Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Spíše dobrá parodie na český stát než pohádka, ale proč ne. Občas jsem se i pobavil, v dnešní době je i trocha satiry v pohádce potřeba :). Moje hodnocení 55%

Černá labuť (2010)

První půlka byla nuda, tvářilo se to vážně, psychologicky a nic se nedělo. Jen se to jaksi nudně točilo okolo baletu. Byla chuť to i vypnout, ale jsem rád, že jsem to neudělal a vydržel až do konce. Budu to muset časem shlédnout ještě jednou, abych zjistil, jestli mě to ze začátku znepříjemňoval ten balet nebo to opravdu bylo o ničem. V druhé půli se to pomalu začalo rozjíždět a později dávat smysl i to, co ze začátku nedávalo. Film se podle mě začal tvářit méně psychologicky a stal se více thrillerem. Čím více se blížil konec, tím víc gradovala atmosféra a bylo přidáváno na dramatičnosti. Na konci se žádné velké překvapení nekonalo. Ale o to příjemněji byl závěr Aronofskym natočen a divákovi podán. Vyzdvihnout musím herecké výkony, Natalie Portman a Mila Kunis. Na obě se velmi dobře dívá, ale především první jmenovaná by si letošního Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli zasloužila. Nechme se tedy překvapit. Film o baletu, aneb když se stanete obětí svých vlastních snů. Moje hodnocení: 80%

Je to i můj život (2009)

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40%

Cass (2008)

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70%

Duch boje (2008)

Na Tonyho v sukni jsem se moc těšil a říkal si, že budu první, kdo tenhle film uvidí. Chocolate jsem nakonec sehnal velmi brzo, i když s nekvalitníma anglickýma titulkama, ale čekání se vyplatilo. Akční scény jsou opět výborné, i když možná z těch tří Pinkaewových filmů nejslabší. Spíš výborné akční okamžíky střídají občas slabší, ale velkým kladem je hlavní hrdina jakožto žena nebo spíše mladá autistická dívka Zen v podání Jeeja Yanin. Příběh je zase odsunut na druhou kolej, jak už to u těchto filmů bývá, ale nemůžu s tím úplně souhlasit. Příběh je dobrý, nebo alespoň mě zaujal, ale není to to hlavní, tím jsou akční scény a to každý z nás ví. Moje hodnocení: 70%

Legendární dvojice (2008) (pořad)

Tyto TV pořady mám v oblibě a rád je sleduji, ale dnes to nebylo ono. Určitě by se daly v archivu najít lepší a vtipnější scény. Trochu mě to dnes zklamalo, ale příště se podívám zase, snad bude lepší výběr. Vždy si člověk rád zavzpomíná.

Londýn: Město umění (2008) (TV film)

Bohužel mi umění moc neříká, což se možná odráží v hodnocení, ale Londýn je nej (ve více směrech) město v Evropě nejen pro umělce a lidi vystupující v tomto dokumentu, ale i pro mě. Když si vzpomenu, kterým dokumentům jsem dal o jednu hvězdičku navíc (tedy 4*), tak tady prostě nemůžu, i když bych rád. Ale i tak to bylo zajímavé. Moje hodnocení: 65%

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

WTF? Nechápu tenhle seriál a ještě víc ty, kteří jej sledují. Moje hodnocení: Odpad!!!

Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Tak na druhý díl jsem si řekl, že se podívám, abych doznal změn oproti prvnímu dílu, ať už k lepšímu či horšímu. Ani to nebylo to stejné v bledě modrém, ale dá se říct, že to bylo naprosto totožné s prvním dílem. Opět čtyři přiběhy a téměř o tom stejném, v některých případech o tom stejném. Ale zase to končilo jako každý americký film sladce, takže svůj účel to splnilo. No a samozřejmě hlavní roli opět hráli obyčejné kalhoty, které stále putovaly, nečekaně. Takže když to shrnu, tak horší jak první díl to nebylo, takže zase průměr 3*, snad nebude další díl. Dva bohatě stačí a potřetí na to stejný už bych se asi nedíval. Moje hodnocení: 55%