• Krátkometrážní

Návrat do neobyčejných let (2004) (TV film)

K tomu mě napadá hláška Evalda Schorma: "jediný, co drží dělnická třída pevně v rukou, je pták při chcaní na hajzlu."

Rabbits (2002)

Pojďme přepadnout vysílací studio TV Nova a pustit to ve 20:00 namísto Ordinace v růžové zahradě!

Pějme píseň dohola (1990)

...a blesk k tomu nechcete? Zeptala se mě paní v trafice v Proseči, když jsem to dvd kupoval. Podíval jsem se na ni pohledem, že ji určitě přešlo do konce života nějaké takové otázky svým zákazníkům pokládat. 1) geniálně načasované vydání, prvních 14 dní v červenci vždycky jezdím na 2) pionýrský tábor na Budislav (ano, stále, i v r. 2008), místo, kde se mj. natáčela scéna u rybníka s vrhem koulí a potápějícím se Bobem. 3) Takže jsme si s vedoucíma mohli pustit po večerce tenhle film na pionýrském táboře... Prostě stoprocentní zážitek. Zaujalo mě, že Bob mívá stejné hlášky jako my... Nástup na odpolední zaměstnání!!! Mimojiné, film s nejapokalyptičtějším koncem, jaký jsem kdy viděl!!!

Na sever Severozápadní linkou (1959)

...mám trochu starost o kolik bodů od přátel přijdu, když napíšu, že tohle byl poslední kvalitní film co v Hollywoodu vznikl. I když - Ne, vlastně nemám. :-)

P.F. 77 (2003) (TV film)

Atmosféra, která se dá krájet. Jedna oslava Silvestra a co se z ní vyklube. Naprosto skvělá Vlasta Chramostová. A ten brutálně zrnitý obraz dodává té lednové městské šedi další rozměr...

Křik (1963)

Nejlepší Jireš.

Malá Vilma: Poslední deník (2000)

Tenhle film jsem viděl jakoby náhodou kdysi v osmičce nebo devítce na Čt2 ve filmovém klubu. Najednou jsem zjistil že existují úplně jiné filmy než "filmy" kterýžto druhý výraz "filmy" myslím hanlivě většinovou produkci která běží na televizích neustále... Pro mě velmi osobní zážitek.

Kalamita (1980)

Taky se ptávám starších a zkušenějších: "Co vlastně dělá sociolog v lese?"