Colby Sawyer

František Hampl

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.2.2020  23:35

Film, který má všeho hodně. Hodně minut, hodně drog, sexu i peněz. Má hodně skvělých herců, kteří podávají skvělé herecké výkony a navíc celý film i HODNĚ baví. Scorsese natočil výbornou věc, která ji sice přeci jenom delší než by bylo ideální, přesto mě celý příběhový oblouk i jednotlivé výjevy strašně bavily. Fakt, že se tohle tak nějak ve skutečnosti dělo, je vskutku šílený, ale jsem rád, že mi je tenhle "životopis" servírován v takhle strhující podobě. Nejedná se o vrchol kariéry nikoho ze zúčastněných, ale rozhodně tu máme pecičku, která sice není pro každého, ale myslím si, že má dost nezpochybnitelných prvků, které si zaslouží nemalou chválu.

• 6.2.2020  01:31

Po tom co se DCEU po Shazamovi a Aquamanovi trochu vzchopilo, tak jsme zase tam, kde jsme byli. Máme tu sequel Suicide Squad, který je podobně špatný, vlastně je ještě horší, protože tady chybí i ty alespoň trochu zajímavé postavy. Není to taková hrůza jako Justice League, ale zase to není natolik daleko. Jsou tu světlé momenty, choreografie soubojů je místy dost fajn a celkem mě bavil i Ewan, i když měl poměrně generickou roli. Jinak tu ovšem máme naprosto banální někdy až vyloženě stupidní příběh plný nudných a nezajímavých postav s nulovou chemií. Warneři chtěli pro ženskou týmovku ženskou režisérku a to bylo hlavní kritérium, kvalita až na druhé koleji. Nechci tu z Cathy Yan dělat nějakou patlalku, ale natočila naprosto sterilní film bez kousku sebemenší inovace či nápadu. Celý tým je až na Harley jedno velké zívnutí, které se tomu, co s ženskými hrdinkami dělá Marvel, vůbec ale vůbec neblíží. Celé dění kolem zbylé čtveřice je hloupé, naivní a fakt otravné. Záporáci (což jsou z nějakého důvodu všechno muži s půlkou mozku) nedokáží vystřelit z pistole či prostě odnést předmět z bodu A do bodu B, takže ta “úžasnost” hrdinek působí ještě hloupěji. Harley byla v Suicide Squad fajn, ale když se na ní má postavit film, tak se ukazuje, že krom jedné pozice vlastně nemá, co nabídnout a i když se tu nejedná o vyloženě nezajímavou a otravnou postavu jako zbytek její týmu, tak tu pořád není vlastně, co chválit. Birds of prey jsou prostě nudná a sterilní marnost, která DC filmy posílá zase zpět ke Snyderovskému průseru. Cením, že se Warneři snaží pracovat s ženskými hrdinkami, ale byl bych mnohem radši, kdyby tím hlavním tahákem nebylo pohlaví hlavních postav, nýbrž kvalita snímku, která tady obrovsky chybí.

• 5.2.2020  00:32
    Gentlemani (2019)

Na téměř dvacetileté výročí geniálního Podfu(c)ku nám Ritchie servíruje možná tu nejgangsterštější britskou gangsterku od právě dvacet let starého skvostu s Bradem Pittem. Režisérův rukopis je naprosto nezaměnitelný a vypiplanost celého snímku je cítit z každé scény. Film má v první půlce trochu slabší tempo a člověk si říká, že něco musí přece přijít. Není to tak, že by to nudilo, ale stejně Ritchieho znalý divák musí tušit, že to je jen rozjezd. V druhé půlce už film nabere tempo strhující a já, jakožto velký Ritchieho fanoušek, si to užíval každým coulem. Klasicky tu máme několik zajímavých a dost hvězdně obsazených charakterů, které dokáží bavit tím, že pijí čaj nebo grilují steak, ale přesto je největší síla ve skvělých hláškách, které ze sebe v tomto snímku nejvíce sype Colin Farrell, ale celý zbytek obsazení taky nezůstává pozadu. Pro milovníky gangsterek je tohle parádní trefa do černého a já se nemůžu dočkat dalšího Guyova filmu!

• 5.2.2020  00:17

Taika v té nejlepší formě, která musí potěšit každého fanouška tohoto osobitého tvůrce. Na Joja jsem se velmi těšil a musím říct, že má očekávání zcela naplnil. Ať už jde komediální či dramatické výjevy ve filmu, tak Waititi to trefuje naprosto přesně. Celý film je vlastně demonstrací toho, že náckové jsou úplný idioti a divákovi to servírováno v černohumorné i satirické podobě, přesto když se člověk nad jednotlivými vtipy zamyslí, tak mu musí dojít, jak tragickou minulost vlastně reflektují a poukazují na neuvěřitelnou absurdnost nacistického režimu, jeho krutost, fanatismus a šíření nenávisti. Jojo se svým imaginárním kamarádem Adolfem táhnou film kupředu výbornými výkony, ale za mě to byly hlavě vedlejší postavy v podání Scarlett a Sama Rockwella, které tomuto snímku přidávaly širší rozměr. Rozhodně se jedná o fantastický počin, který se své nominace zaslouží a ukazuje, že Taika Waitit je fenomenálním tvůrcem.

• 4.2.2020  17:32

Velice osobitý a originální film, který podává téma rasismu, KKK a jisté lidské hlouposti velmi zábavnou a divácky přívětivou cestou. Postavy, ať už jde o policisty či burany z klanu, jsou všechny barvité a výborně zahrané, nejvíc mě asi bavil Topher Grace, který zde hraje kolosálního vola a bavily mě všechny scény s ním. Líbilo se mi, že režisér nevykresluje členy klanu jako automaticky zlé, ale prostě jako osoby s jiným názorem, který je samozřejmě velice zpátečnický a omezený a některé jedince vede k odporným věcem, ale přesto Lee zůstavá v této věci vlastně velmi objektivní, za což tleskám a oceňuji jakou širší i hlubši rovinu to snímku přidává. Film má trochu větší délku než by bylo vhodné, ale rozhodně nezačne nudit a na závěr servíruje epilog k zamyšlení o tom, jak a jestli se lidská společnost za posledních pár desítek let vlastně posunula.

• 28.1.2020  00:51

David Lynch vyslýchá opici. Je to divné, trošku bizarní a černobílé. Asi jsem to úplně nepobral, ale má to jen 17 minut, takže je to vcelku zajímavá a dosti podivná jednohubka.

• 25.1.2020  00:00

McDonagh je skvělý tvůrce. Psychopati jsou hodně povedená věc a Bruggy jsou vyloženě paráda a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Osobitost jeho tvorby je náležitě vidět i u cenami ověnčených Billboardů. Všichni v Ebbingu jsou tu na sebe zlý, křičí jeden na druhého a občas dochází i fyzickým účtům. Jako u ostatních McDonaghových filmů zde nejde tolik o příběh samotný, ale o postavy v něm, které jsem opět skvěle napsané, obsazené i zahrané. I přes poměrně pomalé tempo se ve filmu pořád něco děje a já jsem se pokaždé nemohl dočkat, co se stane v další scéně. Tři billboardy kousek za Ebbingem jsou lahůdkou, která sice nepotěší milovníky uzavřených konců, ale určitě potěší všechny McDonaghovy fanoušky, ale i diváky, kteří si rádi vychutnají něco trochu složitějšího a originálnějšího. Tady se ceny rozdávaly oprávněně, velmi!

• 23.1.2020  23:36
    Wind River (2017)

Wind River je velmi atmosférický film, který diváka jednoduše vtáhne. Wyoming je krásný, drsný a vcelku nespoutaný. Průlety nad krajinou a záběry na zasněžené hory jsou jak pohádky, ale to co v těchto krásných panoramatech děje už moc pohádkové není. Taylor Sheridan natočil vskutku působivý snímek, který sice nemá příliš prokreslené charaktery, ale za to dějem překvapuje. Rozumná stopáž a vhodné tempo zařizují, aby divák příliš nevydechoval a jen se nechal pohltit tím, co se děje. Film je založen na skutečných událostech a nese poměrně zajímavé poselství, které sice my středoevropani asi nedokážeme dostatečně ocenit, ale je rozhodně výborné, že se ho daří takto umně divákovi podat. Škoda, že takovýchto projektů neprorazí víc. Za mě velká spokojenost.

• 21.1.2020  14:55
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Po druhé sérii mohu s klidem konstatovat, že Sex Education je nehorázná pecka. Nejedná se jen o hit první povedené série jako třeba 13 reasons, druhá série je stejně tak nebo možná ještě více kvalitní než ta první. Hlavní sílou tohoto seriálu jsou postavy, všechny jsou jedinečné, zajímavé a především výborně napsané. Každá si diváka získá nějak jinak ať už v kladném nebo záporném pojetí. Tahle banda teenagerů člověka prostě baví a člověk jim tak nějak fandí všem stejně. Zvraty i zápletky jsou zajímavé, ale jsou hlavně velmi skutečné. Nedějí se tu scénáristicky přehnané pasáže, vše je příjemně obyčejné a přesto výjimečné. Nedá se vyloženě říct, co se stane a divák prostě jen doufá v happy end. Teda já rozhodně doufal a budu doufat i u třetí série.

• 19.1.2020  11:47

Rozhodně velmi silné, ale zároveň příjemně přízemní a lidské. Ústřední duo to zvládá skvěle a dokáže všechny ty těžké chvilky a emoce divákovi podat velmi uvěřitelně. Líbila se mi kritika systému, ale hlavně ukázka chyb v komunikaci. Dá se s tím velice dobře ztotožnit a člověk neustále přemítá, který z manželů má vlastně “pravdu”. Osobně jsem si nevybral a to především díky komplexnosti obou postav, která krásně vykresluje světlé i tmavé stránky charakteru. Baumach natočil působivý snímek, který velmi šikovně ukazuje složitosti rozvodu a zároveň diváka baví to celé sledovat. Samozřejmě jsou tu trochu umělé pasáže a nedoladěné motivy, ale ty lze odpustit, protože celý zbytek je opravdu výborný.

• 18.1.2020  11:35

Nejsem žádným extra fanouškem prvních dvou dílů, i když to jsou fajn akční parádičky. Na trojku jsem šel spíše ze zvědavosti, jak dopadne další po x letech oživená značka. Nakonec je to fakt milé překvapení, pokud bychom chtěli brát Mizery jako trilogii, tak ta právě dostala skvělé zakončení. I bez Baye si to drží ten punc mizerů, akce skvělá a hlášky jakbysmet. Smith s Lawrencem pořád mají skvělou chemii a i nové postavy a taková ta generační obměna fungují fajnově. Velmi milé překvapení, čtyřce bych se asi nebránil.

• 12.1.2020  11:55
    Na nože (2019)

Rian Johnson je skvělý tvůrce, mám od něj rád Loopera i Last Jedi, a nyní opět ukazuje své kvality v plné míře. Na nože je detektivní lahůdka, která má chytrý a zábavný scénář, takže je neustále o krok před divákem, ale zároveň to není plné podivných překomplikovaných výmyslů. Komediální stránka tu funguje fantasticky, takhle jsem se už dlouho nepobavil. Geniálně napsané a zahrané postavy jsou nejsilnějším prvkem filmu, barvité charaktery, které si herci vyloženě užívají, předvádí na plátně fantastickou podívanou. Knives Out je stylovka, kterou musí ocenit každý, kdo má rád chytré a zábavné filmy, kde do toho tvůrčí tým dává všechno a užívá si to.

• 7.1.2020  14:24

Bay už to v sobě prostě nemá, nebo toho má až moc a místo toho mu chybí někdo, kdo by mu připomínal, co má v kvalitním filmu být. Celý film je plytký až běda. Postavy jsou nudné, nezajímavé a divákovi úplně ukradené. Casting taky zrovna nepomohl, protože krom Reynoldse to vypadá jako skupina lidí, co zrovna byla producentům po ruce. Akce je místy fajn, ale v celém filmu není záběr delší než tři vteřiny (!!!) a místy je tak debilní, že se to ani s vypnutou logikou nedá. Děj film vlastně nemá a v první půlce člověk ani neví, která bije, protože Bay skáče mezi postavami, místy a časovými liniemi, tak neumětelsky, že z toho divák má možná tak bolehlav a zmatený výraz ve ksichtě. Jsou zde světlá místa, hlavně druhá půlka filmu je lepší, ale vlastně tu není něco, co si divák může užít. Akce kolikrát připomíná Kobru 11, hlášky nefungují, když už nějaké jsou a děj je tak strašně hloupý a postavený na hlavu, že se to prostě nedá. 6 underground chce být něco jako MI, ale třeba zatím poslednímu Falloutu to nesahá ani po kotníky. Od Netflixu docela nesmyslně vyhozených 100 nebo kolik mega, ty se daly investovat líp. PS: Je tu tak násilně cpaný Product Placement, že by se za něj nestyděly ani spotřební romantické komedie z naší domoviny.

• 7.1.2020  14:06
    Klaus (2019)

V době, kdy je v kinech nový animák každý třetí týden a většina z nich jsou tuctové spotřební zboží nebo sequeli, které už s kouzlem jedničky nemají nic společného, se z Klause stává takové malé zjevení. V krásné animaci zabalený velmi dojemný příběh, který je plný humoru i emocí, mě skutečně dostal. Takhle naměkko jsem nebyl už dlouho. Klaus je úžasným a velice originálním počinem, který za srdíčko musí chytit snad každého.

• 4.1.2020  23:30
    Maják (2019)

Audiovizuálně pohlcující a atmosférou přeplněný, takto lze charakterizovat The Lighthouse. Jedná se bezpochyby o jedinečný počin, který dokáže zanechat silný dojem, ale pouze dojem z celku jako takového. Zpětně dávat jednotlivé pasáže dohromady nezvládnu, přesto mám z filmu velmi “příjemný” zážitek a mohu ho vřele doporučit. Příběh je vlastně vcelku předvídatelný s určitou dávkou symboliky a místo na překvapivých zvratech, staví Eggers děj především na fantastické ústřední dvojici. Černobílý obraz a čtvercový formát jsou sice velmi stylové, ale hudba respektive zvuky snímku je podle mě předčí. Přestože tu hodně chválím, tak naprosto nadšený nejsem, neboť mi tam prostě ještě něco chybělo. Chvílemi mi to někdy přišlo až moc artové, ale to je můj hodně subjektivní pohled, rozhodně se tu jedná o kvalitní snímek, který by se měl vidět.

• 1.1.2020  17:35
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Na úvod chci říct, že Zaklínač je mé nejoblíbenější universum. Knížky přečteny vícekrát, hry dohrány několikrát a ve volném čase o Vědmákově světe spravuji i fan stránku. K seriálu jsem chtěl přistoupit s otevřenou myslí a mým jediným přáním bylo nezruinovat mnou milovanou látku. Povedlo se to tak možná na půl. Prvně třeba říct, že Witcher od Netflixu není adaptací knih, knihami se možná tak velmi volně inspiroval. To je myslím si i největší slabinou seriálu. Pro fanoušky je zde příliš mnoho změň, osekávání, zjednodušování a neúcty k originální látce. Pro neznalce je seriál zase příliš zmatený. Tvůrci chtějí psát podobně jako Sapkowski, který Zaklínače napsal mistrně surrelisticky. V seriálu se jedná ovšem o naprosto šílený časový mišmaš, který diváky možná tak zmate. Děj skáče tam a zpátky o několik let, v případě Yennefer dokonce o celé dekády. Lauren vysvětlovala, proč cpou všechny tři postavy najednou a za mě je to hrozné rozhodnutí, kdyby prostě adaptovali a tím myslím opravdu adaptovali povídky, tak jak jsou psány, jen by některé vynechaly, tak by to celé dávalo mnohem větší smysl. Jednotlivé kiksy jsou rozepisoval u epizod, takže tady budu hodnotit celek. Začnu Yennefer, její casting není hrozný jako třeba u Triss, ale Anya ani scénář nám bohužel knižní Yennefer nenabízejí. V seriálu je z ní generická holka s talentem, které bylo v mládí ubližováno. Z krásné a svůdné mrchy, s dobrým srdcem, arogancí a sebevědomím tu nemáme zhola nic, ani ty její hlášky zde nenechali. Její origin story je kompletně vymyšlené, protože v knihách jsou jen útržky a zde vidím její další obrovský problém. Snaha z ní dělat postavu na úrovni Ciri a Geralta je podle mne nesmysl. V knihách má víc prostoru než ona celá Geraltova skvadra, ale i třeba takový Dijkstra je v sáze výraznější postavou, takže mám dost strach, co za nesmysly se kolem ní bude dít nadále. Geralt a Marigold se v konečném důsledku povedli, nejsou stoprocentní, ale bavili mě a předloze ostudu nedělají. Ciri, u ní těžko říct, Freya Allan je fajn, ale působí v tak otravné a knihami pohrdající lince, že si z ní těžko udělat nějaký silnější dojem. Nejvíc mě ovšem vytáčel Nilfgaard a čarodějové, jako podivné převracení a doplňování toho, jak funguje magie a systém čarodějné společnosti bych ještě asi překousl, i když tady se také nastavuje knihám prostředníček, ale co provedli mému oblíbenému císařství je prostě strašné. Postavy Cahira a Fringilly se jim podařilo zruinovat fenomenálně. Jednak je celkem mimo casting, Cahir možná dejme tomu, ale Fringilla, která má připomínat Yennefer, to je teda jeden velký fail. Charakterově a dějově jsou však tyto postavy úplně mimo. Z Cahira udělali jeblého fanatika a jsem fakt zvědavý, jak z něj chtějí udělat sympaťáka z knižní ságy. U Fringilly se zapomíná, že Nilfgaard funguje mimo systém čarodějů, jak tomu je v severních království a zároveň z ní je podivně přesílená vůdkyně armády. Samotné císařství bylo degradováno na hordu barbarů, která jen ničí. Lauren si asi nedala práci přečíst wikipedii, kde by se dozvěděla, že z Nilfgaardu bylo slušné a sofistikované impérium už za dob císaře Torrese, takže tady máme jen idioty v šourkové zbroji. Výprava celé první série prostě není dobrá obecně. CGI je velmi průměrné a kulisy jak z papundeklu, je vidět, že tady se prostě Netflix přes kapsu neplácl tak, jak by bylo třeba. V konečném důsledku tu nemáme tragédii, ale k něčemu, co by se dalo k pochválit to mám taktéž daleko. Chápu, že Netflix chtěl vlastní GoT, ale Zaklínač nebyl dobrá volba. Wiedzmin je pomalé, surrealistické někdy až meditativní čtení, ne epická fantasy intrikařina jako Píseň ohně a ledu. Seriál se prostě snaží zalíbit, co největšímu publiku, ale pořádně se vlastně nemůže líbit nikomu, protože vše dělá více či méně špatně a ta Zaklínačská dušička s atmosférou zde prostě chybí. Další série, kde už se bude adaptovat sága by mohly být kvalitnější, protože tvůrci už nebudou muset tolik šachovat s dějem, aby to vyhovovalo jejich stylu vyprávění. No a když tomu dají ještě lepší rozpočet, tak kdo ví, třeba i já dám palec nahoru, zatím jsem každopádně poměrně znechucen a první série je za mě přinejlepším 5/10.

• 1.1.2020  16:18

Finále je asi druhou nejhorší epizodou první série. Celá bitva je stupidní, nelogická a působí velice lacině, co se v ní děje v rámci příběhu postav je taktéž hrůzu vzbuzující. Linka Geralta je už klasický slaboučký odvar z povídky. Finální shledání kvůli hloupým změnám v příběhovém oblouku působí dost odflákle a není vůbec osudové. Způsob jak se v této epizodě čaruje je stejně tak stupidní, jak jen to je možné. V konečném důsledku jedna čarodějka sejme 20 jiných mágů víceméně sama, jen aby o pět minut později jiná čarodějka sama sejmula celé vojsko. Strašné, prostě hrozné!

• 1.1.2020  15:00

Konečné časové protnutí linek se ukazuje jako ultimátní scénaristické selhání. Nutno říct, že bez alepoň mírného vodění za ručičku díky předloze, jsou tvůrci úplně mimo a situaci neuvládají. Bojím se, co se bude dít až si podkopou předlohu tak, že na ní nepůjde navázat a oni to budou muset zvládat sami. Jak ukázala tato velmi zbytečná epizoda, tak očividně nedokážou ukočírovat ani jednu linku.

• 30.12.2019  23:01

Cahir, Fringilla a Ciri bolí stále stejně, možná i více. Dále na tuto ohavnost plýtvat slovy nebudu. Hranice Možností zde nebyla adaptovaná, byla možná velmi volnou inspirací. Je to sice jakoby zábavné, ale když vím, co to mohlo být podle knihy, tak spokojený prostě být nemůžu. Ze Sekáčů je armáda, z trpaslíků ok možna Yarpen a Eyck, no o něm škoda mluvit. Borch sice fajnový, ale taky ne moc věrný předloze. CGI draka velmi slabé, navíc i když Zaklínač definoval rozdíl mezi drakem a wyvernou, tak to někdo zapomněl říct trikařům, což je fakt k pláči.

• 30.12.2019  20:04

Adaptace Posledního přání byla až na pár vyjímek vysoce kvalitní, rozdílů proti předloze tam je hned několik, ale bylo to vcelku fajn. Linka Ciri/Nilfgaard u ní nenajdu ani jedno sebemenší pozitivum. Cahir úplně mimo dějově i charakterově, Fringilla jakbysmet. Ten doppler je úplné plivání na předlohu a svět. Brokilon stejně tak hrozný, dryády jsou úplně mimo po všech možných i nemožných ohledech, tady se tvůrci knihami ani neinspirovali. PS: Adaptace povídky fajn, ale Yen je teda úplně mimo. Charakterově se jí tvůrcům nedaří ani zdaleka přiblížit. Plus ty orgie to byla naprosto zbytečná ulítlost.

• 29.12.2019  21:04

Adaptování Otázky ceny dopadlo dobře, jako povídce se to kvalitativně nerovná, ale v rámci možností to moc nezpackali, jako i ten Marigold nebyl přidaný na sílu a ty rozdíly nebyly oproti knize příliš velké. Linka Yennefer byla velká zbytečnost a trochu podivnost, která na mě působila nuceně a trochu spíchnutá na koleni. Ciri jako vždy nudná, jak jen to je možné, ale tentokrát tvůrci ještě navíc ruinují i povídku Meč osudu, takže totální fail tohle, i když... Ten konec a Nilfgaardské čarování, to je panečku něco. Taková ta scéna, kdy je všechno špatně. Cahira se ani nesnaží přiblížit knižní předloze, ono čarování taky bylo rádoby brutální a dost ulítlé a ta Fringilla, boha, proč radši nevymysleli úplně jinou postavu. Zase jsme ve stokách kvality.

• 29.12.2019  18:30
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Last Kingdom ze začátků působí jako levný bratranec Vikings, který se chce na bratránkově popularitě svézt. První série je fajn, ale nemá to ten top moment, ani ty nejlepší postavy. S dalšími dvěma sériemi se však toto mění. Charaktery se zlepšují, boje jsou akčnější a atmosféra hustější. S přibývajícím počtem dílů roste napětí i nové zajímavé zápletky, z Uthreda se stává jeden z top televizních sympaťáků a celkově se jedná o jednu z nejlepších seriálových tvoreb posledních let, která pevně vzdoruje všem nástrahám natahovaných seriálů.

• 29.12.2019  14:10
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Návrat Star Wars v plné síle, tak bych nejlépe Mandaloriana popsal. Jon Favreau ukázal Předaleké Galaxii správný směr a ta se po něm vydala. Tvůrci se nebojí upravovat si stopáž podle potřeby a zároveň v některých epizodách zanechávají osobitý autorský otisk. Produkční hodnoty jsou obrovské a trikově ani výpravou se nezaostává za filmy. Narozdíl od nové trilogie si tu člověk nové postavy zamiluje hned, Baby Yoda má patent na roztomilost a Pedro Pascal je jako Mando výborný i přestože nikdy nesundává helmu. Prostředí je rozmanité a zároveň leckdy velmi působivé, zmíním třeba rudý les. Na závěr musím říct jen jedno: THIS IS THE WAY!

• 29.12.2019  13:59

Nezaměnitelný rukopis Taiky Waititiho finále neuvěřitelně sedl. Úvodní rozhovor scout trooperů byl prostě geniální. Celkově má finále výborný timing. Celá epizoda má perfektně vyvážený humor, akci i takovou tu finální osudovost. Navíc velmi cením konec, který je decentní s žádným přehnaným cliffhangerem, ale má zároveň i příslib do budoucí druhé série.

• 29.12.2019  02:07

Vynechání linky Ciri velmi pomohlo, takže epizoda nemá hluchou půlku stopáže. Linka Yennefer no, jak je ji zábavné sledovat, tak moc ničí logiku a fungování světa, že to snad ani není možné. Jsem rád za ukázáni fungování rady a za ukotvení v čase, ale vybírání čarodějky pro Nilfgaard, to je prostě nesmysl, stejně jako u Istredda v kostnici můžu jen nevěřícně kroutit hlavou. Jako na úhoře v minulé epizodě to naštěstí nemá. To byl bullshit nejvyššího kalibru. Linka Geralta je vskutku solidně zpracovaná povídka. Není z ní příliš osekáno, má dobrou atmosféru a i ta striga je vcelku ok. Co není ok je Triss a nemyslím ten hrozný casting. Triss je tam nacpaná velmi násilně a nesmyslně. Navíc tvůrci prachsprostě kopírují hry, od který se dostancují. Tam je Triss rádkyní Foltesta po určitých událostech, když už tam museli cpát postavu, co tam nemá, co dělat, proč tam nedali normálně Keiru, aby to bylo věrné knihám? V konečném důsledku to ale všechno bylo slušné.

• 24.12.2019  12:51

Po hunter epizodě a heist epizodě tu máme epizodu, která krásně je spojuje postavy a události epizod předchozích. Celé to krásně šlape, má to tempo, výborně natočenou akci a triky na filmové úrovni. Děj i charaktery se posouvají. Skvělá epizoda, těším se na finále!

• 24.12.2019  12:09

Tak tohle je průšvih, tak nějak všechno špatně. Teda Marigold ne, ten je výborný, ale jinak hrůza. Linka Ciri je něco neuvěřitelně otravného a nudného, proto je tohle v knihách vynechané. Sapkowski to uměl napsat zábavně, paní scénáristka ne, u ní si dovolím zpochybnit, že knihy vůbec četla, stěží má snad přečtenou wikinu. Linka Yennefer je něco, co v knihách není příliš vysvětleno, jelikož tam je jen jednou z mnoha vedlejších postav. Celé dění v Aretuze je takové přitažené a vcelku pofidérní, neříkám nezábavné, ale je to celé na ten svět podivně naroubované. Ten Istredd no, to je vcelku vycucané z prstu. Jo a Fringilla nejen, že ten její casting naprosto ničí její nejdůležitější motiv, jeji přítomnost v Aretuze úplne plive na logiku světa, ale to nečtenáři samozřejmě nevědí. Geraltova linka je ohavně osekaná povídka Konec světa, která je jednou z mých nejoblíbenějších. To co z ní tady vycucli je prostě směšné, po tomhle fiasku ať netvrdí, že adaptují knihy. Tohle prosím opravdu ne.

• 23.12.2019  01:27

Chtěl jsem Zaklínači od Netflixu dát upřímnou šanci a neuvrhnout se do kolotoče porovnáváni a poukazováni na rozdíly. Přesto si nějake poznámky neodpustím. Hlavně mě irituje fakt, že Geraltova linka se v knihách udála dlouho předtím, než se Ciri vůbec narodila. Navíc fakt, že se začína Lesser Evil, čímž se ukazuje, že na chronologii světa se bude dost kašlat a potvrzuje to, že holt nepůjde o žádnou adaptaci knih, nýbrž o velmi volnou inspiraci. Geraltova linka je zjednodušená, zrychlená a osekaná o děj i postavy, ale drží si dobrou atmosféru i hlavní motivy povídky. Navíc boj byl natočený vážně povedeně. Za to linka Ciri byla hrozná bída. I bez porovnáváni s knihami se jedná o jednoduchou a rádoby vyhrocenou událost, kde herecké výkony jsou při nejlepším průměrné a emoce či drama zde vyloženě chybí. No start to není nejhorší, ale k chválení je tam toho příliš málo.

• 21.12.2019  12:15
    Final Space (TV seriál) (2018)

Rozhodně jeden z nejlepších současných animáků, který se nebojí akce, brutality, ale i emocí a vztahových situací. Celé to je plné fajnového humoru v pěkném grafickém kabátku. Kontinuální děj i epizodní zvraty baví, jak v první i ve druhé sérii. Velká spokojenost.

• 18.12.2019  23:36

Nemůžu si pomoct, ale za mě nejlepší díl nejnovější trilogie, možná nejlepší Disney SW film vůbec. Když si odmyslím ten damage control a s ním spojenou velice rychlou úvodní expozici, tak tomu není moc, co vytknout. Celé to vypadá nádherně, akce dynamická a svižná. Obecně má film skvělé tempo a nenechává čas na nudu. Postavy už si tu člověk dost oblíbí a Abrams navíc odstavil otravnou Rose, což mě velmi potěšilo. Není problém hrdinům fandit a napětí je zde značné. Právě to napěti mě bavilo nejvíce, opravdu jsem byl zvědavý, jak to dopadne a nebyl jsem zklamán. Epizoda IX opravdu funguje jako finále celé této velké ságy a vyvrcholení toho všeho mi prostě udělalo radost. Rise of Skywalker není dokonalý film, není to ani nejlepší Star Wars, ale finále to je nadmíru pěkné, takže vlastně skvělá práce!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7