• Krátkometrážní

Argo (2012)

ach ty jízdy se student agency, to mě deptá..

Majčini kluci (1987)

Hustý. Archeologie sociální práce u nás. Kamera: Ivan Vojnár.

Dva nula (2012)

no dobré, i když to opakované mi začalo po chvíli vadit. Ale aspoň mám pořád v paměti to jméno prvního českýho fotbalisty, který jsem kdy zaregistroval. jinak pro mě za mě, klidně i osm. osm atmosfér.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

takové protahované instruktážní video. já jsem to taky neměl na střední a základce jednoduché, ale že by to bylo takhle schematický, na to si nevzpomínám.

Hra o kámen (2012)

Fascinující náhled na syntézu hnědého vlastenectví českého stavícího se proti hnědému němectví na příkladu politicky neuspokojeného pejskaře.

Toytravel Story (2010) (studentský film)

Hudba: Dýza Boys A Jyrka to vystihl náramně. "Lidi se zásadně bavěj píčovinama". Mít ten dokument o pět minut víc, úplně cítím jak mi ve společnosti těhlech lidí umírá mozek.

Osobní spis Anny Achmatovové (1989)

"Pátého května padesátého čtvrtého roku jsme já a Zoščenko byli svoláni do Leningradského Domu spisovatelů. Britská studentská delegace by vás chtěla vidět. Řekla jsem jim: Jsem nemocná. Ne, vy musíte přijít - jinak řeknou, že vás zadávili. Tak za mnou přišli a já jela. Poslali pro mě vůz. Ale jak jsem vyšla na ulici, ucítila jsem, že to skončí katastrofou. Dívala jsem se do jejich tváří, ale nemohla jsem uhádnout kdo by se mohl zeptat. Pak se zeptali Zoščenka na jeho názor na Rozhodnutí čtyřicátého šestého roku. Pověděl, že nejdříve byl překvapen jeho nespravdlivou podstatou, ale poté si uvědomil, že mnoho z toho dokumentu je spravedlivé. Studenti mu zlehka zatleskali. Já čekala až se zeptají mně. Vstala jsem a pronesla: Rozhodnutí soudruha Ždanova a Strany považuji za správné. Mlčení. Michail Michailovič se ukázal naivnější než bych do něho řekla. Asi si pomyslel, že by jim mohl něco vysvětlit. Na takové otázky může přece člověk odpovědět jedině tak, jak jsem odpověděla já! Chudák Míša, pomátl se, nevydržel ani druhé kolo...."

Kamenná svatba (1972)

Podobně jako v Playtimeu, je tady ohromně důležité, co se děje v celé mizanscéně. (Takže film docela dost o ničem, pokud ho vidíte na počítači, jako já.) Naštěstí jsem v kině viděl předtím Zlato v horách, takže jsem věděl kam a na co zaměřit pozornost.