brumbrum

brumbrum

Slovensko
hacker, fotograf, muzikant :)

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 18.10.2018  21:37

Roztahane. Slabe. A navyse: nezanedbatelne perverzne. Ukazovat 15-rocne dieta v podprsenke a gatkach, ako pomaly zomiera na nasilne predavkovanie a jej chuducke telo bali tipek do igelitu? Podsuvat divakovi, ze nesuhlas okolo homosexuality ci promiskuity je prejavom fanatizmu? Zabery na kriz a modliacich sa ludi, ze znamena sektarstvo? Nebezpecne uchylne. Bud explicitne naplanovane, coz je pravdepodobnejsia verzia, alebo implicitne plynuce z choro pokazenej duse autora. Tazko povedat. Hodne srackovy maglajs. Podsuvat debilom tipy na schovavanie vybusnin do konzerv v supermarkete. Naco? Dnes je sraciek dost, netreba totok. Nepacilo sa mi to, ale davam 1*, kedze som to zvladol dopozerat do konca. Je mi z toho ale jemne blbo; a tazsie nez z vojnovych filmov, kde je sice riadne nasilie, ale nie tato skryta jedovata uchylnost. Pfuj.

• 17.10.2018  22:45

Wow, to tu este nikto nehodnotil? To sa mi este teda tiez nestalo ;o)! Prave sme dokukali, velice vydareny filmik - a navyse zivotopisny, zial to tu na csfd tak neoznacili. Proti-fasiticky odboj bolo treba financovat a za dve hodinky sa dozvieme, kto a s akym rizikom za tou operaciou stal: zohnali vyse 100mil Guldenov toho casu, cize dnesnych vyse pol miliardy USD, zadna sranda, ked za uspech bolo mucenie a gulka do gebule.. Kolko krvi a zivotov na sabotovanie hajzlov fasistickych. Ze sa to cele porucalo, sposobila samozrejme kolaborantska svina a nie dobre zohrani hrdinovia a dobre planovanie. Super zahrane, zostrihane, zrezirovane, co chce clovek viac? Dve hodiny prebehli jak nic: 4* v pohode, dal by som aj 4.5, keby by sa dalo.

• 16.10.2018  22:02

Fakt tazko povedat, co caka clovek dnesneho typu od filmu daneho zanru.. Zijeme divne casy, slopeme redbul a kukame transformerov, takze tato hodne tazka psychologicka drama na zivotopisnom pozadi masoveho vraha asi nedosahuje ocakavne ukojenie po nasilnej podivanej plnej strihov, nadavok a haldy mrtvych. Film bol skvely. Herci, hudba, spanung, psychologia, strih.. Na svoje si zrejme pridu viac klasici nez vyrazkovi gejmeri. Obavam sa doby, ked vyhynu pamatnici, co zatial este dokazu tocit a docenit taketo filmy; co bude potom? Hadam aspon archiv a derava pamat, aby sa dali kukat vzdy nanovo kvalitky s plnym pozitkom ;-). 4* v pohode.

• 24.9.2018  18:54
    Schlafes Bruder (1995)

Ano. Ibaze nie "originalny pribeh o inakosti". Velmi neoriginalny trojuholnik on-on-a-kupodivu-aj-ona. ODPAD. Zial sme necitali obsah, namiesto toho sme sa uspokojili, ze tam hra Bolek. Uz budeme mudrejsi, svet sa modernizuje milovymi krokmi.

• 21.9.2018  21:51

FIlm da asi kazdemu nieco ine. Pred rokmi som ho povazoval za dalsi biedny pokus zhovadit cirkev. Dnes v tom vidim viac biedu nas, ludi. Je celkom jedno, ci niekto skodi v mene sportovom, politickom a ci Bozom. Ibaze prave v tom poslednom, ak sa zosvini pod uroven zvierata, nesie neskutocnu zodpovednost za pohorsenie malickych, na ktore Biblia neraz plasticky upozornuje s varovnym prstom. Ludia boli su a zostanu dobri a aj svine - bez ohladu na to, pod ake farby sa schovavaju. 4* za skvele herecke vykony a vyvolany zaujem o Goyu. Ze to technicky a vypravacsky nebolo vzdy koser, je celkom v pohode. Tie Goyove obrazy su fakt desive; musel v zivote nosit vela hnusu na dusi.

• 14.9.2018  22:50
    Až na krev (2007)

Dost hrozny film. Fakt o krvi a nenavisti a posadnuti. 2*

• 4.9.2018  14:25
    Nanga Parbat (2010)

Celkom fajne spravene; coz mi ale jemne vadi, je ten tipek samotny - za to ale film nemoze ovsem. Ak niekto dostane do vienka zdravie, ze ho nepolozi -30 bez ochrany a jedla niekolko noci za sebou, pride o hnaty a dalsie roky sa potom potlka na 8-tisicovky bez kyslika, tak by mal byt hadam citlivejsi pri filozofovani o slobode a zmysle existencie. Lenze tito "hrdinovia" namiesto aby sklapli hubu a tisko podakovali, vypisuju knihy a clanky o zmysle zivote a vztahu clovek-hora-sloboda. Tipek neveri na nic, iba na vlastne neobmedzene moznosti, rad hazarduje so zivotom pre pitomy pocit "hehe, aj totok som prezil!" - to mohol radsej robit hasica alebo zachranarsku sluzbu hadam, ked uz mu nevadi vratit zivot nazad. Pokladat kopu kamenia za "najvyssiu moralku", ako to hlasa vselikade po internete, je proste nahlavu. Sloboda nie je v tom, ze sa hybem jednou nohou po cintorine a nikto z toho nic nema, iba ak ukojenie vlastneho ega. Ze pri tom stratil brata a potrapil mamu? No sak sa potrapil, ale inak to predsa nemohlo byt vsakano, ked ho zenie vlastna stupidita. Som s nim pozeral rozne rozhovory po filme a cital, co poti: samy shit. Lenze ludia ho pocuvaju, pretoze on _vie_. Lebo sa bez kyslika vybral do Himalaji, cize proste musi vediet, ked je taky superman! Skoda, film bol inak ok, takze 3* za to a zvysne 2 chybajuce za to, ze je to o somarovi. Tusim 4 decka mal, nie kazde prave s manzelkou, jedno nevidel vobec, kedze ho to bralo na hory. Proste hodne debilne orientovany egoista.

• 28.8.2018  21:29

Velice silny a navyse dobre zahrany a natoceny pribeh. Moderny homo-fejsbukiens sa bude nudit pri laske i smrti, kedze ani len nepristali ufoni. No skusenejsi jedinec filmik doceni. No jo, detstvo mali posramotene, velka sloboda tuzba po dobrodruzstve.. - to je explozivna zmeska.. Fajn, 4*

• 27.8.2018  21:59

Velice slaba zlatanina. Cele to stoji na na krase Jennifer, ale to je tak asi aj vsetko. 2*, lebo je fakt pekna ;-)

• 17.8.2018  22:31
    42 (2013)

Slaby priemer. A privelmi americke pravdaze, aj ked to jasna vec take prave mat byt. Cize na jeden uder papendeklom do lopticky pripada 10 minut vitaznej hamburger-muziky (trubky, bubny: salenota), slowmotion zabery, tlieskanie do zblbnutia, nasrate hadzanie ciapkou do prachu a tak podobne. Clovek vobec netusi, ze o co ide, ale podla tych trubiek vitaznych a jasotu davu sa da orientovat, ze sa cosi podstatne stalo, ked lopticka preleta jednorazovo skrz ihrisko. Debilny sport. Este vacsia konina je uz len posuvanie tej spongie metlami po lade. Tuna sa aspon obcas niekto rozbehne a maju poriadny druk a nie metlu - ale inak je od toho fakt napinavejsi uz aj ten sach. Pozitivne je, z v tom humbugu neprehladnom a nudnom citit boj jedinca so systemom - a v neposlednom rade seba sameho so sebou samym. Klobuk dolu pred chlapom, co sa vie takto ovladat. Za to davam 3*.

• 6.8.2018  21:20

Hodne divne spracovanie.. S Bibliou a ci videniami Marie Valtorty to nema moc spolocneho. Navyse, Joaquin Phoenix sa ako ex-fetak tak hodi skor na temne role ala Commodus v Gladiator, ale kukat na coby-Jezisa v jeho podani, to chce nervy zo zeleza. 2* za snahu, viac za americko-hamburgerovu verziu zidovskej historie sa dat neda.

• 22.7.2018  18:10

Pekne, pokojne, citlive.. Ale temer nedopozeratelne; normalne oblubujem romantiky a hlbsie zalezitosti, ale totok je fakt narkoza. A pritom: hodnotne. Ibaze desne roztahane. Nez sa dostane na psychiatriu, hrozi to aj divakovi. Mozno nemam proste naladu v tejto chvili, skusim dakedy inokedy, ale momentalne to vidim iba na 2*. Pribeh zo zivota, ale to spracovanie valiove je fakt primoc.

• 3.7.2018  19:44
    Dům snů (1993)

Pekne, zo zivota, o zivote, o chudobe, rodine, boji s osudom. Kto poznal chudobu a pruserove detstvo, najde tu kadeco.. 4*

• 17.6.2018  22:59

Nebolo to vyslovene zle, ale zasa: ani nic moc. Sledovat 3 hodiny, ako sa zozenstely reformovany pastorko snazi dospiet, zatial co jeho rozmaznana velkopanska zenuska balancuje medzi sebaobetovanim sa v ramci ziskavania zivotneho poznania a tuzbou zbehnut za mamickou a zvycajnym prepychom, je proste pridlho. Tipek vrcholne nesympaticky: nemuzny, nerozhodny, nevypocitatelny, schopny plakat od dojatia a vzapati devenke rozmlatit hubu. Ona o nic lepsie: tucnucka, rozmaznana, naladova, medzi tuzbou byt svaticou a stredobodom vesmiru. Chudak ta jeho povodna snubenka, coby jedina spravna zenska v celom pocine. A stary pan tiez hodne sympatak, aj ked v slepacej papuci. Luto mi bolo maleho Petrusa: namiesto zmasakrovania by bol byval potreboval lasku. Z osudu takychto deti su neskor nebezpecne individua. Mali to cele skratit. To o nasich by sa dalo natocit ine rosambo, nie takakto zuvacka :o). Je pruser, ked takyto nemastny neslany, odpustenia neschopny, vecne seba hladajuci nemuzny chudacik, sa vmontuje do ulohy pastora, vidiac sa ako pasie stado bozich oveciek. Lenze, to by musel mat najprv gule na mieste. Na 3* to postacilo hadam, snazili sa hodne, aj ked kukat na dvoch hlavnych hodne nesympatickych protagonistov 3 hodiny, je silny tabak. PS: pozeram, ze nie kazdy pochopil, preco chcel Petrus utopit maleho - sak je to jasne jak facka; ved mama vravela, ze sa nemoze starat o dalsieho - a navyse ho neznasa, pretoze je vlastny a pekny a milovany. To deti robia. Ked som videl, jak na neho kuka, vravim manzelke: zabije ho. Vzit sa do tej detskej duse, tyranej dospelakmi, sa podari zrejme len pamatnikom. Dosiel s rozbitou hubou a krvavym nosom - a tak aj odchadzal; ved to vykreslili dokonale. Mali sa mu venovat: laska, laska a zasa len laska. Inak bude mat deficit cely zivot. Pastorko to mal vediet, z tych jeho kniziek reformovanych sa to mohol dozvediet, keby si nehladal vajcia pol zivota.

• 13.6.2018  20:45
    Druhá míza (2015)

Hodne vydareny filmik, ci skor usmevna drama, plna otrleho citu, beziluznych nadeji, prachom zapadnutej chuti zit.. O hudbe, biznise, ne/odpusteni, rodine, prioritach, priatelstve, drogach, podvodoch.. Clovek sa horko smeje a je mu do placu, do akeho bahna laskaveho cynizmu sa az da zapadnut z vysok falosnych cielov vzdy aktualne posratej spolocnosti.. 4*

• 12.6.2018  23:16

Tazive.. Lyricke, temer bez deja. Smutne, bez riesenia. Ukazujuce lasku k hudbe, ci skor posadnutost, pred vztahmi, pred sebou, pred Bohom: hudba. 3*

• 8.6.2018  17:53

Ako dieta som ten film miloval - a pokusam sa ho zohnat zasa :-)! Bolo to o malom chlapcovi, ktory vypiple slepeho pelikana, chodi s nim k lekarovi, krmi ho.. Proste krasny film :o)! Ktovie, ci by sa mi este stale tak pacil, ale pamatam si ho 40 rokov..

• 20.5.2018  18:44

No, hodne uchylna zalezitost. Roztahane, psychopaticke, tazive. Dve hodiny v cudu, skoda casu. 2* za peknu muzicku a herecke vykony.

• 17.5.2018  20:02
    Thelma (2017)

Jedine dramaticke na tom je, ze namiesto kvalitnych filmov sa tocia homo-sracky. Ponure, tazke, popletene - a lezbicke. Nabozenstvo zasa raz posluzilo ako zastierka nad hovnami, cest praci sudruhovia! Romanticke by bolo, keby sa do krasnej baby zalubil svarny junak. Takto je to kibel bolaveho hovna. ODPAD.. PS: Chyta sa ma fakt frust; ked si tu da clovek obcas vyhladat 'romantika' asi po desiatok vojnovom krvaku, tak sa objavia same homo zvratky, naplno ohviezdickovane, az si clovek ani nevsimne, o co sa jedna. Kam speje tato kultura? No ano, do prdele.

• 17.5.2018  19:49
    Gieokeui bam (2017)

Nebolo to zleee, ale nocojaviem, trocha prilis prekomplikovane a zavlasy pritiahnute - pri tom uplakanom cinskom konci som uz fakt dostal zachvat rehotu, to nemalo chybu :-----))).. i ked som mal plakat, takze komplet sa to minulo ucinkom.. proste akoby psa rozstvrtili, upalili, zgilotinovali, potom sa zisti, ze pes bol vlastne macka a ze ten, co ho zabijal, bol vlastne niekto iny a nakoniec by vsetkych unieslo UFO. A ked uz clovek mysli, ze je to viac nez len sialeny koniec, tak to pokracuje proste, ze ufoni pristanu a este raz zabiju tie zabite mrtvoly, aj psa, aj macku, aj vraha, a potom sami sa obesia a spadnu zasa na Zem aj s tym ufom a potom ich este raz vsetkych pochovaju. Proste taky nikdy-nekonciaci uplakany koniec, co sa furt este meni a este viac ma clovek z toho rumadzgat, aj ked uz vypotreboval vsetky slzy. No ale tak na 3* to stacilo :).

• 15.5.2018  20:05

Mne sa to celkom lubilo :-). Ziadna slava, ale prijemne. Pri pade komancov som maturoval, takze si celkom dobre pamatam, ze svet sice nebol upratany, ale dnes je hadam este sprasenejsi nez vtedy. Cest praci, 3*

• 9.5.2018  19:56
    Tělo (2012)

Wow, fajne mrazive :--)! 4* v poho

• 7.5.2018  22:05

Wow, paraaaada :--))! Som necakal, ze Madari natocia tak vitalnu akciu ;o). Sympatak, dobry tipek, dobry film, bravo! 4*

• 4.5.2018  23:14
    Nepřátelé (2017)

Fajn. Dost dobry western. Malo kecov, uvazlivy, drsny. Dobri herci, dobre natocene. Amici totok tocit vedia, ich historia. Kopu mrtvych. Nenavist a respekt. Kto je doby a kto zly, cerveny ci biely? Clovek sam, farba nerozhoduje. 4*

• 3.5.2018  21:53

Vyborny vojnovy pocin. Toto amici nenatocia. Hlbave, smutne - a pri vsetkej brutalite aj hodne citlive. Clovek by povedal aj "ludske", no ale dako.. Zakopy, bubnova palba, surove sceny, psycho.. Velmi malo romantiky, iba ak na dokreslenie, co s citmi a ludskostou spravi taka zverina. Dufajme, ze nas dnesni idioti nevovedu do dacoho podobneho, jak uz zvysok sveta. Tie tri hodiny zbehnu jak nic. Bolo by lepsie zhliadnut to nie po finsky s EN gugl-titulami, zial zatial nic lepsie nebolo. 4* v poho.

• 1.5.2018  17:54

Smutne, hlbave, tazive.. Urcite nie pre bezne plytkeho divaka dnesnej doby. 4* v pohode. Skoda, ze sme to videli s hodne blbymi EN titalmi, kde chybala posledna veta, jej odpoved na jeho otazku: "Ako dalej odtialto?" - ona daco povie a je koniec. A prave ta veta nie je prelozena z finstiny - ak by to dakto vedel, nech mi prosim napise, diky ;-)!

• 1.5.2018  15:54

Nepozeratelne. Slabomyselne. Ked vyjde na scenu rytier-cernoch este pocas uvodnych tituliek, clovek uz tusi, ze lietajuce slony a padajuce hrady a horiace skaly a nacancani hrdinovia, viac tepli nez sverepi, bude pointov filmu viac, nez daky pribeh ci herecke vykony. Total ODPAD.

• 26.4.2018  18:39
    Milada (2017)

TO CO MALO BYT?!?!?! Akoze preco je to v pseudo-anglictine? To uz ucitelka v materskej uci deti lepsie vyslovovat nez tato humoreska! Takto sprznit dejiny, fujha.. Velka skoda, tesili sme sa na to.. Herci aj dejiny mozu byt lubovolne dobre, ale fakt sa to neda pozerat; prvych 10 minut som furt cakal, ze to je len vtip s tou czanglictinou, ale zial, ono to mysleli vazne.. ODPAD, aka skoda, za formu dat ODPAD je hrozne, vacsinou je to naopak, ze obsah je odpad a forma skvela, tuna zial opacne.,

• 26.4.2018  18:23

Celkom mile prekvapenie; na to, ze to tocili v "modernej" dobe, je to velice slusne ;-)! 4*

• 21.4.2018  22:23

Nebolo to az take zle. Trocha lacne, hodne planovaneho patosu (slow-motion efekty, bubny..). Aspon tie dialogy nemecke mali nadabovat Nemcami, totok vyznelo trapne, ked akoze rodeny Nemec vyprava jak cesky Madar. No ale budis. Co ma najviac rusilo: groteskna Lida Baarova - ked clovek vidi jej fotky, krasu, fluidum.. - nic proti Pauhofovej, no ale, cojaviem, velmi sa na nu nechyta. Ale pozeratelne, 3* hadam v pohode.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17