Zeek

Marek Báňa

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 12.7.2018  01:00
    Města zločinu (TV seriál) (2017)

Super seriál. Mám tyhle věci rád. Všechny ty města jsem navštívil a zil v takové černošské čtvrti(new orleans) a bál se o svuj život Dokument je reálný. Nepřeji nikomu

• 25.12.2011  21:49
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Spíše dobrá parodie na český stát než pohádka, ale proč ne. Občas jsem se i pobavil, v dnešní době je i trocha satiry v pohádce potřeba :). Moje hodnocení 55%

• 29.5.2011  13:21

Vtipné mi to nepřišlo a nechápu proč v tom musel zrovna hrát Sandler. Mohli tam dát někoho sympatičtějšího než jeho a zrovna tohoto psa. Spíš mi to přišlo jako reklama na nevim co a psí výkaly radši nekomentuju. Moje hodnocení: 20%

• 4.2.2011  01:08

První půlka byla nuda, tvářilo se to vážně, psychologicky a nic se nedělo. Jen se to jaksi nudně točilo okolo baletu. Byla chuť to i vypnout, ale jsem rád, že jsem to neudělal a vydržel až do konce. Budu to muset časem shlédnout ještě jednou, abych zjistil, jestli mě to ze začátku znepříjemňoval ten balet nebo to opravdu bylo o ničem. V druhé půli se to pomalu začalo rozjíždět a později dávat smysl i to, co ze začátku nedávalo. Film se podle mě začal tvářit méně psychologicky a stal se více thrillerem. Čím více se blížil konec, tím víc gradovala atmosféra a bylo přidáváno na dramatičnosti. Na konci se žádné velké překvapení nekonalo. Ale o to příjemněji byl závěr Aronofskym natočen a divákovi podán. Vyzdvihnout musím herecké výkony, Natalie Portman a Mila Kunis. Na obě se velmi dobře dívá, ale především první jmenovaná by si letošního Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli zasloužila. Nechme se tedy překvapit. Film o baletu, aneb když se stanete obětí svých vlastních snů. Moje hodnocení: 80%

• 4.11.2010  00:36

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40%

• 19.10.2010  11:52

To byla strašná kravina, pousmál jsem se tak jednou, jinak nic. O kultu se nedá hovořit, bylo to celé trapné, místy nechutné. Ale film je to přeci jen dost profláklej, takže bych ho alespoň jednou vidět měl a jsem rád, že už to mám za sebou. A za co ta 1*? Pouze za to, že ta hudba je mi blízká.

• 9.10.2010  21:51
    Legendární dvojice (TV pořad) (2008)

Tyto TV pořady mám v oblibě a rád je sleduji, ale dnes to nebylo ono. Určitě by se daly v archivu najít lepší a vtipnější scény. Trochu mě to dnes zklamalo, ale příště se podívám zase, snad bude lepší výběr. Vždy si člověk rád zavzpomíná.

• 20.6.2010  17:08

Podle mě je škoda, že nevznikl delší a monstróznější projekt, který by spojoval dohromady tento dokument a 80 metr pod vrcholem. Několik informací a záběrů se v těchto dvou dokumentech opakuje. Sice jich bylo jen nepatrné množství, ale na to jak je tento dokument krátký, tak to můj požitek trochu snížilo. Jsou z jedné oblasti, i když na druhou stranu musím uznat, že jsou o něčem jiným a nehodilo by se to, ale jen mě to napadlo. Jen škoda délky dokumentu, jelikož záběry a vyprávění jsou na vysoké úrovni, tak jak jsme u Pavola Barabáše zvyklí. Moje hodnocení: 70%

• 3.6.2010  22:45
    Still Life (2005)

Výborný nápad, vlastně hodně jednoduchý, ale skvěle zpracovaný, závěr super. Čekal jsem a stále přemýšlel, co z toho na konci vyleze a jak to dopadne. Ale konec mě překvapil a takové rozuzlení mě nenapadlo. Jen to klidně mohlo být o něco delší. Tohle se povedlo, gratuluju. Moje hodnocení: 85%

• 2.6.2010  16:44
    Geriho hra (1997)

Moc pěkný krátkometrážní animovaný film o staříkovi, který přijde do parku s vlastními šachy, které s maximální pečlivostí rozestaví a začne hrát. Opravdu velmi příjemná podívaná. Moje hodnocení: 80%

• 26.4.2010  14:01

Lehce snížené hodnocení nejspíše kvůli příšernému dabingu na ČT2, opravdu hrůza. I tak to bylo takové předvídavé, což by nevadlo. Ale jednotvárné a moc jednoduché. Jen Jean Gabin, atmosféra a prostředí bylo fajn. Moje hodnocení: 45%

• 15.4.2010  23:31

Den začíná, moje první setkání s Jeanem Gabinem. Po shlédnutí několika dalších filmů a tohoto podruhé musím upravit hodnocení a jednu hvězdičku přidat. Trochu jsem ho tenkrát podhodnotil a nedocenil. Tenhle film s Gabinem v hlavní roli se mi líbí snad nejvíc a jeho herecký výkon je zde podle mě excelentní, ač je příběh možná až příliš jednoduchý, což je škoda. Moje hodnocení: 75%

• 23.3.2010  22:04
    Londýn: Město umění (TV film) (2008)

Bohužel mi umění moc neříká, což se možná odráží v hodnocení, ale Londýn je nej (ve více směrech) město v Evropě nejen pro umělce a lidi vystupující v tomto dokumentu, ale i pro mě. Když si vzpomenu, kterým dokumentům jsem dal o jednu hvězdičku navíc (tedy 4*), tak tady prostě nemůžu, i když bych rád. Ale i tak to bylo zajímavé. Moje hodnocení: 65%

• 17.3.2010  12:23
    Neznámí (2003)

Je to zajímavé, napínavé a má to pointu. I lidé, kteří by si to sami nikdy nemysleli a ani snad nepřipustili, jsou schopni spolupracovat, i když jen na chvíli. Dialogy nejsou potřeba, dobrý krátký film. Moje hodnocení: 75%

• 2.3.2010  00:17

Nevím s čím u tohodle filmu maj lidi problém. I když jsem od Coenových zvyklej na něco jinýho, tak jejich práci a podíl v tomhle filmu cítím a ne zrovna málo. Na druhou stranu, oni překvapí prakticky vždy, nevím jestli se dá zvyknout na nějaký standard, protože co film, to originál. Clooney dobrý. Hudba výborná, tu musím vyzdvihnout, ta mi opravdu do filmu seděla a pasovala. U příběhu jsem se nenudil, ale odvařenej jsem z něj taky nebyl. Co se humoru týče, bylo to spíše příjemně úsměvné a klidné, což je dle mě výhoda, než aby to bylo s humorem a vtipem přehnané. Nápad s kkk se mi hodně líbil a konec byl taky v pohodě. Tenhle film mě neokouzlil, což jsem od něj možná čekal. Ale to je vlastně asi jeho jediná nevýhoda, prakticky mi na něm nic nevadilo. Na 4* to není, ale na 3,5* ano. Moje hodnocení: 70%.

• 26.9.2009  22:51
    O život (2007)

Až se proberu ze šoku z tohoto filmu, tak napíšu něco smysluplnějšího. Ale byla to pěkná kravina, na které mi vadilo tolik věcí, že je to na dýl a nejspíš bych teď na něco zapomněl, takže radši až příště. Nejlépe až to uvidím podruhé, přičemž je dost možné, že tohle se nestane. Doufám. Moje hodnocení: 20%

• 31.8.2009  11:16

U nás nepříliš známý seriál, ale už jsem se s ním párkrát v tv setkal a moc se mi líbil, tak jsem si řekl, že musím vidět film, když už nezvládnu shlédnout alespoň jednou celou sérii. A dorazilo to, co jsem očekával. Bylo to crazy, chvilkami možná až moc, ale to mi nevadilo, jelikož jsem věděl co od toho čekat. Spousta gegů a co chvíli je zde něco vtipného na zasmání. Délka filmu je ideální. Trochu mi to přípomínalo příběhem Nema, ale přece jen to bylo trochu o něčem jiným a hlavně, tohle byla oproti Nemovi komedie s velkým K. Akorát moc nemusím průřez animovaného světa s reálným, ale Hasselhoff byl prostě krutej, tak mi to tak ani nevadilo. Moje hodnocení: 75%

• 31.8.2009  11:00
    Tohle u nás neděláme (TV film) (2005)

Klasická rodinná komedie o tom, jak velké množství dětí, které se nesnášely, nakonec dají dohromady své rodiče, kterým to poslední dobou moc neklape. Vše dopadne nakonec samozřejmě dobře. Tahle rodinná komedie je příjemná, nevybočuje z průměru a stačí ji vídět jednou. Moje hodnocení: 50%

• 30.8.2009  16:06
    Mambo (2000)

Fotbal a tanec ? No dobře, ale jinak klasická romantická komedie, ale podprůměrná. Nic zajimavého mě zde nezaujalo, ani mně nepřišlo, že by něco vynikalo. Moje hodnocení: 50%

• 29.8.2009  11:00
    Stmívání (2008)

70%

• 3.8.2009  13:21

Oh to be a goona ....

• 15.6.2009  10:59
    Zeitgeist: The Movie (2007)

True or fiction? O tomhle ať si udělá obrázek každej sám. Ale tohle někdo dokoukal celý? Ja teda skoro jo, ale říkám skoro, takže bych se nedivil kdyby to někdo po 5-ti minutách vypnul, ale zajímalo mě, co se bude dít dál. Nebudu popisovat jednotlivé části filmu a krátce to shrnu. Jsou to všechno jen domněnky bez důkazů, který mě občas přišli až vtipný, takže pro mě je to fikce. Co člověk to názor a obrázek o tomhle ať si tedy udělá každej sám, ale ja mám svoji hlavu a svůj názor na tyhle věci. Jedná se o vymývání mozků a pokud těmhle věcem někdo věří a nebo jim propadl, tak jste splnili autorův cíl, jelikož o tohle autorům šlo. U mě se jim to nepodařilo. Moje hodnocení: Odpad!!

• 8.2.2009  23:59

Je zde vyprávěn příběh, ve kterém je vyprávěn příběh. Dobrý příběh, alespoň tak láká vypravěč. Vše probíhá v klidu a pomalu, takže pochopí každý, což je to hlavní co mě vadilo. Strašně se to táhlo a u uspávajícího hlasu vypravěče se muselo dobře usínat. Alespoň, že těch posledních 30 minut za něco stálo a něco se dělo. Nebo se spíše ten nudný příběh chýlil ke konci a nějak dopadl. Jinak je to jedna velká nuda. Hraný dokument, jak je označován tento film, je sice zajímavá věc, ale tady se to buď nepovedlo nebo nevím. O dokument se podle mě v žádném případě nejedná. Takže pokud se chcete něco nejen o těchto kmenech dozvědět, tak si pusťte klasický dokument(například doporučuji cokoliv od Pavola Barabáše) a ne tento zbytečně roztahaný a utrápený hraný příběh, který není ani komedie, ani drama, ani dobrodružství, jak je v popisu. Moje hodnocení: 35%

• 8.2.2009  00:55

Pro mě velké a hlavně nečekané překvapení, o to více jsem byl potěšen. Velmi povedené fantasy, které se opravdu podařilo. Gratuluji a tleskám. Moje hodnocení: 80%

• 8.2.2009  00:39
    Cass (2008)

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70%

• 8.2.2009  00:21

Tak na druhý díl jsem si řekl, že se podívám, abych doznal změn oproti prvnímu dílu, ať už k lepšímu či horšímu. Ani to nebylo to stejné v bledě modrém, ale dá se říct, že to bylo naprosto totožné s prvním dílem. Opět čtyři přiběhy a téměř o tom stejném, v některých případech o tom stejném. Ale zase to končilo jako každý americký film sladce, takže svůj účel to splnilo. No a samozřejmě hlavní roli opět hráli obyčejné kalhoty, které stále putovaly, nečekaně. Takže když to shrnu, tak horší jak první díl to nebylo, takže zase průměr 3*, snad nebude další díl. Dva bohatě stačí a potřetí na to stejný už bych se asi nedíval. Moje hodnocení: 55%

• 8.2.2009  00:08

No to byla ale blbost nebo to vlastně bylo sladké a hezké? Záleží co od toho očekáváte a jak se nad tím člověk zamyslí. Já to beru z té méně světlé stránky. Co jsem čekal, to se dostavilo. Je až neuvěřitelné, že středem pozornosti můžou být obyčejné kalhoty, nemluvě o tom, že se dá natočit i druhý díl. Vlastně se tedy jedná o čtyři krátké příběhy, které se "protínají" díky zmíněným kalhotám. Dejme tomu, že to není můj šálek kávy. Což pravda je, ale nakonec to sladké bylo a spousta lidí tyto filmy přímo vyhledávají. Nesmím zapomenout, že kladem byla krásná Alexis Bledel, takže hodnotím průměrně, 3*. Moje hodnocení: 55%

• 5.1.2009  20:46
    Nejlepší je pěnivá (studentský film) (2005)

Profesionálně to zrovna moc nepůsobí, spíš naopak, ale svoje kouzlo to má. A Polášek působí komicky už od pohledu, to myslím v dobrým. Mělo to dobrou atmosféru a kameru, mě se to líbilo.

• 20.12.2008  22:35

Po shlédnutí celého seriálu, který se mě samozřejmě moc líbil a bavil mě (jinak bych se na něj na celej nekoukal), jsem si řekl, že shlédnu i dokument Ohlédnutí s Přáteli. No je to opravdu dokument a opravdu ohlédnutí, takže nebudu nic vymýšlet a ohodnotím stejně jako celý seriál, takže 4*.

• 7.12.2008  11:07
    Santa kdo? (TV film) (2000)

Další nudnej vánoční film. Zkoukl jsem to v naději, že by se mohlo jednat o výjimku, ale žádné překvapení se nekonalo. Není co bych tu hodnotil nebo obkecával, takže abych to zkrátil, podprůměrné a nudné. Moje hodnocení: 40%

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13