Bídníci (2012)

Aj keď nie som úplne muzikálový typ. Musím povedať že, pre ľudí čo majú radi muzikáli je dosť dobrý. Dobré herecké a spievajúce výkony hercov najmä v podaní Hugha. Aj keď povedzme si rovno Russel je dobrý herec ale nie najlepší spevák.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Začínalo to ako pekný romantický film ale potom prišla akcia, krv a všetko to čo má Mel rád, zase ukázal že nie len ako herec je vynikajúci, ale aj ako režisér. Páčilo sa mi, že Mel sa ukázal aj ako správny katolík. Vince Vaughn tuším vyrástol z komédií a v poslednom čase berie na seba akčnejšie a dramatickejšie úlohy. Film mal v sebe vtip, romantiku, akciu, dobrodružstvo, kamarátstvo a všetko ostatné, čo vojna prináša. Je to famózne natočené. Ja osobne som spokojný s výsledkom.

Pot a krev (2013)

Tento film som už videl niekolko krát a poviem vám, že stále ma neomrzel. Síce je tam pár vecí trochu inak ako sa v skutočni stali ale vôbec mi to nevadilo. Keď sa nad týmto filmom zamyslime tak zistíme že z doslova vážnych veci si urobili srandu a kludne by sa dal z toho natočiť aj čistý thriler. Mne osobne sa tato vtipna forma velmi páčila a dosť ma zaujala... Nevedel som sa rozhodnuť medzi 4 alebo 5* ale predsa som sa rozhodol pre 5*.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Famozny zaver tejto trilogie plne nabitý emóciami, romantiky a dokonca aj jemnými vtípkami.

Červená Karkulka (2011)

Keď som toto pozeral so svojimi sestranicami a bratrancami tak sme z toho robili čistú kriminálku a hádali sme kto je vlkom. Náhodou som to uhádol iba ja, že to bude... Táto novodobá červená čiapočka je dosť iná ako pôvodná rozprávka ale zas až taká katastrofa to nebola.

Nebojsa (1988)

Jedna z mojich najobľubenejšich rozprávok v podaní Janka Kronera a Ondreja Vetcheho ktorí patria dnes už medzi najkvalitnejších hercov Česka a Slovenska. Zistil som, tak ako Janko Kroner, že aj keď sme nebojácni, všetci máme strach z tej jednej veci... :)