Zeek

Marek Báňa

okres Brno

1 4 7 10 11 12 13 následující >>
    • 9.6.2007  17:58

To se nedá popsat, to musí každý vidět. Zamyslete se, je rok 1902 a vy vidíte film(spíš snímek) o cestě na Měsíc a navíc v tomhle provedení. Kamerové triky v té době? Žádný problém. Dokonce první film, který má nějaký děj a ne ledajaký. Opravdový zážitek vidět tenhle film v roce 2006. Moje hodnocení: 100% !!!!

• 9.6.2007  17:46
    Hooligans (2005)

Elijah Wood, tak jak ho neznáme. Nejsem tím největším příznivcem Pána prstenů, ikdyž uznávám jeho kvalitu, takže Wooda nemám zafixovaného jako Froda Pytlíka nebo co tam hrál. Role v Hooligans mu sedí velice dobře a spolu s Charlie Hunmanem vytváří skvělou dvojici chuligánů kladivářů. Fotbal hraji, mám ho moc rád a tyto bitky k tomu patří, takže tohle já můžu (myslím bitky takové, jaké jsou v tomto filmu, které jsou spojeny spíše s Anglií, kde se tyhle věci dějí a ne to co se v dnešní době děje třeba v Itálii nebo v Turecku, kde na stadionech umírají lidé včetně žen a dětí, je v tom obrovský rozdíl, ale to je spíše na nějaký referát). Ve filmu nic nechybí, najdeme zde od každého něco. Lásku, přátelství zradu… Bitky jsou reálné, prostředí v kterém se film odehrává též. Konec filmu je trochu americký a dá se lehce předpokládat, ale tady to nevadí. Kvalitu filmu podtrhává sympatická Claire Forlani. Moje hodnocení: 80%

• 9.6.2007  17:20

Sci-fi komedie. Ano, komedie to je. Sci-fi sice nemám rád, ale zde jsem se párkrát zasmál a zas tak proti srsti mi to nebylo. Zbytečně mediálně propagováno a přeceňováno. Jinak slušná komedie, kterou nemusím vidět znovu. Moje hodnocení: 60%

• 9.6.2007  12:02

Mám rád všechny film-noiry, a ani tenhle není výjimkou. Výborné obsazení, především nezapomenutelná Lana Turner. Režie je opravdu výborná a film celkově bez chyb. Je to jeden z nejlepších film-noirů, který jsem kdy viděl. Rozhodně lepší než remake s Nicholsonem. Moje hodnocení: 90%

• 8.6.2007  13:39

Na film jsem se docela těšil podle hodnocení ostatních. První scénu, kde jsem spatřil 2 homosexuály v tom nejlepším, jsem ještě přežil. Pak mě ale úplně odradil příběh. Hádky, rozchody, smíření a stále stejný koloběh těchto tří situací navíc v nudném provedení. Jediné co na tomto filmu bylo zajímavé, je kamera. Vlastně jsem se ani nedodíval, tak nebudu radši hodnotit, protože bych rapidně snížil průměrné hodnocení. Film mě absolutně ničím nezaujal, v Asii jsou jiní mistři filmu než Kar-wai Wong...

• 8.6.2007  13:26
    Třináctka (2003)

Podle hodnocení ostatních jsem čekal něco horšího. Herecké výkony jsou dobré a nominace na Oskara Holly Hunter je zasloužená. Špatná je kamera, naopak dobrej je střih. Tohle mohla natočit pouze režisérka (ženská). Zobrazit celou problematiku dospívání v 1 filmu je prakticky nemožné. Příběh je sice jednoduchý, ale snaží se zahrnout zbytečně moc problémů dospívání najednou. Lepší by bylo zabývat se hlouběji jednou z těchto problematik, tak jako třeba v jiných filmech, než všem lineárně stejně. Různé scény mohly být také pojaté více do hloubky. Příběh byl na mě nějak moc rychlý, problémy přišly a odešly dřív než by měli. Možná jsem film špatně pochopil, ale když se někdo jako Tracy takhle změní přes noc, tak se to přes noc zase nespraví. I přesto je film slušným béčkem, na který se dá koukat. Moje hodnocení: 45%

• 4.6.2007  23:57
    Medicopter 117 (TV seriál) (1998)

Absolutní kravina natočená v Německu. Shlédl jsem více dílů než 1, tak snad hodnotím alespoň trochu objektivně. Seriál plný nesmyslných efektů a nesmyslností vůbec. Dávám 5% za to, že měl vůbec někdo odvahu se pustit do natáčení něčeho takového. Moje hodnocení: 5%

• 4.6.2007  13:39

Vcelku obyčejná rodinná komedie, ale já se u ní bavil, a to především díky dvojici Aykroyd a Candy. Na této komedii nehledejte složitosti, snaží se jen pobavit, což se jí vcelku daří. Mohlo to být trochu propracovanější, přece jen scénář trochu pokulhává. Herecky obsazeno taky bez problémů, takže já byl spokojen. Film si na nic nehraje, neurazí a ani nenadchne. Moje hodnocení: 60%

• 4.6.2007  13:31
    Hadí oči (1998)

Film obsahuje pár dobrých scén, ale to je tak vše. Nejlepších je začátek filmu, ve kterém exceluje svým výkonem Nicolas Cage, kde působí velice uvolněně. Jinak s druhou půlkou filmu to jde hodně z kopce. Konec je plný nelogických kýčů, lepší nekomentovat. Film se rozjížděl velice dobře, ale nevím kde se stala chyba. Škoda, škoda. Po dobrém začátku se z filmu stal průměrný thriller, kterých je v dnešní době víc než dost. Moje hodnocení: 50%

• 4.6.2007  13:18

Komedie z období vánoc, která je plná romantiky a britského humoru. Prolínání příběhů je v tomto filmu perfektně provedené. Tento film je také přehlídkou opravdových herců, kteří podali výborné výkony, ačkoliv Hugh Granta úplně nemusím, i on zahrál velmi slušně. Pro mě nezapomenutelnou miniroli si zde vystřihl Rowan Atkinson. Tento film vyžene z hlavy jakoukoliv depresi, takže můžu jedině doporučit a v době vánoc je toto nejlepší možnost romantiky v podobě filmu, který si můžete vybrat. Moje hodnocení: 85%

• 4.6.2007  12:10
    Výzva (TV film) (2003)

Jedna je taková a druhá úplně jiná, to jsou sestry Olsenky. Nakonec jsou z nich nejlepší kamarádky a obě si najdou jako vždy svoji novou lásku.Nepobral jsem pojetí filmu jako reality show, stejně tak jsem nepobral přehlídku jejich bývalých kluků z minulých filmů. Vlastně nevím o čem to bylo, asi o tom jako vždy, prostě nuda. Žádné pozitivum na filmu jsem nenašel a ani sestry Olsenky se mě nelíbí. Zkouknout se to sice dalo, ale nebylo to lehký. Moje hodnocení: 20%

• 4.6.2007  12:09
    Doblba! (2005)

Tato komedie rozděluje diváky klasicky na dva tábory. Je to opravdu černá komedie, která ale pobaví. Toto je spolu s Pelíšky nejlepší česká komedie posledních let. Smál jsem se od začátku do konce. Navíc komedie podtržená skvělými hereckými výkony, především Jaroslav Dušek opět exceluje. Ale nejvíce mě překvapila Lenka Krobotová, která stejně jako v Restartu odvedla skvělý herecký výkon. I když většině se film nelíbil, já jsem byl spokojen. Tato dvouhodinová porce zábavy a humoru mi velice vyhovovala. Moje hodnocení: 80%

• 4.6.2007  12:07

Muzikál, který mi vyrazil dech. Skvěla hudba, vynikající kamera. Výborné herecké výkony, nejen Björk, ale všech. Skoro není co vytknout. Jedině snad, že se Trier jako vždy snaží vyždímat z diváků slzy, což se mu podle mě v tomhle filmu nepodařilo, alespoň u mě ne. Ale na to jsme u Triera už zvyklí. Nejlepší muzikál, který jsem za posledních spoustu let viděl. Moje hodnocení: 90%

• 4.6.2007  12:02
    Přiznání (2001)

Po filmech Before sunset a Before sunrise od Richarda Linklatera jsem zhlédl další jeho film a to Přiznání. Film je to jednoduchý, vystačí si se 3 herci, 1 místností a 1 dlouhým dialogem, ale i přesto jsem se od něj nemohl odtrhnout. Linklater umí z minima vytěžit maximum. Mimochodem herecky skvěle obsazený film. Je vidět, že herci dostali volnost, které náležitě využili. Vynikající záležitost, která mě velice mile překvapila. Moje hodnocení: 80%

• 4.6.2007  00:30
    Moulin Rouge (2001)

Říká se do třetice všeho dobrého a i v tomhle ohledu to platí. Absolutní vrchol Luhrmannovi tvorby. Muzikál není můj oblíbený žánr, ale tenhle je výjimka. Od kostýmů přes choreografii, výběr známých i neznámých písniček, vše skvěle zvládnuté. No a herecké výkony? Ewan McGregor zahrál jako vždy skvěle a překvapila mě i Nicole Kidman, která mi konečně dokázala, že nejen hezky zpívá, ale umí podat i velmi dobrý herecký výkon, ne-li přímo výborný. Mimochodem, snad v žádném jiném filmu to Nicole nesluší, tak jako právě v Moulin Rouge. Příprava tohoto filmu zabrala Luhrmannovi 4 roky, ale myslím, že ani on nelituje. Krásné lovestory plné lásky, tance a zpěvu. 2 Oscary dostal tenhle muzikál právem. Jen mě mrzí, že v Oscara svoji nominaci neproměnila Nicole Kidman. Snad nikdy nezapomenu na asi nejslavněší větu tohoto muzikálu. To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moje hodnocení: 90%

• 3.6.2007  15:13
    Roming (2007)

Film to není špatný. Výborný herecký výkon především Mariana Labudy. Dobrý výkon Bolka Polívky, jehož role je mu šitá jako na míru, ale postupem času jsou jeho hlášky spíše nudné a stále se opakující. Většina hlášek je už v traileru, ale za podívání tenhle film stojí. Asi největším kladem tohoto filmu je scénář Marka Epsteina. Film neobsahuje žádné větší chyby, akorát mohl být zkrácen o vnořený epický příběh, který byl nudný a nepobavil, což je u komedie trochu chyba. Moje hodnocení: 65%

• 24.10.2006  23:53

Úplně nechápu to nízké hodnocení, jelikož Nebezpečné hry mají přesně to, co má thriller mít a když k tomu připočítám, že byl natočen na konci devadesátých let, tak mi z toho vychází velmi kvalitní thriller . Velmi dobré herecké výkony a spoustu zajímavých, ač někdy ne úplně uvěřitelných zvratů a zápletek. Film noirem jako někteří tady bych to teda určitě nenazýval, do toho to má daleko nebo je to spíš úplně vedle. Na konci je to hodně zamotané až přemotané, možná si z nás scénarista chtěl udělat srandu, tak nám to může připadat. No to asi ne, záměr scénaristy v tom nebyl, spíš menší naivita bych řekl, ale aspoň má každý z nás touhu(nebo já to tak cítil) se dodívat, jak že to tedy dopadne, jelikož konec je překvapivý a jak jsem naznačil, trochu nereálný, ale který film takový dnes není, že... ale určitě ne konec slabší a to z tohoto thrilleru dělá něco víc, než ostatní klasiky z devadesátých. Mimochodem na mě udělal velmi dobrý dojem Bill Murray, a to i přes to, že dostal poměrně malý prostor. Navíc, kde jinde uvidíte erotickou scénu s Denise Richards? Moje hodnocení: 75%

1 4 7 10 11 12 13 následující >>