EdaS

Eda Spáčil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 13.4.2018  14:30

Lepší by to bylo jen kdyby to natočili v pražské O2. Fantastický zážitek živě i ze záznamu.

• 8.4.2018  11:41

Zastaralá, ale minimálně první polovinu solidně zábavná sci-fi o počítači, co se vymknul kontrole.

• 7.4.2018  21:51
    Wind River (2017)

Z drsného Sheridanova trojbloku (vedle pecek Sicario a Hell or High Water) je po druhém zhlédnutí asi nejslabší, což pořád ale znamená sakra silný zážitek. Jen ať to tam dál sází, dokud je forma, protože takové filmy už nikdo moc netočí.

• 7.4.2018  14:17

Béčkově přepálený scénář i akční finále, ale zase to svižně ubíhá a Liam je pořád fajn. Guilty pleasure.

• 7.4.2018  11:46
    Trump: An American Dream (TV seriál) (2017)

Solidní čtyřdílný britský dokument rekapitulující Trumpovu kariéru do okamžiku, kdy se rozhodl kandidovat na prezidenta. K vidění na Netflixu.

• 31.3.2018  22:04

Suverénně nejzábavnější komiksárna za nevím jak dlouho.

• 31.3.2018  18:59

Snad půlku filmu trvá, než se to pořádně rozjede, ale pak už je to solidní Star Wars jízda. Kdyby se to osekalo o přebytečné motivy a postavy na údernou dvouhodinovku, byl bych asi nadšený.

• 25.3.2018  00:35
    Collateral (TV seriál) (2018)

Těch problémů současného světa se tam na můj vkus řeší na relativně malé ploše až moc (a linie s lesbickou farářkou už byla fakt příliš), ale všechno to svižně odsýpá, herci jsou báječní a atmosféra je velmi sugestivní a naléhavá.

• 16.3.2018  22:22

Zábavná a nepředvídatelná jízda z dob, kdy Melanie Griffith byla fakt krásná, Jeff Daniels roztomilý, Ray Liotta strašidelný a Jonathan Demme dával i v hraném filmu volný průchod své lásce k hudbě.

• 3.3.2018  23:46
    Fáze IV (1974)

Na to jak bizarní je námět, ten film funguje překvapivě v pohodě. Škoda vystřiženého konce a díky Otrlci, že jsme ho mohli vidět. Podle něj by člověk znalý Bassovy titulkářské práce jeho rukopis poznal. Otrlý divák 2018

• 25.2.2018  15:14
    Mute (2018)

Docela by mě zajímalo, co tím chtěl Duncan Jones říct a co konkrétně se při vzniku filmu pokazilo. Na první pohled to totiž vypadá, že úplně všecko...

• 22.2.2018  23:22

Kdybych nečet knížku, asi bych se bavil víc. Příjemná záležitost, ale žádnej masterpiece. Ed Wood je jiná liga. 70%

• 22.2.2018  20:05
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Devadesátková verze Báječných let, stejně povedená. Sem s druhou sérií!

• 5.2.2018  13:47

Dívatelné svižné béčko, které má pár prima nápadů (ne, ty scény s rukou na útěku do nich nepočítám). Celkově je ale slabší a okoukanější než předchozí dva díly, takže prodej na jistotu Netflixu úplně chápu.

• 28.1.2018  23:45

Chemie mezi Shirley a Clintem k nezaplacení. Kdyby byla i druhá polovina filmu komorní jako ta první, bylo by to za pět.

• 24.1.2018  01:23

Velice dynamická noirová lahůdka, plná překvapení na každém rohu. Na Karlsona si musím konečně někdy najít čas, obzvlášť jestli má víc takhle osobitě natočených pecek.

• 24.1.2018  01:14
    Deep End (1970)

Velmi zábavný a občas překvapivě temný film o dospívání, který pořád tepe životem. Výborný soundtrack.

• 12.1.2018  17:27
    John Wick 2 (2017)

Napodruhý už mě to vlastně moc neba. Wick je nudnej patron, padouch nestojí za nic, mytologie je směšná a kvalitní akce všechno nezachrání.

• 4.1.2018  20:51

WTF, Chrisi?!? Nejtrapnější epizoda Akt X vůbec.

• 31.12.2017  20:26
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

Přeceňovaná nabubřelá sebestředná podívaná, která mě stála hodně energie vůbec dokoukat. Prvních pět dílů je víceméně expozice, teprve v druhé polovině se začne trochu něco dít, ale poslední dva díly zase zpomalí tempo a táhnou se jako smrad. Stálo to spoustu peněz, hrají tam skvělí herci, vypadá to pěkně na pohled, ale emoce ze mě Westworld nevyždímal pražádné. Druhou sérii si asi odpustím.

• 22.12.2017  17:58
    Bright (2017)

Ayer by se měl vrátit k lacinejm kriminálkám. Komiksový/fantasy blockbustery fakt neumí.

• 11.12.2017  22:11
    Bosch - Série 3 (série) (2017)

Třeří Boschova série si drží úroveň té druhé. Sice bych si jako Connellyho velký fanoušek dokázal představit adaptace jednotlivých románů místo míchání případů z několika knížek, stejně jako zasazení do devadesátek (a Harryho vietnamskou minulost), ale jinak si člověk nemá na co stěžovat - jde o parádní kriminálku staré školy a Titus Welliver prostě JE Harry Bosch.

• 10.12.2017  00:10
    Contratiempo (2016)

Báječně překombinovaný přechcávací thriller, kterému sice úplně nevyjde poslední twist, ale pro tu dosavadní kvalitní zimomřivou zábavu mu to asi prominete.

• 6.12.2017  19:50
    Dark (TV seriál) (2017)

Rozporuplné. Na jednu stranu sympatický, byť zdaleka ne originální nápad a parádní audio-video, na druhou konzistentní neschopnost napsat aspoň trochu zajímavé a životné postavy a absurdní tlačení na pilu osudovosti a deprese. Germánský guláš z Návratu do budoucnosti a Sedm, dostatečně divný na to, aby vás zajímalo, jak to dopadne.

• 26.11.2017  22:25
    Godless (TV seriál) (2017)

Další netlixácká pecka. Scott Frank si sám napsal a zrežíroval skoro osmihodinový western toho nejvíc old school střihu: má úderně přímočarý příběh, zajímavé prakticky všechny postavy (včetně naprosto famózního záporáka Jeffa Danielse), úchvatnou kameru, bombastickou závěrečnou přestřelku a prostě dokazuje, že tenhle už několik desetiletí odepisovaný žánr vlastně ani není potřeba nijak (post)moderně vylepšovat. Stačí svěřit ho schopným tvůrcům, co jej mají rádi.

• 29.10.2017  22:08

Vtipná a svižná, navíc sympticky explicitně přiznaná hororová parafráze Na hromnice o den více. To mi ke spokojenosti vážně stačí.

• 29.10.2017  18:02

Víc De Palma než De Palma sám posledních dvacet, nebo spíš třicet let. Asi guilty, ale rozhodně pleasure.

• 29.10.2017  00:31
    Pokoj (2003)

A nebo taky za pět, nic mezi. Viděno v rámci podzimního Otrlce. A lžičky jen lítaly. Sesterovu knížku už mám v kindlu a těším se i na Francův biják.

• 28.10.2017  17:47

Za mě nadšení. Dvojka je epičtější, napínavější a hororovější než jednička, ale zároveň pořád výborně pracuje s postavami. Jsem zvědavý, jestli se zadaří i napotřetí.

• 22.10.2017  23:01
    Security (2017)

Sice za dvě, ale nemůžu říct, že jsem se nudil. Banderas si smrtelně vážně hraje na Bruce Willise v céčkové nákupákové variaci na Smrtonosnou past, přičemž Alana Rickmana tu zastupuje sir Ben Kingsley. Guilty pleasure potenciál značný.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84