Šéfové na zabití (2011)

Paráda. Komédia, na ktorej som sa vedel z chuti zasmiať. Rozveselila mi deň a preto štyri bez problémov.

Kráska a zvíře (2017)

Aby bolo jasné, muzikály nemusím, veľmi nemusím. No ale čo som mal robiť, keď v tom hraje Emma?! Vizuálne to bolo pekné, pesničky ok - celkovo by som tomu dal možno 3 a pol.....ale za Emmu, hmm, krásnu Emmu, by som dal ešte tri hviezdy navyše, čo však nejde. Dám plný, nesúďte ma...

Dalkomhan insaeng (2005)

Aj keď som si tento film vybral na základe odporúčaní, vôbec ma neoslovil a miestami až vyslovene nudil. Chýba tu úplné rozvinutie deja a lepší výkon hlavnej postavy. No, nič moc.

Ukrutnost nade vše (2012)

Jednotka je ultra kultová záležitosť. V tomto pokračovaní však už čosi veľmi chýba. Hodnotím to ako taký priemer. Dúfam však, že trojka to napraví a dostane sa to opäť do správnych koľají.

Hořkých sedmnáct (2016)

Áno, zabudol som. Zabudol som na stredoškolskú postpubertálnu tragickosť a krehkosť duše, na všetky tie boje a zápasy, ktoré som viedol. Samozrejme nie som dievča! Ale aj chlapi to nemajú jednoduché. Bolo dobré pospomínať a obzrieť sa späť. Síce je to označené ako komédia, ale môj úsmev bol celkovo trpko-smutný. Boli vtipné momenty, to áno, ale aj tak je to skôr "hĺbavá" komédia, než niečo ľahké na zábavku. A zo všetkého mi vyplynula myšlienka, ktorú povedal jeden celkom múdry muž: "Stvoril si nás pre seba, Pane, a nespokojné je naše srdce, kým nespočinie v Tebe." (Augustinus Aurelius). Asi tak. Vrelo odporúčam.

Příchozí (2016)

Ty kokso, to malo takú atmošku, že do mňa museli štuchnúť, aby som pamätal na kyslík a aj sa občas nadýchol. Veľmi pôsobivé.

Assassin’s Creed (2016)

Aj keď medzi moje top uvoľňovacie procedúry patrí gaming (obzvlášť RPG), k tejto až kultickej hre som sa nikdy nedostal. Asi preto, že som to ani nechcel, nakoľko ma v podvedomí stále čosi odrádzalo. Ale tak kukol som si film. A na základe neho viem, že tú hru si nikdy nezapnem. Aj keď vizuál bol pekný, príbeh ma nechytil, a ako veriaceho človeka aj trochen dotkol (nie veci o cirkvi, ale o Bohu a tak podobne) a hlúpostí tam bolo toľko, že som ľutoval, že som si do kina nezobral lopatu na kydanie. Jasné, je to iba film, bla bla bla. Aj tak si myslím, že to riadne gumuje mozgy tým deckám, čo sedeli naokolo. Vyjadrím to slovami, ktoré som tu na csfd pri jednom filme videl: efektne natočený film o "výkale"....Asi tak.

Zúčtování (2016)

Áno, áno, áno. Máte radi príjemnú a napínavú zápletku a dobré obsadenie vo filme? Toto všetko tu nájdete. A tiež zopár pekne prevedených akcií. To má doogiemus rád, a teda hodnotí plným počtom.

Vyměněné osudy (2014) (seriál) odpad!

Aby bolo jasné - pozerá to manželka - a keďže žijeme v jednej domácnosti, nedá sa vyhnúť tomu, aby som stále nezhliadol niekoľko minút z tejto gumárne. No čo vám poviem - čistá telenovela, ktorá nemá čo ponúknuť, nemá čím obohatiť, akurát sa pritom samovraždia mozgové bunky. Zdá sa mi, že oproti ostatným seriálovým skvostom tohto žánru tu plačú ešte viac. Fňuk sem, fňuk tam, a doogiemus si má chuť špárať vidličkou v oku. Toľko sĺz by zúrodnilo aj saharu. V mene zdravého rozumu tomu dávam hodnotenie zodpovedajúce kvalite a obsahu.

Sebevražedný oddíl (2016)

Nakoľko mám rád tento žáner, veľmi som čakal, až si nájdem čas pozrieť si tento výtvor. Ale ako to už zvyčajne býva, po dlhom očakávaní príde veľké sklamanie. Čo sa týka vizuálu, nemám čo vytknúť, ale dej bol slabý a príbeh tiež. Obrovský potenciál bol premrhaný a ja mám trpký pocit v duši, že ak to takto pôjde ďalej, prídu len priemerné komiksovky, ktoré málokoho oslovia. Celkovo hodnotím ako priemerný film v danom žánri.