Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Spíše dobrá parodie na český stát než pohádka, ale proč ne. Občas jsem se i pobavil, v dnešní době je i trocha satiry v pohádce potřeba :). Moje hodnocení 55%

A Day with the Meatball (2002)

Vtipné mi to nepřišlo a nechápu proč v tom musel zrovna hrát Sandler. Mohli tam dát někoho sympatičtějšího než jeho a zrovna tohoto psa. Spíš mi to přišlo jako reklama na nevim co a psí výkaly radši nekomentuju. Moje hodnocení: 20%

Černá labuť (2010)

První půlka byla nuda, tvářilo se to vážně, psychologicky a nic se nedělo. Jen se to jaksi nudně točilo okolo baletu. Byla chuť to i vypnout, ale jsem rád, že jsem to neudělal a vydržel až do konce. Budu to muset časem shlédnout ještě jednou, abych zjistil, jestli mě to ze začátku znepříjemňoval ten balet nebo to opravdu bylo o ničem. V druhé půli se to pomalu začalo rozjíždět a později dávat smysl i to, co ze začátku nedávalo. Film se podle mě začal tvářit méně psychologicky a stal se více thrillerem. Čím více se blížil konec, tím víc gradovala atmosféra a bylo přidáváno na dramatičnosti. Na konci se žádné velké překvapení nekonalo. Ale o to příjemněji byl závěr Aronofskym natočen a divákovi podán. Vyzdvihnout musím herecké výkony, Natalie Portman a Mila Kunis. Na obě se velmi dobře dívá, ale především první jmenovaná by si letošního Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli zasloužila. Nechme se tedy překvapit. Film o baletu, aneb když se stanete obětí svých vlastních snů. Moje hodnocení: 80%

Je to i můj život (2009)

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40%

Klub sráčů (2000)

To byla strašná kravina, pousmál jsem se tak jednou, jinak nic. O kultu se nedá hovořit, bylo to celé trapné, místy nechutné. Ale film je to přeci jen dost profláklej, takže bych ho alespoň jednou vidět měl a jsem rád, že už to mám za sebou. A za co ta 1*? Pouze za to, že ta hudba je mi blízká.

Legendární dvojice (2008) (pořad)

Tyto TV pořady mám v oblibě a rád je sleduji, ale dnes to nebylo ono. Určitě by se daly v archivu najít lepší a vtipnější scény. Trochu mě to dnes zklamalo, ale příště se podívám zase, snad bude lepší výběr. Vždy si člověk rád zavzpomíná.

Pod Kančendžongou je ich domov (1998)

Podle mě je škoda, že nevznikl delší a monstróznější projekt, který by spojoval dohromady tento dokument a 80 metr pod vrcholem. Několik informací a záběrů se v těchto dvou dokumentech opakuje. Sice jich bylo jen nepatrné množství, ale na to jak je tento dokument krátký, tak to můj požitek trochu snížilo. Jsou z jedné oblasti, i když na druhou stranu musím uznat, že jsou o něčem jiným a nehodilo by se to, ale jen mě to napadlo. Jen škoda délky dokumentu, jelikož záběry a vyprávění jsou na vysoké úrovni, tak jak jsme u Pavola Barabáše zvyklí. Moje hodnocení: 70%

Still Life (2005)

Výborný nápad, vlastně hodně jednoduchý, ale skvěle zpracovaný, závěr super. Čekal jsem a stále přemýšlel, co z toho na konci vyleze a jak to dopadne. Ale konec mě překvapil a takové rozuzlení mě nenapadlo. Jen to klidně mohlo být o něco delší. Tohle se povedlo, gratuluju. Moje hodnocení: 85%

Geriho hra (1997)

Moc pěkný krátkometrážní animovaný film o staříkovi, který přijde do parku s vlastními šachy, které s maximální pečlivostí rozestaví a začne hrát. Opravdu velmi příjemná podívaná. Moje hodnocení: 80%

Pépé le Moko (1937)

Lehce snížené hodnocení nejspíše kvůli příšernému dabingu na ČT2, opravdu hrůza. I tak to bylo takové předvídavé, což by nevadlo. Ale jednotvárné a moc jednoduché. Jen Jean Gabin, atmosféra a prostředí bylo fajn. Moje hodnocení: 45%