jaara

jaara

Jára Franke

okres Šumperk

• 28.2.2019  06:40
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Nádhera. Ti, co nebyli včera v kině, se mají na co těšit. Ostatně se těším i já.

• 25.11.2017  11:46
    Kvarteto (2017)

Krásně plynoucí film z mě milého města, které dělá skvělou kulisu. První dojem byl lehce rozpačitý a teprve dnes se mi pomalu vrací v myšlenkách a až ho uvidím znovu, jsem připraven hvězdičku přidat. V Zábřeze byla včera skvělá atmosféra na předpremiéře a hlavně po ní u občerstvení na stojáka mezi tvůrci filmu. Díky!!! Podruhé jsem film viděl právě dnes (9.12.2018) a hvězdička navíc je tady...

• 3.1.2016  21:42

Inu, není to první film s tak rozporuplnými hodnoceními. Na mě film působil prima a navzdory malému formátu televizní obrazovky jsem zcela spokojen.

• 6.4.2015  12:18
    Saturnin (1994)

Právě koukám na film a brečím smíchy. Málokdy se podaří literární předlohu převést do filmu. A tady byl obrovský problém, kdy geniální Jirotkův román neoplývá dialogy a je postaven na úžasném vyprávění v ich formě a byl jsem velmi mile překvapen, jak seriálem, tak i filmem. Oldřich Vízner i Jana Synková excelují a ostatní jsou naprosto skvělí. Knihu znám od cca patnácti let zpaměti a vůbec jsem si nedokázal byť jen představit její zfilmování. Nemožné se však stalo skutkem a celý štáb si zaslouží obrovskou poctu. Klobouk dolů...

• 20.1.2015  14:16
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Uvidím po třetím dílu, zatím je to místy zdlouhavé, líbí se mi Mirek Krobot, respektive jeho role, kterou M.K. bravurně ztvárnil

• 20.7.2014  17:33

Paráda. Díky Mirku. Včera na předpremiéře ve Starém Městě byla snad nejsilnější účast filmařů i herců.

• 14.1.2014  22:15

Dnes jsem neodolal a snad po dvacáté koukám na film, který mě chytil za srdce už v klučičím věku. Ze sedmi hlavních hrdinů dnes žije jen jeden a ostatní si užívají ve filmovém nebi. Také Eli Wallach coby bídák Calvera je pořád mezi námi a v prosinci 2013 oslavil neuvěřitelných 98 roků. To Robert Vaughn je o plných 17 let mladší, ale pořád hraje. Nu což, jdu film dokoukat a Vám všem přeji krásné chvíle u tohoto nádherného filmu.

• 13.12.2013  23:24
    Detektiv Nero Wolfe (TV seriál) (2000)

Pro toho, kdo nic o nečetl, možná nepřehledné... Pro mne úžasné. Jen je škoda, že to přišlo až nyní.

• 13.12.2013  23:17
    Sestřička (1969)

Jo, jo... Moc hezké. Co říci? Miluji Chandlera a můj soud je proto zcela nekritický.. ;-)

• 13.12.2013  23:13

První se série Mayovek a pro mne nejlepší. Krásná příroda, podmanivá hudba, pro nás děti jasně černobílé postavy, kdy dobro zaslouženě zvítězilo. Hltali jsme filmy i knihy o divokém západě a fandili utlačovaným. Výbuchy smíchu, které v nás vzbuzoval "Motýlkář" a skvěle zahraný padouch Cornel v podání Herberta Loma a samozřejmě naši nedostižní Old Shatterhand a Vinnetou... Kdeže loňské sněhy jsou?

• 13.12.2013  23:10
    Dny zrady I. (1973)

Na tomto filmu jsem se měl podílet jako komparzista, ale bohužel se tak nestalo. Točilo se shromáždění lidí, kdy k nim hovořil Jan Šverma (Michal Dočolomanský) a dav pak křikem a zvednutými pěstmi mu dával za pravdu. My vykutálení študáci jsme se postavili dosti dopředu, abychom pak ve filmu byli vidět a mohli se tím chlubit. Jakmile došlo na onen řev davu, skandovali jsme tehdy oblíbená slova z jedné anekdoty "párek s hořčicí". Nic by se nestalo, kdyby se před námi stojící kráska nerozesmála. Vávra od kamery zařval Stóóóp a šíleně holku sjel, co se směje, že byla vážná doba, atd. atd. Pak si všiml mě, a se slovy, ať s těma pejzama vypadnu dozadu, mě odehnal daleko předaleko. To mě ovšem naštvalo a s kamarádem jsme místo natáčení šli na pivo, takže ve filmu vidět nejsem. A k filmu? Krásné řemeslo, skvělá kamera a nebýt "povinného" ideologického nánosu, dal bych bez váhání 100%. Ale kdo chtěl, mohl si ho odmyslet... Film se mi líbil, i když beze mého filmového debutu

• 13.12.2013  23:09

Ani nevím, proč jsem si pustil ausgerechnet tento stařičký fílm. Pravda je, že mám pro Petera Sellerse slabost. Jeho komika je úžasná a i když je děj filmu, ve kterém hraje, slabší, je to on, kdo film učiní sledovatelný. Komisař Clouseau na stopě ovšem tento případ vůbec není. Jemná parodie a opravdová sranda udrží diváka ve střehu a film se mu odmění tím, že z kina odchází rozesmátý a spokojený. Nesmím také zapomenout na skvělou hudbu Henryho Manciniho a krásnou roli Herberta Loma (komisař Dreyfus), o kterém jsem dlouho netušil, že se narodil v Praze...

• 13.12.2013  23:06

Televizní seriál, který filmu předcházel, jsem neznal. Byl totiž vysílán v čase, kdy jsem se věnoval jiným činnostem a tak jsem zůstal vlastně předchozími epizodami nedotčen. Na film mě upozornil Mirek Krobot, když jsme nezávazně klábosili u piva. S úžasem jsem na plátně pak sledoval krásně vybroušené postavy, vtipné dialogy a lidsky přehledné vztahy ve fotbalovém klubu a jeho okolí. Komika filmu byla dána jednak velmi dobře napsaným scénářem a pak neméně skvělými výkony všech herců. Nejsa kritikem, leč "pouze" divákem (i když, filmy se dělají pro nás, ne pro kritiky), řehtal jsem se každou chvíli a s pocitem nádherného zážitku jsem pak odkráčel domů, kde jsem z internetu postahoval všechny seriálové díly, které jsem pak na jeden zátah shlédl ex post.

• 13.12.2013  23:03
    Revival (2013)

Na tomto filmu jsem byl v zábřežském kině v červenci letošního roku, bylo šílené vedro, sál narvaný do posledního místečka a klimatizace žádná. V takovém počasí bych normálně do kina vůbec nešel a radši se věnoval popíjení chlazeného moku někde v chládku zahradní restaurace. Leč lístky byly zakoupeny už dávno předtím a hlavně osobní přítomnost ministra estetiky Svobodné Republiky Králický Sněžník, se kterým po promítání byla skvělá beseda, mi nedovolila film nevidět. Pokud netušíte, kdo je mým kolegou ve vládě SRKS, je to "vyučený" režisér Miroslav Krobot, který mi natáčení filmu anoncoval jako úžasný osobní zážitek a pravil, že se mi to bude určitě líbit. O ději však mlčel jako partyzán, a tak jsem jen věděl, že se jedná o návrat starých rockerů. Musím říci, že paní režisérka odvedla skvělou práci a s pány herci si poradila úžasně. Bavil jsem se od začátku do konce a nakonec i po závěrečných titulcích při povídání s M.K. u vychlazeného piva.