HenryS.

HenryS.

Tádžikistán

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 18.8.2016  17:48

trochu vyčpělejší remake filmu Lampedusa v zimě. tu bych doporučil k vidění rozhodně spíš.

• 13.11.2014  19:34

Ach ty (blonďaté) ruské emoce naroubované na (středo)asijskou drsnost. Plus ty snahy pracovat s postavami tak, aby vyhovovaly jak politicky, tak společensky co největšímu počtu diváků - to je vždycky cesta do pekel. Ale jak bylo to příhodné přísloví? "Chytrák se raději třikrát poradí sám se sebou než aby dal radu druhému" (?) - to jo.

• 10.11.2014  13:55
    Karpopotnik (2013)

kde to jde vidět? zn. akutní!

• 31.7.2014  23:28
    Generál Nil (2009)

nic nového. naprosto nic. film-pomník bez špetky invence, další díl do mozaiky o ublíženeckých nacionalistických Polácích.

• 23.7.2014  17:29
    Sokolníci (1970)

Postava Ivana Andonova do filmu možná vnesla onen nepochopitelný bulharský (ne)rytmus - nebo jak rozumět (podivně) širokoúhlému (a krásně orwozeleno barevnému) filmu střídající sekvence ála National Geografic a výchovný film pro děti a mládež, s nepostradatelnou milostnou linkou (dobře tedy, scénou)? Ale možná má jenom pravdu formelín.

• 14.7.2014  23:35
    Urán (1996)

[geniální!!] hudba: Tibor Szemző.

• 6.3.2014  19:42

tleskám. migrující 'Estética da Fome' se po menší odmlce vynořila opět v Evropě a nejen ve stylu žánru je něco jinak, než jsme zamýšleli. Zvlášť marxistické čtení chlapce mě baví hodně. Co se týče reakcí karlovarského publika, tak to není překvapující. Vymetám festivaly už chvíli, ale v Karlových Varech jsem se setkal s nejkonzervativnější sebrankou ignorantů. Jestli to nebude tím, že na KVIFF se chodí voháknutej po kolonádě, ale ne na filmy. jediný co člověk může je vyspávat (morální) kocovinu (že do varů jezdil) do jedenácti a pak jít na fajne půnoční sajrajty.

• 6.3.2014  19:21
    Borgman (2013)

docela si zapřemýšlíte, pokud nejste ingoranti. Aktualizovaná Pasoliniho Teoréma, spirituální film pro zápaďáky.

• 17.1.2014  01:17

bacha, prudký doják!

• 31.10.2013  10:36

Průměrný uživatel čsfd by zkrátka měl přestat jezdit na filmové festivaly, nedejbože na ty s přesahem. Nacpat je všechny do čsfd sálu na tu nejblbější sračku a tam budou držet hubu!

• 31.10.2013  00:05

...a jestli budete volit bílými lístky, vagony se sudeťáky se vrátí zpět! nejbrutálnější kus celé série.

• 25.9.2013  20:14
    Argo (2012)

ach ty jízdy se student agency, to mě deptá..

• 1.5.2013  16:26

kamera: Ivan Vojnár

• 2.4.2013  23:47

Hustý. Archeologie sociální práce u nás. Kamera: Ivan Vojnár.

• 10.3.2013  22:31
    Dva nula (2012)

no dobré, i když to opakované mi začalo po chvíli vadit. Ale aspoň mám pořád v paměti to jméno prvního českýho fotbalisty, který jsem kdy zaregistroval. jinak pro mě za mě, klidně i osm. osm atmosfér.

• 27.2.2013  10:51

takové protahované instruktážní video. já jsem to taky neměl na střední a základce jednoduché, ale že by to bylo takhle schematický, na to si nevzpomínám.

• 9.1.2013  15:35
    Hra o kámen (2012)

Fascinující náhled na syntézu hnědého vlastenectví českého stavícího se proti hnědému němectví na příkladu politicky neuspokojeného pejskaře.

• 7.1.2013  00:53
    Toytravel Story (studentský film) (2010)

Hudba: Dýza Boys A Jyrka to vystihl náramně. "Lidi se zásadně bavěj píčovinama". Mít ten dokument o pět minut víc, úplně cítím jak mi ve společnosti těhlech lidí umírá mozek.

• 30.11.2012  23:50
    Podsvětí Holešovic (amatérský film) (1978)

...zprávy zvenčí byly stále kusé.

• 30.11.2012  00:14

"Pátého května padesátého čtvrtého roku jsme já a Zoščenko byli svoláni do Leningradského Domu spisovatelů. Britská studentská delegace by vás chtěla vidět. Řekla jsem jim: Jsem nemocná. Ne, vy musíte přijít - jinak řeknou, že vás zadávili. Tak za mnou přišli a já jela. Poslali pro mě vůz. Ale jak jsem vyšla na ulici, ucítila jsem, že to skončí katastrofou. Dívala jsem se do jejich tváří, ale nemohla jsem uhádnout kdo by se mohl zeptat. Pak se zeptali Zoščenka na jeho názor na Rozhodnutí čtyřicátého šestého roku. Pověděl, že nejdříve byl překvapen jeho nespravdlivou podstatou, ale poté si uvědomil, že mnoho z toho dokumentu je spravedlivé. Studenti mu zlehka zatleskali. Já čekala až se zeptají mně. Vstala jsem a pronesla: Rozhodnutí soudruha Ždanova a Strany považuji za správné. Mlčení. Michail Michailovič se ukázal naivnější než bych do něho řekla. Asi si pomyslel, že by jim mohl něco vysvětlit. Na takové otázky může přece člověk odpovědět jedině tak, jak jsem odpověděla já! Chudák Míša, pomátl se, nevydržel ani druhé kolo...."

• 24.11.2012  14:56

Podobně jako v Playtimeu, je tady ohromně důležité, co se děje v celé mizanscéně. (Takže film docela dost o ničem, pokud ho vidíte na počítači, jako já.) Naštěstí jsem v kině viděl předtím Zlato v horách, takže jsem věděl kam a na co zaměřit pozornost.

• 20.11.2012  11:14
    Expres (2011)

giblma: už se těším - jen abych se dočkal.

• 16.11.2012  23:06

Po mnoha letech kašírovaného vyšminkovaného pábitelství (např poslední Menzlové) něco autenticky hrabalovského!

• 13.11.2012  23:00
    Děrsu Uzala (1975)

Jediná má výtka směřuje k postavě kapitána Arseňjeva. Sice říká, jak ho setkání s Děrsem ovlivnilo, ale na jeho chování to není poznat. Celou dobu vypadal, že se od něho nic nenaučil - co se týká přístupu k životu.

• 12.11.2012  23:31

obrovské překvapení, a bojím se že nepřekonatelné /obecně/. vzhledem k naprosto vražedné kombinaci názvu, roku, zemi původu a žánru jsem čekal obrovský sterilní průser ála Za zvuků hudby, kde nic nebude dávat smysl, chování postav bude pitomé, všichni herci budou slzet štěstím. Naštěstí se nestalo. A já si opravdu zaslouženě můžu povzdechnout: co teda může za ten hype o důležitosti amerického/hollywoodského filmu? Já opravdu nechápu, že americké filmy se hrajou nejvíc a jsou nejnavštěvovanější. Ne - prostě je to k neuvěření. Nikdy to nepochopím. Opravdu nejspíš zbývá poděkovat hloupým středoškolákům a gymnazistům (takže všem [?]) za to, že navštěvují multiplexy. NENÁVIDÍM VÁS! ;-)

• 11.11.2012  19:42
    Ženitba (1977)

jedna za "k ocucání líbezného " Leonova. (jinak jestli to mělo jenom tu jedinou pointu kterou jsem zaregistroval, tak teda neuvěřitelně slabé, patrně už z předlohy).

• 11.11.2012  19:30
    Poštmistr (1925)

To byla moderna, že? .. nebo že by spíš přehodili kotouče?

• 8.11.2012  15:16
    Padá vláda, něco si přej (studentský film) (2012)

Už podruhé mě Apoleny film seznámil s něčím novým, lépe řečeno s někým novým, takže kvůli tomu trošku nadhodnocuju.. Nebyl to pro mě sice takový šok jako kancléřův film (ne Hitlerův, ale jsi blízko), ale portrétovaná trojice a jejich východiska zde byly načrtnuty pěkně. Na druhé straně "observační styl", nebo "minimální zásahy režie do projevů postav" považuji za jednoznačné plus - postavy se většinou zdiskreditují samy, není řeba je k tomu nutit, nebo násilně konfrontovat, tlumočit jejich názory v jiných kontextech - takové režisérské zásahy většinou nefungují - trochu problémy s tím má určitě pan Martin Dušek, ale jeho poslední tvorba ukazuje, že se od brněnských Vikingů aspoň trochu umírnil.

• 29.10.2012  12:03

to už raději http://www.csfd.cz/film/287151-16x/