Zeek

Zeek

Marek Báňa

okres Brno

• 16.7.2007  17:38

Odvážná Lassie je druhým filmem ze série o této chytré Kolii, na který se dá ještě dívat a je prakticky shodný s prvním dílem, a proto dávám 2*. Další verze tohoto filmu jsou nejen slabší, ale jsou o tom stejném. Moje hodnocení: 40%

• 16.7.2007  17:36

Lassie se vrací je prvním filmem ze série o této chytré Kolii. A proto dávám 2*, další verze tohoto filmu jsou nejen slabší, ale jsou o tom stejném. Moje hodnocení: 40%

• 16.7.2007  17:32
    Lassie (1994)

Je vědecky dokázáno, že Kolie je nejchytřejší psí plemeno, a proto dávám 1* za to, že ve filmu hraje právě Kolie a ne třeba jezevčík, tím se nechci dotknout majitelů tohoto plemena. Jinak film je stále o tom stejném jako jemu příbuzné verze a nepřináší nic nového. Moje hodnocení: 20%

• 16.7.2007  17:11

Můj čtvrtý film od Alfonse Cuaróna a bohužel spíš to slabší z toho, co jsem od něj doposud viděl. Příběh je průměrný, možná jsem čekal něco víc, ale na druhou stranu jsem byl překvapen, jak jsou scény otevřené, především ty sexuální. Dialogy, například v autě, jsou věrné a reálné. Tenhle film je o životě, přátelství a sexu. Takhle to v životě funguje, takhle to v něm chodí, a proto si cením hlavně toho, jakým způsobem všechno toto Cuarón ve filmu zobrazil a že nenatočil pohádku typu prcičky. Takový je život, taková je realita. I přes tyto klady mi film nesedl tak, jak bych si představoval, Cuarón má na víc. Moje hodnocení: 70%

• 16.7.2007  14:30

Akční filmy moc v oblibě nemám, a tak po sprše korejských filmů jsem dostal chuť na něco akčního a lépe jsem si nejspíš vybrat nemohl. Takhle si dá se říct představuju akční film. První věc, která mě potěšila je příběh filmu. Je originální a je o chlápkovi, který dostane ve spánku do těla tzv. “čínskou sračku“, což je nějaký nový druh drogy a pokud nedodává tělu dostatečné množství adrenalinu, zemře na zástavu srdce. A tak na oplátku i vy jako diváci dostanete dávku necelých 90 minut plných adrenalinu, zběsilosti a šílených akcí. Při koukání na film se ani na chvíli nezastavíte, stejně tak jako Jason Statham a nuda určitě nehrozí. Statham v roli Cheva Cheliose je opravdu přesvědčivý a hraje na výbornou. Je fakt, že by asi nemohl hrát v nějakým slaďáku po boku třeba Julie Roberts, ale role drsňáka mu vždy sedne. Já jsem byl s touto adrenalinovou jízdou maximálně spokojený a uděluji velmi poctivé 4*. Tím spíš, když si uvědomíme, že se jedná o filmový debut režisérské dvojice Neveldine a Taylor. Moje hodnocení: 85%

• 15.7.2007  01:22

Něco jsem od toho čekal, ani nevím co, ale nepřišlo nic, asi jsem podlehl pěkné TV upoutávce. Další z průměrných filmů Sandry Bullockové a Forestu Whitakerovi bych doporučil zůstat u hraní a režírování přenechat jiným. Moje hodnocení: 40%

• 15.7.2007  01:08

Podotýkám, že romantické komedie jsou mým oblíbeným žánrem, ale toto je podprůměrná nekomedie s nesympatickou hlavní představitelkou. Nechápu, jak se do ní mohli zamilovat, mě přišla nesympatická a úplně bez charisma, já jsem na ní nic pozitivního nenašel. Tím spíš jak ona do nich, když se zrovna čerstvě rozešla (jestli jsem to dobře pochopil) a zapřísáhla se, že nikoho určitě nechce, a najednou si vybírá ze dvou můžu, kteří o sobě nevědí a přitom spolu žijí v jednom bytě, jak logické. A jak už to bývá, jeden jí přitahuje po fyzické stránce a druhý po psychické, tak kterého si vybrat? Prostě klasický trojúhelník, akorát ve velmi slabém provedení se spoustou zbytečností a zmatečností, které na kladném hodnocení určitě nepřidají. Moje hodnocení: 20%

• 15.7.2007  00:49

Dočkal jsem se přesně toho, co jsem od tohoto filmu čekal a to do posledního puntíku. Trapná teenagerovská komedie z Německé produkce, snažící se napodobit ty americké, které taky nestojí za nic. Nechápu za jakým účelem se tyhle filmy točí, na to se snad nemůže nikdo dívat. Teda krom mé mladší ségry, no asi se pár lidí najde, ale mě už odrazuje samostnej název. Jestli nechcete 90 minut trpět, tak se na to nedívejte. Moje hodnocení: Odpad !!!

• 15.7.2007  00:48
    Holky to chtěj taky (2001)

• 15.7.2007  00:35

Průměrný dobrodružný film o výstupu na K2, který není zas až tak špatný. U filmu jsem nepřemýšlel a vypnul mozek, a tak se mě jeho atmosféra vcelku líbila, pominu-li pár chyb a nesmyslností. Moje hodnocení: 60%

• 15.7.2007  00:29
    K2 (1991)

Průměrný dobrodružný film o výstupu na K2, který spíše nedoporučuji, jsou lepší filmy s podobnou tématikou. Moje hodnocení: 50%

• 15.7.2007  00:20
    Křídla přírody (TV film) (2002)

Nejlepší dokument o ptácích, který jsem kdy viděl. Tento dokument je přímo nabitý informacemi, k tomu výborná hudba a místy až neuvěřitelné záběry, nad kterými mě občas zůstával rozum stát, jakže tyto záběry filmaři mohli pořídit. Je vidět, že tenhle dokument je výsledkem několikaleté poctivé práce. Moje hodnocení: 90%

• 15.7.2007  00:13

Tady už nejde hovořit moc o komedii nebo zábavě v porovnání s prvními díly. S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Myslím, že počet Policejních akademií, kterých je momentálně myslím 7, už dostatečně stačí, prosím dost. Moje hodnocení: 20%

• 15.7.2007  00:12

Tady už nejde hovořit moc o komedii nebo zábavě v porovnání s prvními díly. S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Myslím, že počet Policejních akademií, kterých je momentálně myslím 7 už dostatečně stačí, prosím dost. Moje hodnocení: 20%

• 15.7.2007  00:11

• 15.7.2007  00:10

Tady už nejde hovořit moc o komedii nebo zábavě v porovnání s předchozími díly. S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Myslím, že počet Policejních akademií, kterých je momentálně myslím 7, už dostatečně stačí, prosím dost. Moje hodnocení: 40%

• 15.7.2007  00:05

Slabší než 1. a 2. díl. Objevují se zde podobné scény jako v předchozích dílech, akorát v méně zábavné formě. Pro mě je tento díl z prvních 3 určitě nejslabší. Moje hodnocení: 50%

• 15.7.2007  00:00

O něco slabší než první díl, ale stále ještě koukatelné a plné dobrého humoru a skvělých scének, na rozdíl od dalších dílů. Moje hodnocení: 60%

• 14.7.2007  23:50
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Step by step, tak tenhle seriál mám rád, akorát mi v posledních dílech už trochu vadila ta morální ponaučení. Jinak Sasha Mitchell nemá chybu, především díky skvělému dabingu. Moje hodnocení: 70%

• 14.7.2007  23:44
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Opravdu kultovní britský sci-fi sitcom.

• 14.7.2007  17:57

Takový průměrný hororový snímek pro teenagery, za to ale s pěknýma herečkama, na J.L.Hewitt a S.M.Gellar se opravdu příjemně kouká, ale to nestačí na víc než 3*. Moje hodnocení: 60%

• 14.7.2007  17:47
    Kód Navajo (2002)

Slušný válečný film, který je určitě koukatelný, ale kde hledat chybu jeho neúspěchu nevím. Možná ve scénáři, možná v režii. Možná jinde a nebo možná v tom, že se nechová tak věrně a reálně jako jiné válečné filmy. Je opravdu spousta kvalitnějších válečným filmů, ale Kód Navajo určitě stojí za zhlédnutí. Třeba právě z důvodů pro porovnání s lepšími a kvalitnějšími válečnými filmy. Moje hodnocení: 60%

• 14.7.2007  17:38
    Catwoman (2004)

O čem že to bylo? O ho…, ne promiňte, bylo to o ničem, abych neurazil příznivce, jestli se nějací najdou. Na tyto typy filmů (nefilmů) jsem přímo alergickej. Moje hodnocení: Odpad !!!

• 14.7.2007  17:35

Pěkný film pro mládež nebo spíše pro děti, který jsem jako mladší žral. A film, jenž ve mně zanechal krásné vzpomínky, a proto to vysoké hodnocení. Tenkrát jako malej jsem ani nevěděl, co že to ten Troška je, ale dneska už to vím a můžu říct, že ačkoliv to byla jeho prvotina, tak to bylo asi to nejlepší co kdy natočil, od tý doby už jsem nic normálního od pana Trošky nezaregistroval. Moje hodnocení: 80%

• 14.7.2007  17:26

Tenhle film s Julií Roberts vůbec nemám rád, není to zaujatostí, ale je to jejím problémem hrát v takových filmech a ještě ho kazit. Moje hodnocení: 40%

• 14.7.2007  17:22
    Únos (1997)

Nudný podprůměrný thriller béčkové kategorie o propraném příběhu zmizelé manželky. Nechápu Jonathana Mostowa, který je schopen natočit Terminátora 3, proč se vůbec pouští, nebo spíš pouštěl do natáčení takovýho filmu jako je právě Únos. Omlouvá ho snad jen to, že Únos byl jeho režijním debutem. Moje hodnocení: 40%

• 14.7.2007  17:13
    Sedm (1995)

Viděl jsem několikrát, taky aby ne, když to neustále vysílají v tv. A opravdu můžu potvrdit, že toto je asi to nejpovedenější, co se v žánru Krimi nachází. Málokdy je režie ještě lepší než samotný scénář. Tuto vlastnost moc režisérů nemá, ale Fincher patří mezi ně a není to poprvé, kdy mě o tom přesvědčil. Moje hodnocení: 90%

• 14.7.2007  17:08
    Křeček v noční košili (TV seriál) (1987)

Český sci-fi seriál? Proč ne v tomhle případě, na tehdejší dobu povedený a u diváků velice oblíbený seriál. Moje hodnocení: 70%

• 14.7.2007  16:58

Výborné drama se skvělým Redfordem a Streepovou, ale do dokonalosti tomu trochu chybí. Film je zbytečně dlouhý a roztahaný, chvílemi nudný, jinak kameře a některým záběrům není absolutně co vytknout, stejně tak jako hudbě. Podle mě velmi podařené melodrama, ale ne dokonalé. Moje hodnocení: 80%

• 14.7.2007  16:51

Minimálně tak dobré jako Vzpomínky na Afriku, ve kterých také hrála Meryl Streep. Takže kdo má rád Vzpomínky na Afriku, tak mu nesmí uniknout ani Madisonské mosty. Výborná atmosféra, skvělé herecké výkony a samozřejmě dojemné. Jeden z nejlepších Eastwoodových filmů. Moje hodnocení: 80%