EdaS

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 3.6.2020  21:55
    The Wretched (2019)

70% Děsně sympatický teenage horor ve stylu Okna do dvora, resp. Disturbie s čarodějnickým twistem. Ten finální pokus o shyamalanovský zvrat byl dost na sílu, ale jinak The Wretched nabízí hodně zábavy za málo peněz a vzbuzuje docela vysoká očekávání ohledně dalších počinů svých tvůrců.

• 31.5.2020  23:09
    Insomnie (2002)

Insomnie zapadá v Nolanově filmografii neprávem - nemá sice tak výrazný koncept jako jeho největší pecky, navíc jde o remake, ale tak perfektně natočený (ta kamera!) a odehraný, že ho nejde nemilovat. Všechno je sice ztlumené, včetně Al Pacina, ale pod chladným povrchem to pořádně vře.

• 25.4.2020  17:52

Trošku divoký mix Ramba a Leona kolem poloviny na chvíli trochu zvolní a snaží se diváka dojímat (což mu kdovíjak nejde), ale jinak je to naštěstí hodně solidní masakrální akčňák s jednou bombastickou dlouhou scénou “bez střihu”, kdy kamera mimo jiné střídavě “nastupuje a vystupuje” z jedoucího auta. 70% zaokrouhluju nahoru.

• 15.4.2020  00:01

Nejhravější a nejpropracovanější epizoda vůbec.

• 7.4.2020  00:07

Láskyplná pocta akčnímu žánru natočená pevnou rukou Justina Lina. Jeden z nejlepších dílů Community vůbec.

• 4.4.2020  00:24
    Pod vodou (2020)

Přímočará, ale působivá podvodní vetřelcovská variace. Škoda, že chyběla aspoň nějaká expozice, která by představila jednotlivé postavy. Ale jinak překvapivá spokojenost. 70%

• 27.3.2020  23:28

Navzdory všem kvalitám mi to pořád příjde delší než by bylo nutné a motiv s nevlastní dcerou je tam trochu navíc. Jinak klasika, byť už Manna nežeru jako dřív.

• 21.3.2020  00:34
    Lov (2020)

Politická satira v hávu béčkového akčňáku? Proč ne, obzvlášť když je to natočeno fakt řemeslně zručně a svižně. Zábavná ulítlá jednohubka, která toho ve výsledku moc neřekne, ale nenudí. 70%

• 14.3.2020  20:37

Spíš 70% a dám tomu ještě šanci - hrát si na Tarantina může jen Tarantino a ta snaha o mix stylové béčkovosti s popkulturními referencemi a vážného tématu dohromady fakt nedrží, ale potenciál tam pořád vidím.

• 6.3.2020  14:10

Pohodová akční kriminálka, která by si zasloužila stylovější režii a sympatičtějšího herce v hlavní roli. Jako třeba Jack Reacher. Ale v rámci možností a s realistickým očekáváním je to OK.

• 4.3.2020  22:28
    Striptýz (1996)

Hodně solidní bizár s osvalenou a vysilikovanou Demi, která bohužel není kdovíjak sexy a ani to tancování jí moc nejde. O herectví nemluvě. Brutálně over-the-top Reynolds a Patrick z tohohle šíleného mixu striptýzové podívané, sociálně-rodinného dramatu a trapné komedie vycházejí když ne nejlíp, tak aspoň tak nějak nejméně zapomenutelně. Finále s cukrem je vrchol! Verhoevenovým Showgirls dám přednost vždycky.

• 8.2.2020  23:10

Kinoverze sympatických 70% a doufám, že režisérský sestřih trochu přidá dějové omáčky tam, kde je to nastříháno moc zhurta.

• 8.2.2020  16:04

2009: Zas tak uchvácený jako Bebáček jsem nebyl (snad proto, že zvuk byl dost šuměnkový a úplně každý dialog jsem nevychytal). Za hlavního hrdinu mi oblíbenec Greene strčí malýho hajzla, s kterým (a ani jeho neskutečně pitomou slepicí) nemůžu vůbec soucítit. Navíc se chytrák nechá chytit obstarožní babiznou, což nesvědčí o velké inteligenci. :) Ale vážně, není to špatné a kamera je pěkná. 70% 2020: Nedávno jsem přečet knížku a adaptace je to rozhodně zdařilá, byť se mohla trochu víc věnovat Idě. Ale jinak spokojenost (i se zřejmě podstatně kvalitnější kopií než před 11 lety). 80%

• 1.2.2020  17:16
    Do noci (1985)

Tenhle prakticky neznámý Landisův komediální thriller zastaral ve srovnání s jeho klasikami kupodivu možná nejmíň. Ideální do dvojprogramu spolu se Scorseseho After Hours ze stejného roku.

• 31.1.2020  22:42
    Drahokam (2019)

Intenzivní, nervní, frustrující až odpuzující, ale zároveň až adrenalinový a ještě k tomu hodně uřvaný zážitek. S úchylným soudrackem. Mohlo to být kratší, ale jinak velká spokojenost.

• 16.1.2020  23:20

Jako děcko jsem to miloval, přiznávám. Ale dneska? Mizerní herci (s výjimkou Stevena Jamese), mizerné akční scény a málo bizáru, aby to devadesát minut vydrželo bavit (v tomhle ohledu upřímně doporučuju totálně ulítlou Ninjovu nadvládu) - prostě Americký ninja stojí za prd. A je mi to trochu líto.

• 15.1.2020  21:39

Tak já nevím, novej Skynet, to už je jak Novej řád - furt to samý dokola. A ani jedna akční scéna nemá koule na úrovni čehokoliv od Camerona. Linda a Arnie fajn, ale jinak docela ohňostroj marnosti.

• 12.1.2020  14:21

Akorát dvojitá nuda. Nezajímavá akce, nula nadhledu nebo humoru a subjektivně dvojnásobná stopáž.

• 11.1.2020  14:44

Maximální ninjovský bizár, který baví svou nejapností a over the top přístupem k úplně všemu. Cannon at its best.

• 11.1.2020  00:29

Jako komedie to pořád slušně obstojí.

• 10.1.2020  22:10

Hodně zábavné béčko se strašnými herci, ale solidními bojovými scénami, svižným tempem a osvěžujícím nadhledem. Guilty pleasure jako (kickboxerova) noha.

• 30.12.2019  17:40
    Angličan (1999)

2003: Mám dojem, že je to další Soderberghův film, co si točil hlavně pro sebe, ne moc pro diváky. Je to úžasně stylové, je to možná rafinované, je to možná invenční, ale zároveň je to většinou bohužel trochu nuda. Terence Stamp si to rozhodně užívá, stejně jako Peter Fonda, jenže já moc ne. Těším se na další velkorozpočtovou pecku typu Erin Brokovich, Dannyho parťáci nebo úplně nejlépe Solaris či Traffic. 2019: Po 16 letech člověk už oceňuje tu osobitost, atmosféru a vůbec styl plus skvělého Stampa v hlavni roli. Mimochodem mi pořád připomínal Balea v letošním Le Mans...

• 29.12.2019  22:19

Recyklace všech Star Wars motivů do zblbnutí, bez nějaké vize nebo fantazie. Chybí i aspoň nějaká ta vyjímečná scéna, co by zaujala sama o sobě. Nuda.

• 15.12.2019  19:40
    Castle Rock - Série 2 (série) (2019)

70% Annie a její příběh jasně vede nad body snatchery a Somálci. Nevyrovnané, ale pořád naštěstí dost zábavné, byť finále docela vyšumí do prázdna. Škoda. Lizzy Caplan do toho dala všechno.

• 13.12.2019  17:08

Když už do toho narvali 150 mega, mohlo zbýt něco i na nějakýho aspoň trochu příčetnýho scénáristu, co umí představit postavy a zvládne rozumně dávkovat dialogové pasáže a akci. Padá tomu každou chvíli řetěz, pokusy o hlášky jsou extrémně hluché a celá sociálně politická rovina debilní a trapná. Nejen, že se to ani náhodou nedá srovnávat s M:I sérií, ale i jakýkoliv z posledních pár dílů Rychle a zběsile je oproti tomu intelektuální a do detailu vysoustružený masterpiece. Bay akci pořád dává jako málokdo (což je vidět v explozivním úvodu ve Florencii), jinak je to ale absolutní bordel a chaos. A nuda.

• 27.11.2019  22:58
    Irčan (2019)

Brutální stopáž není navzdory volnějšímu tempu problém, omlazování přes občasný nezvyk taky ne a je ohromná radost vidět ústřední hereckou trojku válet jako za mlada, o Martym nemluvě. Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami, rozhodne druhá projekce.

• 16.11.2019  09:31

59 procent, jako vážně? Executive Decision mixuje spousty klišé do vyváženého celku, který je esencí techno thrillerů 90. let, leteckých dramat i akčňáků o nečekaných hrdinech. Velmi solidní herecké obsazení, slušné tempo a závěrečná mega-gradace s několikanásobnou záchranou v poslední chvíli baví i po čtvrt století. A takový filmy se už po 11. září fakt netočily...

• 15.11.2019  15:59

Působivé atmosférické psychologické drama s tradičně výbornou Alicií Vikander a krásnou kamerou.

• 9.11.2019  22:49

Zatím jednoznačně nejlepší díl druhé série, zaměřený výhradně na Annieinu backstory. Kdyby se jejímu příběhu věnovala celá série a nemíchali do toho Somálce a upíry, mohlo to být celé sevřenější a nejspíš i lepší. I když uvidíme...

• 9.11.2019  20:25
    Eli (2019)