Zeek

Zeek

Marek Báňa

okres Brno

• 5.7.2007  12:04

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80%

• 5.7.2007  12:04

• 5.7.2007  11:56

Tahle romantická komedie s britským nádechem se mi líbila. Komedie, která řeší problémy kultur a střet generací. A komedie, která je o tom, že bychom měli jít za tím, po čem toužíme. Bylo to svižné, zábavné a vtipné. A vůbec poprvé mě v tomhle filmu okouzlila, tehdy 17letá, Keira Knightley. Beckhama vůbec nemusím, a tak mě potěšilo, že název je zavádějící a Beckham se ve filmu objeví pouze na pár vteřin. Moje hodnocení: 70%

• 4.7.2007  16:11
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Už tenkrát v 80.letech to nebylo bůhvíco. Stejně tomu je dnes. Ale zase bych tenhle seriál úplně neshazoval, je průměrný a dívat se na něj dá. Moje hodnocení: 60%

• 4.7.2007  16:06
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Vraždy v Midsomeru jsou příkladem toho, jak má správná detektivka vypadat. Nejen nejlepší britská detektivka, ale určitě lepší než všechny ty americký s..ky (rozuměj tuctový akční kriminálky). Berte to obrazně, ale vlastně je to pravda, až na nějaké výjimky. Zrovna mě napadl Columbo, víc toho snad ani není. Moje hodnocení: 80%

• 4.7.2007  15:51
    Slovácko sa nesúdí (TV seriál) (1975)

Moravské slovácko je pěkný kraj a jejich nářečí ještě hezčí. Příběhy jsou povedené a jednoduše vyprávěné krásnou lidovou slovesností. Tento seriál Pražák podle mě nemůže pochopit, ale my z jižní Moravy ho chápem. Moje hodnocení: 75%

• 4.7.2007  15:30
    My holky z městečka (TV seriál) (1985)

Renda, Jarka a Lucka, holky z městečka. René bych se nechtěl jmenovat ať už jako holka nebo kluk. Ale já jsem si zavzpomínal na mládí u průměrného seriálu s pěknou moravštinou. Moje hodnocení: 50%

• 3.7.2007  22:59

Oscary a hodnocení zde mluví za vše. Jsou filmy, který nemůžu (nebo spíš neumím) okomentovat. Takhle dokonalým filmovým skvostům dávám 5*. Stejné je to tady. Nedělám to často, ale dávám plný počet. Moje hodnocení: 100%

• 3.7.2007  22:50

Toto mě nesmírně zklamalo a jako komedie mi to vůbec nepřišlo. Je to můj první film, který jsem viděl s Marilyn Monroe, ani nevím, proč jsem se na to díval, snad kvůli té slavné scéně MM v bílých šatech. MM není vůbec můj typ, a tak jsem se soustředil spíše na film, který je dosti nudný. Kecání o ničem, nesmyslné dialogy a monology. Nezaujala mě ani MM, ani film, tak snad někdy příště Marilyn. Moje hodnocení: 40%

• 3.7.2007  22:37

Opravdová romantika a pro mě nejlepší romantická komedie s Meg Ryan, ačkoliv jsem jich moc neviděl, protože Ryanovou moc nemusím. Hugh Jackman působí šarmantním a velmi charismatickým dojmem a Meg Ryan je roztomilá čtyřícítka. No, výhrady bych měl, ale tady to ani nevadí a jako nenáročná romantická komedie to funguje spolehlivě. Moje hodnocení: 70%

• 2.7.2007  17:44

Tento typ hororů mi sedí, navíc je skvěle proveden. Výborné zpracování scénáře, skvělá režie a obstojné herecké výkony. Je to drsné a sadistické, zkrátka takový horor, jak má být. Saw je absolutní špička mezi horory. Moje hodnocení: 85%

• 2.7.2007  17:38
    Ti druzí (2001)

Pro Nicole Kidman mám slabost a nemůžu si pomoct, ale i zde hraje bezchybně. Po delší době lepší horor než průměrný. Konec filmu je ale lehce předvídatelný. Moje hodnocení: 70%

• 2.7.2007  17:24

Příjemná komedie u které se občas i zasmějem. Nečekejte nic víc. Moje hodnocení: 60%

• 2.7.2007  17:19

Celá trilogie Slunce, seno …. je super. Vždy se směju od začátku filmu do konce, jedna z nejlepších českých komedií plná humoru a vtipných scén, kterou jsem viděl snad 100x a nikdy neomrzí. Akorát by to Nova nemusela dávat 3x do roka. Moje hodnocení: 80%

• 2.7.2007  17:18

• 2.7.2007  17:17

• 2.7.2007  17:13
    Mercury (1998)

Při tomto filmu si vzpomenu na Šestý smysl od Shyamalana, kde to Bruce s dětmi umí. Ale tohle je pouze béčkový film a jak já říkám, další akční zbytečnost. Moje hodnocení: 40%

• 2.7.2007  16:59
    Divá Bára (1949)

Excelující Vlasta Fialová v dobře převedené povídce Boženy Němcové. Film má výbornou atmosféru především díky právě Vlastě Fialové a je koukatelný dodnes.Moje hodnocení: 75%

• 2.7.2007  16:54
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Skvělý český seriál z prostředí hospody plný vtipných scén. Výborné herecké obsazení, až se nechce věřit, že v tom má prsty TV Nova. Moje hodnocení: 70%

• 2.7.2007  16:05

Pro mě nejlepší Kimův film, ne-li snad vůbec nejlepší film, který jsem kdy viděl. Poprvé dávám 100%. Nepopsatelný zážitek, to musí každý vidět. Kdo neviděl, neuvěří. Moje hodnocení: 100%

• 2.7.2007  16:03
    Luk (2005)

Od Luku jsem moc nečekal už podle hodnocení ostatních, ale nemyslím si že by Kimova forma šla dolů. Na Jaro,Léto…. Nebo na Bin Jip tenhle film nemá, ale i tak to nelogično, které film obsahuje, je skvěle provedené. Skvělý závěr. Moje hodnocení: 85 %

• 2.7.2007  15:56

Tento film Kim Ki-duka je trochu odlišný od ostatních. Je trochu politicky laděný, spíš by sedl evropskému režisérovi než právě Kimovi, ale i tak se Kimovi nedá téměř nic vytknout, i když Address Unknown nebude patřit mezi moje nejoblíbenější filmy z Kimové tvorby. Moje hodnocení: 85%

• 2.7.2007  15:51
    3-iron (2004)

Je těžké říct, zda-li svět, ve kterém žijeme, je skutečný nebo jen sen. Můj nejoblíbenější režisér opět nezklamal. Způsob jakým Kim Ki-duk vypráví příběhy je neuvěřitelný. K takovýmu filmu se jen těžko píše komentář. Moje hodnocení: 95%

• 2.7.2007  15:26

Příjemná pohádka se sympatickou Jitkou Schneiderovou a dobře hrající Ivanou Chýlkovou. Jedna z těch lepších moderních pohádek na kterou se dá v klidu dívat. Moje hodnocení: 65%

• 10.6.2007  01:15
    Pád do tmy (2005)

První půlka filmu je nudná a příliš zdlouhavá. Vůbec nechápu, proč holky do jeskyně šli, to je mi doteď záhadou. Jinak celej film je asi tak realnej jako seskok padákem mimo atmosféru. Film je plný chyb a nesmyslných scén. Taky jsem si myslel, že otevřená zlomenina nohy bolí o něco víc, ale jinak holky byli celou dobu docela v klidu, žádnej stres. Zatarasila se jim zpáteční cesta, no co už, najdem jinou cestu. V hlavě mám tolik chyb z filmu, ale nechám to být. V druhé půlce přichází na scénu příšerky, které film trochu rozjedou. Zde zjistíme, jak jsou holky opravdu odvážné a že je příšerky vůbec nerozhodí, což mě opět překvapuje. Film v druhé půlce dostane svižnější tempo a alespoň trochu vypadá jako horor, na který si snaží celou dobu hrát. Překvapuje mě hodnocení ostatních, asi to nesmím brát tak vážně a víc jsem se měl povznést nad různými situacemi. Film je pouhým průměrným hororem, na který se dá lehce zapomenout. Moje hodnocení: 45%

• 9.6.2007  18:26
    Kameňák 3 (2005)

Opět staré nevtipné joky, opět nudné, opět bez příběhu. Omlouvám se, ale toto není příběh. Dávám jednu * za to, že nemám rád cikány. Ani nevím jakej to má smysl. Celej tenhle komentář je zbytečnej. Tenhle komentář je odpad, stejně jako tenhle film. Hodnotím tedy 1 * s prosbou, ať už se nenatočí další pokračování, děkuju. Moje hodnocení: 10%

• 9.6.2007  18:19
    Kameňák 2 (2004)

První díl se ještě dá 1x shlédnout, ale tenhle díl se nedá ani skoro dokoukat. Ja to zvládnul. Je to opravdu odpad a ani si nepamatuju jestli jsem se vůbec zasmál. Opravdový odpad jak má být, pane Troška. Moje hodnocení: 5%

• 9.6.2007  18:16
    Kameňák (2003)

Zas bych tomu neříkal odpad, ale nic extra to taky není. Jednou se to shlédnout dá, občas se člověk zasměje, ale nedá se na to dívat 2x do roka, když to furt vysílá naše komerční televize. Oproti dalším pokračování Kameňáků to ještě jde, pokračování této kraviny jsou už opravdu odpady. Moje hodnocení: 20%

• 9.6.2007  18:11
    Tajuplný svět Alex Mackové (TV seriál) (1994)

Jo, když jsem byl malej, tak jsem to hodně žral. Teď už bych to hodnotil jinak. Snad bude objektivní, když dám průměrné hodnocení. Moje hodnocení: 50%

• 9.6.2007  18:07

To se nedá popsat, to musí každý vidět. Spolu s filmem (nebo spíš snímkem) Cesta na Měsíc jsou to 2 nejlepší snímky začátku 20.století. Opravdu profesionálně natočený film na tehdejší dobu, který je považován ze předchůdce westernů. Filmový skvost. Moje hodnocení: 100% !!!!