Zeek

Zeek

Marek Báňa

okres Brno

• 24.11.2008  14:38

Krutý až děsivý příběh, ale krásný a asi jeden z nejsmutnějsích anime všech dob. Citové vydírání mně nevadí, ale tady to bylo možná až příliš a efekt to nezanechalo, na mě toto citové vydírání prostě nefungovalo. Smutný příběh, který silně zapůsobí, ale nemůžu ho ohodnotit za plný počet, něco mi tam nesedělo, asi to laciné citové vydírání. Moje hodnocení: 80%

• 17.11.2008  15:37

Viděl jsem director's cut verzi a toto je nejlepší asijský film vůbec. Takhle vypadá podle mě dokonalej film.

• 17.11.2008  14:01
    Falling Cat (1894)

Je to pěkné a zajímavé, ale hodnotit se to podle mě nedá.

• 5.11.2008  00:40

Tak přeložit Rushmore jako Jak jsem balil učitelku mi přijde hodně nešťastný. Proto moje očekávání bylo úplně jiný než skutečnost. Čekal jsem něco lepšího než klasickou teenagerovskou romantickou komedii, něco v tom smyslu, ale netradičního. Nedostavilo se ani jedno. Herecký výkony nepopírám, ale ty dialogy a směr, jakým se film vyvíjel, i jeho průběh se mě vůbec nelíbily. Byl to mix jakoby všeho a ničeho, z čehož mi celkově po shlédnutí tohoto filmu vychází, že jsem se nudil. O charakteru postav (především Maxe) radši ani nemluvím. Nebylo to zas tak hrozný, ale jediný větší pozitivum tohoto filmu je Bill Murray. Moje hodnocení: 40%

• 2.11.2008  23:36

Je to film o dráze, o normálích lidech a jejich všedních problémech, ale je vcelku o ničem. Dialogy jsou nudné, akorát občasný suchý humor, který se ne vždy povedl, mi docela sedí. Námět dobrý a zajímavý. Protože jsem zrovna neměl co dělat, tak jsem to zkoukl, ale podruhý se na tenhle film nejspíš nepodívám. Bylo to lidské a neměl jsem s tímhle filmem problémy, možná jsem čekal trochu víc. Moje hodnocení: 60%

• 2.11.2008  13:12
    Jak se ševcem šili čerti (TV film) (1975)

Známá a oblíbená pohádka se známou hláškou "Pro pár mizerných zlaťáků..". Pohádka je to příjemná a potěší, ale neohromí. Moje hodnocení: 70%

• 13.8.2008  21:03

Oh to be a goona. Film jsem viděl, knížku jsem četl, gooner jsem. Co víc dodat. Arsenal, till I die

• 16.7.2008  17:12

Tak tu 1* za ty pěkný herečky (k**vy) dám, aby se neřeklo.

• 23.6.2008  18:37

Není to špatné, ale humor je suchý a slabý. Dávám 3*, protože Velký závod je lepší...

• 10.6.2008  23:16
    Juanin zázrak (TV seriál) (2002)

Pár dílů jsem viděl, jelikož v době, kdy tuto telenovelu vysílala Nova, jsem často vstával. Není o co stát, ale není to zas tak hloupoučké jako obdobné telenovely. Vlastně je, ale ne tolik. Alespoň to má na svůj obor originální zápletku ;-). Jedna hvězdička za Roxanu Diaz a druhá za Norkys Batista. btw. Norkys Batista je dnes nejžádanější venezuelskou herečkou a stále nejatraktivnější modelkou státu Venezuela, což asi neví každý a na svůj věk vypadá slušně :-).

• 4.5.2008  17:32

Red, drogový dealer a pasák, nutí svoji tanečnici Freddie (Cameron Diaz), aby se provdala za Sama, který pro něj pracuje. Pokud se Freddie za Sama neprovdá, Red ji zabije, jelikož mu dluží peníze. Když se vše schyluje ke svatbě, příjíždí Jjaks, kterého povzala matka(Jjaks je mladší brácha Sama a žije s otcem, protože, když byl Jjaks malý, jejich rodiče se rozvedli a matka se rozhodla, že si nechá staršího Sama). Z toho Sam nemá radost a ví proč. Po obřadu se Freddie seznámí s Jjaksem. A jak je to dál, tak na to se musíte podívat sami. Ani to není složité, jen trochu zamotané, ale hlavně je to celé trochu šílené. Možná je to béčkovej film, ale rozhodně se na něj dívat dá, stejně jako na vždy pěknou Cameron. Občas je potřeba trochu vypnout a podívat se na něco trochu crazy. Hláška z filmu: Trochu doleva, trochu doprava, trefa! (museli byste vidět :) ). Moje hodnocení: 65%.

• 3.5.2008  11:07
    Duch boje (2008)

Na Tonyho v sukni jsem se moc těšil a říkal si, že budu první, kdo tenhle film uvidí. Chocolate jsem nakonec sehnal velmi brzo, i když s nekvalitníma anglickýma titulkama, ale čekání se vyplatilo. Akční scény jsou opět výborné, i když možná z těch tří Pinkaewových filmů nejslabší. Spíš výborné akční okamžíky střídají občas slabší, ale velkým kladem je hlavní hrdina jakožto žena nebo spíše mladá autistická dívka Zen v podání Jeeja Yanin. Příběh je zase odsunut na druhou kolej, jak už to u těchto filmů bývá, ale nemůžu s tím úplně souhlasit. Příběh je dobrý, nebo alespoň mě zaujal, ale není to to hlavní, tím jsou akční scény a to každý z nás ví. Moje hodnocení: 70%

• 16.4.2008  00:07
    Co nikdy nepochopím... (TV pořad) (1968)

Spíše takové hlasité přemýšlení či recitování o životě, lidském štěstí a věcí okolo než čistě muzikál. Označení jako hudební film je nejspíš správné, i když hudba podle mě nebyla na tom filmu to hlavní. Mimochodem se jedná o 30 minut trvající hudební film s pouze jednou herečkou i zpěvačkou v jednom, a to Hanou Hegerovou. Neříkám, že jsem byl uchvácen, ale je to velice zajímvý snímek. Moje hodnocení: 70%

• 14.4.2008  21:54
    Láska In Memoriam (TV film) (2007)

Když to beru jako parodii, tak nemůžu hodnotit jako odpad. Bylo to vtipné, i když chvílemi občas neprofesionální. Tenhle film beru s nadhledem, jako povídku na jedno použití. I když jsem se místy nudil, Jan Hus byl výbornej. S herci jsem také problém neměl. V tomhle případě dávám 3*. Moje hodnocení: 60%

• 16.3.2008  16:19
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

WTF? Nechápu tenhle seriál a ještě víc ty, kteří jej sledují. Moje hodnocení: Odpad!!!

• 9.2.2008  23:47

Tyhle filmy nemám rád a přesně tenhle film je tou pravou výjimkou. Bylo to drsné, mělo to šťávu, ani vteřinu jsem se nenudil, byl to prostě nářez celý dvě hodiny. Nechápu, jaktože se takovej film nedostal do kin. Pro mě je to nejlepší akční thriller roku 2006. Mělo to úplně vše, co to mít mělo, nic mě tam nescházelo a proto jsem maximálně spokojen. Kramera jsem do téhle doby neznal, ale myslím, že od něj můžeme čekat ještě hodně. Výborným způsobem zahrál Cameron Bright, to mě fascinovalo, jak na svůj věk umí výborně zahrát, pochválit musím i Karla Rodena, který je výborný herec a to víme všichni, pro mě další malé plus pro tenhle film. Někteří máte možná výhrady ke konci filmu, ale já s tím nemám nejmenší problém, mě se moc líbil jak konec, tak celý film. Moje hodnocení: 85%

• 9.2.2008  23:24

Film se rozjíždí velmi pěkně, napjatě každý očekává jak to vše bude pokračovat a jak to celé dopadne. Takové filmy mám rad, když mu přemýšlet a odhadovat co se asi teď stane a ono se stane něco jinýho. V druhé polovině se film uchyluje spíše ke sci-fi a k nepovedenému konci, kterého je škoda, jelikož film vypadal celou dobu velmi slušně. V hlavní roli se objevila moje oblíbená krásná zrzka Julianne Moore, která podle mě zahrála velmi dobře a přesvědčivě, já jsem ji prostě celou dobu věřil. A kolik se toho za celej film musela naběhat ;-). Je škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale i tak je to velmi pěkný film, který je typickým příkladem toho, jak se výborně rozjíždějící film může pokazit změnou žánru v průběhu a špatným koncem. Moje hodnocení: 60%

• 7.2.2008  21:16

Na plný počet hvězdiček to není, ale čtyři hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Název filmu je naprosto výstižný svému děju. Film byl toužebný a velmi opatrný a jak už tu někdo zmínil, nejspíš určen pro asijský trh. Normalnímu divákovi to nejspíš nesedne, nebo film nedocení, možná ani nemůže, což je můj případ. Podle mě se Zkrocená hora Leemu podařila daleko víc, zaujme daleko větší spektrum obecenstva, tam jsem byl přímo unešen. Tady jsem tolik unešen nebyl, ale na konci jsem jsem byl spokojený, že jsem viděl kvalitní dílo. Moje hodnocení: 75%

• 4.2.2008  16:58
    O.C. (TV seriál) (2003)

Jsou špatné seriály, proti kterým nic nemám, ale také jsou špatné seriály, jako třeba tenhle, ze kterých je mě úplně na nic. Zlatej Dawsonův svět, seriál podobného druhu, ale je to úplně o něčem jiným. Někdy bych chtěl mít život, trápení a problémy jako mladí lidé v O.C. Toto opravdu není závist, ale o čem je tenhle seriál? ... Jedno se ale musí nechat, Mischa Barton je mooc pěkná herečka. Moje hodnocení: Odpad !!!

• 4.2.2008  16:41

Nejenom ztraceno v překladu, ale i ztraceni sami ve vlastních životech. Film ze začátku může některé netrpělivce nudit, ale pouze do chvíle než poznáte jádro filmu. Příběh je vyprávěn nenásilně, uvolněně či reálně. Nejedná se o sprchu vtipných scén a nečekejte nějaké citové vydírání na konci filmu. Je to hezký film, který je trochu jiný než ty klasické svého druhu, ale v tom je ta jeho nejsilnější stránka. Navíc výborně zahrán Scarlett Johansson, o jejímž talentu vím, ale také Billym Murrayem, u kterého jsme zvyklí na trochu jiné role. Tahle mu sedla, a proto další příjemný pocit z filmu. Nejsilnější stránkou je tedy scénář, ale s pěti hvězdičkama bych šetřil. Moje hodnocení: 80%

• 1.2.2008  20:34
    Hotel Hansson (TV seriál) (1995)

Německá telenovela? Ano, to opravdu existuje. Stačí si trochu přispat, nejít do školy nebo do práce a zapnout Novu. Jak tohle ohodnotit slušně, no to asi nejde. Nebo to zkusím, je to víc než o ničem a jestli ta hnusná stará německá herečka je hlavní hrdinka, tak to je vrchol nechutnosti. Zlatej Lensen a spol nebo jak se to jmenuje. Moje hodnocení: Odpad a nejde jinak !!!

• 31.1.2008  15:44

Keňa je mým oblíbeným místem, kam bych se chtěl jednou podívat, tak jsem musel shlédnout tento film. Příběh je moc hezký, ale ta dívka je opravdu hloupoučká. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat. Jsem rád, že jsem film viděl, ale co se prostředí týče, je lepší se podívat na pořádný dokument, ale to nebyl důvod proč jsem se díval. Jinak chovaní dívky mě docela vytáčelo, vím že to byla láska a tak, ale jestli si myslela, že změní masaje atd. No trošku naivní a hloupé chování, ale to jsem už říkal. I když ty dvě hodiny utekly docela rychle, tak příběh mohl být kratší nebo se v něm mohlo objevit více. Na druhou stranu je to příběh zajímavý, když už nic. Moje hodnocení: 65%

• 31.1.2008  15:23
    Black Books (TV seriál) (2000)

Výborný seriál obsahující skvělý britský humor. IT crowd od Linehana se mi líbil o trochu víc, proto nemůžu dát plný počet. Ale jsou to slušné 4*, Bernard a Manny jsou prostě borci, kvalita humoru s dalšími díly neklesá, ale občas kolísá. Moje hodnocení: 80%

• 27.1.2008  23:34
    Šťovík, pečené brambory (divadelní záznam) (2007)

Tuhle divadelní hru jsem si nahrál z televize a když jsem viděl vysoké hodnocení, tak jsem se na ni těšil. Fotbal mám rád, ale byl jsem zklamán. Svižné tempo to mělo, ale moc jsem se nenasmál a pointa mi taky nepřišla kdo ví jaká. Mám rád, když si ve filmu nebo v divadelní hře vystačí minimum herců, ale tady mi děj i ta hra přišla jaksi prázdná. Už jsem viděl lepší hry nebo filmy s takovým malým počtem herců a divadelní hra vysílána v tv minulej týden se mě líbila daleko víc, proto musím možná proti vůli některých dát pouze 3*. Moje hodnocení: 70%

• 27.1.2008  14:49
    Řád saténových mašlí (TV film) (2000)

Zajímavá pohádka, která se mi nelíbila. Je pojata velmi netradičně, až bláznivě a pod pohádkou si představuju něco jinýho. Když je pohádka netradiční jako tahle, tak nejsem proti, ale tuhle už nechci nikdy znova vidět.

• 13.1.2008  00:37

K Pomádě Travolta prostě patří. Tohle bylo slabší než Pomáda, i když hudbu bych ani tak nezatracoval, ale Pomáda je jen jedna, alespoň pro mě.

• 13.1.2008  00:12

Formou dokumentu natočené sexuální praktiky pozemšťanů. Nápad velmi originální a navíc i příjemně zábavně zpracované. Velkým plusem je komentář Vladimíra Čecha, no a Carmen je nádherná, to je bez diskuse. Moje hodnocení: 75%

• 13.1.2008  00:05
    Jen vážně (TV film) (2002)

Ze začátku to vypadalo na německou romantickou klasiku, neboli kravinu. Ale po chvilce sledování jsem i zapochyboval, zda je film opravdu z německé produkce, jelikož se z toho nakonec vyklubala klasická romantická komedie spíše amerického rázu. Nebylo to kdo ví co, ale dívat se na to dalo. Ne, že bych žral tyhle německý nebo americký romantický filmy, ale chválím a zároveň jsem i překvapen, že v Německu se točí i jiné romanitky než od Pilcherové. Moje hodnocení: 55%

• 12.1.2008  23:45
    Billy Elliot (2000)

Krásný film o drsném životě v Irsku v době sociálních problémů. A Billymu snad každý odpustí, že trochu citově vydíral, protože Billy Elliot je krásný snímek plný emocí.

• 12.1.2008  23:28

Přišlo mi to takové prázdné, bezduché. Vlastně několikrát to stejné v bleděmodrém. Jarmusch je mistr ve svém oboru, v jeho typickém humoru a rozhovorech. Tenhle film může mít různá hodnocení, které mohou tvořit velký kontrast a já patřím k té skupině, které Jarmusch nepřilnul úplně k srdci. Nesmím zapomenout zmínit, že se mi velmi líbil Steve Buscemi, nezklamal a pobavil, ostatně jako vždy. Jinak pro mě průměr, který může nadchnout pouhé fanoušky Jima Jarmusche. Moje hodnocení: 65%