• Krátkometrážní

Americké psycho (2000)

V prvních minutách jsme měli možnost sledovat nefalšovaného psychopata, bez sebemenšího citového projevu, nezranitelný, neschopný empatie, bez výčitek a svědomí, s naprosto dokonalou sebekontrolou, pro okolí nečitelný, nikdo nedokáže říct co se od takového člověka dá čekat. Ale nejen to, psychopatova absence citů a intelekt, kterým většinou také disponuje, mu umožňují lidmi manipulovat s takovou precizností, že okolí ho vnímá jako normálního člověka, psychopata zkrátka nepoznáte. Bohužel takto slibně film pouze začíná, náš psychopat po několika minutách začíná ztrácet sebekontrolu a nadhled, stává se z něj tuctový šílenec, co si libuje v zabíjení.

Batman (1989)

Batmana jsem nikdy rád neměl, jediným důvodem, proč mě filmy s batmanem lákají, je postava jokera. Jack Nicholson je jednoznačně bezkonkurenční joker.

Cizinec (1967)

Knižní předlohu šlo rozhodně zfilmovat lépe..

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Celkem příjemný překvapení.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Takhle jsem Rowana Atkinsona ještě nepoznal, skvělé dialogy a samozřejmě boldrik nelze tomuto seriálu odepřít.

Darwinovy ceny (2006)

Myslím, že každý kdo kdy slyšel o Dárvinových cenách (teď nemyslím tento film) má po shlédnutí strašný pocit zklamání. Čekám dávku černého humoru a lidský blbosti a je z toho dementní detektivka s kriplem v čele. Jak z tak skvělého námětu mohlo vzniknout tohle je mi záhadou.

Dokonalý smysl (2011)

Když pominu jaký ten film je celkově strašná citová vydíračka, šlo na to koukat. Zajímavý námět, i když vetší smysl by dávalo, kdyby záchvaty postihovali nakažené až po ztrátě smyslu. Ostatně je logičtější, když člověk jedná jako "smyslů zbavený" až po ztrátě onoho smyslu.

Dr. House (2004) (seriál)

Seriál přesně podle mého gusta, plný sarkasmu a černého humoru. Kromě toho charismatický Hugh Laurie se do role dr. House dokonale hodí. "Vy chcete zamezit dopravním nehodám? Mám pro vás návrh, dejte do aut místo airbagů mačety a nikdo nepojede ani padesátkou."

Futurama (1999) (seriál)

Skvělý seriál, který u mě dalece předčil i Simpsonovi.