brumbrum

brumbrum

Slovensko
hacker, fotograf, muzikant :)

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 11.1.2019  19:43
    Viktorie - Série 2 (série) (2017)

Prva seria bola fakt super, takze sme sa samozrejme hned pustili do druhej: tiez je super :-)! Az na malu hodne umelu homo-vlozku: samozrejme, ze sa moderny serial nezaobibe bez rozspusinkovanych truhlikov. A bolo mi veru divne, ze sa tam motaju taki zbytocni napudrovani snehuliacikovia: samy usmev, neznost sama, bez pribehu, proste tak volako ucelovo. Ovsem, ze sa nezne zblizovali a par pozornych sudruhov im to, dobrotivo odobrilo. No co, rezia im ukoncila neznosti sice nenapadito, ale Bohu vdaka ucinne, takze sa to az po postelove sceny nedostalo. Takze davam 4*, ale len-tak; cmuckajucich sa chlapcov v historickom seriale si mohli odpustit.

• 8.1.2019  23:35
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Paraaaaadicka :-)! Premyslene, detailne, oresvedcivi herci, skvela atmosfera: tak to ma byt! Kus historie, intrig, lasky, psychologie.. 4*

• 6.1.2019  13:43
    Génius - Picasso (série) (2018)

Hodne slabsie, nez seria Einstein; ale ved ziadne prekvapenie! Einstein sice nebol ziaden lumen, co sa moralky/empatickosti/ludskosti tyka, ale predsa len, aspon ta fyzika nie je celkom o nicom, a tu mu dost sla. Naproti tomu pan Picaso mazal farby po platne hodne hnusne a popritom sa hlucne bavil, jaki to debili, ze mu tecu z tych desnych mazanic melony. Ku stetcom spravidla instaloval kopu stetiek, takze vymydlil pol Europy: na decko zamiesil kade siel, velka skurvena rodina, a par chuderiek si to aj hodilo, ked siel prdiet do hliny. Ze mal strach umriet? No bodajt, pri zivote sexualneho akrobata, to by lepilo aj certovi! 3*, ze sme to dopezerali - a ze vzbudili nas zaujem o osud tych ubohych chuderiek

• 31.12.2018  20:35
    Génius (TV seriál) (2017)

Fajn, mne sa lubilo ;-). Zatial kuknuty len Einstein; skoncil podarene, mozog v naleve, nateseni vedci snaziaci sa z toho sajrajtu pochopit jeho ducha - celkom tak ako on, studiom stavebnej infrastruktury pochopit Boha. Milenky, rozvratene rodiny, sexovanicky, hromada nestastnych ludi, hektolitre slz, vycitiek a nestastnych zien... - slovom: genialne poznanie :-D! Presne tak to chodi a presne tak to serial zachytil, aj ked to asi nemala byt ta message.. 4*

• 28.12.2018  21:16
    Obávaný (2017)

V podstate hodne smutny film o chudak devenke dvadsiatke, co sa vyda za depresivneho intelektuala-kamikadze. Keby mala viac skusenosti resp. aspon vek, tak si ho nevezme vobec, alebo mu aspon neskor v jeho depkach a zamotanosti pomoze. Tipek ma uspech, slavu, znamych, fanusikov atd., takze sa v ramci krizy svojej osobnosti rozhodne to vsetko splachnut - a popri tom potrapit svoju nezrelu zamilovanu oddanu zenusku. Ta si z toho vezme akurat to, ze "romantika nam umrela", s cim mu pomoze iba ak na psychiatriu. Je mi ich luto, oboch. 3*. Stacy je super, vyrazom oci dokonale vylici svoj vtorny svet tak, ako sa to Louisovi podari az hromadou slov a burlivou gestikulaciou.

• 27.12.2018  17:38

Mne sa to pacilo ;-). Smutne, ale romanticke. Skoda, ze babenka nevedela jasne uprednostnit lasku pred zarukou bezpecia; celkom tak to chodi, ze ludia si racionalne znicia to, o com zvysok zivota len zbytocne romanticky snivaju: z bezpecia svojich debilnych rozhodnuti. 4* PS: Romanticky ulet, ktory podrazdi nevyzite furie; zivot ponuka niekolko neopakovatelnych moznosti prezit svoju osudovu lasku - a chytraci, co sance odrozumovali, potom napr. pisu debilne komentare ;-)..

• 7.12.2018  21:07
    Outlaw King (2018)

No, slusna sekanica. Lietaju creva, hlavy, pindure, cecky, ruky, grcanice.. - hodnotny film vypada inak. Vyhrali sa s nasilim, spinou, nenavistou, posadnutostou - ale dobova studia to prave nie je ;-). Koho zaujima historia, musi skusit inde, totok je lacny pocin pre nenarocnych divakov. Na 3* postaci: po kibloch krvi romanticka scena s titulkami, clovek si moze v klude lahnut spat a zajtra netusi, co to vlastne kukal. Bezny Ausschuss.

• 7.12.2018  17:51

Nepozeratelne. Resp. pre tych, ktorym nevadi, ze sa vsetko odohrava v jednej kulisovej izbe. Hrozne, jak ceskoslovenske nizkozpoctove capiny na utorok vecer v 1972. 1*, vydrzal som len par minut, skusal to pretotocit hore-dolu - a vyhodil to :-)

• 2.12.2018  23:44

Dobri herci, to je tak vsetko. Pekna konina, let na Mesiac a potazne aj film o nom. Neil dokola spomina na dcerku a na tych par stastnych chvil s rodinkou. Sledovat vyse dvoch hodin, ako smutne kuka spod helmy zrkadliacej vesmir, je silny tabak. Ze popri tom zaboril bagandzu do prachu Mesiaca: no a co? Co mal z toho a co z toho malo ludstvo? Kam sme sa akoze posunuli? Ze sme slapli trocha za atomsferu? Kolko beznych ludi si dokaze predstavit velkost nasej slnecnej sustavy? A nasej galaxie? A ostatnych galaxii? Komplet kravina riskovat zivot otca rodiny v sardinkovej skatulke hodenej mimo stratosferu, len na to, amici zapolitizovali rusakom ako machri. Tie miliardy $ mali dat hladujucim detom, lenze za to este prezidenta nikto nikdy nezvolil. Kazdeho z nas caka coskoro neskutocny prelet casovou dimenziou, mimo nasho planetrarneho systemu, mimo hmoty, cas a priestor. To je to prave dobrodruzstvo a nie poondiata NASA. A namiesto, aby sme sa na ten hodne sukromny let bez spiatocnej letenky poriadne tuna za tych par rokov nachystali, staviame si radsej plechove krabicky a presuchame sa s odretymi usami par milimetrov prec od kazdodenneho zivota, kde nam zostava tak malo casu spravit nieco rozumne pre bezprostredne okolie. Podla mna cele slabe, aj namet, aj film. 2*, ze uhrali tak debilny pribeh relativne obstojne

• 22.11.2018  21:13
    Korczak (1990)

Tazky film. Ale dobry. Vzdy je fajn ukazat, ze medzi tolkymi svinami je obcas aj hodnotna ludska bytost. 4*

• 18.11.2018  16:47

Film sme omylom stiahli podla kolonky "vojnovy" - vazeni, toto nie je psychlogicke jemne citlive drama, ale pedofilna zverina! Ky choromysleny koren toci taketo sracky?! Spravit z 2. svetovej perverzne zazemie na pedofilne hratky, to je kibel hovan! "Zabehane spolocenske konvencie" - kua, takto sa dnes oznacuju normalne sa milujuci dospelaci?! A chut osukat skolaka rovnakeho pohlavia, to je "romanticky citovy pomer"?! Dieta NEMA ziadne "romanticke milostne puta", dieta je dieta, komu to nejde do lebene, nech ihned skoci k veterinarovi! ODPAD jak mraky, propaganda homo-pedofilie

• 18.11.2018  16:11
    Dívka (2018)

Natocene sugestivne, takze clovek ma nakoniec pocit, ze jeho JA (a je fuk, jak to kto pomenuje, ci duch, alebo "ja", alebo proste podstata jestvovania, ktora povie o sebe "mam zdrave telo" alebo "ona ma pekne telo": kto je to "ona" ak len "ma" svoje telo?) je len zasunute to kopy masa, ktore sa da podla potreby zmenit na muza alebo zenu alebo trebars oboje napockanie. Dnes velmi moderne, ked uz nie je jasne ani to, co este len pred par rokmi vedel kazdy skolkar: kto je dievcatko a kto chlapcek. Ze existuju smutne pripady, ked nestastny jedinec fakt nema jasno vo svojom pohlavi, este nie je dovod o tom tocit svinsku propagandu, aby o pohlavnej orientacii zacali diskutovat slabsie povahy, ktore by na to inak neboli nikdy byvali prisli. Spolocnost, ktora sa zaslepila pred jestvovanim Boha, sa snazi spravit bozsku karikaturu z cloveka: podme tvorit pohlavie! ODPAD

• 12.11.2018  22:26

Celkom mily romanticky film na pozadi druhej svetovej. 4* za dobry pocit ;-)

• 11.11.2018  21:14

Slabe. Roztahane. Ziadna akcia. Kecy, pust, napinava hudba. Hole rite a pimpasy pri kupanie mori. Utrpenie. 2* z milosti

• 8.11.2018  22:04
    Den 12. mann (2017)

Fajn. Jasne, ze ani takyto pribeh sa debilom pacit nebude, no ale bezny smrtelnik doceni ;-)! 4*

• 18.10.2018  21:37

Roztahane. Slabe. A navyse: nezanedbatelne perverzne. Ukazovat 15-rocne dieta v podprsenke a gatkach, ako pomaly zomiera na nasilne predavkovanie a jej chuducke telo bali tipek do igelitu? Podsuvat divakovi, ze nesuhlas okolo homosexuality ci promiskuity je prejavom fanatizmu? Zabery na kriz a modliacich sa ludi, ze znamena sektarstvo? Nebezpecne uchylne. Bud explicitne naplanovane, coz je pravdepodobnejsia verzia, alebo implicitne plynuce z choro pokazenej duse autora. Tazko povedat. Hodne srackovy maglajs. Podsuvat debilom tipy na schovavanie vybusnin do konzerv v supermarkete. Naco? Dnes je sraciek dost, netreba totok. Nepacilo sa mi to, ale davam 1*, kedze som to zvladol dopozerat do konca. Je mi z toho ale jemne blbo; a tazsie nez z vojnovych filmov, kde je sice riadne nasilie, ale nie tato skryta jedovata uchylnost. Pfuj.

• 17.10.2018  22:45

Wow, to tu este nikto nehodnotil? To sa mi este teda tiez nestalo ;o)! Prave sme dokukali, velice vydareny filmik - a navyse zivotopisny, zial to tu na csfd tak neoznacili. Proti-fasiticky odboj bolo treba financovat a za dve hodinky sa dozvieme, kto a s akym rizikom za tou operaciou stal: zohnali vyse 100mil Guldenov toho casu, cize dnesnych vyse pol miliardy USD, zadna sranda, ked za uspech bolo mucenie a gulka do gebule.. Kolko krvi a zivotov na sabotovanie hajzlov fasistickych. Ze sa to cele porucalo, sposobila samozrejme kolaborantska svina a nie dobre zohrani hrdinovia a dobre planovanie. Super zahrane, zostrihane, zrezirovane, co chce clovek viac? Dve hodiny prebehli jak nic: 4* v pohode, dal by som aj 4.5, keby by sa dalo.

• 16.10.2018  22:02

Fakt tazko povedat, co caka clovek dnesneho typu od filmu daneho zanru.. Zijeme divne casy, slopeme redbul a kukame transformerov, takze tato hodne tazka psychologicka drama na zivotopisnom pozadi masoveho vraha asi nedosahuje ocakavne ukojenie po nasilnej podivanej plnej strihov, nadavok a haldy mrtvych. Film bol skvely. Herci, hudba, spanung, psychologia, strih.. Na svoje si zrejme pridu viac klasici nez vyrazkovi gejmeri. Obavam sa doby, ked vyhynu pamatnici, co zatial este dokazu tocit a docenit taketo filmy; co bude potom? Hadam aspon archiv a derava pamat, aby sa dali kukat vzdy nanovo kvalitky s plnym pozitkom ;-). 4* v pohode.

• 24.9.2018  18:54
    Schlafes Bruder (1995)

Ano. Ibaze nie "originalny pribeh o inakosti". Velmi neoriginalny trojuholnik on-on-a-kupodivu-aj-ona. ODPAD. Zial sme necitali obsah, namiesto toho sme sa uspokojili, ze tam hra Bolek. Uz budeme mudrejsi, svet sa modernizuje milovymi krokmi.

• 21.9.2018  21:51

FIlm da asi kazdemu nieco ine. Pred rokmi som ho povazoval za dalsi biedny pokus zhovadit cirkev. Dnes v tom vidim viac biedu nas, ludi. Je celkom jedno, ci niekto skodi v mene sportovom, politickom a ci Bozom. Ibaze prave v tom poslednom, ak sa zosvini pod uroven zvierata, nesie neskutocnu zodpovednost za pohorsenie malickych, na ktore Biblia neraz plasticky upozornuje s varovnym prstom. Ludia boli su a zostanu dobri a aj svine - bez ohladu na to, pod ake farby sa schovavaju. 4* za skvele herecke vykony a vyvolany zaujem o Goyu. Ze to technicky a vypravacsky nebolo vzdy koser, je celkom v pohode. Tie Goyove obrazy su fakt desive; musel v zivote nosit vela hnusu na dusi.

• 14.9.2018  22:50
    Až na krev (2007)

Dost hrozny film. Fakt o krvi a nenavisti a posadnuti. 2*

• 4.9.2018  14:25
    Nanga Parbat (2010)

Celkom fajne spravene; coz mi ale jemne vadi, je ten tipek samotny - za to ale film nemoze ovsem. Ak niekto dostane do vienka zdravie, ze ho nepolozi -30 bez ochrany a jedla niekolko noci za sebou, pride o hnaty a dalsie roky sa potom potlka na 8-tisicovky bez kyslika, tak by mal byt hadam citlivejsi pri filozofovani o slobode a zmysle existencie. Lenze tito "hrdinovia" namiesto aby sklapli hubu a tisko podakovali, vypisuju knihy a clanky o zmysle zivote a vztahu clovek-hora-sloboda. Tipek neveri na nic, iba na vlastne neobmedzene moznosti, rad hazarduje so zivotom pre pitomy pocit "hehe, aj totok som prezil!" - to mohol radsej robit hasica alebo zachranarsku sluzbu hadam, ked uz mu nevadi vratit zivot nazad. Pokladat kopu kamenia za "najvyssiu moralku", ako to hlasa vselikade po internete, je proste nahlavu. Sloboda nie je v tom, ze sa hybem jednou nohou po cintorine a nikto z toho nic nema, iba ak ukojenie vlastneho ega. Ze pri tom stratil brata a potrapil mamu? No sak sa potrapil, ale inak to predsa nemohlo byt vsakano, ked ho zenie vlastna stupidita. Som s nim pozeral rozne rozhovory po filme a cital, co poti: samy shit. Lenze ludia ho pocuvaju, pretoze on _vie_. Lebo sa bez kyslika vybral do Himalaji, cize proste musi vediet, ked je taky superman! Skoda, film bol inak ok, takze 3* za to a zvysne 2 chybajuce za to, ze je to o somarovi. Tusim 4 decka mal, nie kazde prave s manzelkou, jedno nevidel vobec, kedze ho to bralo na hory. Proste hodne debilne orientovany egoista.

• 28.8.2018  21:29

Velice silny a navyse dobre zahrany a natoceny pribeh. Moderny homo-fejsbukiens sa bude nudit pri laske i smrti, kedze ani len nepristali ufoni. No skusenejsi jedinec filmik doceni. No jo, detstvo mali posramotene, velka sloboda tuzba po dobrodruzstve.. - to je explozivna zmeska.. Fajn, 4*

• 27.8.2018  21:59

Velice slaba zlatanina. Cele to stoji na na krase Jennifer, ale to je tak asi aj vsetko. 2*, lebo je fakt pekna ;-)

• 17.8.2018  22:31
    42 (2013)

Slaby priemer. A privelmi americke pravdaze, aj ked to jasna vec take prave mat byt. Cize na jeden uder papendeklom do lopticky pripada 10 minut vitaznej hamburger-muziky (trubky, bubny: salenota), slowmotion zabery, tlieskanie do zblbnutia, nasrate hadzanie ciapkou do prachu a tak podobne. Clovek vobec netusi, ze o co ide, ale podla tych trubiek vitaznych a jasotu davu sa da orientovat, ze sa cosi podstatne stalo, ked lopticka preleta jednorazovo skrz ihrisko. Debilny sport. Este vacsia konina je uz len posuvanie tej spongie metlami po lade. Tuna sa aspon obcas niekto rozbehne a maju poriadny druk a nie metlu - ale inak je od toho fakt napinavejsi uz aj ten sach. Pozitivne je, z v tom humbugu neprehladnom a nudnom citit boj jedinca so systemom - a v neposlednom rade seba sameho so sebou samym. Klobuk dolu pred chlapom, co sa vie takto ovladat. Za to davam 3*.

• 6.8.2018  21:20

Hodne divne spracovanie.. S Bibliou a ci videniami Marie Valtorty to nema moc spolocneho. Navyse, Joaquin Phoenix sa ako ex-fetak tak hodi skor na temne role ala Commodus v Gladiator, ale kukat na coby-Jezisa v jeho podani, to chce nervy zo zeleza. 2* za snahu, viac za americko-hamburgerovu verziu zidovskej historie sa dat neda.

• 22.7.2018  18:10

Pekne, pokojne, citlive.. Ale temer nedopozeratelne; normalne oblubujem romantiky a hlbsie zalezitosti, ale totok je fakt narkoza. A pritom: hodnotne. Ibaze desne roztahane. Nez sa dostane na psychiatriu, hrozi to aj divakovi. Mozno nemam proste naladu v tejto chvili, skusim dakedy inokedy, ale momentalne to vidim iba na 2*. Pribeh zo zivota, ale to spracovanie valiove je fakt primoc.

• 3.7.2018  19:44
    Dům snů (1993)

Pekne, zo zivota, o zivote, o chudobe, rodine, boji s osudom. Kto poznal chudobu a pruserove detstvo, najde tu kadeco.. 4*

• 17.6.2018  22:59

Nebolo to vyslovene zle, ale zasa: ani nic moc. Sledovat 3 hodiny, ako sa zozenstely reformovany pastorko snazi dospiet, zatial co jeho rozmaznana velkopanska zenuska balancuje medzi sebaobetovanim sa v ramci ziskavania zivotneho poznania a tuzbou zbehnut za mamickou a zvycajnym prepychom, je proste pridlho. Tipek vrcholne nesympaticky: nemuzny, nerozhodny, nevypocitatelny, schopny plakat od dojatia a vzapati devenke rozmlatit hubu. Ona o nic lepsie: tucnucka, rozmaznana, naladova, medzi tuzbou byt svaticou a stredobodom vesmiru. Chudak ta jeho povodna snubenka, coby jedina spravna zenska v celom pocine. A stary pan tiez hodne sympatak, aj ked v slepacej papuci. Luto mi bolo maleho Petrusa: namiesto zmasakrovania by bol byval potreboval lasku. Z osudu takychto deti su neskor nebezpecne individua. Mali to cele skratit. To o nasich by sa dalo natocit ine rosambo, nie takakto zuvacka :o). Je pruser, ked takyto nemastny neslany, odpustenia neschopny, vecne seba hladajuci nemuzny chudacik, sa vmontuje do ulohy pastora, vidiac sa ako pasie stado bozich oveciek. Lenze, to by musel mat najprv gule na mieste. Na 3* to postacilo hadam, snazili sa hodne, aj ked kukat na dvoch hlavnych hodne nesympatickych protagonistov 3 hodiny, je silny tabak. PS: pozeram, ze nie kazdy pochopil, preco chcel Petrus utopit maleho - sak je to jasne jak facka; ved mama vravela, ze sa nemoze starat o dalsieho - a navyse ho neznasa, pretoze je vlastny a pekny a milovany. To deti robia. Ked som videl, jak na neho kuka, vravim manzelke: zabije ho. Vzit sa do tej detskej duse, tyranej dospelakmi, sa podari zrejme len pamatnikom. Dosiel s rozbitou hubou a krvavym nosom - a tak aj odchadzal; ved to vykreslili dokonale. Mali sa mu venovat: laska, laska a zasa len laska. Inak bude mat deficit cely zivot. Pastorko to mal vediet, z tych jeho kniziek reformovanych sa to mohol dozvediet, keby si nehladal vajcia pol zivota.

• 13.6.2018  20:45
    Druhá míza (2015)

Hodne vydareny filmik, ci skor usmevna drama, plna otrleho citu, beziluznych nadeji, prachom zapadnutej chuti zit.. O hudbe, biznise, ne/odpusteni, rodine, prioritach, priatelstve, drogach, podvodoch.. Clovek sa horko smeje a je mu do placu, do akeho bahna laskaveho cynizmu sa az da zapadnut z vysok falosnych cielov vzdy aktualne posratej spolocnosti.. 4*

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17