mirika39

Mirka M.

okres Piešťany

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.7.2019  14:12
    Niekto ako ja (TV film) (1988)

Veľmi slaboduchý film, niekde stratil pointu, ani nehovoriac o chabom výkone pseudohercov, ktorí text čítajú ako žiaci na prvom stupni základnej školy. Bohužiaľ sa v slovenskej kinematofgrafii od ´88 nič nezmenilo a dodnes slovenská mládež, ani 40-roční herci nevedia hrať, len nezáživne odrecitujú text ako básničku. VŠMU vypľúva jeden "talent" za druhým, ale kam sa podeli talenty typu Emília Vášariová, Štefan Kvietik a im podobní?

• 10.4.2019  11:06
    Giada at Home (TV pořad) (2008)

Nie som si istá, či mám dôveru v kulinárske schopnosti vychrtliny, ktorej mrňavé vychudnuté telo je v nepomere veľkej hlavy. Ani obrovské umelé zuby neprispievajú k mojím sympatiám voči tejto anorektickej šéfkuchárky, nech už sa ich akokoľvek pri úsmeve snaží ceriť. Nuž, asi ma len rozmaznal profesionálny Jamie Oliver svojou rýchlosťou, profesionalitou a kuchárskymi schopnosťami (a ani k tomu nepotrebuje umelé zuby). V Giadinej pseudokuchyni mi naopak všetko pripadá také strohé a neosobné. Kulinárske relácie majú v človeku vyvolať chuť okamžite vstať, ísť do kuchyne a niečo dobré tam uvariť alebo upiecť. Giadina kulinárska šou na mňa však tento efekt nemá.

• 8.4.2019  11:57
    Kráska mezi muži (TV film) (2010)

A takéto debilné filmy podporujú všeobecný názor, že atraktívna žena musí byť určite tupá. Vďaka Hilary, v tvojom prípade je to určite pravda, už len z toho dôvodu, že si bola ochotná hrať v takomto odpade. Koniec-koncov, aká herečka, taký film. Odpad.

• 5.4.2019  12:03
    Dick Tracy (1990)

Preafektovaní treťotriedni herci, priblblé dialógy a kreatúra, ktorá sa snaží hrať na Marilyn Monroe. Akcia vyzerá ako z nejakého lacného komixu, ale to bol pravdepodobne zámer. Pre malých chlapcov však môže byť film celkom atraktívny.

• 15.3.2019  10:25
    Pisatel (TV film) (2011)

Neviem čo bolo horšie, či nezáživný dej, alebo to príšerné bliakanie gothickej kozy.

• 26.2.2019  15:18
    Ach, Lucy! (2017)

Presne ako povedala matka Bridget Jonesovej: "Krutá rasa." Jedna preberie chlapa sestre, druhá neteri, ani nehovoriac o tom drsnom úvode na stanici metra. Chvíľami naozaj šokujúci priebeh deja, úžasná zápletka a tak isto Josh Hartnett vyrástol do krásy a v postave neverného naničhodníka si akosi získal moje sympatie. Úžasne vyobrazený rozdiel kultúr v každom detaile, v komunikácii, mimike aj gestike.

• 19.2.2019  10:50
    Na sv. Valentýna (2010)

To sa raz dalo dohromady pár amerických hláv a povedalo si "dáme dohromady všetkých hercov čo zaznamenali viditeľnejší úspech v romantických filmoch a spravíme niečo, čo sa bude okolo 14. februára predávať asi ako kvety alebo bonbóny". A ako to už pri takom silenom zgrupnutí producentských hláv býva, vznikla opäť jedna komerčná zlátanina s nudnými dialógmi.

• 11.2.2019  14:02

Príliš veľa dlhých hluchých miest, kde je len čierna obrazovka. Zbytočne. Mnoho opomenutých faktov, ako napríklad to, že manželka Romana Polanskeho, Sharon Tate bola v 9. mesiaci tehotenstva, keď ju nadrogovaní a psychicky narušení stúpenci Charlesa Mansona zavraždili. Absolútne nebola spomenutá súčasná manželka Emmanuelle Seigner, s ktorou v čase natáčania dokumentu boli manželmi takmer 20 rokov (a manželstvo stále pretrváva). Na druhej strane oceňujem, že sa dokument usiluje zaujať nestranný postoj a do rozhovoru zapojil všetky zúčastnené strany, vrátane takzvanej obete, ktorá sa sama za Polanského obeť nepovažuje. Pravdaže, mať pohlavný styk s 13-ročným dievčaťom je nesprávne, bez ohľadu na fakt, že už bola predtým sexuálne aktívna. Polanski si mal bezpochyby dávať väčší pozor na to, čo robí a do čoho sa zamotáva. Na druhej strane, pohľad na starého, zlostného sudcu hovoril za všetko: Závisť je najväčším motivátorom týchto predstaviteľov zákona. Polanského životný príbeh mi zarážajúco pripomína život Charlieho Chaplina, ktorý tiež začínal od nuly a dosiahol obrovského úspechu. No to čo prežil Polanski, by kdekoho položilo. Naozaj musí mať obrovskú silu a psychickú odolnosť, keď zvládol to všetko. Tento človek prežil holokaust, obaja jeho rodičia zomreli v koncentračných táboroch. Akoby tej tragédie nebolo dosť, zavraždili jeho mladú tehotnú manželku. Naozaj chcel tento pán sudca doraziť takého človeka úplne?

• 7.11.2018  13:14
    Počátky nacismu (TV film) (2017)

Netreba zabúdať na to, aké následky spôsobili manipulátorské praktiky najväčšieho psychopata v histórii ľudstva. Nad zaslepenosťou nemeckého národa v štyridsiatich rokoch minulého storočia sa dodnes mnohým pozastavuje rozum. Koniec-koncov, sebadeštruktívne správanie Nemcov ich samých uvrhlo do záhuby. Najviac ma pobavil fakt, ako nacisti nechali povyhadzovať židovskú inteligenciu, mnohých z nich neskôr laureátov nobelovej ceny, medzi inými i Einsteina, ktorý údajne pomohol vyhrať vojnu nad Nemeckom. V skutočnosti "len" napísal list prezidentovi Roosveltovi, aby sa poponáhľali s vývojom jadrového programu, pretože Nemecko už podobnú ničivú zbraň v tom čase vyvíjalo. Nuž, keby si Nemci trochu viac vážili svojich ľudí, namiesto ponižovania a xenofóbnych predsudkov, mohli dnes byť veľmocou oni.

• 6.11.2018  10:38
    Kamu v Mexiku (TV seriál) (2018)

Milujem kulinárske cestopisy. Zbožňujem ich. Napríklad slovenský dokument Cestou necestou má na mňa priam blahodárny účinok a akonáhle končila jedna časť, už-už som sa tešila na ďalšiu. Alebo S kuchárom okolo sveta, kde nám sympatický francúz Fred Chesneau predstavuje rôzne kultúry sveta, ich zvyky a hlavne národné kulinárske špeciality. Tak isto som sa zakaždým tešila na vynikajúceho Miroslava Donutila a jeho predstavenie cyperskej kuchyne. Lenže, keď som uzrela toto podivné prefajčené potetované individum s dobrovoľne zmrzačenými ušami, všetko moje nadšenie z krás Mexika razom opadlo. Tomuto hovorím lacné zaplnenie voľných miest v televízii a mladému pánovi Karkovi by som odporučila pozrieť si nejaké epizódy nášho programu Cestou necestou, že by videl, ako sa to správne robí. Ale chápem, každý nejako musí začať a nie vždy sa tie začiatky vydaria. No možno by to chcelo menej nadšenia z pokreslených ženských a viac sa zamerať na prostredie, kultúru a kuchyňu. Komentátorka v tomto prípade by mala zostať skôr v pozadí a nie v popredí, zvlášť keď vyzerá tak nereprezentatívne.

• 17.10.2018  17:28
    Kopačky (2008)

Aj by som udelila jednu hviezdu za Jasonovho obnaženého bimbása (moja poklona), ale na hlavu postavený a chaotický dej to celé kazí.

• 24.8.2018  10:38

Nie, vážne, aká veľká musí byť vagína, aby tam uviazol kondóm a nedal sa nájsť? Dlhá presladená rozprávka vhodná pre čerstvé sedemnásťky.

• 20.11.2017  11:53

Fascinujúci príbeh bezcitného psychopata a jeho zmanipulovaných mladých stúpencov, ktorí nerozoznali dobré od zlého. Na začiatku sa človeku až rozum zastavuje z toho, ako niekto môže urobiť podobné zverstvá a odvolávať sa na to, že tým chcú zachrániť svet a na záver, tak ako pre väčšinu ľudí, ktorí tento príbeh poznajú, je pre mňa nepochopiteľné, že sa tento choromyseľný netvor vyhol trestu smrti a až do konca života bol, ako je evidentné, dobre živený a bolo oňho vo väzení postarané. No tak ako zrejme každého, aj mňa doslova mrazí z toho, ako brutálne zavraždili manželku Romana Polanskeho, ženu, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva, ženu ktorá prosíkala o to, aby jej aspoň dovolili priviesť na svet dieťa a potom sa môžu vrátiť a zabiť ju. Bezvýsledne. Posledné, čo v živote táto mladá herečka s anjelskou tvárou počula bol hlas jej vrahyne a jej slová o tom, že pre ňu nemá žiadnu milosť. Ani pre ňu, ani pre jej nenarodené dieťa. Žiadna ľútosť, žiadne ospravedlnenie. Osem bezdôvodných, neospravedlniteľných vrážd. Neboli to drogy, čo zabíjali týchto mladých a úspešných ľudí. Bola to chorá myseľ a závisť.

• 11.10.2017  12:56

Hodinu a 1/2 mi bolo z filmu skutočne nanič. Keď už si človek myslí, že horšie to už ani byť nemôže, zrazu bum, a ono to horšie byť môže! Vraj, povzbudivý príbeh pre ľudí, ktorí sú v nie veľmi priaznivej životnej situácii a ja som si po vyše hodine sledovania povedala "Toto ma akože má povzbudiť???" Nie každý má taký pevný charakter, aby sa pri páde na úplné dno dokázal "odraziť" a vyšvihnúť čo najvyššie, ale tento človek to zvládol. Nie je ničím novým staré známe posolstvo "Treba veriť v samého seba a človek dosiahne všetko", lenže ja by som z tohto filmu vyzdvihla iné posolstvo: "Treba vylúčiť zo svojho okolia všetkých, ktorí ťa nedokážu psychicky podporiť, alebo ich aspoň ignorovať." Chrisova manžeka mu vlastne urobila veľkú službu tým, že od neho odišla.

• 11.10.2017  12:18

Skvelé, vtipné, dômyselné a tak-tak-tak výstižné! Všetky ženské argumenty "prečo teraz nechcem vzťah" som sama v minulosti použila! Úžasné ako niekto dokáže prečítať ženy a krásne to zhrnúť do 115 minút, tak aby sa človek ešte aj skvele pobavil. Večná pravda, že muži sa zamilovávajú očami a ženy ušami. Bezpochyby, každý nezadaný muž, ktorý chce vzťah, alebo vzťah s určitou konkrétnou osobou, by si mal pozrieť tento film, ktorý by sa pokojne mohol volať aj "Návod pre nezadaných".

• 11.10.2017  12:07

Takmer navlas rovnaký príbeh, ako Nedotknuteľní z roku 2011, ktorý bol nepochybne najlepší z najlepších a mimo iného, mal aj mnoho vtipných prvkov. L'homme de chevet má tú výsadu, že tu bol skôr, ale chvíľami to bola naozaj nuda. Čo ma však vyslovene vyviedlo z miery, bol neurčitý koniec. Neviem či to hlavní hrdinovia prežili, alebo len proste nechcem akceptovať fakt, ak to neprežili.

• 16.8.2017  11:14
    Svět podle Prota (2001)

Neskutočne nudné, zdĺhavé a celkovo na hlavu postavené. Scifi blud typu "Všetci ste blázni, iba ja som lietadlo" a verziu, či je chlapík naozaj z inej planéty alebo je proste duševne narušený si každý vyberie sám.

• 17.3.2017  15:54
    Skutečné příběhy (TV seriál) (2016)

Zraz slovenských amatérov sa zase blysol. Kto im tieto výkaly stále financuje???

• 7.3.2017  22:53
    Manuela (TV seriál) (1991)

Z čistej sentimentality, 5*****

• 31.1.2017  14:32

Príbeh v tretej osobe je je vôbec jeden z najlepších spomienkových dokumentov, aké boli o druhej svetovej vojne natočené. A hoci príbeh chvíľami vyznieva chaoticky, ako keď sa človek zahĺbi do svojich spomienok a preskočí od jednej udalosti k druhej, a občas akoby bol dej až príliš zrýchlený, táto sympatická staršia dáma si okamžite podmaní srdce diváka svojou niekdajšou vytrvalosťou a húževnatosťou a zároveň tak obrovským citom a ľudskosťou. Je priam neuveriteľné, aké hrôzy súvisiace s holokaustom dokázali tí najvytrvalejší prežiť, a tak ako táto nádherná dáma, napriek všetkému necítiť hnev, odosobniť sa a rozprávať svoj smutný a žalostný príbeh akoby v tretej osobe.

• 30.3.2016  11:31
    Její Veličenstvo maminka (TV film) (2012)

Prekrásny dojemný životný príbeh kráľovskej rodiny. Dôkaz toho, že aj jej členovia sú len ľudia, ktorí tiež môžu trpieť oidipovským komplexom. Isteže, podľa Charlesa neexistuje a ani nikdy neexistovala nadpozemskejšia žena než jeho milovaná maminka. Pozoruhodné je, že Camillin ksicht sa tam objavil, ale čo sa Diany týka, rodinná cenzúra pretrváva.

• 11.11.2015  12:16
    Já, padouch (2010)

Roztomilá rozprávka, aj pre dospelých. Príjemne som sa pobavila.

• 11.11.2015  12:12
    Kouzelníci (2013)

Tak ako bol "znudený" kúzelník Burt Wonderstone, tak som ja bola znudená pri pozeraní tejto preafektovanej komerčnej somariny, ktorá podľa môjho názoru nemá právo nazývať sa komédiou.

• 11.11.2015  08:45
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Tento seriál dokážem pozerať od prvej po poslednú sériu, stále dookola. Príjemný, odľahčujúci, vyobrazujúci situácie z každodenného života, takže každý sa v ňom nájde. Prekvapilo ma, koľko mužov tento seriál sledovalo, keď som si myslela, že je určený len (alebo hlavne) pre ženy a dievčatá. Považujem ho za kult, lepší a kvalitnejší než napríklad Dallas. Najlepší z najlepších.

• 21.9.2015  21:29
    Eugéniové (2013)

Nič depresívnejšie som nikdy nevidela. Neuveriteľné, ako jednoducho sa dajú zmanipulovať celé národy.

• 6.8.2015  14:36

To naozaj Bolkovi nikto nepovedal, že opakovaný vtip už nie je vtipom? To že sa nesmrteľné hlášky z prvej a jedinečnej komédie Dědictví používajú dodnes, ešte neznamená, že sa musia všetky povkladať aj do dvojky. Žiadna inovácia. Herci / i neherci ktorí si pred vyše 23 rokmi počínali skvele, akoby prestali vedieť hrať. Nenachádzala som vo filme žiadnu zmysluplnú pointu. Dcéra Bolka Polívku, ktorú sa ocino všemožne snaží pretlačiť do filmovej branže, v tomto filme absolútne nemá čo robiť. Pokračovanie kultovej komédie, ktorej som sa dlho nevedela dočkať, bolo pre mňa obrovským sklamaním.

• 16.6.2015  11:44
    Anna Nicole (TV film) (2013)

To si zas niekto pozrel zaujímavý film, so zaujímavou pointou a ešte aj podľa skutočných udalostí, a povedal si? "Ha! Ja to spravím lepšie!" To mal zase raz niekto prehnané sebavedomie. Oceňujem síce, že boli do filmu vsunuté niektoré prvky, ktoré vo filme z r. 2007 chýbali, napríklad Vicky Lynn ako dieťa, jej prudérna matka, nevlastný otec alkoholik... Napriek tomu sa mi film s jeho strojenými hereckými výkonmi nepáčil, i keď hlavná hrdinka bola celkom dobrá, to sa musí uznať. No herec ktorý hral Howarda Sterna na mi naňho vôbec nehodil a malý chlapec, ktorý hral Anninho syna a zakríknuto cúval a hanbil sa, keď sa jeho matka predvádzala pred fotografmi, táto scénka mi pripadala úplne neprirodzená. Myslím že herec by mal vedieť zahrať úlohu, či už má 7 rokov, alebo 30.. Pokiaľ nevie, nemal by byť hercom.

• 16.6.2015  10:46
    Zelený svět (1996)

Aký asi môže vzniknúť film, ktorý je celý o niečom tak nudnom ako je golf... Premýšľam, že nabudúce si skúsim pozrieť nejaké tenisové love-story, kde si 40 minút budú dvaja zamilovaní blázni pinkať tenisovú loptičku a konverzovať pri tom...

• 2.3.2015  17:05

Mám pocit, že tvorcovia tohto filmu z nejakého dôvodu zbožňovali Johnnyho Casha, pretože bol vykreslený až príliš pozitívne, rovnako ako June Carterová. Naopak Vivian, Johnnyho prvá manželka bola od začiatku až do konca pre film zápornou postavou - Vivian svojho úžasného a talentovaného manžela absolútne nepodporovala, nemala preňho pochopenie, chcela aby trčal radšej doma s rodinou a pracoval vo fabrike a samozrejme ako inak, ona ho od seba odohnala a poslala priamo do náručia June Carterovej. Že Johnny podľahol drogám a prefikol každú ženskú ktorú po koncerte stretol, to bola len chvíľková slabosť a keďže si toho chudáčik toľko vytrpel pri svojom despotickom otcovi, má odpustené. Že June Carterová rozbila manželstvo a vzala deťom ich otca, to má samozrejme tiež odpustené, veď ich vzťah bol tak romantický! Sarkazmus bokom, Johnny Cash možno spieval celkom dobre, ale pre mňa to bol hulvát ktorému sláva stúpla do hlavy a nevedel sa vpratať do kože. June Carterová bola pre mňa tuctová speváčka, ktorá skôr zavýjala, než spievala a film bol podľa mňa nepresný a fakty skreslené.

• 2.3.2015  16:28

Nie je mi jasné, prečo "Milk Money" preložili ako "Proste úžasná", ale že by 37-ročná šľapka, ktorá má najlepšie roky za sebou bola úžasná, to som si nevšimla. Naopak, všimla som si tú skvelú, kvalitnú push-upku, ktorá Melanieine kozy bravúrne zdvihla z polohy brucha naspäť na hrudník, tento fakt oceňujem a samotnej push-upke by som udelila oscara. Tiež považujem za obdivuhodné, do akej formy sa pre tento film Melanie dostala, bola takým blonďatým oživením filmu a dalo sa na ňu pozerať. Ale čo sa deja týka, o tom sa to už povedať nedá. Neviem pre akú generáciu bol približne film určený, ale ja som bohužiaľ do nej nespadala. Pred rokmi, ani teraz.

<< předchozí 1 2 3 4 5