Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Komedie
  • Animovaný

plakát

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Vítězná jízda trabantem napříč Afrikou, při které se divák i něco málo dozví. Například že Člověk v plísni už od roku 2011 šíří v Africe zvrácenosti.

Soumrak dne (1993)

Pomalu plynoucí, melancholické drama, které stojí na hereckém výkonu Anthonyho Hopkinse. Nemohu se zbavit dojmu, že dějový minimalismus, stejně jako stoická necitlivost hlavního hrdiny a nepřítomnost zjeveného náboženství mají svůj původ spíše v japonských kořenech autora knižní předlohy než v britské tradici.

Na nože (2019)

Povedená, mírně parodicky pojatá detektivka, která se obešla bez nemravnosti a detailního zobrazení násilí. Bavila mě od začátku do konce, akorát proimigrační agitka mi lezla krkem. Daniel Craig byl v roli detektiva úžasný.

plakát

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004) odpad!

„Je mi líto, lidi. Ale v zájmu těch před-lidiček mi není líto ničeho. A za tím si stojím.“ - Philip K. Dick

plakát

Most - Epizoda 1 (2011) (epizoda)

Parádní rozjezd. Špičkování mezi bodrým dánským detektivem a asociální švédskou detektivkou dodává příběhu humor a náboj, naneštěstí se oba dopouštějí nemorálního jednání, takže se nemohu ani s jedním ztotožnit.

plakát

Most - Epizoda 2 (2011) (epizoda)

Samoúčelná nahota a sexuální scéna jsou velkou vadou na kráse tohoto dílu.

plakát

Endeavour - Věštkyně (2020) (epizoda)

„Některé subjekty projevily nadprůměrnou schopnost tvary správně rozpoznat.“ – „A předpokládám, že jiné subjekty projevily podprůměrnou schopnost. Vzhledem k definici průměru.“

Život je krásný (1946)

Film Život je krásný pojednává o víře, rodině, obětavosti a poctivé práci, ale navíc proniká do hloubky učení o Boží prozřetelnosti a moci přímluvné modlitby. Byl to nejoblíbenější film Franka Capry z těch, které sám režíroval. „Moje filmy mají každému muži, ženě a dítěti ukázat, že je Bůh miluje, že je miluju já a že pokoj a spása se stanou skutečností teprve tehdy, když se naučí milovat jeden druhého. (...) Pevně věřím, že odpůrci mravnosti, fanatičtí intelektuálové a mafie zlé vůle (…) nikdy nepřemohou kříž.“

DVTV (2014) (TV pořad)

Bakalova žumpa, která propaguje adopce dětí homosexuály a změny pohlaví. Občas se mezi hosty objeví někdo s rozumnými názory – v posledních době to byli předseda KDU-ČSL Marek Výborný, vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl, redaktor Světa motorů Martin Frei nebo učitel matematiky Marek Valášek – nicméně celkové vyznění je děsivě neomarxistické.

Thérèse (1986)

Příliš estétské a příliš barvotiskové. Tohle je skutečná sv. Terezie od Dítěte Ježíše: „U jistých duší cítím, že se musím stát maličkou, že se nesmím bát se pokořit a přiznat se ke svým bojům, k svým porážkám. (…) U jiných jsem viděla, že musím být velmi pevná, abych jim prospěla, a že nikdy nesmím odvolat to, co jsem jednou řekla. Ponížit by se v tom případě nebyla pokora, ale slabost.“ (Autobiografické spisy: dějiny duše, 1991, s. 230) „Dobrota nesmí zdegenerovat ve slabost. Když jsme někomu spravedlivě vyhubovali, musíme na tom trvat, aniž bychom se nechali obměkčit anebo se trápili, že jsme druhému způsobili bolest a že vidíme, jak trpí a pláče.“ (Vstupuji do života: poslední rozhovory, 2007, s. 21)