Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Recenze (270)

plakát

Červené máky Issyk-Kulu (1972) 

Ach ty (blonďaté) ruské emoce naroubované na (středo)asijskou drsnost. Plus ty snahy pracovat s postavami tak, aby vyhovovaly jak politicky, tak společensky co největšímu počtu diváků - to je vždycky cesta do pekel. Ale jak bylo to příhodné přísloví? "Chytrák se raději třikrát poradí sám se sebou než aby dal radu druhému" (?) - to jo.

plakát

Generál Nil (2009) 

nic nového. naprosto nic. film-pomník bez špetky invence, další díl do mozaiky o ublíženeckých nacionalistických Polácích.

plakát

Sokolníci (1970) 

Postava Ivana Andonova do filmu možná vnesla onen nepochopitelný bulharský (ne)rytmus - nebo jak rozumět (podivně) širokoúhlému (a krásně orwozeleno barevnému) filmu střídající sekvence ála National Geografic a výchovný film pro děti a mládež, s nepostradatelnou milostnou linkou (dobře tedy, scénou)? Ale možná má jenom pravdu formelín.

plakát

Urán (1996) 

[geniální!!] hudba: Tibor Szemző.

plakát

Chlapec pojídající ptačí zob (2012) 

tleskám. migrující 'Estética da Fome' se po menší odmlce vynořila opět v Evropě a nejen ve stylu žánru je něco jinak, než jsme zamýšleli. Zvlášť marxistické čtení chlapce mě baví hodně. Co se týče reakcí karlovarského publika, tak to není překvapující. Vymetám festivaly už chvíli, ale v Karlových Varech jsem se setkal s nejkonzervativnější sebrankou ignorantů. Jestli to nebude tím, že na KVIFF se chodí voháknutej po kolonádě, ale ne na filmy. jediný co člověk může je vyspávat (morální) kocovinu (že do varů jezdil) do jedenácti a pak jít na fajne půnoční sajrajty.

plakát

Borgman (2013) 

docela si zapřemýšlíte, pokud nejste ingoranti. Aktualizovaná Pasoliniho Teoréma, spirituální film pro zápaďáky.

plakát

Sonic Outlaws (1995) 

Průměrný uživatel čsfd by zkrátka měl přestat jezdit na filmové festivaly, nedejbože na ty s přesahem. Nacpat je všechny do čsfd sálu na tu nejblbější sračku a tam budou držet hubu!

plakát

Volíme šťastnou budoucnost (1948) 

...a jestli budete volit bílými lístky, vagony se sudeťáky se vrátí zpět! nejbrutálnější kus celé série.

Reklama

Reklama