Zeek

Marek Báňa

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 25.12.2011  21:49
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Spíše dobrá parodie na český stát než pohádka, ale proč ne. Občas jsem se i pobavil, v dnešní době je i trocha satiry v pohádce potřeba :). Moje hodnocení 55%

• 4.2.2011  01:08

První půlka byla nuda, tvářilo se to vážně, psychologicky a nic se nedělo. Jen se to jaksi nudně točilo okolo baletu. Byla chuť to i vypnout, ale jsem rád, že jsem to neudělal a vydržel až do konce. Budu to muset časem shlédnout ještě jednou, abych zjistil, jestli mě to ze začátku znepříjemňoval ten balet nebo to opravdu bylo o ničem. V druhé půli se to pomalu začalo rozjíždět a později dávat smysl i to, co ze začátku nedávalo. Film se podle mě začal tvářit méně psychologicky a stal se více thrillerem. Čím více se blížil konec, tím víc gradovala atmosféra a bylo přidáváno na dramatičnosti. Na konci se žádné velké překvapení nekonalo. Ale o to příjemněji byl závěr Aronofskym natočen a divákovi podán. Vyzdvihnout musím herecké výkony, Natalie Portman a Mila Kunis. Na obě se velmi dobře dívá, ale především první jmenovaná by si letošního Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli zasloužila. Nechme se tedy překvapit. Film o baletu, aneb když se stanete obětí svých vlastních snů. Moje hodnocení: 80%

• 4.11.2010  00:36

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40%

• 8.2.2009  00:39
    Cass (2008)

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70%

• 3.5.2008  11:07
    Duch boje (2008)

Na Tonyho v sukni jsem se moc těšil a říkal si, že budu první, kdo tenhle film uvidí. Chocolate jsem nakonec sehnal velmi brzo, i když s nekvalitníma anglickýma titulkama, ale čekání se vyplatilo. Akční scény jsou opět výborné, i když možná z těch tří Pinkaewových filmů nejslabší. Spíš výborné akční okamžíky střídají občas slabší, ale velkým kladem je hlavní hrdina jakožto žena nebo spíše mladá autistická dívka Zen v podání Jeeja Yanin. Příběh je zase odsunut na druhou kolej, jak už to u těchto filmů bývá, ale nemůžu s tím úplně souhlasit. Příběh je dobrý, nebo alespoň mě zaujal, ale není to to hlavní, tím jsou akční scény a to každý z nás ví. Moje hodnocení: 70%

• 9.10.2010  21:51
    Legendární dvojice (TV pořad) (2008)

Tyto TV pořady mám v oblibě a rád je sleduji, ale dnes to nebylo ono. Určitě by se daly v archivu najít lepší a vtipnější scény. Trochu mě to dnes zklamalo, ale příště se podívám zase, snad bude lepší výběr. Vždy si člověk rád zavzpomíná.

• 23.3.2010  22:04
    Londýn: Město umění (TV film) (2008)

Bohužel mi umění moc neříká, což se možná odráží v hodnocení, ale Londýn je nej (ve více směrech) město v Evropě nejen pro umělce a lidi vystupující v tomto dokumentu, ale i pro mě. Když si vzpomenu, kterým dokumentům jsem dal o jednu hvězdičku navíc (tedy 4*), tak tady prostě nemůžu, i když bych rád. Ale i tak to bylo zajímavé. Moje hodnocení: 65%

• 16.3.2008  16:19
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

WTF? Nechápu tenhle seriál a ještě víc ty, kteří jej sledují. Moje hodnocení: Odpad!!!

• 16.7.2008  17:12

Tak tu 1* za ty pěkný herečky (k**vy) dám, aby se neřeklo.

• 8.2.2009  00:21

Tak na druhý díl jsem si řekl, že se podívám, abych doznal změn oproti prvnímu dílu, ať už k lepšímu či horšímu. Ani to nebylo to stejné v bledě modrém, ale dá se říct, že to bylo naprosto totožné s prvním dílem. Opět čtyři přiběhy a téměř o tom stejném, v některých případech o tom stejném. Ale zase to končilo jako každý americký film sladce, takže svůj účel to splnilo. No a samozřejmě hlavní roli opět hráli obyčejné kalhoty, které stále putovaly, nečekaně. Takže když to shrnu, tak horší jak první díl to nebylo, takže zase průměr 3*, snad nebude další díl. Dva bohatě stačí a potřetí na to stejný už bych se asi nedíval. Moje hodnocení: 55%

• 29.8.2009  11:00
    Stmívání (2008)

70%

• 3.8.2009  13:21

Oh to be a goona ....

• 8.2.2009  00:55

Pro mě velké a hlavně nečekané překvapení, o to více jsem byl potěšen. Velmi povedené fantasy, které se opravdu podařilo. Gratuluji a tleskám. Moje hodnocení: 80%

• 14.4.2008  21:54
    Láska In Memoriam (TV film) (2007)

Když to beru jako parodii, tak nemůžu hodnotit jako odpad. Bylo to vtipné, i když chvílemi občas neprofesionální. Tenhle film beru s nadhledem, jako povídku na jedno použití. I když jsem se místy nudil, Jan Hus byl výbornej. S herci jsem také problém neměl. V tomhle případě dávám 3*. Moje hodnocení: 60%

• 1.12.2007  20:43
    Muzikál ze střední 2 (TV film) (2007)

Druhé pokračování vcelku úspěšné teenagerovské komedie. Stejně naivní jako první díl, ale stále ještě koukatelné. Moje hodnocení: 30%.

• 26.9.2009  22:51
    O život (2007)

Až se proberu ze šoku z tohoto filmu, tak napíšu něco smysluplnějšího. Ale byla to pěkná kravina, na které mi vadilo tolik věcí, že je to na dýl a nejspíš bych teď na něco zapomněl, takže radši až příště. Nejlépe až to uvidím podruhé, přičemž je dost možné, že tohle se nestane. Doufám. Moje hodnocení: 20%

• 13.12.2007  23:28
    Pokoj 1408 (2007)

Nemůžu říct, že bych byl zklamán, ale nadšen jsem taky nebyl. Pokoj 1408 je velmi slušně natočen a měl by se zařadit mezi ty lepší horory. Hned na začátku jsem se do děje přímo zažral, ale v půlce jsem zjistil, že mě to nebaví tolik jako na začátku, že se to nějak zacyklilo a trochu začalo nudit, což je škoda. Myslím, že předloha od Kinga je velmi kvalitní a kdyby Hafstöm udržel laťku, kterou nasadil na začátku filmu, tak z toho mohlo být víc než jen nadprůměrný horor, který nevím jestli si pustím podruhe a jestli ano, tak to nebude v nejbližších letech. Po tom, co jsem od Hafstöma viděl Zlo(Ondskan), tak jsem asi čekal zbytečně moc. Moje hodnocení: 70%

• 3.6.2007  15:13
    Roming (2007)

Film to není špatný. Výborný herecký výkon především Mariana Labudy. Dobrý výkon Bolka Polívky, jehož role je mu šitá jako na míru, ale postupem času jsou jeho hlášky spíše nudné a stále se opakující. Většina hlášek je už v traileru, ale za podívání tenhle film stojí. Asi největším kladem tohoto filmu je scénář Marka Epsteina. Film neobsahuje žádné větší chyby, akorát mohl být zkrácen o vnořený epický příběh, který byl nudný a nepobavil, což je u komedie trochu chyba. Moje hodnocení: 65%

• 9.8.2007  23:53

Měl jsem strach, jestli film Simpsonovým neublíží, ale naštěstí neublížil. Film je z mého pohledu velmi promyšlený, především proto, že se v něm objeví snad vše, na co si ze seriálu vzpomenete. Začátek s Itchym a Scratchym, pak spider-prase a nakonec mě nejvíc dostal Šáh-mi-na-zadek. A spoustu dalšího… Moje hodnocení: 80%

• 7.2.2008  21:16

Na plný počet hvězdiček to není, ale čtyři hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Název filmu je naprosto výstižný svému děju. Film byl toužebný a velmi opatrný a jak už tu někdo zmínil, nejspíš určen pro asijský trh. Normalnímu divákovi to nejspíš nesedne, nebo film nedocení, možná ani nemůže, což je můj případ. Podle mě se Zkrocená hora Leemu podařila daleko víc, zaujme daleko větší spektrum obecenstva, tam jsem byl přímo unešen. Tady jsem tolik unešen nebyl, ale na konci jsem jsem byl spokojený, že jsem viděl kvalitní dílo. Moje hodnocení: 75%

• 13.12.2007  23:16
    Transformers (2007)

Megan Fox je nádherná, i když ta její role v Transformers je zbytečná. Ale chápu, že v dnešní době musí být v každým filmu nějaký to alespoň malý lovestory. A ani se nebudu ptát komu krásná Megan vadila. Me samozřejmě taky ne, spíš naopak. Jinak celý film je zvládnut podle mě naprosto bravůrně, především efekty a zvuk v kině dělájí svoje a zvyšují tak atmosféru. Jednoznačně nejlepší blockbuster, který jsem kdy viděl. Moje hodnocení: 85%

• 24.12.2007  20:26
    Tři životy (TV film) (2007)

Tak nevím, jestli to měla být pohádka pro děti nebo ne. Jestli ano, tak mě být 8 let, tak se strachy pos..., ale dnešní děti jsou na obojí nejspíš zvyklé. Na začátku mě tři zakleté princezny svým vzhledem připomínali spíše lehké dívky než princezny, málokterý chlap by jim asi odolal. Nemluvě o brzy následující hanbaté scéně(nahá Annička). První půlka téhle pohádky měla velice zvláštní dějový spád, který mě moc nesedl, ale druhá půlka pohádky včetně závěru už se blížila klasice a byla podle mě velmi povedená, i když chvílemi velmi drsná. Abych to shrnul, taková průměrná pohádka pro dospělé po 22 hodině, ale tomu se dneska asi říká "Moderní pohádka". Moje hodnocení: 55%

• 4.9.2007  21:53
    Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)

Vždy když to v tv vidím, tak nevím jestli se smát nebo brečet, ale vždy se směju. Je to sranda seriál :-)

• 15.6.2009  10:59
    Zeitgeist: The Movie (2007)

True or fiction? O tomhle ať si udělá obrázek každej sám. Ale tohle někdo dokoukal celý? Ja teda skoro jo, ale říkám skoro, takže bych se nedivil kdyby to někdo po 5-ti minutách vypnul, ale zajímalo mě, co se bude dít dál. Nebudu popisovat jednotlivé části filmu a krátce to shrnu. Jsou to všechno jen domněnky bez důkazů, který mě občas přišli až vtipný, takže pro mě je to fikce. Co člověk to názor a obrázek o tomhle ať si tedy udělá každej sám, ale ja mám svoji hlavu a svůj názor na tyhle věci. Jedná se o vymývání mozků a pokud těmhle věcem někdo věří a nebo jim propadl, tak jste splnili autorův cíl, jelikož o tohle autorům šlo. U mě se jim to nepodařilo. Moje hodnocení: Odpad!!

• 27.1.2008  23:34
    Šťovík, pečené brambory (divadelní záznam) (2007)

Tuhle divadelní hru jsem si nahrál z televize a když jsem viděl vysoké hodnocení, tak jsem se na ni těšil. Fotbal mám rád, ale byl jsem zklamán. Svižné tempo to mělo, ale moc jsem se nenasmál a pointa mi taky nepřišla kdo ví jaká. Mám rád, když si ve filmu nebo v divadelní hře vystačí minimum herců, ale tady mi děj i ta hra přišla jaksi prázdná. Už jsem viděl lepší hry nebo filmy s takovým malým počtem herců a divadelní hra vysílána v tv minulej týden se mě líbila daleko víc, proto musím možná proti vůli některých dát pouze 3*. Moje hodnocení: 70%

• 16.11.2007  17:26
    Alpha Dog (2006)

Ničím vyjímečný průměrný film o drogách. Jediný, co mi hodně vadilo, tak bylo herecké obsazení. Emile Hirsch v hlavní roli jako dealer? Mám ho zafixovaného úplně v jiných rolích, tak mi to dost nesedělo, i když nehrál zas tak špatně. A o hereckých schopnostech Timberlaka ani nemluvě. Nejde mu zpívání a hraní už vůbec ne. Jinak jak říkám, průměr, který nemá čím překvapit. Moje hodnocení: 45%

• 14.7.2007  16:41
    Deiji (2006)

Pokud jsem někdy nějakej film označil za nejlepší, tak jsem v tý době ještě neviděl Daisy. Daisy je strhujícím příběhem, který jen tak neuvidíte. Tady není co bych vytknul, opravdu nejlepší film za posledních spousty a spousty let. Moje hodnocení: 100%

• 8.2.2009  23:59

Je zde vyprávěn příběh, ve kterém je vyprávěn příběh. Dobrý příběh, alespoň tak láká vypravěč. Vše probíhá v klidu a pomalu, takže pochopí každý, což je to hlavní co mě vadilo. Strašně se to táhlo a u uspávajícího hlasu vypravěče se muselo dobře usínat. Alespoň, že těch posledních 30 minut za něco stálo a něco se dělo. Nebo se spíše ten nudný příběh chýlil ke konci a nějak dopadl. Jinak je to jedna velká nuda. Hraný dokument, jak je označován tento film, je sice zajímavá věc, ale tady se to buď nepovedlo nebo nevím. O dokument se podle mě v žádném případě nejedná. Takže pokud se chcete něco nejen o těchto kmenech dozvědět, tak si pusťte klasický dokument(například doporučuji cokoliv od Pavola Barabáše) a ne tento zbytečně roztahaný a utrápený hraný příběh, který není ani komedie, ani drama, ani dobrodružství, jak je v popisu. Moje hodnocení: 35%

• 29.12.2007  01:06
    Experti (2006)

Není to zas tak špatný. Film je sice o ničem, je to kravina, ale je tam i pár vtipných scén. Furt lepší než panic, rafťáci a takový filmy.

• 9.12.2007  14:06
    Gepardí kočky 2 (TV film) (2006)

Tenhle film je pouze slátanina všeho možnýho s naprosto nehezkýma herečkama. Film podobného žánru jako například High school musical, který je o třídu nebo možná o dvě lepší než tenhle. A chci tím říct jen to, že High school musical má vše co tenhle film nemá, a proto podle mě nemá cenu se na Gepardí kočky 2 dívat. Moje hodnocení: Odpad !!!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13