Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nevím s čím u tohodle filmu maj lidi problém. I když jsem od Coenových zvyklej na něco jinýho, tak jejich práci a podíl v tomhle filmu cítím a ne zrovna málo. Na druhou stranu, oni překvapí prakticky vždy, nevím jestli se dá zvyknout na nějaký standard, protože co film, to originál. Clooney dobrý. Hudba výborná, tu musím vyzdvihnout, ta mi opravdu do filmu seděla a pasovala. U příběhu jsem se nenudil, ale odvařenej jsem z něj taky nebyl. Co se humoru týče, bylo to spíše příjemně úsměvné a klidné, což je dle mě výhoda, než aby to bylo s humorem a vtipem přehnané. Nápad s kkk se mi hodně líbil a konec byl taky v pohodě. Tenhle film mě neokouzlil, což jsem od něj možná čekal. Ale to je vlastně asi jeho jediná nevýhoda, prakticky mi na něm nic nevadilo. Na 4* to není, ale na 3,5* ano. Moje hodnocení: 70%.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Už asi bylo řečeno vše. Toto je prostě klasika. Moje hodnocení: 80%.

Casper (1995)

Milá a příjemná komedie s hororovým nádechem nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. Moje hodnocení: 60%

Cass (2008)

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70%

Catwoman (2004) odpad!

O čem že to bylo? O ho…, ne promiňte, bylo to o ničem, abych neurazil příznivce, jestli se nějací najdou. Na tyto typy filmů (nefilmů) jsem přímo alergickej. Moje hodnocení: Odpad !!!

Cesta na Měsíc (1902)

To se nedá popsat, to musí každý vidět. Zamyslete se, je rok 1902 a vy vidíte film(spíš snímek) o cestě na Měsíc a navíc v tomhle provedení. Kamerové triky v té době? Žádný problém. Dokonce první film, který má nějaký děj a ne ledajaký. Opravdový zážitek vidět tenhle film v roce 2006. Moje hodnocení: 100% !!!!

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Ať je to budovatelská jak chce, tak Werich nemá chybu a tato pohádka je i po tolika letech tak zábavná a oblíbená, až je to skoro nemožné. Moje hodnocení: 80%

Coach Carter (2005)

Po The Longest yard je tu další film z produkce Mtv. Americký fotbal ve věznici s Adamem Sandlerem (50x a stále poprvé, Klik – život na dálkové ovládání, Velký táta) vystřídá basketbal na střední škole se Samuelem L. Jacksonem (Vyvolený, Pulp fiction, Vyjednavač) v roli trenéra Kena Cartera. Já mám k basketbalu daleko. A šanci doskočit na obroučku basketbalového koše mám asi tak stejně velikou jako Hobit z Pána prstenů. Ale pochopil jsem, že tento příběh není jen o basketbalu. Jeho hlavními hrdiny jsou sice studenti střední školy hrající basketbal. A jak už to bývá, mají špatný prospěch ve škole, jejich celým životem je basketbal a jejich budoucnost je vcelku jasná, gangy, drogy, vězení atd. Příběh začíná v době, kdy se hráčům vůbec nedaří, a tak basketbalisty z Richmondské střední převezme nový trenér Ken Carter. Začne se tvrdě trénovat, po tvrdém trénovaní začnou přicházet první vyhrané zápasy, pak přichází účast na prestižním státním turnaji. Podaří se těmto hráčům z Richmondu tenhle důležitý státní turnaj vyhrát rozhodujícím košem v poslední minutě, tak jako v ostatních amerických filmech? Nebudu vás napínat, nepodaří. O tomto film není a kdo ho tak pochopil, tak tenhle film pochopil špatně. Cíleně jsem nezmínil, že Carter byl přísným trenérem a po jeho příchodu museli všichni podepsat smlouvu, ve které se každý zavázal ke spoustě podmínek a pravidel. Carter byl velmi kritizovaný za svůj tvrdý přístup k hráčům, jehož hlavním cílem bylo zlepšení průměrného prospěchu ve škole. V případě jeho zhoršení přicházely ze strany Cartera přísné tresty, se kterými nesouhlasily především rodiče, a které hráči z respektu k trenérovi a z lásky k basketbalu poctivě plnily. Hráči tak tvrdě dřeli nejen na hřišti, ale i mimo něj. I když státní turnaj nevyhráli, velká část se dostala na vysokou a většina z nich získala stipendium a dobré zaměstnání. Carter chtěl ukázat mladým lidem budoucnost, která se neskládá jen z basketbalu, drog nebo vězení. Alespoň u několika mladých lidí se mu to podařilo. Film je podle skutečné události, což je velkým plusem. Moje hodnocení: 85%

Co nikdy nepochopím... (1968) (pořad)

Spíše takové hlasité přemýšlení či recitování o životě, lidském štěstí a věcí okolo než čistě muzikál. Označení jako hudební film je nejspíš správné, i když hudba podle mě nebyla na tom filmu to hlavní. Mimochodem se jedná o 30 minut trvající hudební film s pouze jednou herečkou i zpěvačkou v jednom, a to Hanou Hegerovou. Neříkám, že jsem byl uchvácen, ale je to velice zajímvý snímek. Moje hodnocení: 70%

Crash (2004)

Zasloužený Oscary, jednoznačně nejlepší film roku 2004. Moje hodnocení mluví za vše, k tomu není co dodat, tenhle film je dokonalost sama. Moje hodnocení: 90%