Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Krimi
  • Drama
  • Komedie
  • Horor

Zajímavosti k filmům (144)

Sexuální výchova

Sexuální výchova (2019) (TV seriál)

Role Isaaca byla původně napsána pro člověka s amputovanými končetinami. Po úspěšném konkurzu George Robinsona byla role změněna, aby odpovídala jeho vlastnímu handicapu.

Sekretářka

Sekretářka (2002)

Scény v parku, kterým Lee (Maggie Gyllenhaal) prochází, byly točeny bez povolení, jelikož producenti spletli jeho lokaci a získali povolení na jiný. Během natáčení se proto štáb musel domlouvat a vypořádávat s policisty.

Sekretářka

Sekretářka (2002)

Přestože má Lee problémy zvednout plnou nádrž vody nebo vlézt do kontejneru, pro její představitelku Maggie Gyllenhaal nepředstavovaly žádnou větší námahu.

Skvělí chlapi

Skvělí chlapi (2000)

Tobey Maguire hraje postavu spisovatele, jehož příjmení je Leer. „Leer“ znamená ve španělštině „číst“.

Skvělí chlapi

Skvělí chlapi (2000)

Michael Douglas během natáčení ve městě Beaver v Pensylvánii často v natáčecích přestávkách odpaloval golfové míčky do řeky Ohio.

Skvělí chlapi

Skvělí chlapi (2000)

Curtis Hanson byl dlouholetým fanouškem Boba Dylana. Když jej oslovil, aby nahrál píseň pro jeho nový film, Dylan souhlasil a „Things Have Changed“ mu následně vyneslo sošku Oscara.

Sin City - město hříchu

Sin City - město hříchu (2005)

Ač je u „director's cut“ (režisérské prodloužené verzi filmu) napsáno, že je o 20 minut delší, tak bylo přidáno pouze pár velmi krátkých scén. Zbytek stopáže natahují závěrečné titulky, které jsou v „recut“ verzi po každé povídce.

Sin City - město hříchu

Sin City - město hříchu (2005)

Později byla pro DVD vytvořena druhá verze filmu, která bývá nejčastěji označována jako „recut“. Zde mohou diváci sledovat povídky jednotlivě a po každé z nich následují titulky. Vyhnulo se tak skákání mezi dějovými linkami.

Rozhněvaný muž

Rozhněvaný muž (2021)

Natáčení probíhalo od listopadu 2019 do poloviny března 2020. Natáčelo se v Londýně (drtivá většina interiéru včetně základy Fortico) a Los Angeles.

Rozhněvaný muž

Rozhněvaný muž (2021)

Filmový plakát byl prvním, kde se objevilo nové logo studia MGM. Po obnovení vypadá pouze jako monogram, tentokrát bez typické lví hlavy.

Trans

Trans (2013)

Rosario Dawson v rozhovoru řekla, že jí nahota ve filmu nevadila, naopak jí tato scéna přišla velmi důležitá, protože to, co její postava dělala, nemělo být sexy, ale vypočítavé a chladně logické.

Trans

Trans (2013)

Když jde Simon (James McAvoy) na hypnoterapii, dostane mobil se zvoněním, které je nápadně velmi podobné písni „Extreme Ways“, kterou proslavily filmy s Jasonem Bournem. Tato postava také trpěla uměle vytvořenou amnézií.

Reklama

Reklama

Reklama