P.S. Miluji Tě (2007)

Chápem viac než čokoľvek iné mladú vdovu, ktorá sa po manželovej smrti opúšťa a nedokáže nájsť ďalší zmysel života. Ešte že jej on stihol zabezpečiť aktivity a nastražil na ňu dopisy a prekvapenia ešte na ďalší rok. Približne toľko trvá, než sa so stratou milovanej osoby človek aspoň ako tak vyrovná, ak je vôbec možné, vyrovnať sa s tým. Nakoniec to bol práve mŕtvy manžel, ktorý sväticu Holly doviedol k novej láske. A voilá, happyend je tu, aj so zmysluplným posolstvom: "Čo že to vlastne ženy chcú?" - A ako to sakra máme vedieť, čo chceme?

Chceš mě, chci tě (2009)

Vcelku obstojná odľahčujúca komédia, ale nič extra. Tak trochu typicky americky umelá, ale pozerateľná. Sem-tam sa človek fajn zasmeje, ale záver filmu mi pripadal, ako keby to rýchle potrebovali ukončiť, kvôli minutáži a efekty so scénkou v balóne vyzerali ako spred štyridsiatich rokov. Ale, posledné dve vety boli stobodové. Učí sa rýchle, holka.. :-D

Zakletý v čase (2009)

Aký rozkošný romantický nezmysel. Rozmýšľam, či ma to tak bavilo kvôli deju, ktorý som jaksi na prvý krát nepochopila, alebo kvôli fascinujúcemu zjavu, ktorým od hlavy až po päty disponuje Eric Bana a ktorý ma, musím sa priznať, úplne paralizoval a doslova prikoval k obrazovke. Po opätovnom zhliadnutí filmu ma napadlo, že chyba asi nebude vo mne, ale tak nejak v scenári. Ale nuž, kde je napísané, že všetky filmy musia byť postavené na logike? Hlavne že sa na hlavných hrdinov dá pozerať a že aspoň vedia hrať. Pridávam o dve hviezdičky viac, než si film zaslúži, za Ericovu nádhernú zadnicu, za každú polku jedna hviezda.

Tintinova dobrodružství (2011)

Hľa, perfekcionista Spielberg! Tomu hovorím vynikajúce animované spracovanie, ktoré má nie len dobrodružný dej, ale aj skvelé vtipné gagy od začiatku až do konca. Veľká škoda, že som túto rozprávku nevidela v 3D, oplatilo by sa. Postavičky majú moje sympatie.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Zrejme som mala priveľké očakávania, no dej ma neohúril a nepáčili sa mi ani postavičky pripomínajúce tie z rozprávky Mravec Z. Inak je to veľmi klasicky vykreslený príbeh o rivalite medzi dvoma ženami - živou a mrtvou, kde medzi sebou bojujú o lásku jedného muža, pričom nakoniec zvíťazí tá dobrá, čiže živá, a mŕtva zostane mŕtva.. Hoci má rozprávka prvky hororu, končí happyendom.. Oceňujem hudobné spracovanie, inak nič moc.

Hitlerovi kameramani (2012) (TV film)

Čo dodať. Mladí ambiciózni chlapci, ktorí možno ešte nevedia, aké ideály sú tie správne. A sú vôbec, čo sa II. svetovej vojny týka, správne alebo nesprávne ideály? Nič nie je čierne alebo biele. Syn jedného z kameramanov sa vyjadril: "Nevedel som, že otec bol na strane tých zlých." Ale boli tí zlí naozaj zlí? A boli tí dobrí naozaj len úbohé obete? Pravdaže, žiadne vraždy a masové zabíjanie nie je ospravedlniteľné, alebo dokonca odpustiteľné, ale, kto vie, ako by to v opačnom prípade všetko dopadlo. Každopádne, česť tým statočným mladým mužom, ktorí nenafilmovali len zidealizovaného führera a nadšených vojakov, ale zachytili aj zbombardované mestá a mŕtvych.

Záhadné zmizení (1993)

Zvedavosť sa nevypláca. Hlavne pokiaľ s vami manipuluje vyšinutý psychopat. Sandra Bullock bola roztomilým, i keď krátkym oživením filmu, no dej, ktorý všetkých nechal v napätí až do konca, celkom stál za to.

Nalevo od výtahu (1988)

Priveľa nudných dialógov, trápny francúzsky humor, opäť strojený preafektovaný Pierre Richard. Takýto "humor" nemusím.

Romy (2009) (TV film)

Krásna Romy Schneiderová si dupla svojou skvostnou nožičkou, že chce "najkrajšieho francúzkeho herca", a keď sa jej to nepodarilo, chňapla hneď prvého, ktorý sa jej postavil do cesty. Že je ženatý? No a čo, ona si môže kúpiť všetko! A tak si milá Romy kúpila manžela. Ako sa časom ukázalo, kúpa nebola veľmi výhodná, no ako to už pri tomto druhu tovaru býva, nedá sa reklamovať. A tak jej nezostáva iné, než vzdať sa polovice majetku, aby si mohla (aspoň oficiálne) ponechať syna. S druhým manželom bola situácia viac-menej podobná - druhá svadba, druhé dieťa, rozvod... Vlastne to boli dve fakt dosť predražené inseminácie. Lenže, povrchnosť a arogancia akou Romy oplývala boli napokon ako bumerang, keď jej syn zomrel strašnou smrťou. To ju zjavne psychicky zruinovalo a o necelý rok svoj život dobrovoľne ukončila. Ja osobne filmy s Romy neobľubujem, dokonca ani tie u nás najomieľanejšie - o Rakúskej cisárovnej a moje sympatie voči jej zjavu sú na bode mrazu, ale tento životopisný film bol naozaj výborne spracovaný a v deväťdesiatych minútach bolo zhrnuté pozoruhodné množstvo faktov z jej života.

Rivalové (2013)

Akčných scén bolo vo filme viac než dosť, koniec-koncov je to F1, no našťastie boli doplnené aj nejakými tými romantickými, keď sa aj drsní muži zahrávajúci sa so smrťou zamilujú do krásnych žien, ktoré sú nepochybne estetickým oživením filmu, tak ako to bolo aj v skutočnom živote. Vizuálnu podobnosť hercov so skutočnými osobami považujem za veľké plus, tak isto ako aplikovanie skutočných záberov tak, že výsledok vyzeral vierohodne a prirodzene. Niki Lauda si rozhodne získal sympatie mnohých ľudí, nie len svojou statočnosťou, ale aj tým, ako pozitívne rozprával o Huntovi, napriek tomu, že bol mnohé roky jeho rivalom.