Aladin (2019)

Čakal som väčšiu trapošinu, ale bolo to milé prekvapenie, a to aj napriek tomu, že muzikály vôbec nemusím. Celkom príjemne s týmto dá stráviť večer, ak nechcete nič náročné.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Panenko skákavá!!! Veľmi pôsobivé....neviem sa dočkať dvojky.... Vrelo odporúčam pre milovníkov žánru..

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Snúbenica nakázala, aby som tomu napálil plný počet. Budem rebel a dám kompromis.

Americký sniper (2014)

Silné, reálne, pôsobivé.....ale ako to povedal Forrest Gump v knihe......"válka je vůl." Vďaka Klintovi za toto spracovanie. Všetkým odporúčam.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Ako veriaci človek som na mnohé chvíľe pozeral s pohoršením, a to aj napriek tomu, že viem, aké blbosti vymýšľa svet aj vo veciach náboženstva a viery. Nemôžem však uprieť spracovanie, ktoré doslova až hypnotizovalo a nútilo to pozrerať ďalej. A dávam hviezdu naviac za podnety na premýšľanie o ľudských pohľadoch na vieru, predstavy o bohoch a všetkom nadprirodzenom. Som zvedavý na pokračovanie. Ak si to chcete pozrieť a ste veriaci, tak pozor, veľmi sa pohoršíte a môže vás to rozhodiť.

Ant-Man (2015)

Originálne? - Absolútne! Kopec príjemného humoru, skvelé spracovanie, dobre vybraní herci. Veľmi som sa bavil. Parádna marvellovka. Som zvedavý, ako to prepoja s Avengermi. Päť hviezd bez váhania.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013) odpad!

Mne to prišlo dosť primitívne, aj keď to mala byť komédia. Akože "poďme byť vtipní, lebo takí podľa nás sme". Trápne kecy, ešte trápnejšie správanie. Ani len náznak zdravého rozumu. U mňa 0 bodov...

Assassin’s Creed (2016)

Aj keď medzi moje top uvoľňovacie procedúry patrí gaming (obzvlášť RPG), k tejto až kultickej hre som sa nikdy nedostal. Asi preto, že som to ani nechcel, nakoľko ma v podvedomí stále čosi odrádzalo. Ale tak kukol som si film. A na základe neho viem, že tú hru si nikdy nezapnem. Aj keď vizuál bol pekný, príbeh ma nechytil, a ako veriaceho človeka aj trochen dotkol (nie veci o cirkvi, ale o Bohu a tak podobne) a hlúpostí tam bolo toľko, že som ľutoval, že som si do kina nezobral lopatu na kydanie. Jasné, je to iba film, bla bla bla. Aj tak si myslím, že to riadne gumuje mozgy tým deckám, čo sedeli naokolo. Vyjadrím to slovami, ktoré som tu na csfd pri jednom filme videl: efektne natočený film o "výkale"....Asi tak.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Celkom kvalitné a prepracované pokračovanie prvej časti. Páči sa mi, že to nadväzuje na predchádzajúci dej a zdá sa, že tento trend bude pokračovať. Oceňujem morálnu zápletku, že to nie je plytké, ale zobrazuje to určité problematické oblasti moci. Bolo to aj zábavné, napínavé, pútavé. Za takéto veci nemám problém dať plný počet. Teším sa na pokračovanie.

Avengers: Infinity War (2018)

Pre mňa najlepšia marvelovka všetkých čias. Skvelý humor, parádna kombinácia postáva a dej, ktorý drží od začiatku až do konca. Ani sekundu som sa nenudil. A ešte niečo, čo som už dávno pri filme tak silno nepociťoval - pocit bezmocnosti, slaboty a koniec, ktorý som nečakal. Chcem si to pozrieť ešte aspoň 10x. Odporúčam