Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (2 648)

Pozdě na slzy (1949)

Lizabeth nebyla žádná velká krasavice, ale do té mrchy se položila přesvědčivě. A množství dějových zvratů by vystačilo na dvě solidní noirová béčka. Spokojenost.

Žhavé místo (1990)

Což o to, Madsenka i Connelly jsou hot až až, atmosféru to má taky, ale při tak líném tempu a předvídatelné zápletce jsou dvě hodiny cufíl.

Oči Laury Marsové (1978)

50%. Problémy scénáře (a obsazení, když jsme u toho) snad mohla zachránit stylová režie, ale to by na židličce musel sedět sám De Palma. Jeho pecky ze stejné doby jsou neporovnatelně lepší.

Hluboký spánek (1978)

Průšvih. Přesazení časové i místní plus starej Marlowe, to už je fakt moc. Winner je jako adaptátor doslovnější, protože ho neomezuje cenzura, ale zoufale mu chybí cit pro styl a hlavní ženské role jsou tragicky obsazené, zejména Candy Clark je příšerná. Chtěl jsem to vidět pro porovnání s Hawksovou klasikou, ale víckrát už fakt ne.

plakát

Sbohem buď, lásko má (1975)

Mitchum už je na Marlowa trochu starej a režie není kdovíjak nápaditá, ale díky silné předloze to pořád slušně funguje. 70%

Dlouhé loučení (1973)

Letos jsem si znovu přečetl všechny Chandlerovy romány a ačkoliv mám pro Altmanův filmový anarchismus slabost, stejně mě mrzí, že se zrovna The Long Goodbye (u nás známé jako Loučení s Lennoxem) nedočkalo náležité "staromódně stylové" adaptace. Je to totiž nejlepší "marloweovka".

Hacks (2021) (TV seriál)

Jean Smart je boží všude, jde jsem ji v posledních letech viděl (druhé Fargo, Watchmen, Mare z Easttownu), a je skvělé, že dostala svůj vlastní seriál. Parádní dramedy o nucené spolupráci postarší lasvegaské hvězdy stand-upu a mladé rozjivené scénáristky je výborně napsaná a funguje v obrou rovinách díky hmatatelné chemii obou hereček. Odklepnutí druhé sezóny mě upřímně těší.

Audrey (2020)

Audrey by si zasloužila zábavnější a méně usedlou biografii s větším zaměřením na její filmy.

plakát

Remember the Night (1940)

Spíš melodrama než komedie, ale s dvojkou Stanwyck - MacMurray (čtyři roky před Pojistkou smrti) a podle scénáře Prestona Sturgese to šlape jako hodinky.