Můj nepřítel (1985)

Jen průměrný a občas i hůř, cítit obrovský nevyužitý potenciál. Jestli něco se tady povedlo tak to je to miminko. 3/5

Likvidátor (1996)

Na horší akční film s Arnoldem nepamatuji. Tohle je parodie na Arnolda, béčko udělaný céčkově. 2/5

Hrozná holka (1990)

Několik cen a dokonce i nominace na Oscara (cizojazyčný film). Škoda že Američani mají ten svůj nadřazený systém, (asi aby hrábli co nejvíc toho pro sebe) kdy ve všech kategoriích může soutěžit jen film, který byl promítán v Los Angeles. Nemáš peníze? Bohužel, bye-bye ... . Protože tady bych uměl představit nominace na scénář, režie, ženský herecký výkon v hlavní roli, výprava. Čtyři určitě. Vyjma toho konce kdy malinko slábne, film srší originalitou, energií, vypadá jako kdyby ta myšlenka zrála snad pět let. 4,5/5

Motel (2014)

Já taky musím říct to co už někteří přede mnou, je to extrémně podhodnocený film. Jen 46 % za tu profi práci tady je mimo moje chápání. Propracovaný scénář, víc než perfektní výkon De Nira, originální příběh, vynikající práce se světly, kamerou, bravurní Crispin Glover, film temný, plno krví a přitom není jeden jediný zbytečný anebo přehnaný záběr-střela. A John Cusack má roli kde nemá minutu klidu. Občas je mi smutno kam směruje dnešní film, ale občas si taky říkám že spousta dnešních diváků ani si nezaslouží lepší. Přečetl jsem několik rozhovorů s režisérem tohoto filmu a já smekám před ním. A abych nezapomněl, originální soundtrack a skladba od Gary Clark Jr. - Numb, taky super. 4-4,5/5

Člověk obojživelník (1962)

V dětství možná jsem jen tu knihu četl, ale nedávno jsem měl možnost se podívat (online), tak příležitost jsem si nechtěl nechat ujít. V první řadě natočit film kde je spousta scén pod vodou, v roce 1962, kdy to znal takřka jen Jacques-Yves Cousteau, je málem až nadlidský úkol. Už i jen tu techniku musí znát člověk perfektně. Příběh je zajímavý a navíc dobrodružný, oproti knize Běljajeva je to spíše milostně orientovaný, občas až moc vklouzne do pohádky, je rusky melancholický, ale tento příběh je stejně trochu i pohádka, takže v pohodě. Na druhé straně jsou i tak povedené krimi minuty že jsem nechtěl uvěřit ten Sovětský původ. Komu dnes doporučit tento film? Podle mě hlavně všem, kteří rádi Verneho a podobné, dobrodružné. КОНЕЦ ФИЛЬМА ..............podobný : Americký film-trilogie, Netvor z Černé laguny (1954), Pomsta netvora (1955) a Netvor přichází (1956) 3,5/5

Studený pot (1970)

Tak tento film je jeden z mých absolutně nejoblíbenějších Bronsonovek. Krimi-thriller na lodi, ve městě, jízda, příroda, Bronson drsný. Pro mě vynikající film, proto hodnocení změním na pět, jinak tento film určitě by si zasloužil průměr kolem 65 % 5/5

Tiché místo na venkově (1968)

Doporučuji pokud vyhledáváte ujeté, bizarní filmy, doplňujete ,,italštinu,, atd. Pro mě ale žádná sláva.

Helium (2013)

Očekával jsem od toho víc. Na druhé straně kritizovat - hledat negativa v něčem co předtím nikomu ani jen nenapadlo, je podle mě nemístné. Jsem si jistý že - i kdyby někdo- tak by tam stál Ježíšek s farářem a mleli by o bibli a nevím ještě o čem.. Dospělý člověk už nemá na výběr, ale dítě..., myslím si že každá jedna myšlenka pomůže. 4/5

Dívka s pistolí (1968)

Pro mě vynikající komedie, s ne jen italským humorem. A Monica Vitti je komika par excellence. 4,5/5