EdaS

Eda Spáčil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 2.11.2018  21:14

Výtečný dokument o legendárním Wellesově prokletém filmu The Other Side of the Wind. Hravá forma je zjevně inspirována Wellesovým F jako falzifikát. They'll Love Me When I'm Dead pro mě má (zatím?) mnohem větší kouzlo než samotný Wellesův letos konečně dokončený snímek. A komu je to pořád málo, tomu doporučuji velmi zevrubnou knihu Orson Welles's Last Movie: The Making of The Other Side of the Wind od Joshe Karpa.

• 2.11.2018  20:57

Jako velký fanoušek Orsona Wellese jsem měl asi přehnaná očekávání, notně přiživená převážně pozitivními zahraničními recenzemi, ale ve výsledku mě The Other SIde of the Wind prakticky zcela minul. Beru, že Welles zkoušel něco úplně jiného, na druhou stranu si nejsem jist, jestli by s touhle podobou snímku byl spokojený. Možná by bylo lepší, kdyby zůstala jen ta aura prokletého díla. Paralelně uváděný dokument o (ne)vzniku filmu s názvem They'll Love Me When I'm Dead mě naopak bavil moc.

• 21.10.2018  21:14
    Halloween 3 (1982)

Guilty pleasure. Ano, Je to hodně cheesy a chápu to naštvání fanoušků, že v Halloweenu není Michael Myers, ale upřímně, má to carpenterovskou atmosféru i hudbu a pěknou kameru a vůbec jsem se i tentokrát solidně bavil.

• 20.10.2018  17:16
    Halloween (2018)

Těšil jsem se možná až moc. Solidní pocta, ale kouzla originálu to nedosahuje ani náhodou. 70%

• 20.10.2018  12:42
    Krásky (1981)

Knižní thrillery šly Crichtonovi podstatně líp, ale Looker má svoje béčkové, lehce bizarní kouzlo. 50%

• 13.10.2018  22:51
    Apostle (2018)

Trošku dlouhý, ale jinak dostatečně intenzivní a bizarní thrillerovo-hororový zážitek. 70%

• 9.10.2018  20:34

Nejmlčenlivější a nejodcizenější hollywoodská kriminálka všech dob?

• 7.10.2018  20:16

Ratner měl k dispozici ingredience potřebné k natočení výborného thrilleru, včetně víc než solidního scénáře i výtečných herců, ale jeho k uzoufání sterilní a nudná filmařina (všimněte si nekonečného počtu záběrů libivolného herce uprostřed obrazu mluvícího přímo na kameru) není schopná dodat potřebnou atmosféru a napětí. Takhle jsme skončili u lehounkého nadprůměru.

• 7.10.2018  11:15

Opět příjemná celorodinná zábava. Proč ne. 70%

• 6.10.2018  16:30

Je to dost cheesy a tempo má víc než rozvážné, ale zároveň mě to vlastně hodně bavilo, už jen kvůli tomu obsazení. 70%

• 6.10.2018  14:02

Stejně jako jiná americko-čínská koprodukce Mrakodrap, i MEG je solidně zábavná béčková blbina na jedno použití.

• 6.10.2018  11:30

Báječná pocta screwball komediím s vynikající Bogdanovichovou režií (ten timing!) a Barbrou k sežrání.

• 28.9.2018  21:33
    Mrakodrap (2018)

Vysokorozpočtový béčko na jedno použití - nic víc, nic míň.

• 24.9.2018  21:40
    Maniac (TV seriál) (2018)

Sice kapánek natahovaná, ale jinak veskrze sympatická a vizuálně vyladěná podivnost, která navzdory vší své odtažitosti vymáčkne i nějaké ty emoce. V rukou hravějšího režiséra (Gondry?) to mohla být ještě větší zábava.

• 16.9.2018  15:07

70% Oproti bezmála geniální jedničce, na kterou se vždycky rád znova podívám, tu chybí větší naléhavost a sevřenost, nemluvě o nějakém tahounovi příběhu. Samo o sobě ale solidní thriller.

• 16.9.2018  11:34

Úmorné pokračování překvapivě svěžího Jurského světa. 50%

• 2.9.2018  20:02

Pořád zábavný hravý osmdesátkový thriller se vším, co k tomu patří.

• 2.9.2018  09:43

Aktuální příběh podaný tak trošku stylem devadesátkových thrillerů, to můžu. Sem s druhou řadou. 90%

• 25.8.2018  18:17

Tenhle katastrofák jsem miloval už jako děcko a děsně mě zjevně baví dodnes. Moře hvězd, dodnes slušné triky, solidní tempo a napětí až do konce. Prostě klasika.

• 19.8.2018  17:48
    Superdívka (1984)

Děsnej bizár, ale na roztomilou Helen Slater se dobře kouká.

• 12.8.2018  16:50

I po vynikajícím Falloutu zůstává Rogue Nation nejlepší Mission:Impossible. Má fantastickou akci, tempo, nápady, chemii a eleganci. V kině jsem byl třikrát, doma si dávám opáčko pravidelně. A pokaždé se ohromně bavím. TOP10

• 31.7.2018  22:55

Pár desítek let to trvalo, ale na velkém plátně na Filmovce jsem konečně Lásky plně docenil. ❤️

• 30.7.2018  23:14

Po dlouhé době česká komedie, kterou jsem chtěl vidět a která byla fakt dobrá! Ze života odpozorované dialogy, fajn herci a solidní timing. Závěr možná mohl být údernější, ale i tak jsem spokojený jako v případě českého filmu dlouho ne.

• 30.7.2018  17:27
    Domestik (2018)

Vyčerpávající zážitek, ovšem asi ne v tom smyslu, jak to tvůrci zamýšleli. Psychologický body horror, kde jsou postavy nesympatické a nezajímavé už od začátku, na český film vizuálně zvládnuté, ale šíleně těžkopádné a průhledné. Kopírka Aronofského, ovšem bez vtahujícího efektu.

• 17.7.2018  23:19

Mrzí mě víceméně ignorace Williamsovy filmové kariéry a chyběla mi pevnější struktura snímku, hlavně v druhé polovině. Na druhou stranu odvrácená tvář komikova je vždycky vděčné téma a Robin Williams je určitě zajímavá osobnost. Kdo se chce dozvědet víc faktů, ať zkusí letošní biografii Robin od Davea Itzkoffa. 70%

• 14.7.2018  17:06
    Highlander (1986)

Mulcahy do toho pere ze všech sil, aby vykouzlil co nejefektnější záběr, ale příběh i herecké výkony stojí za prd. Tři hvězdy jen díky Queenům.

• 12.7.2018  00:20

Dřív mě to asi nenapadlo, ale zápletku scénárista prostě obšlehl z Hitchcockova Pověstného muže, včetně důležité scény z dostihů. Woova přepjatost byla k smíchu už v kině a po skoro dvaceti letech to není o moc lepší. Jeden už se bojí znova podívat na Tváří v tvář nebo Operaci: Zlomený šíp, aby nebyl zklamaný. Naštěstí je tam hodně Thandie Newton, a tudíž je na co koukat. Tom šel do sebe a trojku i další díly pojal příjemně jinak... a mnohem líp!

• 7.7.2018  18:04
    Mise na Mars (2000)

18 let jsem se tohohle filmu bál, ale nakonec si jej kvůli De Palmovi přece jen pustil a rozhodně jsem nelitoval. Jasně, příběh je old school asi jako sci-fi z padesátých let a jede v poněkud vyježděných kolejích, ale natočené a zahrané je to tak suverénně, že s tím nemám nejmenší problém. Body k dobru za Morriconeho soundtrack. 7/10

• 7.7.2018  01:11
    Ambulance (1990)

Totálně ujetá a zatraceně dynamická béčková jízda, která ani chvíli nenudí. Eric Roberts vypadá celou dobu jako na drogách, stejně jako James Earl Jones, ale to bude asi umělecký záměr. Na Larryho Cohena se budu muset zaměřit!

• 30.6.2018  18:51

Madonna jako Sharon Stone pro chudé v mixu tehdy populárních právnických thrillerů a vykrádačky Základního instinktu. Dobré to rozhodně není, ale guilty pleasure potenciál to pořád má solidní.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85