Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (2 636)

Nevěrně tvá (1948)

Asi nejvtipnější komedie Prestona Sturgese. Takhle nahlas už jsem se dlouho u filmu nezasmál.

Kozoroh 1 (1977)

Jako děcko/mládežník jsem Kozoroh 1 žral i s navijákem, ale v dnešní době konspiračních teorií plné působí přece jenom trochu nevhodně. Hyams byl vždycky spíš průměrný režisér a samotné téma konspirace není kdovíjak využito, po většinu doby jde o klasický příběh muže na útěku. A logika dostává až moc často okatě na frak. 3+

Kyslík (2021)

Není to špatně vymyšlené, ale taky to není kdovíjak strhující nebo napínavé.

Mortal Kombat (2021)

Čekal bych aspoň trochu nápaditější fighty když už nic. Nuda.

Po zavírací době (1985)

Překvapivě asi můj nejoblíbenější Scorsese. Skvělá atmosféra noční můry, která ne a ne skončit.

plakát

Criminal: Velká Británie - Sandeep (2020) (epizoda)

Představitel Rajeshe z Big Bangu jako vrah? Nevěřil bych, ale zahrál to tak přesvedčivě, že jsem si vážně nebyl jistý, jestli je to on. Celkově skvělé, jako celá druhá série. Chci víc!

Never Let Go (1960)

Parádně gradující noir s úžasným psychopatem Petera Sellerse a pompézním hudebním doprovodem Johna Barryho. Přirovnání k Volnému pádu není vůbec od věci.

Seznam smrti (2011)

Asi nejzajímavější Wheatleyho film, ale to ještě neznamená, že jde o nějakou výhru. Bez ohledu na zbožštění částí místních cinefilů.

plakát

Allen vs. Farrow (2021) (TV seriál)

Jedině třetí díl byl ve své aspoň částečné věcnosti přínosný. Manipulující tendence převládají - opakující se dlouhé záběry na fotku smutně se tvářící Dylan, smutná hudba, argumenty typu “byl vždycky na mladé holky, takže na něm něco divného být musí”, resp. jak statečné byly hvězdy, co prohlásily, že už s Allenem nechtějí pracovat, zařazování na stejný seznam, kde je Polanski, Weinstein nebo Cosby, tedy usvědčení a odsouzení násilníci... Těžko říct, co se tehdy doopravdy stalo, ale tenhle přístup k dokumentům je za mě hodně za hranou. Dylan je určitě oběť, ale koho přesně, to jsme se nedopátrali. Byť se dokumentaristi tváří, že ano.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Nenudil jsem se a ani mi to nepřišlo trapné. A to je vlastně solidní úspěch. 70% P.S. Je fascinující si brzo po projekci pustit i kinoverzi a porovnávat - už jen po stránce vizuální je jasné, že ten zdánlivě hipster formát 4:3 Snyderovy verze dává smysl, protože kompozice pro něj prostě byly dělány. Stejně tak absence humoru oproti Whedonovým dementním fórkům je k prospěchu věci. A hlavně to zběsilé tempo kinoverze zabilo spoustu solidní akce a postav, resp. vztahů mezi nimi. Neříkám, že je to masterpiece, ale někdy si rád tuhle "minisérii" určitě zopáknu.