Courtemanche

Courtemanche

okres Mladá Boleslav

17 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 21.12.2014
  Nikudan (1968)

  Příběh mladého japonského vojáka (Minori Terada), který je v posledních dnech druhé světové války přiřazen k sebevražedné jednotce bez naděje na návrat. Film Nikudan je satirou nešetřící protiválečný film, který natočil Kihači Okamoto, aby poukázal na absurdity japonské politiky na konci druhé světové války.

  • 13.12.2014
  O.K. Nerone (1951)

  Jimmy a Fiorello, dva američtí námořníci, se hned po zakotvení v Římě vydají navštívit místní historické památky. U Kolosea je přepadnou lupiči a po probuzení z bezvědomí se ocitají v období vlády císaře Nerona, v době pronásledování křesťanů.

  • 13.12.2014
  Third Degree Burn (TV film) (1989)

  Zámožný obchodník má podezření, že jeho manželka Anne (Virginia Madsen) ho podvádí, a proto najme soukromého detektiva Westona (Treat Williams). Daří se mu natolik, že nakonec sám začne vztah s Anne. Když je ale obchodník nalezen mrtvý, Weston se stane hlavním podezřelým z jeho vraždy.

  • 5.12.2014
  Gli esecutori (1976)

  Sicilský mafián Salvatore Francesco (Ivo Garrani) daruje kříž rybářům ze San Francisca. Dárek ale neznámý pachatel zneužije pro pašování drog a navíc hned po vylodění v přístavu dochází k jeho krádeži. Při tom jsou zastřeleni tři lidé a ze zločinu je podezírán právě Francesco. A tak šéf mafiánů pověří vypátráním pravého viníka svého synovce Ulyssese (Roger Moore), který případ řeší dost svérázným stylem.  

  • 15.11.2014
  Ve stínu piána (TV film) (1995)

  Franny (Amanda Plummer) se dlouhá léta sama stará o svoji autistickou, ale hudebně nadanou sestru Rosettu (Megan Follows). Jejich matka Regina (Teresa Stratas), bývalá operní pěvkyně, v talent své dcery nevěří. Musela se kvůli ní vzdát slibné kariéry, proto k dceři cítí nesnesitelnou nenávist. Drama o rodinné krizi, natočené volně podle pravdivých zkušeností Dolly a Henrietty Giardini. Film získal 3 ceny Gemini - za kostýmy, nejlepší zvuk a za nejlepší herečku ve vedlejší roli (Teresa Stratas).

  • 15.11.2014
  Drama žárlivosti (1970)

  Milostný trojúhelník v Římě v sedmdesátých letech. Stavební dělník Oreste (Marcello Mastroianni), a jeho snoubenka Adelaide (Monica Vitti), se seznámí v jedné pizzerií ​​s Nellem (Giancarlo Giannini). Stanou se z nich přátelé, a když se společně zrovna neúčastní politických protestů, chodí se spolu koupat na pláž. Vztah mezi nimi se ale časem změní na soupeření, s fatálními následky.

  • 15.11.2014
  Nepohodlný svědek (2014)

  Mladý automechanik a bývalý sportovec Dwayne žije v malém chladném městě Cut Bank ve státě Montana. Touží po lepším životě, ale když se rozhodne ze svého rodného místa odejít, spustí se sled tragických událostí, které navždy změní jeho život i život tohoto města.

  • 15.11.2014
  The Fifteen Minute Hamlet (1995)

  Satirický pohled na to, jak by to vypadalo, kdyby v alžbětinské době existoval filmový průmysl. Filmový režisér William Shakespeare se snaží prodat svůj 15minutový snímek Hamlet. Po projekci ale producent není spokojený a žádá film zkrátit, aby byl trochu více komerčnější.

  • 15.11.2014
  Možná v příštím roce (1981)

  Krásná, nezávislá a úspěšná Isabell (Isabelle Adjani) již dva roky žije se svým přítelem Maximem (Thierry Lhermitte). Mají spolu báječný vztah a tak se Isabell rozhodne, že by chtěla mít vlastní dítě. Maxime se ale zatím netouží stát otcem, navíc se jako kreslíř komiksů necítí ani finančně stabilní a tak to odmítá. Isabell se ale té myšlenky jen tak vzdát nechce a tím začínají jejich problémy.

  • 26.1.2014
  Na větrné hůrce (1954)

  19. století, Mexiko. Alejandro (Jorge Mistral) se znovu setká se svou životní láskou Catalinou (Irasema Dilián), která se mezitím provdala za bohatého statkáře. Snaží se ji přesvědčit, aby společně uprchli, ona to ale odmítá. Alejandro si poté najde útočiště u Isabelle (Lilia Prado), útěchu ale nenalézá. Film je volným zpracováním slavného a zároveň i jediného románu Emily Brontëové (1818-1848), který je považován za jeden z nejvýznamnějších děl anglické literatury.

  • 9.1.2014
  Parrains, Les (2005)

  Lucien, Henri a Serge se nesetkali již 25 let, protože po jedné nepovedené loupeži v bance museli odcestovat ze země. Mezitím  začali nový život, na minulost zapomněli, až najednou každý z nich dostal dopis od umírajícího Maxe z vězení, čtvrtého člena party, který jim nabídne hotové jmění, pokud mu s něčím pomůžou.

  • 4.1.2014
  Carry on Doctor (1967)

  Do klidné nemocnice přichází ředitel Dr. Tinkle (Kenneth Williams), známý pro svou přísnost a nekompromisní postoj.Pacienti se ale vzbouří proti nově zavedeného systému,navíc do nemocnice přichází také zdravotní sestra, krasavice Sandra May (Barbara Windsor),která i jen pouhou přítomností obrací vše vzhůru nohama.

  • 2.1.2014
  Zůstat naživu (1983)

  Donald je vyhozen z práce ve stejný den, ve kterém Sonny sleduje svou čerpací stanici mizet v plamenech. Jak spolu zapíjí smutek v baru, podaří se jim odzbrojit zloděje a stávají se z nich hrdinové. Brzy ale zjistí, že přežití závisí na jejich přátelství, které je potřeba udržet za každou cenu...

  • 25.10.2013
  Like Father Like Son (1987)

  Dr. Jack Hammond (Dudley Moore), je úspěšným kardiochirurgem, a brzy se má stát vedoucím oddělení v jedné z nejlépe vybavených nemocnic světa. Jeho syn, Chris (Kirk Cameron), je dospívající student, který se více či méně snaží splnit vznešené očekávání svého otce. Dojde však k nešťastné náhodě, důsledkem které se otec a syn se ocitnou v těle toho druhého, a to samozřejmě přinese nesčetné množství utrpení a komplikací.