• Rodinný

Volha (2023) (seriál)

Excelentní.

Velká premiéra (2022)

Včerejší předpremiéra v Zábřeze, narvané kino a parádní film. Mám rád humor obou scénáristů a byl jsem po gardenpárty v letním vedru příjemně osvěžen a o to přece jde.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Nádhera. Ti, co nebyli včera v kině, se mají na co těšit. Ostatně se těším i já.

Kvarteto (2017)

Krásně plynoucí film z mě milého města, které dělá skvělou kulisu. První dojem byl lehce rozpačitý a teprve dnes se mi pomalu vrací v myšlenkách a až ho uvidím znovu, jsem připraven hvězdičku přidat. V Zábřeze byla včera skvělá atmosféra na předpremiéře a hlavně po ní u občerstvení na stojáka mezi tvůrci filmu. Díky!!! Podruhé jsem film viděl právě dnes (9.12.2018) a hvězdička navíc je tady...

Andělé všedního dne (2014)

Inu, není to první film s tak rozporuplnými hodnoceními. Na mě film působil prima a navzdory malému formátu televizní obrazovky jsem zcela spokojen.

Saturnin (1994)

Právě koukám na film a brečím smíchy. Málokdy se podaří literární předlohu převést do filmu. A tady byl obrovský problém, kdy geniální Jirotkův román neoplývá dialogy a je postaven na úžasném vyprávění v ich formě a byl jsem velmi mile překvapen, jak seriálem, tak i filmem. Oldřich Vízner i Jana Synková excelují a ostatní jsou naprosto skvělí. Knihu znám od cca patnácti let zpaměti a vůbec jsem si nedokázal byť jen představit její zfilmování. Nemožné se však stalo skutkem a celý štáb si zaslouží obrovskou poctu. Klobouk dolů...

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Uvidím po třetím dílu, zatím je to místy zdlouhavé, líbí se mi Mirek Krobot, respektive jeho role, kterou M.K. bravurně ztvárnil

Díra u Hanušovic (2014)

Paráda. Díky Mirku. Včera na předpremiéře ve Starém Městě byla snad nejsilnější účast filmařů i herců.

Sedm statečných (1960)

Dnes jsem neodolal a snad po dvacáté koukám na film, který mě chytil za srdce už v klučičím věku. Ze sedmi hlavních hrdinů dnes žije jen jeden a ostatní si užívají ve filmovém nebi. Také Eli Wallach coby bídák Calvera je pořád mezi námi a v prosinci 2013 oslavil neuvěřitelných 98 roků. To Robert Vaughn je o plných 17 let mladší, ale pořád hraje. Nu což, jdu film dokoukat a Vám všem přeji krásné chvíle u tohoto nádherného filmu.

Detektiv Nero Wolfe (2000) (seriál)

Pro toho, kdo nic o nečetl, možná nepřehledné... Pro mne úžasné. Jen je škoda, že to přišlo až nyní.