Jan Žižka (1955)

Druhý díl výtečné trilogie režírované Otakarem Vávrou a především díky němu a skvělým hereckým výkonům označuji celou tuto trilogii za velmi podařenou. Moje hodnocení: 70%

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Pro mě nejlepší Kimův film, ne-li snad vůbec nejlepší film, který jsem kdy viděl. Poprvé dávám 100%. Nepopsatelný zážitek, to musí každý vidět. Kdo neviděl, neuvěří. Moje hodnocení: 100%

Jen vážně (2002) (TV film)

Ze začátku to vypadalo na německou romantickou klasiku, neboli kravinu. Ale po chvilce sledování jsem i zapochyboval, zda je film opravdu z německé produkce, jelikož se z toho nakonec vyklubala klasická romantická komedie spíše amerického rázu. Nebylo to kdo ví co, ale dívat se na to dalo. Ne, že bych žral tyhle německý nebo americký romantický filmy, ale chválím a zároveň jsem i překvapen, že v Německu se točí i jiné romanitky než od Pilcherové. Moje hodnocení: 55%

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Je to film o dráze, o normálích lidech a jejich všedních problémech, ale je vcelku o ničem. Dialogy jsou nudné, akorát občasný suchý humor, který se ne vždy povedl, mi docela sedí. Námět dobrý a zajímavý. Protože jsem zrovna neměl co dělat, tak jsem to zkoukl, ale podruhý se na tenhle film nejspíš nepodívám. Bylo to lidské a neměl jsem s tímhle filmem problémy, možná jsem čekal trochu víc. Moje hodnocení: 60%

Je to i můj život (2009)

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40%

Jezerní královna (1998)

Příjemná pohádka se sympatickou Jitkou Schneiderovou a dobře hrající Ivanou Chýlkovou. Jedna z těch lepších moderních pohádek na kterou se dá v klidu dívat. Moje hodnocení: 65%

Johnny English (2003)

Dávám za 3*, klasickej průměr. Rowan Atkinson umí pobavit víc, já se prakticky nezasmál, ale špatné to nebylo.

Juanin zázrak (2002) (seriál)

Pár dílů jsem viděl, jelikož v době, kdy tuto telenovelu vysílala Nova, jsem často vstával. Není o co stát, ale není to zas tak hloupoučké jako obdobné telenovely. Vlastně je, ale ne tolik. Alespoň to má na svůj obor originální zápletku ;-). Jedna hvězdička za Roxanu Diaz a druhá za Norkys Batista. btw. Norkys Batista je dnes nejžádanější venezuelskou herečkou a stále nejatraktivnější modelkou státu Venezuela, což asi neví každý a na svůj věk vypadá slušně :-).

Jumanji (1995)

Výborný rodinný film se vždy skvělým Robinem Williamsem. Pěkná oddychovka se slušnou atmosférou, patřící mezi mé oblíbenější rodinné filmy. Moje hodnocení: 75%

Kačenka a strašidla (1992)

Kačenka a strašidla je fantasy pohádka, která patřila mezi mé v dětství oblíbené pohádky. Ale narozdíl od jiných pohádek z dětství, na které se velmi rád podívám i dnes, tak na Kačenku a strašidla už bych se dnes nepodíval, nevím čím to. Moje hodnocení: 60%