomuhle se ani nedá říkat film, tohle je jen smutek v české kinematografii. Já se za to stydím, že jsme něco takového natočili. Ten film neměl vůbec nic do sebe. Neměl hlavu ani patu. Co se týče výkonů, tak mě trošičku povzbudil jen Jan Dolanský, protože ten umí podat v jakémkoli filmu dobrý výkon. Co k tomu ještě dodat? Je to děs a běs! 4%

• 14.4.2007  19:26

Tohle nebyla komedie podle mých představ, myslel jsem si, že tam bude víc humorných scének, ale byla jich tam skoro méně než polovina, ale musím uznat, že v některých scénách jsem se opravdu zasmál ( pračka ) :D. Tady u tohohle filmu bylo taky dobré to, že byl pro mě z neznámé části kinematografie ( Jugoslávie ). Já jsem doposud z této kinematografie viděl možná tak jeden snímek, ale velice se mi líbí jejich styl. Hudba ve slavnostních scénách byla vynikající, pač ty písně jsou jejich " lidové " a mají zajímavý styl hudby, takový svižný. Atmosféra ve filmu byla " hyperaktivní ", strašně moc uřvaná, pořád se něco dělo a nebyl klid. Herci předvedli opravdu vynikající herecké výkony a dobré na tom je taky to, že jsou neznámí, zase jsem našel pár dobrých herců. Černá kočka, bílý kocour se mi líbili, nelituji toho, že jsem si tento film koupil. 78%

• 13.4.2007  20:35
    Piti Piti Pa (1970)

Tady u tohodle filmu se Louis de Funes opravdu vyřádil. Co se týkalo jeho perfektně provedených scén, tak to byl fakt dobrý výkon. Ve většině scén doopravdy ukázal, že je to nejlepší komik. I jeho syn dobře zahrál roli, škoda že nekráčí v jeho stopách :(, umí hrát kvalitně. Atmosréra byla velice humorná, místami klidná a měla velice pozitivní nádech. Tady taky musím velice důrazně upozornit na VYNIJAKÍCÍ PÍSNĚ, jež dělali taky kvalitu filmu. Skoro každá scéna je provázena kvalitním humorem, na který se opravdu dá dívat a zaručeně potěší. Já mám k Piti, Piti, Pa velice kladný vztah a nechtěl bych, aby se tento film zahazoval a myslím si, že patři mezi nejdokonalejší filmy, co kdy Funes natočil, a tudíž dávám bez konkurenčně 5*. 95%

• 13.4.2007  13:35
    Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)

Velice dobře a kvalitně provedený fransouzský kreslený seriál. Na seriálu se mi hlavně líbí animace postav a domu. V domě je plno dlouhých chodeb, točitých schodů... ani nechápu, jak se to tak všechno může vlézt, je to prostě kouzlo a to prostě dělá tenhle seriál svrchovaným. 90%... Iaserr, jsi kokot :-)

• 11.4.2007  16:17

Velice nečekané s poklidnou hudbou.

• 11.4.2007  15:37
    O zakletém hadovi (TV film) (1983)

Odkaz na IMDB:http://imdb.com/title/tt0407058/

• 10.4.2007  16:33

Tahle romantická komedie byla určitě nejlepší, co jsem kdy viděl. Já v oblibě moc nemám romantické film, ale ten mě dostal. Celým dějem se táhle velice pozitivní atmosféra, která je ještě k tomu klidná a má kladný nádech. Začátek se pomaličku rozjížděl, začal přibírat humor, střed mi přišel nejlepší částí celého filmu, ten byl vrcholem celého filmu, konec mě trochu zklamal, pač nedopadl podle mých představ, ale to je jen malý detail. Je to první snímek, co jsem viděl s Meg Rayen a musím říct, že se jí fakt povedla zahrát hlavní role, od začátku do konce z ní vyzařovalo velice pozitivní charisma, fakt to zahrála opravdu bravurně. Sem tam se mihnul můj oblíbený herec Jean Reno a i přes to, že tam byl málo, šlo vidět, že je to vynikající herec. Francouszký polibek mě přesvědčil, že romantické komedie nejsou zas až tak k zahození, ale většina ano. 75%

• 9.4.2007  12:10
    Pilát Pontský, onoho dne (TV film) (1991)

Tohle bylo jedno z nejslabších dramat, co jsem kdy viděl, možná nejhorší. Děj nebyl moc záživný, nudný a celkově nezajímavý. Výkony byly vynikající a obzvlášť Munzar to zahrál dobře, ty přidaly * v mém hodnocení. Taky musím poznamenat na dobové převleky, jež se mi strašně moc líbily. Poslední hvězdičku rozdělím na polovinu: Polovina- Obleky a druhá Provedení. 37%

• 8.4.2007  19:31

Já krvavé horory nemusím, ale pro milovníky těchto typů hororů např. uživatele Obitus, to musí být mistrovské dílo. 30% Přístupnost:od18 let

• 8.4.2007  17:03
    Jarní vody (1968)

Kvalitní drama. Působilo na mě velice kladným dojmem. Celým dějem se táhnou dramatické chvilky. Záčátkem se rozjížděl celý film, středem nabíral největší obrátky, ale pak přišel poněkud nudnější konec. Většina scén byla dramatických, ale i některé však trošičku humornější. Velice kvalitně byly provedeny dobové obleky, ty hodně přidaly na mém hodnocení. Musím také zdůraznit na kvalitně provedený výkon Víta Olmera a ostatních herců. V tomhle filmu se jim podařilo velice bravurně zahrát dotyčné role. Tohle drama nebylo vůbec špatné, ale nebylo nejlepší. 73%

• 8.4.2007  16:56
    Prime (2005)

Hodně moc nudný, nekvalitní, trapný a nezajímavý film. Děj se táhl strašně pomalu, vůbec žádná akce v ději nebyla. Všechny částí filmu byly nezáživné a nanic. Atmosféra v celém filmu byla totálně nudná, prostě oničem. Výkony herců mi přišly takové nemastné neslané, celkově nezajímavé, ničím mě neoslovily. Scénám se ztratil šmak, možná jen 2 scény byly dobré, zbytek byl zblitek. Díval jsem se na to s donucením. Na filmy by se nemělo dívat s donucením, film by se měl prožít a hlavně by se měl vybírat svobodnou volbou, jak se díváte s donucením, tak to stojí za houby. Stěží 15%

• 6.4.2007  13:36
    Jánošík (1935)

Silně dramatický, místy volnější příběh. Od začátku filmu přetrvávaly napjaté scény, středem místy zajímavé a koncem silně dramatické až dojemné. Výkony herců byly kvalitní, nadchlo mne, že v jedné scéně se objevil Jaroslav Marvan. Hráli tam jak čeští herci, tak i slovenští. Atmosféra celého filmu byla napínavá, tajemná. Jánošík se mi moc líbil. Tady u tohoto filmu, kdyby šlo, bych dal 4,5*, jenže to nejde, tak se musím přiklonit k 5*, pač je to slovenský film, kdyby to byl film z jiné země, tak 4*. 84%

• 4.4.2007  13:56
    Kid (1921)

Hodně dramatický příběh, ale i humorný. Drama určitě převažuje nad humorem. Začátek byl zajímavý, střed dobrý a strhující a dojemný konec. Hudba byla střídavá, v dramatických scénách mollová ( smutná ), v legračnějších nebo světlých chvilkách durová ( veselá ). Scény byly dramatické a málo kdy k pousmání ( jedna část byla velice humorná ). Chaplin, jakožto vynikající komik, si zde moc nezakomikoval. Sem tam ano, ale málo, jinak předved, jak je jeho zvykem vynikající výkon. Malý kluk hrál taky dobře. První celovečerní film, co jsem viděl s Chaplinem. Já, jakožto milovník raného filmu a Chaplina, si nemohu dovolit dát nic jiného, než 5*. 85% Přístupnost:přístupný

• 31.3.2007  18:06

Mám z toho hodně moc velký filmový zažitek. Asijská kinematografie, jako taková, dělá vynikající filmy se speciálními efekty a obzvlášť filmy typu Godzilla... Tohle byl film postavený hlavně na speciálních efektech, jež dělali kvalitu, nedotknutelnost a prostě bez nich by tento film nevzniknul, za speciální efekty dávám 3*. Já osobně jsem asijskou kinematografii nikdy moc nepodporoval, avšak tento snímek mi ukázal, že patří mezi nejlepší kinematografii na světě. Je to první japonský film, jež jsem viděl. Teď k částem filmu: Začátek byl celkem nudný, ale střed byl hodně zajímavý a konec, ten by se dal popsat jako geniální, strašně moc mi přidal na mém hodnocení. Scény mi přišly vynikající, v jedné části se mi jevili jako za 2. sv. války. Musím poznamenat taky na dobře provedené výkony hlavních herců. Filmové stvůry byly bez jakékoli chybičky zpracovány. Tento film mi dal hodně a určitě teď budu mít radši asijskou kinematografii než doposud. 93% Přístupnost:od 12 let

• 30.3.2007  14:42
    Silent Hill (2006)

Je to zvláštní film s vynikající strašidelnou atmosférou a dobrými efekty. Film je zvláštní v tom, že jsem ho nepochopil a i ostatní lidi, co znám ho nepochopili. Proč? Asi chce více dopodrobna sledovat děj. Já se na to díval večer a měl jsem málem v gatích naděláno, hrozně mě vystrašil. 75% Přístupnost:od 15 let... Hodnocení Premiere:***