Švédská zápalka (1982) (TV film)

Anton Pavlovič Čechov a jeho Švédská zápalka. Tak to je výborná komedie, i když především díky předloze od Čechova a díky výborným hercům. Ale je to vtipné od začátku do konce, hlavně když jsou všichni vyšetřovatelé, a nejen ti, furt v lihu. Já jsem se 65 minut výborně bavil. Moje hodnocení: 80%

Psycho (1960)

Pravý psycho je jen jedno a to Hitchcockovo, ostatní remaky mu nesahají ani po kotníky. Moje hodnocení: 85%

Pětka s hvězdičkou (1985)

Jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů. Moje hodnocení: 80%

Simpsonovi ve filmu (2007)

Měl jsem strach, jestli film Simpsonovým neublíží, ale naštěstí neublížil. Film je z mého pohledu velmi promyšlený, především proto, že se v něm objeví snad vše, na co si ze seriálu vzpomenete. Začátek s Itchym a Scratchym, pak spider-prase a nakonec mě nejvíc dostal Šáh-mi-na-zadek. A spoustu dalšího… Moje hodnocení: 80%

Survive Style 5+ (2004)

Survive style 5+ je film vyprávějící několik na sobě nezávislých minipříběhů, které se občas protnou. Hledat v tomhle filmu pointu nebo jeho smysl by bylo asi zbytečné, protože byste se nejspíš nedohledali. Ale film má spád, je zábavný a neobyčejný. Je prostě japonský, to se zapřít nedá a tohle mi vyhovuje. Herecky vyniká určitě Vinnie Jones, jakožto jediný neasiat ve filmu, ale potlesk za svůj herecký výkon si určitě zaslouží i muž hrající slepici (jméno nevím). Tento japonský film je dalším důkazem toho, že i dnes se dá natočit originální film. A to, že tenhle film byl celkem o ničem mi ani trochu nevadí, protože já jsem se u něj skvěle bavil, nejvíc mě asi bavil Tadanobu Asano. Jo, ještě něco... - I ta slepice, či pták, se nakonec naučí létat. Moje hodnocení: 80%

Miluj mě, prosím (2004)

Napůl romantika, napůl thriller, to je Wicker park. Jednoduchý příběh je na můj vkus vyprávěn složitě, ale filmu to neuškodí. Vše je zvládnuto dobře, a nechybí ani (pro americkou romantiku) typická love scéna na konci filmu, kde jinde než na letišti. Naštěstí na mě nepůsobí tak protivně jako v jiných filmech. Snad je to díky skvělým Coldplay. Takových romatnických filmů jako je tento je spoustu, ale přece jen je Wicker park lepší, ucelenějši, nacházím v něm něco víc, co se nedá popsat, proto 4*. Moje hodnocení: 80%

Trosečník (2000)

Toto, že je nuda? Nudně to možná vypadá, nesmíte tenhle film totiž vidět jak se říká z rychlíku. V klidu si k němu sedněte a vychutnávejte jeho atmosférou. Tom Hanks (Chuck Noland) zde podal další ze svých nezapomenutelných hereckých výkonů a největším nepřítelem mu byla opravdu samota. Film s výbornou atmosférou plný emocí a originálních nápadů na opuštěném ostrově, který rozhodně nenudí. Navíc klasický, pro Ameriku typický, sladký konec, který nemusel být až tak přehnaný. Ale nejlepší scénou je, když Chuck ztratí Wilsona, nejednomu ukápne slza, to mi věřte. Vše je navíc podtrženo skvělou hudbou. Moje hodnocení: 80%

Prvotní strach (1996)

Tenhle thriller s Richardem Gerem mě velmi přakvapil. V TV jsem na něj narazil náhodou, a tak jsem od něj nic moc nečekal. Ale zaujal mě už děj, natož pak skvělej závěr. Výborné herecké výkony všech hlavních hrdinů. Vše zvládnuto dá se říct na jedničku, snad nemám ani co vytknout a upozorňuji, že toto není průměrný thriller, kterých jsou v dnešní době stovky. Pro mě velké, nečekané, ale milé překvapení. Moje hodnocení: 75%

Akta X (1993) (seriál)

Kultovní seriál, který musí mít rád každej. Moje hodnocení: 80%

Doktor Živago (2002) (TV film)

Já a Doktor Živago? Na Živaga mám v životě prostě štěstí. Viděl jsem tuhle novodobou verzi s Keirou Knightley, která mě svým příběhem naprosto okouzlila. I díky tomuhle filmu jsem si přečetl knihu od Borise Pasternaka (hodně tlustá kniha). Příběh znám velmi podrobně a měl jsem na něj štěstí i u maturity, takže než jsem vše odvykládal, uplynulo spoustu minut, což mi velmi pomohlo. Tenhle film je pro mě prostě srdcová záležitost. Takovéhle romantické drama z ruských dějin mě fascinuje a tohle klidně můžu, zvlášť takhle dobře natočený. Kdykoliv se na něj rád podívám znova. Podotýkám, že jsem zatím neviděl Živaga od Davida Leana, takže nemůžu srovnávat. Budu se snažit co nejdříve napravit tenhle malý nedostatek, ale i tenhle novodobý Živago je skvěle natočen se skvělými hereckými výkony. Moje hodnocení: 85%