Le Mans '66 (2019)

Strhujúcejší film som tuším doteraz nevidela. Nekecám, ani to nepíšem s horúcou hlavou, bola som na ňom v kine pred vyše týždňom. A to mi automobilové preteky ako šport nič nehovoria a o ich účastníkoch si myslím, že sú to čudní ľudia bez pudu sebazáchovy. Ale toto bola jazda. Nechápem, prečo okolo tohto filmu nie je väčšie haló. Na druhej strane, dobre tak. Všetku parádu si tvorcovia nechali až na plátno. Život Kena Milesa je podmanivo reálna a zároveň neuveriteľná predloha, čo zaručuje nespočet „tyvole“ momentov. Odídete napumpovaní adrenalínom a benzín z vlastných handier budete cítiť aj v prípade, že ste do kina prišli na kolobežke. Baleovi som jeho postavu uverila tak, ako doteraz žiadnemu inému hercovi. Veľakrát som sa za tých 152 minút rozčúlila, aj som si trochu porevala. Ale aj Bale priznal, že plakal, keď ten film napokon videl. (Na štartovacej čiare stál so synmi pretekárov, ktorí vtedy vo Francúzsku s Milesom súperili o titul. Nielenže si vo filme zahrali svojich otcov, dnes aj sami pretekajú) Le Mans '66 ale zďaleka nie je len o tých závodoch (ktoré riadne šliapu). Ufúľaný odpadlík, dvaja ješitní pracháči - každý s vlastnou automobilkou, od reality odtrhnutí kravaťáci, intrigy a kopec iných problémov. Proste život, akurát v rýchlosti 370 km/h. Mnohým filmovým skvostom a obľúbeným seriálom som tu dala 5 hviezd. Teraz mi tu prvýkrát chýba možnosť dať šiestu, aby to bolo fér.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantino si celkom naložil, no nesie to so cťou. Réžia skvelá, o kamere ani nehovorím a preto mu ten pokrivkávajúci scenár odpustím :-) Samotný príbeh ma nadchol - inu, kdo s čím zachází, tím také schází.

Ve sklepě (2014)

Asi som nevďačný divák. Neodniesla som si žiaden hlboký zážitok, postrádam skutočné posolstvo tohto filmu. Pre mňa osobne je to kombinácia všetkého toho "čudne čudného", čoho je už dávno plný internet. Pravdou je, že dnes už nás len máločo dokáže šokovať. To, že takíto ľudia existujú, všetci vieme. Akurát niekto zhrnul všehochuť ich pivničných hrátok do osemdesiatminútovej stopáže.

Kandidát (2013)

No, ja neviem. Kamera fajn, strih tiež, aj výber hercov musím pochváliť. V mnohých momentoch mi to však prišlo až priveľmi dosekané. Strojený Majeský verzus pohoďák Kubovčík s jeho rôsolovitou frajerkou. Príliš veľa vtipu na thriller, na druhej strane, ak by to naozaj mal byť thriller, postrádam viac akcie a napätia. A spojenie dvoch žánrov (thriller a komédia) v tomto prípade nefungovalo tak, ako si to zrejme tvorcovia predstavovali. Koniec úplne zbytočný. To by sa mi hodilo skôr ako dokrútka do ankety OTO...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

[spoiler] Som zmätená. Film ma vo svojej veľkoleposti nadchol, dej bol pútavý, no takmer pri každej scéne sa vynorilo nejaké ALE. Prečo to zas celé začína niekde na púšti? Mladá (fešná), chudobná otrokyňa stretne robota s mapkou- hrozne umelé asociácie s epizódou IV. Rozumiem Abramsovi, táto slečna je predurčená stať sa rytierkou Jedi, ale vari odrazu, z ničoho nič, po rokoch živorenia, dokáže pracovať so Silou ako profíčka? Ako preboha môže pri prvom pokuse zneistiť hlavného záporáka a nabúrať sa mu do hlavy? Luke podstupoval výcvik u veľmajstra a na Bespine to vo svojej unáhlenosti aj tak posral. Ona chytí poprvýkrát do rúk svetelný meč a len to sviští. Mimochodom, Luka vo filme veľmi postrádam. Zase silené zrkadlenie s Novou nádejou. Ako Ben, ktorý cítil, že zlyhal, tak aj Hamill sa zašil niekde na opustenom útese.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Miestami som sa naozaj dobre bavila. Ale to asi nebolo účelom tohto filmu.

Lovec jelenů (1978)

Neviem, či je emotívnejšie a ťažšie sledovať fyzicky zmrzačeného Stevena, alebo neprítomného, strateného a duševne vyprahnutého Nicka. Chcela by som toho napísať tak veľa, ale jednoducho...nemám slov. Obraz poslednej scény s ruskou ruletou mi zostane v mysli ešte veľmi dlho.

Deník (2005) (TV film)

Tiež som čítala najprv knižné spracovanie tohto príbehu. Po pár rokoch som po Pattersonovej knihe opäť siahla a len dnes som znenazdania zistila, že príbeh Susan, Matta a Kate bol sfilmovaný. Napriek tomu, že Christinu Applegate skutočne neobľubujem a v roli nežnej, drobučkej Susan (ako ju opísal autor) som si túto devu nevedela (ani nechcela) predstaviť, jej teraz patrí moje uznanie.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Napriek pomerne nízkemu hodnoteniu si ja dovolím pokračovaniu udeliť 3 ***. Áno, nič nové film neprináša, iba ak nánosy výčitiek a irónie života. Koho by nesklamalo, že Radek, ten strapatý fešák a intelektuál, sa v pokračovaní objaví ako bruchatý pánko v okuliaroch ? Cabadaj je, naopak, stále rovnako prepnutý a aj alkoholu sa oddáva so železnou pravidelnosťou. Mácha dorástol do dedovho pyžama, no teraz sa vyváža v SUVčku a má starosť o syna, vyliečeného narkomana. Nuž. Partia, ktorá sa znovu stretne pri rovnakej príležitosti po 25 rokoch, už nikdy nemôže zažiť to, čo zažila predtým. Skôr to bude horšie ako lepšie.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Najlepšia filmová paródia všetkých čias! "Saddám Husajn" dabovaný Petrom Marcinom je pre mňa jednoducho nenapodobiteľný.