• Krátkometrážní

Little Red Riding Hood (1922)

Tady s uživateli nemůžu v žádném případě souhlasit. Tenhle snímeček nebyl vůbec špatný, IMHO animace mi přišla na rok výroby docela slušná. Jelikož měl Disney perné začátky, tak si myslím, že se musí ohodnotit kladně a ne záporně.

Princ a Večernice (1978)

Tuhle pohádku znám asi od svých 7 let. Tahle pohádka je velice povedená. Od začátku do konce je děj provázen pravou pohádkářdkou atmosférou. Začátek filmu je spíše trochu humorný, středem se pomalu nabírá mírné drama, tomu se ani takhle nedá říkat, spíše napětí, na konci jsem byl taky mírně napjatý. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, taky potěší, že tam hrají známí herci a celkem můj oblíbený herec Jiří Lír. Stejně u tohodle byla nejlepší úvodní melodie, byla velice ceselá a výborně se hodila k filmu. Většina scén se povedla. Princ a Večernice je dobrou a kvalitní pojádkou. 83%

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Tenhle film mě celkem potěšil. Za poslední půlrok je to jeden z nejkvalitnějších českých filmů, co jesem viděl. Začátek filmu byl spíše rušivější, středem se klidnil a konec byl spíše klidný. Ve filmu hraje velice dobrá česká herečka Ivana Chýlková, ta umí zahrát vždycky vynikajícně. Pak mě trochu nadchl Etzler, vždy mi nebyl moc sympatický, ale teď se projevil jako dobrý herec. Film jako celkový se mi líbil. 75%

Včera, dnes a zítra (1963)

Tohle je zvláštně pojatý film, který se skládá ze tří příběhů. V každěm příběhu hraje vynikající herečka Sophia Lorenová a vynikající herec Marcello Mastroianni. V prvním příběhu se mi líbil originální námět. Atmosféra byla rušná a humorná. Sophia Lorenová tam hraje těhotnou a hraje ji opravdu dobře, taky Mastroianni hraje dobře. Hudba mi přišla dobrá. Tady v příběhu byly ale nejpovedenější scény, samé humorné. Když bych chtěl hodnotit první příběh, tak ode mě dostane 4*. Druhý příběh už ubíra na kvalitě. Tam už není tolik humorných scén, hudby ubylo a celé to nemá takový šmrnc. Jen snad mě povzbudily výkony, Sophia hrála bohatou ženu. Za druhý dávám bohužel 3*. Třetí mě zase celkem dost dobře povzbudil. Tady opět přibylo humoru, hudba byla o něco lepší, výkony se o hodně zlepšily. Sophia hrála prostitutku, hrála ji opravdu dobře. Taky Mastroianni hrál, obzvlášť v tomto příběhu, nejlépe to uměl, když byl natěšený na sex a přitom k ničemu nedošlo. Třetí byl o něco lepší než první, ale stojím si za 4*. Včera, dnes a zítra je taková dobrá komedie, kromě druhého příběhu. Za celý film dávám 4*. 79%

Malý unavený Joe (1972)

Tak tohle je jeden z mých oblíbenějších westernů, i když jsem jich viděl málo, protože mě vůbec nebaví, ale dobrým westernem byl Mé jméno je Nikdo a taky ušlo Podivné dědictví. Mně tohle jako pravý western nepřišlo, spíše jako špagety western. Malý unavený Joe se velice podobá svým dějěm a scénami filmu Mé jméno je Nikdo, ale Mé jméno je lepší, má lepší, legračnější scény a celkově je lepší. U Joa se mi líbily role, Bud Spence a Terence Hill, to jsou špičkoví herci, opět nezklamali. Ve filmu se taky objevují bitky, jež jsou skoro v každém filmu se Spencerem a Hillem.. Taky byla nádherá hudba. Ve většině westernů je vždy vynikající hudba, obzvlášť ve Vinetouovi. Jak to celé schrnu, tak Joe mě nezklamal. 72%

Rube and Mandy at Coney Island (1903)

Tak u tohodle jsem se docela zasmál. Skoro všechny snímky v rané kinematografii nemají děj, ale tento snímek měl docela dobrý děj. Od začátku jsou velice humorné scény ( skluzavka, týpek ja blbne se psem, chumel u skluzavky, kladivo a závěr s jídlem ) to bylo fakt k zasmání. Taky bych se chtěl zúčastnít takového zábaního parku. Strašně moc mě to nadchlo.

Antologie Beatles (1995) (seriál)

DISKOGRAFIE SKUPINY BEATLES: STANDARTNÍ LP: 1. Please Please Me ( 26. dubna 1963) 2. With The Beatles ( 22. listopadu 1963) 3. A Hard Day's Night ( 10. června 1964) 4. Beatles For Sale ( 4. prosince 1964) 5. Help! ( 6. srpna 1965) 6. Rubber Soul ( 3. prosince 1965) 7. Revolver ( 5. srpna 1966) 8. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band ( 1. června 1967) 9. Magical Mystery Tour (19. listopadu 1967) 10. The Beatles (The White Album 22. listopadu 1968) 11. Yellow Submarine (17. ledna 1969) 12. Abbey Road ( 26. září 1969) 13. Let It Be ( 6. listopadu 1970) KOMPILACE: * A Collection Of Beatles' Oldies ( 9. prosince 1966) * Let It Be Box-Set ( 8. května 1970) * 1962 - 1966 (Apple, Red Album; 19. dubna 1973) * 1967 - 1970 (Apple, Blue Album; 19. dubna 1973) * Rock 'N' Roll Music (10. června 1970) * Live! At The Star-Club In Hamburg, Germany 1962 ( 1. května 1977) * The Beatles At The Hollywood Bowl ( 6. května 1977) * Love Songs (19. listopadu 1977) * The Beatles Collection (včetně Rarities 2. prosince 1978) * Hey Jude ( 11. května 1979) * The Beatles' Ballads ( 13. října 1980) * Rock 'N' Roll Music - nové vydání ( 27. října 1980 * The Beatles' Box ( 3. listopadu 1980) * Beatles' Oldies ( 1981) * Reel Music ( 29. března 1983) * The Complete Silver Beatles ( 10. září 1982) * 20 Greatest Hits ( 18. října 1982) * Sessions (nevydáno z právních důvodů) * The Early Tapes Of The Beatles ( 7. července 1987) * Past Masters Volume 1 (8. března 1988) * Past Masters Volume 2 ( 8. března 1988) * Live At The BBC ( 30. listopadu 1994) * Anthology 1 ( 21. listopadu 1995) * Anthology 2 (18. března 1996) * Anthology 3 (28. října 1996) * Yellow Submarine Songtrack ( 13. září 1999) * 1 (13. listopadu 2000) * Let It Be … Naked (17. listopadu 2003) * Love ( 2006)

Šimon a Matouš (1975)

Ha, tak u tohodle jsem se docela dobře zasmál. Je to vlastně velice povedená parodie na dva vynikající herce Buda Spencera a Terence Hilla a jejich filmy ( Jestli se rozzlobíme, budeme zlí ). Šimon, jakožto napodobitel Buda Spencera, vypadal úplně stejně, nebyl k rozpoznání a i klidně a dobře hrál jako Bud, ale Bud hraje líp. Matouš, který napodoboval Terence Hilla, hrál taky dobře, ale ne tak jako Šimon. U něho byl rozpoznatelný rozdíl mezi ním a Hillem. Oba napodobitelé předvedli nezapomanutelný herecký koncert, aspoň jsem to tak vnímal. Celým dějěm se táhne velice srandovní atmosféra. Co se týče scén, tak padaly jedná humorná za druhou. Taky byla vynikající úvodní melodie, dle mého názoru, je to jedna z nejlepších melodií, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Jsem rád, že jsem Šimona a Matouše shlédl a musím uznat, že se mi opravdu líbili. 84%