brumbrum

brumbrum

Slovensko
hacker, fotograf, muzikant :)

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 17.8.2018  22:31
    42 (2013)

Slaby priemer. A privelmi americke pravdaze, aj ked to jasna vec take prave mat byt. Cize na jeden uder papendeklom do lopticky pripada 10 minut vitaznej hamburger-muziky (trubky, bubny: salenota), slowmotion zabery, tlieskanie do zblbnutia, nasrate hadzanie ciapkou do prachu a tak podobne. Clovek vobec netusi, ze o co ide, ale podla tych trubiek vitaznych a jasotu davu sa da orientovat, ze sa cosi podstatne stalo, ked lopticka preleta jednorazovo skrz ihrisko. Debilny sport. Este vacsia konina je uz len posuvanie tej spongie metlami po lade. Tuna sa aspon obcas niekto rozbehne a maju poriadny druk a nie metlu - ale inak je od toho fakt napinavejsi uz aj ten sach. Pozitivne je, z v tom humbugu neprehladnom a nudnom citit boj jedinca so systemom - a v neposlednom rade seba sameho so sebou samym. Klobuk dolu pred chlapom, co sa vie takto ovladat. Za to davam 3*.

• 6.8.2018  21:20

Hodne divne spracovanie.. S Bibliou a ci videniami Marie Valtorty to nema moc spolocneho. Navyse, Joaquin Phoenix sa ako ex-fetak tak hodi skor na temne role ala Commodus v Gladiator, ale kukat na coby-Jezisa v jeho podani, to chce nervy zo zeleza. 2* za snahu, viac za americko-hamburgerovu verziu zidovskej historie sa dat neda.

• 22.7.2018  18:10

Pekne, pokojne, citlive.. Ale temer nedopozeratelne; normalne oblubujem romantiky a hlbsie zalezitosti, ale totok je fakt narkoza. A pritom: hodnotne. Ibaze desne roztahane. Nez sa dostane na psychiatriu, hrozi to aj divakovi. Mozno nemam proste naladu v tejto chvili, skusim dakedy inokedy, ale momentalne to vidim iba na 2*. Pribeh zo zivota, ale to spracovanie valiove je fakt primoc.

• 3.7.2018  19:44
    Dům snů (1993)

Pekne, zo zivota, o zivote, o chudobe, rodine, boji s osudom. Kto poznal chudobu a pruserove detstvo, najde tu kadeco.. 4*

• 17.6.2018  22:59

Nebolo to vyslovene zle, ale zasa: ani nic moc. Sledovat 3 hodiny, ako sa zozenstely reformovany pastorko snazi dospiet, zatial co jeho rozmaznana velkopanska zenuska balancuje medzi sebaobetovanim sa v ramci ziskavania zivotneho poznania a tuzbou zbehnut za mamickou a zvycajnym prepychom, je proste pridlho. Tipek vrcholne nesympaticky: nemuzny, nerozhodny, nevypocitatelny, schopny plakat od dojatia a vzapati devenke rozmlatit hubu. Ona o nic lepsie: tucnucka, rozmaznana, naladova, medzi tuzbou byt svaticou a stredobodom vesmiru. Chudak ta jeho povodna snubenka, coby jedina spravna zenska v celom pocine. A stary pan tiez hodne sympatak, aj ked v slepacej papuci. Luto mi bolo maleho Petrusa: namiesto zmasakrovania by bol byval potreboval lasku. Z osudu takychto deti su neskor nebezpecne individua. Mali to cele skratit. To o nasich by sa dalo natocit ine rosambo, nie takakto zuvacka :o). Je pruser, ked takyto nemastny neslany, odpustenia neschopny, vecne seba hladajuci nemuzny chudacik, sa vmontuje do ulohy pastora, vidiac sa ako pasie stado bozich oveciek. Lenze, to by musel mat najprv gule na mieste. Na 3* to postacilo hadam, snazili sa hodne, aj ked kukat na dvoch hlavnych hodne nesympatickych protagonistov 3 hodiny, je silny tabak. PS: pozeram, ze nie kazdy pochopil, preco chcel Petrus utopit maleho - sak je to jasne jak facka; ved mama vravela, ze sa nemoze starat o dalsieho - a navyse ho neznasa, pretoze je vlastny a pekny a milovany. To deti robia. Ked som videl, jak na neho kuka, vravim manzelke: zabije ho. Vzit sa do tej detskej duse, tyranej dospelakmi, sa podari zrejme len pamatnikom. Dosiel s rozbitou hubou a krvavym nosom - a tak aj odchadzal; ved to vykreslili dokonale. Mali sa mu venovat: laska, laska a zasa len laska. Inak bude mat deficit cely zivot. Pastorko to mal vediet, z tych jeho kniziek reformovanych sa to mohol dozvediet, keby si nehladal vajcia pol zivota.

• 13.6.2018  20:45
    Druhá míza (2015)

Hodne vydareny filmik, ci skor usmevna drama, plna otrleho citu, beziluznych nadeji, prachom zapadnutej chuti zit.. O hudbe, biznise, ne/odpusteni, rodine, prioritach, priatelstve, drogach, podvodoch.. Clovek sa horko smeje a je mu do placu, do akeho bahna laskaveho cynizmu sa az da zapadnut z vysok falosnych cielov vzdy aktualne posratej spolocnosti.. 4*

• 12.6.2018  23:16

Tazive.. Lyricke, temer bez deja. Smutne, bez riesenia. Ukazujuce lasku k hudbe, ci skor posadnutost, pred vztahmi, pred sebou, pred Bohom: hudba. 3*

• 8.6.2018  17:53

Ako dieta som ten film miloval - a pokusam sa ho zohnat zasa :-)! Bolo to o malom chlapcovi, ktory vypiple slepeho pelikana, chodi s nim k lekarovi, krmi ho.. Proste krasny film :o)! Ktovie, ci by sa mi este stale tak pacil, ale pamatam si ho 40 rokov..

• 20.5.2018  18:44

No, hodne uchylna zalezitost. Roztahane, psychopaticke, tazive. Dve hodiny v cudu, skoda casu. 2* za peknu muzicku a herecke vykony.

• 17.5.2018  20:02
    Thelma (2017)

Jedine dramaticke na tom je, ze namiesto kvalitnych filmov sa tocia homo-sracky. Ponure, tazke, popletene - a lezbicke. Nabozenstvo zasa raz posluzilo ako zastierka nad hovnami, cest praci sudruhovia! Romanticke by bolo, keby sa do krasnej baby zalubil svarny junak. Takto je to kibel bolaveho hovna. ODPAD.. PS: Chyta sa ma fakt frust; ked si tu da clovek obcas vyhladat 'romantika' asi po desiatok vojnovom krvaku, tak sa objavia same homo zvratky, naplno ohviezdickovane, az si clovek ani nevsimne, o co sa jedna. Kam speje tato kultura? No ano, do prdele.

• 17.5.2018  19:49
    Gieokeui bam (2017)

Nebolo to zleee, ale nocojaviem, trocha prilis prekomplikovane a zavlasy pritiahnute - pri tom uplakanom cinskom konci som uz fakt dostal zachvat rehotu, to nemalo chybu :-----))).. i ked som mal plakat, takze komplet sa to minulo ucinkom.. proste akoby psa rozstvrtili, upalili, zgilotinovali, potom sa zisti, ze pes bol vlastne macka a ze ten, co ho zabijal, bol vlastne niekto iny a nakoniec by vsetkych unieslo UFO. A ked uz clovek mysli, ze je to viac nez len sialeny koniec, tak to pokracuje proste, ze ufoni pristanu a este raz zabiju tie zabite mrtvoly, aj psa, aj macku, aj vraha, a potom sami sa obesia a spadnu zasa na Zem aj s tym ufom a potom ich este raz vsetkych pochovaju. Proste taky nikdy-nekonciaci uplakany koniec, co sa furt este meni a este viac ma clovek z toho rumadzgat, aj ked uz vypotreboval vsetky slzy. No ale tak na 3* to stacilo :).

• 15.5.2018  20:05

Mne sa to celkom lubilo :-). Ziadna slava, ale prijemne. Pri pade komancov som maturoval, takze si celkom dobre pamatam, ze svet sice nebol upratany, ale dnes je hadam este sprasenejsi nez vtedy. Cest praci, 3*

• 9.5.2018  19:56
    Tělo (2012)

Wow, fajne mrazive :--)! 4* v poho

• 7.5.2018  22:05

Wow, paraaaada :--))! Som necakal, ze Madari natocia tak vitalnu akciu ;o). Sympatak, dobry tipek, dobry film, bravo! 4*

• 4.5.2018  23:14
    Nepřátelé (2017)

Fajn. Dost dobry western. Malo kecov, uvazlivy, drsny. Dobri herci, dobre natocene. Amici totok tocit vedia, ich historia. Kopu mrtvych. Nenavist a respekt. Kto je doby a kto zly, cerveny ci biely? Clovek sam, farba nerozhoduje. 4*

• 3.5.2018  21:53

Vyborny vojnovy pocin. Toto amici nenatocia. Hlbave, smutne - a pri vsetkej brutalite aj hodne citlive. Clovek by povedal aj "ludske", no ale dako.. Zakopy, bubnova palba, surove sceny, psycho.. Velmi malo romantiky, iba ak na dokreslenie, co s citmi a ludskostou spravi taka zverina. Dufajme, ze nas dnesni idioti nevovedu do dacoho podobneho, jak uz zvysok sveta. Tie tri hodiny zbehnu jak nic. Bolo by lepsie zhliadnut to nie po finsky s EN gugl-titulami, zial zatial nic lepsie nebolo. 4* v poho.

• 1.5.2018  17:54

Smutne, hlbave, tazive.. Urcite nie pre bezne plytkeho divaka dnesnej doby. 4* v pohode. Skoda, ze sme to videli s hodne blbymi EN titalmi, kde chybala posledna veta, jej odpoved na jeho otazku: "Ako dalej odtialto?" - ona daco povie a je koniec. A prave ta veta nie je prelozena z finstiny - ak by to dakto vedel, nech mi prosim napise, diky ;-)!

• 1.5.2018  15:54

Nepozeratelne. Slabomyselne. Ked vyjde na scenu rytier-cernoch este pocas uvodnych tituliek, clovek uz tusi, ze lietajuce slony a padajuce hrady a horiace skaly a nacancani hrdinovia, viac tepli nez sverepi, bude pointov filmu viac, nez daky pribeh ci herecke vykony. Total ODPAD.

• 26.4.2018  18:39
    Milada (2017)

TO CO MALO BYT?!?!?! Akoze preco je to v pseudo-anglictine? To uz ucitelka v materskej uci deti lepsie vyslovovat nez tato humoreska! Takto sprznit dejiny, fujha.. Velka skoda, tesili sme sa na to.. Herci aj dejiny mozu byt lubovolne dobre, ale fakt sa to neda pozerat; prvych 10 minut som furt cakal, ze to je len vtip s tou czanglictinou, ale zial, ono to mysleli vazne.. ODPAD, aka skoda, za formu dat ODPAD je hrozne, vacsinou je to naopak, ze obsah je odpad a forma skvela, tuna zial opacne.,

• 26.4.2018  18:23

Celkom mile prekvapenie; na to, ze to tocili v "modernej" dobe, je to velice slusne ;-)! 4*

• 21.4.2018  22:23

Nebolo to az take zle. Trocha lacne, hodne planovaneho patosu (slow-motion efekty, bubny..). Aspon tie dialogy nemecke mali nadabovat Nemcami, totok vyznelo trapne, ked akoze rodeny Nemec vyprava jak cesky Madar. No ale budis. Co ma najviac rusilo: groteskna Lida Baarova - ked clovek vidi jej fotky, krasu, fluidum.. - nic proti Pauhofovej, no ale, cojaviem, velmi sa na nu nechyta. Ale pozeratelne, 3* hadam v pohode.

• 18.4.2018  21:59

Trocha sklamanie.. Dost zbytocne dlhe a nudne.. Malo akcie, velke dojmy.. 3* za skvelych hercov

• 17.4.2018  21:09
    Zlatý důl (1982)

Taky "trhak" asi ako cele 80-te roky :-). Nie je to zle, ale viac oddychovka nez nervak. Trocha divna dejova linia - sa tam prehana babenka zlatovlasa, hladaju kamosa a dako ho uz ani moc nehladaju odrazu, ale zato zlato - a dedo so sekerou a jeho brat a iindian na clne a stolne a dynamit a krv a dake mrtvoli a kopu zlata a pokazena pumpa.. Proste vsetko naraz, paradny maglajz, ako ked Psicek a Macicka robili tortu. Na 3* to dako vystacilo :o).

• 9.4.2018  21:27
    Wind River (2017)

Vyborne spravene aj zahrane, ale total brutal.. 4*, 5 tomu volako nemozem dat, primoc tazive a nasilne..

• 2.4.2018  19:44

Zvlastne pekny film, aj smutny aj vesely ;-). Tie hlasky niektore nemali chybu: "vecer ideme grilovat, vezmi si gumu" :---))! Alebo ze "cely vecer jej budem stlacat kozy", ked pozyva tipek pipku do kina. Totok by mali vidiet mlade babeny, aby vedeli, jake svine vedia chlapi od malicka byt. Ale je to vsetko vychovou; by som tipka zapriahol do pluhu, ked mu to tak naramne kvasi v tych rokoch. A nie ze sam sa poflakovat po ostrove, spehovat riky na plazi a zhanat prezervativy. No ale kupodivu je to slusne a citlivo natocene, vzhladom na to, ake chulostive tema to spracuva. 3*, netreba vidiet druhy raz.

• 1.4.2018  18:50
    Poveda (2016)

Hodnotny film. V dobe dnesnych odpadov perla. Svetielko, ze sa stale este rodia a rodit budu ludia, co svedcia o Bohu svojim zivotom a nie len kecanim. Svaty Poveda zasvatil svoj zivot sluzbe najbiednejsim a budovaniu skoleneho systemu postavenom na zakladoch moralky a viery. Film nie je ziadna nominacia na Oscara, nezocite velikanov filmoveho platna, no o to hlbsie posolstvo nesie. Fakt smutne, ze sa o takychto pocinoch nikde nedocitate, nie su k nim titulky, ani ziadne komentare.. Coz je ale v konecnom dosledku neomylnym dokazom, ze tu pracuje Boh a satan to len mari, ako vzdy v historii; ich rukopisy su nezmylitelne. 5* v pohode

• 20.3.2018  18:38

Pekne, precitene, ludske. 4*

• 19.3.2018  22:13

Taky stredny odvar; jednoduchucky pribeh ala ju-es-ej. Ona a on. A pes. A sneh a strasna zima a sex na konci sveta. Romantika jak svina. Neurazi, neobohati, clovek do rana zabudne. Hudba hnusna. Davam 3*, ona hra celkom fajn. Aj ten pes je fajn.

• 15.3.2018  20:39

Nebolo to zle, ale ani nic moc. Skoda, ze nevyuzili ten potencial - prva 1/3 fakt slubna, sranda, dobri herci. Potom to sklzlo tradicne do priblblych scen. Obligatorne vsuvky s buzikmi a hodne skazena party, aby to bolo moderne. Ale aj sme sa nasmiali obcas, takze take povedzme 2.5*, davam 3*.

• 12.3.2018  22:37
    Demolice (2015)

Zaciatok dost slubny, chvilami milo-vtipne, slusny potencial. Ale ako to uz v JU-ES-EJ filmoch typu romanticka-komedia po roku 2000 byva: pri tvorbe psychopat a dej sa z dramaticko-romantickeho ladenia pomaly sunie do absurdna, takze na scenu vstupuje sfetovana neverna mamicka, 12-rocny syno-dcero-cojaviemco buzerantik, co pri spekulovani o svojej identite v siedmej na zakladnej huta, jak hulit spoluziakovi pindura. Do toho vyjde najavo, ze zosnula romanticka, mila/vludna/milujuca a este inaksie suprova manzelka, si skocila pred rokom na potrat s nemanzelskym dietatkom. Dej doplnuje satanisticky metal, pri ktorom sa kladivami roztlka nabytok i steny. Vsehochut, od romantiky a dojimavych pozastaveni, az po neveru, drogy, buzikov, trashmetal, rozbijanie hub az po spital a demolovanie pribytkov. Bombonik pod ciarou si uz malokto uvedomi, ved ide dalsi rozvod, kde tatko i tak nebol tatko, tak co vlastne riesit vsakano. Suma sumarum: smrt manzelky, depresie, drogy, nevera, bitky, demolacia, metal, rozvod, potrat, homosne decko. Za tych par dobrych scen a kolotoc na konci, udelujem po zrelej uvahe 1*, i ked velice prizmurenu. Sracka za styri-minus bych to nazval.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17