Dixicz

Dixicz

Katar

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 23.6.2014  06:08
  Hříchy pro pátera Knoxe (TV seriál) (1992)
  **

  Zajímavý nápad natáčet živě, ale hrozně nevyrovnaná kvalita dílů i výkony herců. Celkově průměr. A ještě jedna věc mě vyloženě štvala – proč tam himl všichni museli pořád tak hulit!!! Jakoby herci nevěděli co dělat s rukama. Ještě to chápu v baru, tam to tak nějak patří, ale tam hulej všichni a všude. A pořád…

  • 30.1.2014  06:23
  Obr lidožrout (TV film) (2008)
  *

  Tak nevim. B-movies mám celkem rád, ale tohle si nepůjde. 90 minut filmu jsem zhlédl během 40 minut a to jsem se ještě snažil moc nepřeskakovat. Zlatej Shrek! Herci byli nesympatičtí, trikové scény na úrovni filmů z let šedesátých, příběh taky nic moc… a ani sranda to nebyla. Prostě jsem nenašel nic moc, co by se mi líbilo. Jedna hvězda je za snahu a taky proto, že existují určitě ještě o něco horší filmy.

  • 30.1.2014  05:48

  Super film, to musíte vidět! Ninja katany proti vetřeláckým vocasům (doslova). Taky to vypadá, že ufounům se líbí japonský holky. No alespoň to zkusil, dokud ho nepíchla do rozkroku… Bohužel jsem tento výtvor viděl jen v němčině, takže mi asi uniklo mnoho hlášek, ale i tak to stálo za to. Takže jestli máte náladu na crazy movie (a máte pokud možno něco upito, jako jsem měl já) tak do toho rozhodně jděte!

  • 30.1.2014  04:20
  Burial of the Rats (TV film) (1995)
  *

  Jednu hvězdu dávám za pěkný holky, jinak to nestojí ani za to. Je to nuda a není to zajímavý ani jako parodie… Zachraňují to jen ty holky a jejich prdelky a par soubojových scén. Třeba katův pacholek pečený na žhavém uhlí :-)

  • 21.1.2014  07:35

  Akita mikro jokíta pata. Akita makan utala jokíta utala! Akíta jokíta kajla makala, mikro jokita utala matata. Unta makala akita! Výhoda tohoto díla je, že nepotřebuje ani titulky, ani dabing. "Jokíla makala" rozumí snad všichni. Takový pravěk bych si dal líbit. Fešný holky, chlapi se evidentně tenkrát nemuseli moc holit, sem tam ulovit nějakého toho triceratopse a večer o zábavu je postaráno. Jenom děvčata musela mít problém sehnat občas nějaký ten hřeben, aby si mohla nakupírovat vlasy... :-)

  • 22.12.2013  05:53
  Pravěk útočí (TV seriál) (2007)
  *

  Původně jsem dal dvě hvězdy, ale čím víc dílů jsem viděl, tím míň se mi to libí. Námět je zajímavý, ale zpracování je mizerný. Jednotlivé příběhy jsem slabé, triky nic moc a nejvíc mě ničí chování hrdinů. Absolutně nechápu, jak mohli při své tuposti a způsobu chování přežít tolik dílů. Asi to bude tím, že i většina zvířat se chová spíš jako zvířátka z kreslených seriálů než echt šelmy a specielně, když se mají konečně zakousnout do hlavního hrdiny nebo hrdinky, tak radši skučí a vrčí, než aby jednali.

  • 17.12.2013  22:14

  wow, takový zážitek jsem neměl od doby, kdy jsem viděl Piccaso Trigger. Úžasný Bčko nebo spíš Xko... Dokoukal jsem to s otevřenou hubou a ani teď si nejsem jistý, jestli to autoři mysleli vážně nebo si jen dělali prdel. Ale jsou tam pěkný holky!!

  • 13.12.2013  21:31
  Doktorská pohádka (TV film) (1982)
  *****

  Super pohádka. Doktoři jsou úžasní a je vidět, že si to všichni užívají. Jak mám rád Menšíka, tak v téhle pohádce je rozhodně nejlepší Nárožný. Je vidět, že „doktorství“ je jeho koníček.

  • 13.12.2013  21:11

  Z téhle pohádky mám trochu smíšený dojem. Ani mi to nepřijde moc jako pohádka, ale spíš jako nějaká genderová studie. Dá se na ní ale koukat a jsou tam pěkný holky. Škoda, že tam nehrálo víc herců…

  • 11.12.2013  04:59
  Kleopatra (TV film) (1999)
  **

  Nic moc. Na TV film slušná výprava, ale to je tak všechno. Obsazení nic moc. Dalton nepostrádá jisté charisma, ale jako Ceasar mi moc nesedl. Kleopatra abych řekl pravdu taky nic moc, takovej studenej čumák, do postele aby si s ní člověk bral radši i ohřívací láhev. A nejvíc mě dostalo, když se Kleopatře představí Markus Antonius jako „Marc Anthony“. Fakt že jo, včetně krásného amerického přízvuku! Dohromady je to celkem nudný film, ale jestli nemáte co jiného na práci, tak se to dá s přestávkami na záchod a panáka dokoukat.

  • 30.10.2013  05:30

  Je hrozná škoda, že nás Jirka Hrzán opustil tak brzy. I v Drahé tety je úžasný a dohromady s Janžurovou, Gollovou a Svobodovou úžasně baví. Zbytek herecké sestavy a výkonů je slabší, ale naštěstí to tyhle čtyři v pohodě utáhnou. Texty krátkých mezipísní jsou úderné a některé hlášky jdou nesmrtelné (Hrzán: Půlka dortu stačí, ne? Říkalas, že jedna teta má cukrovku…). Super film, na který se vždycky rád znovu podívám…

  • 30.10.2013  05:16

  Vezmi jednu šťavnatou bloncku, beznohýho černocha, praštěnýho vědátora a zajisti je zezadu 20ti letým metroušem s bandou gerontyckých ex-mariňáků a emzaci to maj spočítaný. Vůbec jim nebylo platný, že většinu armády světa, tedy USA, ukryli za mlhu hustou tak, že by se dala krájet. Výše zmíněná sestava je rozdrtí jak v boji face to face, respektive protéza versus predátor, střelbě na cíl přes kopec i v piškvorkách. Naštěstí ufouni, přiletivší příroda ví odkud v super-mega-giga-kůl vesmírných lodích, nemají zřejmě dostatečně vyvinutý zbrojní průmysl. Jejich lodě se na moři pohybují pouze jakýmsi přískoky a jejich střely, podobající se německým hand granátům z druhé světové (pamatujete – jezte kroupy?), mají menší účinnost než střely z americké válečné lodi z téhož období. A když na naší straně stojí ostrostřelec Rihanna, tak je boj předem rozhodnut. Dvě hvězdy za triky a ACDC…

  • 7.10.2013  15:24
  Goon (2011)
  ****

  Mám rád hokej, ale nemám rád, když se na ledě místo hraní perou a řežou. Za likvidační zásahy bych nechával posílat hráče do vězení. Přesto se mi tento film líbil a to tak že hned za 4 hvězdy. Předně je tu perfektně zahraný hlavní hrdina Dough s trochu pomalým a slabším myšlením, ale o to rychlejší a tvrdší pravačkou. Dále zde hraje můj oblíbený filmový padouch a drsňák Liev Schreiber, kterému role bitkaře podle mého perfektně sedla, ale také se zde hezky poodhaluje mnohdy neviditelné zázemí hokejových klubů a jejich hráčů včetně malebné mluvy, kdy fuck nebo fucking není většinou jen za každým druhým nebo třetím slovem, ale za každým... Dough je sympaťák, kterému musíte i přes jeho trochu drsnější povahu držet palce hned od začátku až do poslední rozhodující bitky na ledě. Rozhodně doporučuji. Jen se připravte, že občas sem tak ukápne nějaká červená. Ale to je asi zbytečné varování...

  • 7.10.2013  15:20
  Babovřesky (2013)
  **

  Mám komedie Zdeňka Trošky rád. Ne všechny a ne všechny stejně. Pokud bych je posuzoval podle měřítek na umělecké filmy tak samozřejmě musí propadnout, ale beru je jako oddychovku a jako takové je taky chci posuzovat. Humor je v nich nenáročný a jednoduchý a nevyžaduje nijaké soustředění k tomu, aby člověk zachytil pointu. Jsou fajn, když člověk žehlí prádlo nebo třeba když něco vaří a potřebuje často odskočit do kuchyně... I přesto, že jeho filmy posuzuji z tohoto nenáročného hlediska, tak se mi Babovřesky moc nelíbily. Dám příklad: když to porovnám báby a drbny z mojí nejoblíbenější komedie ze Zdeňkovy produkce (Slunce, seno, jahody) a zde, tak jsou rozdíly markantní. Báby a drbny ve Slunce, seno byly opravdové a uvěřitelné a vypadalo to, že ani tak moc nepředstavují nějakou roli, ale spíš sami sebe. V Babovřeskách jsou umělé a jen se pitvoří. Herečky strašně přehrávají a neherečky, i když se to zdá nemožné, tak taky. Dojem pak není legrační, ale spíše trapný. A takový pocit mám bohužel u většiny postav a situací. Přesto dávám dvě hvězdičky za sympatický výkon Lucky Vondráčkové, Jana Dolanského a Lukáše Langmajera a alespoň několik podařených gagů. Doporučuji jen v případě, že u filmu budete vyvíjet ještě nějakou jinou činnost. Třeba luštit křížovku.

  • 7.10.2013  15:18
  Ledový teror (TV film) (2011)
  *

  Děs, běs... Je to sice klasické béčko, ale v tomhle případě bych abecední označení posunul o hodný kus dál. A kdoví jestli by abeceda vůbec stačila. Neuvěřitelnost příběhu by se u sci-fi filmu ještě dala prominout. Nemusí to být způsobeno filmem, ale blbostí diváka. Ale tolik nesmyslů a základních nelogičností jsem snad v žádném béčku ještě neviděl. Letní Arktida, dvoucentimetrový led uvezoucí hladce track, přerostlá ještěrka postrádající základní čivy jako je zrak a čich a přesto schopná sežrat většinu snad ještě blbějších lidských hrdinů. Dokoukal jsem to do konce jen ze zvědavosti, jakým závěrem nás autoři oblaží. Nezklamali. Závěr je stejně pitomý jako celý film. A proč dávám jednu hvězdu a ne Odpad? Protože jsem se několikrát během tohoto hororu docela od srdce zasmál. Jako parodie to je fakt docela dobrý. Rozhodně nedoporučuji, leda že jste masochista.

  • 7.10.2013  15:17

  V hodně komentářích, které jsem četl, je filmu vytýkáno, že je to agitka poplatná své době. Já bych to tak černě neviděl. Samozřejmě, že budovatelské nadšení je z filmu patrné a že archetypy padouchů a klaďasů, které byly následně použity v mnoha jiných filmech natočených v následujících letech, jsou už zřejmé. Taky motiv polepšeného bručouna není nový a byl následně doveden „k dokonalosti" například v Andělovi. V tomhle filmu je dle mého názoru ještě všechno v normě a například to takzvané budovatelské nadšení bych připsal na vrub spíše doznívající euforii poválečných let, než komunistické propagandě. Rašilov zahrál rodinného despotu lehce a spíš než zlého muže připomínal občas trochu zmateného medvídka, který neví kudy kam. Odonek Hrušínský je super a už v těchto letech je u něj patrný talent, který se samozřejmě ještě rozvinul v pozdějších letech. Felix le Breux a jeho basující hospodářský ne-správce je taky nezapomenutelný. Zkrátka je to pro mě příjemná lehká komedie, na kterou se vždy rád podívám znovu. Doporučuji.

  • 7.10.2013  15:16

  Na filmech Tima Burtona ulítávám a Johny Depp patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější herce. Jen kvůli tomu bych ale pět hvězdiček nedal. Na „Mrtvé nevěstě" jsem ale nenašel nic, co by se mi nelíbilo. Úžasné je výtvarné zpracování a animace, hororově laděný příběh, hudba a písně, namluvené hlasy postav, zkrátka vše. Ohledně dabingu - originál v angličtině se mi přece jen líbil víc, ale i česká verze byla fajn. Zajímavé je, jak se podařilo výtvarníkům udělat nevěstu-mrtvolu Emily tak sexy. Zjevně ji po smrti odehnily jenom nepodstatné části a ty hlavní zůstaly tak jak byly... Rozhodně doporučuji.