EdaS

Eda Spáčil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 17.7.2018  23:19

Mrzí mě víceméně ignorace Williamsovy filmové kariéry a chyběla mi pevnější struktura snímku, hlavně v druhé polovině. Na druhou stranu odvrácená tvář komikova je vždycky vděčné téma a Robin Williams je určitě zajímavá osobnost. Kdo se chce dozvědet víc faktů, ať zkusí letošní biografii Robin od Davea Itzkoffa. 70%

• 14.7.2018  17:06
    Highlander (1986)

Mulcahy do toho pere ze všech sil, aby vykouzlil co nejefektnější záběr, ale příběh i herecké výkony stojí za prd. Tři hvězdy jen díky Queenům.

• 12.7.2018  00:20

Dřív mě to asi nenapadlo, ale zápletku scénárista prostě obšlehl z Hitchcockova Pověstného muže, včetně důležité scény z dostihů. Woova přepjatost byla k smíchu už v kině a po skoro dvaceti letech to není o moc lepší. Jeden už se bojí znova podívat na Tváří v tvář nebo Operaci: Zlomený šíp, aby nebyl zklamaný. Naštěstí je tam hodně Thandie Newton, a tudíž je na co koukat. Tom šel do sebe a trojku i další díly pojal příjemně jinak... a mnohem líp!

• 7.7.2018  18:04
    Mise na Mars (2000)

18 let jsem se tohohle filmu bál, ale nakonec si jej kvůli De Palmovi přece jen pustil a rozhodně jsem nelitoval. Jasně, příběh je old school asi jako sci-fi z padesátých let a jede v poněkud vyježděných kolejích, ale natočené a zahrané je to tak suverénně, že s tím nemám nejmenší problém. Body k dobru za Morriconeho soundtrack. 7/10

• 7.7.2018  01:11
    Ambulance (1990)

Totálně ujetá a zatraceně dynamická béčková jízda, která ani chvíli nenudí. Eric Roberts vypadá celou dobu jako na drogách, stejně jako James Earl Jones, ale to bude asi umělecký záměr. Na Larryho Cohena se budu muset zaměřit!

• 30.6.2018  18:51

Madonna jako Sharon Stone pro chudé v mixu tehdy populárních právnických thrillerů a vykrádačky Základního instinktu. Dobré to rozhodně není, ale guilty pleasure potenciál to pořád má solidní.

• 27.6.2018  23:20

Béčkovej horor natočenej jako art film. Málo zábavy.

• 8.6.2018  00:05

Dívat se na to dá, ale Willis se sem se svou akční minulostí fakt nehodí. Ačkoliv se vlastně tentokrát i trochu snaží. Carnahan s Rothem se každopádně originalitě, nepředvídatelnosti nebo inteligenci očekávatelně vyhýbali obloukem.

• 2.6.2018  21:18
    Tomb Raider (2018)

Alicia je tradičně roztomilá a Laru uhraje na pohodu i bez prsou, najde se tu i pár akčních parádiček (třeba scéna s letadlem), ale film jako celek nepůsobí příliš nápaditě nebo epicky. Vypadá spíš jako slušné béčko s trochu vyšším rozpočtem, což je škoda.

• 26.5.2018  23:48

S odstupem asi nejlepší Curtisův kousek, který mám teď mnohem radši než dvacet let zpátky.

• 8.5.2018  16:36
    Noční hra (2018)

Slabší čtyři, protože to mohlo být rafinovanější, ale i tak hodně svižné zábavy se sympatickým obsazením a odpichovým soundtrackem.

• 13.4.2018  14:30

Lepší by to bylo jen kdyby to natočili v pražské O2. Fantastický zážitek živě i ze záznamu.

• 8.4.2018  11:41

Zastaralá, ale minimálně první polovinu solidně zábavná sci-fi o počítači, co se vymknul kontrole.

• 7.4.2018  21:51
    Wind River (2017)

Z drsného Sheridanova trojbloku (vedle pecek Sicario a Hell or High Water) je po druhém zhlédnutí asi nejslabší, což pořád ale znamená sakra silný zážitek. Jen ať to tam dál sází, dokud je forma, protože takové filmy už nikdo moc netočí.

• 7.4.2018  14:17

Béčkově přepálený scénář i akční finále, ale zase to svižně ubíhá a Liam je pořád fajn. Guilty pleasure.

• 7.4.2018  11:46
    Trump: An American Dream (TV seriál) (2017)

Solidní čtyřdílný britský dokument rekapitulující Trumpovu kariéru do okamžiku, kdy se rozhodl kandidovat na prezidenta. K vidění na Netflixu.

• 31.3.2018  22:04

Suverénně nejzábavnější komiksárna za nevím jak dlouho.

• 31.3.2018  18:59

Snad půlku filmu trvá, než se to pořádně rozjede, ale pak už je to solidní Star Wars jízda. Kdyby se to osekalo o přebytečné motivy a postavy na údernou dvouhodinovku, byl bych asi nadšený.

• 25.3.2018  00:35
    Collateral (TV seriál) (2018)

Těch problémů současného světa se tam na můj vkus řeší na relativně malé ploše až moc (a linie s lesbickou farářkou už byla fakt příliš), ale všechno to svižně odsýpá, herci jsou báječní a atmosféra je velmi sugestivní a naléhavá.

• 16.3.2018  22:22

Zábavná a nepředvídatelná jízda z dob, kdy Melanie Griffith byla fakt krásná, Jeff Daniels roztomilý, Ray Liotta strašidelný a Jonathan Demme dával i v hraném filmu volný průchod své lásce k hudbě.

• 3.3.2018  23:46
    Fáze IV (1974)

Na to jak bizarní je námět, ten film funguje překvapivě v pohodě. Škoda vystřiženého konce a díky Otrlci, že jsme ho mohli vidět. Podle něj by člověk znalý Bassovy titulkářské práce jeho rukopis poznal. Otrlý divák 2018

• 25.2.2018  15:14
    Mute (2018)

Docela by mě zajímalo, co tím chtěl Duncan Jones říct a co konkrétně se při vzniku filmu pokazilo. Na první pohled to totiž vypadá, že úplně všecko...

• 22.2.2018  23:22

Kdybych nečet knížku, asi bych se bavil víc. Příjemná záležitost, ale žádnej masterpiece. Ed Wood je jiná liga. 70%

• 22.2.2018  20:05
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Devadesátková verze Báječných let, stejně povedená. Sem s druhou sérií!

• 5.2.2018  13:47

Dívatelné svižné béčko, které má pár prima nápadů (ne, ty scény s rukou na útěku do nich nepočítám). Celkově je ale slabší a okoukanější než předchozí dva díly, takže prodej na jistotu Netflixu úplně chápu.

• 28.1.2018  23:45

Chemie mezi Shirley a Clintem k nezaplacení. Kdyby byla i druhá polovina filmu komorní jako ta první, bylo by to za pět.

• 24.1.2018  01:23

Velice dynamická noirová lahůdka, plná překvapení na každém rohu. Na Karlsona si musím konečně někdy najít čas, obzvlášť jestli má víc takhle osobitě natočených pecek.

• 24.1.2018  01:14
    Deep End (1970)

Velmi zábavný a občas překvapivě temný film o dospívání, který pořád tepe životem. Výborný soundtrack.

• 12.1.2018  17:27
    John Wick 2 (2017)

Napodruhý už mě to vlastně moc neba. Wick je nudnej patron, padouch nestojí za nic, mytologie je směšná a kvalitní akce všechno nezachrání.

• 4.1.2018  20:51

WTF, Chrisi?!? Nejtrapnější epizoda Akt X vůbec.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84