• Životopisný

Otec Stu (2022)

Vyborny film a navyse zivotopisny, co samozrejme pochopi a potazne doceni zial len mensia frakcia divakov - a ze tomu tak je, dosvedcuje nizke hodnotenie tohto skvostu, ako boxer a macher najde Boha; nie je prvy a ani posledny a nic s tym nespravia satanovi prisluhovaci, ktori sa z hodnot len nakrivo udrbavaju - prave naopak: vzdy zasnem, kolko nenavisti sa dvihne proti pribehu zo zivota, realneho cloveka, s realnymi bojmi, ktore vyhral aj za cenu zivota; pribeh svedciaci o hlbke ludskej duse, coz animal nikdy neprijme. A tak nedajte si to pokazit chronickymi uchylmi, ktorych chorobne nutkanie ich zvratenej ciernej zumpy v miestach, kde ma bezny clovek srdce, donuti vzdy nanovo vyhladavat filmy s nabozenskou tematikou, len aby bez pozretia mohli cim skor kliknut na "odpad" a krcovito vypustit vykaly svojho nefunkcneho mozgu do recenzie, za co od podobne degenerovanych dusevnych zobrakov ziskavaju body hanby, ktore umoznuju na tychto strankach zobrazovanie ich hnojackych zvratkov na prvych miestach. Mrzi ma vzdy nanovo, preco nemozem tychto sracov oznacit ako takych, rodenych sracov, a som nuteny ocami preskakovat smradlave zbytky, ktore tu po nich zostavaju, aby som do nich prilis neslapol a nepotreboval kotuc hajzlpapieru na ocistenie monitora, kade ich vykaly pretekali. Mala by tu byt funkcia na uplne blokovanie uplnych sracov: preco tu nie je? Za mna 5*, pre vyborne herecke vykony v beckovom filme, ktory nestoji na ukajani nefunkcnej fantazie dusevnych invalidov rozcicanych holivudovymi sragorami, ale na zdielani zivotneho pribehu cloveka, ktory za svoj kratky zivot stihol hromade obcanov vymlatit zuby a potom ich na sklonku zivota privadzal k Bohu. Satan sa moze okotit aj nakazit a nic nespravi s tym, ze tento boj uz davno prehral - moze do svojich bazin len zatiahnut posahanych ignorantov ocarenych velkostou svojich vlastnych guli. Fascinovane si pozeram, ki pacienti sem pisu recenzie: kokos, uz ani priame vypravanie o zivotnom boji chlapa iduceho za hranice svojich sil nevedia nic sprostredkovat, nez unudit!.. - vypravajuc tento pribeh si dakto unudene zivne, dopije teple pivo, skonstatuje 'pruhledna nabozenska agitka' a nez sa celkom vyprdi, film je zmazany. Necudo, jak to dnes vypada v Europe a az mi je zle pri pomysleni, kam tito smejdi stiahnu uroven spolocnosti v nasich zemepisnych sirkach; neviem si predstavit job, kde by dotycny debil mohol fungovat bez toho, aby daco hodne posral.

Te Ata (2016)

Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Nielen že tu chýba popis filmu, chýba aj tag "životopisný". Oplatí sa vidieť, Kilcher stvárnila zasa raz super, jednak jej rola doslova sekne a jednak sa vyjadrila, že ešte aj ten pôvod Nemka + Indián je presne akoby bol príbeh o nej.. Pekne prerozprávaný osud Indiánky, čo chce na Európanmi ukradnutej indiánskej pôde priblížiť ich kultúrne indiánske tradície, hoci biele zadky im práve v tom čase chystali zákon kriminalizujúci akékoľvek vystúpenia tohto typu, šíriace povedomie a pôvod Indiánov. Nie sú to časy dávno zašlé: stačí sa pozrieť, kam to Európania dotiahli na americkom kontinente - pôvodní Indiáni dodnes preklínajú ich vykorisťovateľov, keďže sú pozatváraní v rezerváciách, fetujú a chlastajú. Pekne ukázali, ako sa na jednej strane presadzoval zákaz indiánskych kultúrnych predstavení a na druhej strane stupídne disneyovky sa vysmievali Indiánom, ktorých amíci idúcky z Európy povraždili a pozatvárali do rezervácií, čo pretrvalo až dodnes. Za mňa 5*, nakoľko ten príbeh je nielen aktuálny, ale ešte aj pravdivý a keď si človek na záver pozrie, ako vyzerala a pôsobila pôvodná hrdinka, tak film nič nepreháňa, skôr naopak.

Ideální palác (2018)

Krasny filmik: velmi citlivy, pravdivy, uzasne hlbavy, jemny - a bez velkych kecov, uchylaren a superlativ. O prostom cloveku, ktory si pri vsetkej kazdodennej obycajnosti plnil svoje najobycajnejsie povinnosti a stvoril najneobycajnejsie diela. Holymi rukami, bez kapitalu, bez skol, bez pomoci, bez marketingu: z dobrotivosti slachetneho srdca a hlbokej duse, ktoru stroje a podnikatelia Bill Gates nikdy mat nebudu. 5*

Ostrov (2006)

Hlboky film pre hlbokych jedincov. Kto pochopi, pochopi. 5*

Blondýnka (2022)

Najprv sme mysleli, ze co to za humus, lenze sme to nevzdali (scena s dvoma satanasmi, sex uchylov, grupak, hodne hnusne a zvratene) a dopozerali - a musim povedat, ze 5*, coz fakt davam zriedka. Materia je sice hnusna, ale to spracovanie, klobuk dolu - takto verne vykreslit peklo na zemi, to chce spiritualitu, takovu alebo makovu, ale spiritualitu. Cloveku duchovne zalozenemu je velmi rychlo zjavne, cim prechadzala ona a jej kumpani. Tri potraty, z toho dve vrazdy, drogy, chlast, kopa sexu, hnusneho, pekelneho, hlad neutisujuceho spoteneho prazdneho sexu, cez drogy, spomienky, rodinne prekliatia, rozvratene vztahy, halucinozne bdenie, strata hranic sen-realita, hulenie satanasovi Kenedymu, FBI cez mrakoty... - to vsetko podfarbene sugestivnou muzikou: BRAVO! Tak toto je filmove umenie jak bic. 5*, je mi na blitie, jazda na husenkovej skoncila, musime to rozdychat.

Modrý zázrak (2021)

Bohuzial to opat hromada ludi nepochopila, ale filmu to nijak neuskodi, lebo: kto pochopi, pochopi 😁! Keby na scenu pridali cernosske lezby, zozalo by to iste lepsie score, no ale takto ide "len" o ludi, ktori okrem viery nic nemaju, no a ze Boh tymto najmensim zehna, to svet pocut nechce. Ale zehna, chvala Bohu, jak povie klasik! 5* za velmi uprimnu a nesprasenu spravu, ze viera nielen hory ale aj miliony prenasa

Kauza Theranos (2022) (seriál)

Woooow! Tak toto bol masaker :-D!!! Genialny prierez demenciou dnesnej doby, kde loz sa jak pravda predava, netreba produkt ale vitamin-B (Bekannschaften, gal!), drzu papulu a hlavne schopnost klamat! A ak to robi mlada babenka, este to ma ten spravny potrebny nadych diverzity, takze uz nic nestoji v ceste spalit 700 mega - co tam po pacientoch a umrtiach a zytocnych potratoch, hlavne, ze media lajkuju a cashflow maze! Som sa vratil po stvrt storoci z bohateho zapadu, kde korporatny zivot bol uz tak mrtvolne nehorazny, ze sa ta virtualna realita nedala dalej znasat; radsej bez prachov a na rozbitych cestach, nez byt nuteny vyberat inzinierov podla diverzity a prizerat sa, jak uplni dementi srotuju tony bankoviek. Takze ano, 100% sedi, co sa tu divakovi predklada, cele tie sracky su zial uplne realne, bol som pri tom, ked sa kominom posielali stovky megov nic netusiacich klientov a tie firmy funguju vesele nadalej, klamu jak noviny a nic sa nikomu nikdy za to nestane - len to maju jemne lepsie vymyslene, nez tato babenka. Je to nehorazny kolotoc, ktory malokto uveri kym to neuvidi zblizka a prave preto sa sinie nasa zhlupnuta civilizacia uplne bezpecne do hajzlu. 5* jak bic

Proti ledu (2022)

Vyborne spracovanie, desiva atmosfera severu, perfektne zahrane: mam sa divit, ze to tuna ma take cajove recenzie? Ano, divim sa 😁.. a to som tu uz daky ten rok a privykol som na opacne hodnotenia, podla ktorych sa daju vyberat filmy. 5*, super!

Chiara Lubich - L'Amore vince tutto (2021) (TV film)

Podla ocakavania: velmi dobre :-)! Hodnotne posolstvo, kopa informacii zo zivota Klary i o Fokolaroch, ako to vlastne cele vzniklo. Jasne, ze netreba cakat specialne efekty, Hollywood etc. - kvalitu to ma niekde inde a ta je vyborna. Beriem si z toho osobne odovzdanost Bohu, doveru nad vieru a pokoru vediet naozaj odovzdat svoje dielo ukrizovanemu Kristovi do ruk. Cirekvni potentati, co su veriacemu skor prekazkou k Bohu nez pomocou, sa z toho urcite poucia tiez; nastastie nie su vsetci knazi a biskupi taki satanovi pomocnici, ale je fakt, ze ich zial nejeden krestan osobne par pozna - ale ved tych hodnych a dobrych je nastastie viac, takze stale plati Kristovo "a brany pekelne ju nepremozu". Boh je garantom cirkvi, nie ludia, inak by to davno cele padlo. Za mna 5*

Zlom (2019)

Asi takto: ked sa sfilmuje vitazstvo trpajzlikov nad drakmi, tak ludia plesaju, jaka to skvostna sracka. Ked sa sfilmuje skutocny pribeh z prvej ruky, kde zvitazi laska a viera nad smrtou, tak sa to ocajchuje ze 'agitka' a 'odpad'. Takze dalsi hodnotny film nenakruteny velkolepo, ktory by mohol rozsirit obzor neinformovanym ukratenym spoluobcanom, ze Boh bol, je a zostane Autorom a Panom nasisch zivotov. Ako tisice inych, aj tento pribeh je z prvej ruky od tych, co to prezili a protagonisti filmu stale ziju - no ale ovsem nie je zaujem o dokazy ci autenticke pribehy, ludia si radsej pozru daku trpajzlikovsku sracku ku pivu. Ja davam 5*