Třinácté patro (1999)

Velice povedené sci-fi, kterému k dokonalosti chybí snad jen lepší závěr. Posledních 10-15 minut bylo moc předvídatelných. Moc pěkná kamera! P.S. Film vznikal zároveň s Matrixem, tak nevím, jak na něm může být vidět, že těží z jeho popularity. Rozpočet navíc tvořil směšných 16 mil. USD.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Ne tolik dobré jako jednička, ale pořád hodně povedených gagů. Dr. Zloduch ani Tlustej bastard mě ale moc nerozesmívají. Chci víc Austina! No a Heather Graham... groovy! :o)

Austin Powers: Špionátor (1997)

Já sice na bláznivé komedie moc nejsem, ale Myers mě opravdu dostal. Austin Powers je skutečně vtipný, roztomilý a místy i dojemný. Jako celek je to sice trošku nevyrovnané, ale smál jsem tolik, jako u tří běžných komedií dohromady. A to se počítá. Yeah, baby, yeah! :o)

Podezření (1941)

Výborný film, pozvolna se měnící z lehké komedie do thrilleru s velmi dusnou atmosférou. Zajímavě využitý Cary Grant, skvělá Joan Fontaineová!

Z pekla (2001)

Atmoška byla prima, herci byli prima, ovšem příběh už tak moc prima nebyl (na můj vkus moc předvídatelný). Docela (překvapivě) nudná záležitost. Nejvíce mě ale naštvalo, že jsem se vůbec nebál, což je u příběhu o slavném masovém vrahovi asi chyba. Ale kukadla má Heather Graham pěkný, to zase jo. :o)

Pavoučí teror (2002)

Báječná pocta monstr-filmům mě vrátila do dětských let. Kombinace horor-komedie se velmi osvědčila a doufám, že se pár takových filmů ještě natočí. Kéž by takhle Emmerich pojal svou Godzillu. Jinak filmu nechybí nic podstatného - má nebezpečná monstra, statečné hrdiny, pohledné ženy, komického magora a šťastný konec. Ideální odpočinek.

Znamení (2002)

Jsou filmy, po jejichž shlédnutí nemám slov. Patří k nim i poslední 3 kousky od Shyamalana. Nevím, jestli je tohle jeho nejlepší, ale rozhodně je to ten nejstrašidelnější a nejvíce ovlivněný Hitchcockem, konkrétně Ptáky (na což jsem přišel sám :o)). Jedinou pihou na kráse snímku je trošičku polopatičtější vyústění, ale to mi ohromný dojem nemohlo zkazit.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Docela slušná zábava, ale ke konci už filmu docházel dech. A zásadní chyba byla byť jen na okamžik pustit Alfa z plátna, protože všechno ostatní je v tomto snímku křoví.

Krvavý stín (1997) odpad!

Béčko tak neskutečně dementní, že stojí za vidění. Nuda to rozhodně není. Zdrojem "inspirace" byly tentokrát filmy Johna Woo (rádobyakční scény), Tarantino (rádobyhlášky a filozofování), filmy noir (femme fatale) a kdoví co ještě. Všechny zůčastněné bych poslal vyšetřit na psychiatrii. Sebe ale asi taky, protože jsem od této neskutečnosti nedokázal odtrhnout oči. :o)

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Jeden z nejoriginálnějších filmů všech dob, kromě toho též výborně natočený a zahraný. Nápadů je tady na několik filmů. A je to skvělá zábava. Naprosto brilantní dílko, které rozhodně musíte vidět! I dabing pro video se velmi vyvedl (I. Trojan, P. Beneš).