EdaS

Eda Spáčil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 21.8.2017  23:19
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Začalo to rozpačitě a skončilo jako fraška. Mezitím střídavě oblačno. Iron Fista zabít (prosím!), Sigourney neměla co hrát, celá The Hand mi tradičně lezla na nervy, akce bylo proklatě málo a nestála většinou za moc. Leccos zachraňovalo charisma Luka, Matta a Jessiky. A nějaký ten nečekaný zvrat. Ve výsledku tedy jednou dívatelný průměr, nic víc.

• 5.8.2017  10:10

Průměrné melodrama, zajímavé už asi jen pro fanoušky Ingrid Bergman.

• 5.8.2017  10:09

Děsně uspěchaný film, což je zjevně výsledek sestřihu na snesitelnější délku. Výprava fajn, zbytek průměr.

• 5.8.2017  10:07
    Eolomea (1972)

Překvapivě kvalitní - přemýšlivá i zábavná - sci-fi, jakou by člověk od východoněmecké produkce nečekal.

• 5.8.2017  10:05

Ujetá a krvavá romantická komedie. To řezání na konci být nemuselo. Jinak paráda.

• 5.8.2017  10:02

Nemůžu si pomoct, ale Loganův útěk musel být zastaralý už v okamžiku vzniku. Místy pitomé tak, že se člověk plácá do čela.

• 10.6.2017  14:27

Moc málo Hitchcocka, příliš mnoho melodramatu.

• 9.6.2017  12:09
    Život (2017)

Ve srovnání s nejnovějším Vetřelcem je tohle scifko sice béčkově přímočaré, ale aspoň pořádně napínavé.

• 17.4.2017  16:08

Bizarní, do sebe zahleděná neonoirová nuda. Čekal jsem mnohem víc.

• 31.3.2017  22:15

Trošku guilty, ale dost pleasure. 70%

• 29.3.2017  23:31
    Bez okolků (1967)

Zatímco dřív mi Boormanova snaha o umění přišla sympatická, teď bych už asi dal přednost přímočaré drsňárně ve stylu Paybacku.

• 26.3.2017  15:45

Udělat z nekompromisní a stylové jedničky tuctový devadesátkový thriller s dojímáním se na konci, to nebyl nejlepší nápad, Tome.

• 12.3.2017  13:33

Jako jsou tam pěkný místa a Cumberbitch je tradičně boží, neříkám, ale originové schéma je ubíjející. Ale do artrocku trochu hozený soundtrack bych si asi pustil. 70%

• 11.3.2017  18:26
    Hap & Leonard (TV seriál) (2016)

1. série 80% Četl jsem všechny knížky, takže je jasné, že pro Hapa s Leonardem mám slabost (a hodlám jim trochu nadržovat, když bude potřeba). Jim Mickle si s Lansdalem rozumí, jak potvrdil už v Cold in July, a nejinak je tomu tady. Casting se povedl výborně a i když by to celé mohlo být trochu svižnější a sevřenější, bavil jsem se velmi dobře. Už aby tu byla další série.

• 3.3.2017  22:20

Jako kdyby Troška nebo Renč natočili Hanebný pancharty. Tak špatný, až je to dobrý. Díky Otrlci za ty dary.

• 26.2.2017  12:39
    John Wick 2 (2017)

Víc než spokojenost. Dva dny od zhlédnutí mám chuť si pustit jedničku a zajít na dvojku znova do kina. Vytýkat můžu snad jen relativně dlouhou pauzu po brilantním úvodu do okamžiku, než se spustí římské inferno.

• 20.2.2017  20:15
    Past (1999)

70% Průměrný zlodějský film táhne nahoru báječný Connery se sladkou Zetou-Jones. Dokonce dokážou přehrát i prostý fakt, že on je o 40 let starší dědek.

• 11.2.2017  14:00
    Jamaica Inn (1939)

Jamaica Inn není typický Hitchcock, stejně jako není typický Hitchcock Rebecca. Na druhou stranu má tahle adaptace Daphne Du Maurier atmosféru, tempo, napětí a kvalitní herecké obsazení. Laughton často tak trochu přehrával, ale zrovna sem se to hodí. Restaurovaný obraz z Blu-raye od Arrow Academy nemá chybu.

• 4.2.2017  13:58

Seagal nemá moc charismatu ani ve svých nejlepších kouscích. A přehrávání Tommyho Lee Jonese je spíš trapné než cokoliv jiného. V testu času obstál snad jen zadeček a silikony Eriky Eleniak. 50%

• 22.1.2017  23:05
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

1. série 100%

• 1.1.2017  19:26
    Scrotal Recall (TV seriál) (2014)

Nejvtipnější televizní romcom za děsně dlouhou dobu. A díky tomu, že je britský, nemá tolik dílů, aby vás stihl omrzet. Obsah na čsfd je jinak dost dementní.

• 24.12.2016  23:41

Větší rozlišení, víc prudících obětí a víc strašení. Talentovanější režisér. Ale lepší film než originál to bohužel není.

• 17.12.2016  23:29

70% Film studený jako psí čumák. Technicky samozřejmě OK (až na tu ne zrovna přesvědčivou exhumaci Petera Cushinga), ale silné emoce tomu chybějí jako sůl. Tohle by se Abramsovi nestalo.

• 15.10.2016  16:56

Na můj vkus příliš hysterie místo napětí. Docela utrpení to dokoukat.

• 25.8.2016  22:14

Is that classical music I'm hearing?

• 10.8.2016  20:47
    Mělčiny (2016)

Koncept prsatá blondýna versus žralok prostě nemohl zklamat.

• 30.7.2016  23:43
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Nemyslím si, že je to geniální seriál, ale suverénní nostalgický nadprůměr určitě jo.

• 10.6.2016  22:35
    Realita (2014)

Lynch light. 70%

• 21.5.2016  23:09

Velmi stylový retro horor, vyvolávající vzpomínku na další zde velmi podhodnocenou žánrovou záležitost Dům ďábla. Má to atmosféru, slušné herce a umí překvapit a zaskočit - prostě parádní strašidelná jednohubka.

• 28.3.2016  13:51

První adaptace Hammettova románu je zajímavá hlavně z důvodu srovnávání se svým slavnějším mladším bratříčkem: ukazuje, jak se dá ze stejné předlohy získat při zachování stejné zápletky i dialogů o hodně lepší film - "stačí" napsat lepší scénář (který bude důvěřovat silné stránce předlohy, totiž dlouhým dialogům), dát jej lepším hercům (kteří vám vytvoří jednu nezapomenutelnou postavu vedle druhé) a být kreativní při natáčení (použijte rafinované pohyby kamery i zajímavé kompozice postav). Tohle všechno prvnímu Matlézskému sokolovi chybí, ale už jen pro to porovnání s Hustonovým masterpiecem stojí za vidění.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83